Zielony ogród w lesie.

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rosiowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2177
Od: 14 cze 2008, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Łodzią

Post »

Haniu, masz nieprawdopodobny skrawek ziemi. Z ogromnym potencjałem. Wiem doskonale ile pracy musiałaś w to włożyć. Ja też jak idę do ogrodu to tracę kontakt z rzeczywistością. A raczej nikt w domu mnie nie rozumie :). Będę z ogromną przyjemnością obserwować zmiany zachodzące w Twoim lesie :)
pozdrawiam - Gosia
Moje wątki
Awatar użytkownika
HannaCS
500p
500p
Posty: 852
Od: 18 cze 2008, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Floryda

Post »

No to cieszę się, że mnie rozumiesz :)
Mnie akurat domownicy rozumieją i nie mają o nic pretensji, dzieci już na tyle dorosłe, że same sobie radzą a kochanie cieszy się, że jego kawałek ziemi pięknieje i jest coraz atrakcyjniejszy - jakim nigdy wcześniej nie był :)
Ja nawet kiedyś skończyłam jeden fakultet w kierunku uprawy roślin... ale życie pisze nam rózne scenariusze i z mojego pomysłu osiedlenia się na wsi nic nie wyszło....
teraz po kilku latach mam możliwość odświeżać wiedzę zdobywaną 5 długich lat :)
Jutro jadę do mojego lasu.. hura Yupi :) aż mnie tyłek pali że musze tu jeszcze siedzieć :)
spokojnego weekendu wszystkim.
;:114
Owoce dojrzewają w słońcu, Ludzie w świetle miłości!!

zielony ogród w lesie
Urszula B
500p
500p
Posty: 642
Od: 27 sty 2009, o 08:21
Lokalizacja: Sokolniki Las k/Łodzi

Post »

to przywieź koneicznie zdjęcia swego lasu:) i udanego weekendowania ..a tak w ogóle to mówię Ci jak ptaki ekstra śpiewają, nasłuchasz się:)


pozdrawiam piątkowo:)
Urszula B - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=19821
"Żadna noc nie może być aż tak czarna, żeby nigdzie nie można było odszukać choć jednej gwiazdy. Pustynia też nie może być aż tak beznadziejna, żeby nie można było odkryć oazy. Zawsze gdzieś czeka jakaś mała radość. Istnieją kwiaty, które kwitną nawet w zimie."
Awatar użytkownika
rosiowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2177
Od: 14 cze 2008, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Łodzią

Post »

Też czekam z niecierpliwością na zdjęcia :)
pozdrawiam - Gosia
Moje wątki
Awatar użytkownika
HannaCS
500p
500p
Posty: 852
Od: 18 cze 2008, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Floryda

Post »

Na bank będziemy fotki strzelać kochanie zakupiło 2 nowe wypasione aparaty i mamy je testować :) :)
nie wiedział chłopczyk, który bardziej chce to kupił obydwa a teraz mnie zapodał temat,żeby testować który mi lepiej w łapkach leży :) :)
tak to jest z chłopcami, kręcą ich takie zabawki i to coraz droższe i myślą, że my też będziemy się podniecać takimi zabawkami :) :)
hehe ja to moge i telefonem robić tam mam spoko aparat i mi wystarczy.
ale foteczki będą nowe jutro trzaskane na bank.
Jak nie pojadę w niedzielę, gipsy, kleje i fugi kupować to powklejam.

A co do ptaków, to wiem jak tam jest pięknie o tej porze... cisza, głusza, odpoczynek, relaks i tylko ptaszki ćwiergolą... aż sie nie chce wracać dozatłoczonej i zakorkowanej stolicy :(
Owoce dojrzewają w słońcu, Ludzie w świetle miłości!!

zielony ogród w lesie
Awatar użytkownika
rosiowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2177
Od: 14 cze 2008, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Łodzią

Post »

Oj to prawda, że chłopcy lubią różne zabaweczki, a im starsi, tym one są droższe. Chociaż akurat jeżeli chodzi o aparat, to rozumiem Go doskonale, bo ja trułam swojemu chyba dwa lata o nowym aparacie..... I dopięłam swego :)
pozdrawiam - Gosia
Moje wątki
Awatar użytkownika
HannaCS
500p
500p
Posty: 852
Od: 18 cze 2008, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Floryda

Post »

Generalnie sezon został otwarty, zima minęła bez strat. HURA
spadło tylko troche drzewa do kominka i trzeba było układać :)
narąbałam jesienią tyle, że cały szczyt domu na wysokość ponad 2 metry był załozony - no to coś wzięło i spadło :(
nic to poukładaliśmy i już.
Poza tym tubulcy ze wsi rąbali drzewo i jakieś na naszą siatkę spadło - trzeba bedzie ją ponaciągać.

A i oto jaka niespodzianka mnie czekała na działce

Obrazek
zupełnie zapomniałam, że otrzymany od syna na dzień Matki hiacynt wylądował właśnie tam i na dodatek się rozmnożył :) :) piekna to niespodzianka.
inne cieszące oczy okazy
Obrazek Obrazek

poziomki sadzone przez córkę mają się super.

Obrazek
kupione w ub roku bardzo biedne pienne agresty w naszym lesie puszczają mnóstwo listków.
Będą żyć a naprawdę cieniutko to wyglądało....
Obrazek
Owoce dojrzewają w słońcu, Ludzie w świetle miłości!!

zielony ogród w lesie
Urszula B
500p
500p
Posty: 642
Od: 27 sty 2009, o 08:21
Lokalizacja: Sokolniki Las k/Łodzi

Post »

no to pięknie, zdjęcia są Haneczko, i wszystko ma się na życie:). w lesie tez urośnie, pięknie już przygotowane do kwitnienia

pozdrawiam cieplutko
Urszula B - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=19821
"Żadna noc nie może być aż tak czarna, żeby nigdzie nie można było odszukać choć jednej gwiazdy. Pustynia też nie może być aż tak beznadziejna, żeby nie można było odkryć oazy. Zawsze gdzieś czeka jakaś mała radość. Istnieją kwiaty, które kwitną nawet w zimie."
Awatar użytkownika
HannaCS
500p
500p
Posty: 852
Od: 18 cze 2008, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Floryda

Post »

nasz wysoki na ponad 1,5m Rh też przezimował bez szwanku, nawet żaden szaraczek go nie obgryzł :) :)
Obrazek
kilka odsłon moich iglaków
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Oczywiście cale 800m trzeba było zgrabić a ile jest tam igieł i szyszek powinniście sobie wyobrazic skoro działka jest w lesie.
na łapkach pamiątki w postaci dwóch pęcherzy i zakwasy w nogach - jako pozostałość po wczorajszym dniu :)
Pracy jak zawsze na początku sezonu dużo, ale jaka radośc.. wszystko budzi się ze snu, ptaków całe mnóstwo zaczyna wiosenne pieśni. Boćki nadrzeczką wp oszukiwaniu żab nieśmiało spacerują...
aaa i nawet okazało się, że nad naszą rzeczką są nowi mieszkańcy. Nie udało mi się ich namierzyć i zrobić foto bo musiałabym tak w krzakach cały dzień spędzić ale pokaże efekty ich pracy
Obrazek
tak tak mamy Bobry
a tak nasza rzeczka wyglądała wczoraj wieczorkiem
Obrazek

ana koniec taki był zachod słońca

Obrazek
Owoce dojrzewają w słońcu, Ludzie w świetle miłości!!

zielony ogród w lesie
Awatar użytkownika
rosiowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2177
Od: 14 cze 2008, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Łodzią

Post »

O rany, jak tam u Ciebie pięknie. Ja też grabiłam pół soboty :)
pozdrawiam - Gosia
Moje wątki
Awatar użytkownika
HannaCS
500p
500p
Posty: 852
Od: 18 cze 2008, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Floryda

Post »

działka w lesie ma taki duży minus, że wszędzie są igły i ciężko jest utrzymać porządek.
Są miejsca, gdzie zamiast kory nazbierałam szyszek i nimi udekorowałam miejsca pomiędzy iglakami... ale.. w lesie... co chwila szyszki zasypane igłami i cały misterny plan w p..... (cytat z Kilera) :) :)
pracy jest co nie miara.
nie do przerobienia
Ale dziękuje wszystkim za odwiedzimy
dobranoc ;:41
Owoce dojrzewają w słońcu, Ludzie w świetle miłości!!

zielony ogród w lesie
Urszula B
500p
500p
Posty: 642
Od: 27 sty 2009, o 08:21
Lokalizacja: Sokolniki Las k/Łodzi

Post »

masz rację Haniu, igliwia jest całe mnóstwo, ale jeszcze wiekszym problemem sa dębowe liście, choć nie mam dębów na działce, mają je sąsiedzi, dąb sypie liśćmi cały rok, i na jesieni i na wiosnę, a nie grabione przewiewa od sąsiadów, mam juz z tego niezłą pryzmę kompostu, a szyszki przydają się zamiast kory, tylko, że u mnie juz jest mało tych szyszek, bo są co roku zbierane...masz piekną działeczke, a bedzie jeszcze piekniejsza:)

ps. a wiesz jak ładne stojaki na kwiaty mozna zrobić z takich podgryzionych przez bobry pni, naprawdę fajnie to wygląda:)


ppzdrawiam
Urszula B - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=19821
"Żadna noc nie może być aż tak czarna, żeby nigdzie nie można było odszukać choć jednej gwiazdy. Pustynia też nie może być aż tak beznadziejna, żeby nie można było odkryć oazy. Zawsze gdzieś czeka jakaś mała radość. Istnieją kwiaty, które kwitną nawet w zimie."
Awatar użytkownika
HannaCS
500p
500p
Posty: 852
Od: 18 cze 2008, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Floryda

Post »

Urszulo u nas w lesie też dąbki same sieją się na potęgę a ja z sekatorkiem za nimi chodzę i niszczę :) do cna... do ostatniego korzonka...
wystarczy mi igliwia dziesiątki taczek...
Zrobiliśmy z kochanie kompostownik ogromny... haha wyglądał jak zagroda dla osiołka :) :) więc mam nadzieję ze poza robieniem bałaganu jakiś pożytek z tego będzie.
Milutkiego dnia
Owoce dojrzewają w słońcu, Ludzie w świetle miłości!!

zielony ogród w lesie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”