Orzechowy zakątek Ines

Zdjęcia naszych ogrodów.
elsi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4841
Od: 17 sty 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Orzechowy zakątek Ines

Post »

Agnieszko cieszę się, że dziecko zdrowo rośnie i będziesz mogła zająć się czasem jeszcze czymś innym, niż nim,
bo dobrze to zrobi, Wam obojgu. :P
Trawka - nowa - urosła znowu gęsta i zieloniutka.
Ten płot, przy warzywniku aż prosi się o wykorzystanie (powojniki? winorośle???)
Warzywa wyglądają bardzo apetycznie, próbuj, siej, zostaniesz przy tych sprawdzonych,
ale trzeba pamiętać, że każdy rok jest trochę inny, inne plagi :roll: i warunki pogodowe.
Aha - pamiętasz o zmianie nasadzeń??? (ja pamiętam, ale czasem zapominam, co, gdzie siałam :wink: )
Skoro masz już wszędzie trawkę, to teraz możesz zacząć myśleć, gdzie ją uszczuplić :;230
Pozdrawiam. Elżbieta
Ogród Elżbiety
Ines1977
100p
100p
Posty: 196
Od: 3 mar 2009, o 21:52
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki

Re: Orzechowy zakątek Ines

Post »

Tej jesieni mieliśmy niebywałe szczęście. Jednego dnia zmobilizowaliśmy się żeby dokończyć porządki w ogródku: przekopywanie i zbieranie ostatnich ziół a na drugi dzień spadł śnieg:
Obrazek
Pracy było sporo a czasu jak zwykle za mało i z tego wszystkiego zamiast zwapnować jedną grządkę to ją zakwasiłam siarczanem amonu:) Opakowania były takie podobne... Mam nadzieję, że zwiększona dawka wapna jakoś zneutralizuje te pomyłkę:)
Pozdrawiam. Agnieszka.
Moje ogródkowe początki
elsi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4841
Od: 17 sty 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Orzechowy zakątek Ines

Post »

Agnieszko, jak tam u Ciebie wiosną???
Cebulowe pewnie zakwitły?
Warzywka już posiane?
Widziałam Twoje zamówienie na pomidory,
więc jestem pewna, że okna zastawione :wink: .
Dobrze widziane byłoby zdjęcie,
bardziej wesołe niż to ostatnie. :roll:
Pozdrawiam. Elżbieta
Ogród Elżbiety
Ines1977
100p
100p
Posty: 196
Od: 3 mar 2009, o 21:52
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki

Re: Orzechowy zakątek Ines

Post »

elsi pisze:Agnieszko, jak tam u Ciebie wiosną???
Cebulowe pewnie zakwitły?
Warzywka już posiane?
Widziałam Twoje zamówienie na pomidory,
więc jestem pewna, że okna zastawione :wink: .
Dobrze widziane byłoby zdjęcie,
bardziej wesołe niż to ostatnie. :roll:
Jasne:)
Teraz kwitną hiacynty ale tak jak w zeszłym roku mają bardzo małe kwiaty. No i lada dzień otworzą się pierwsze tulipany.
Kwitną fiołki posadzone w zeszłym roku. Dokupiłam też jagodę kamczacką.
Poza tym coraz piękniej: wszędzie pełno młodych listków, zielonych i lśniących.
Okna zastawione choć na razie jeszcze słabo bo jestem przed pikowaniem no i dyniowych nie wysiewałam jeszcze. Za to zabudowaliśmy balkon i mamy teraz super miejsce na sadzonki: wschodnia i południowa strona no więc nie będą stały po pokojach i może mniej wybiegną. Pomidorów Kozulowych jestem bardzo ciekawa choć niestety nie mam głównej gwiazdy czyli megagronistego. Nie wiem jak się te wszystkie nowatorskie odmiany będą zachowywały wiec wysiałam też trochę kupnych.
W tym roku zrobiłam też eksperyment i wszystkie zioła nakryłam na zimę agrowłókniną - nie chce mi się co roku robić sadzonek. Wiem, że część i tak by przetrwała ale nie wiem czy wszystkie a tak mam już młode oregano, tymianek, szałwię, rozmaryn, za to padła niby wieloletnia pietruszka naciowa:)
Eksperymentuję też z nowymi warzywami: skorzonerą, selerem naciowym, burakiem naciowym.
Poza tym sporo terenu ciągle niezagospodarowanego ale okazało się, że dobrze bo może będą zmiany w związku z ogrodzeniem więc praca częściowo poszłaby na marne. No i trzeba mieć gdzie postawić piaskownice i basen:)
Pozdrawiam. Agnieszka.
Moje ogródkowe początki
elsi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4841
Od: 17 sty 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Orzechowy zakątek Ines

Post »

O, jesteś :P .
Przypadkiem, może powiem tak: przez pewną pomyłkę - mam tę gwiazdę forum,
każde nasionko wykiełkowało i każda - z pięciu - roślinka ma swoje przeznaczenie, dzielę się,
bo mam tych odmian sporo (właśnie przez pomyłkę) a do tunelu wejdzie najwyżej 40 krzaczków.
Sadzenie pomidorów w gruncie nie sprawdza się u mnie. Wypróbuję jeszcze południowy, zadaszony balkon.
Przez Ciebie, albo dzięki Tobie posiałam Rumbę Ożarowską :wink: .
Oregano jest akurat niezniszczalne, jak nie obetniesz przekwitłych kwiatów, to będzie wszędzie,
ale cieszy przezimowanie rozmarynu, toż to nie klimat śródziemnomorski.
Seler naciowy u mnie ma poważanie, natomiast burak to raczej był ozdobny niż użytkowy :roll: ,
ze skorzonerą kiedyś eksperymentowałam, w zamierzchłych czasach, nie pamiętam już wyników ..........
Miejsce na piaskownicę i i basem musi być, jesteście rodziną rozwojową, a bociany też już przyleciały :P
Pomyśl o sobie, zainwestuj w hamak, mocniejszy, byś nie wypadła na trawę, jak ja w swoim przed zdjęciem jesienią :;230 .
A jak się ma gwiazdnica???? mam nadzieję, że gorzej przezimowała niz ostatnio?
Pozdrawiam. Elżbieta
Ogród Elżbiety
Ines1977
100p
100p
Posty: 196
Od: 3 mar 2009, o 21:52
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki

Re: Orzechowy zakątek Ines

Post »

Jasne, że jestem:) zaglądam tu często, piszę mało bo czasu ciągle brakuje. W tygodniu po powrocie z pracy obowiazków domowych sporo, w weekend ciągle tez jakieś sprawy: dalsze urządzanie domu, spotkania rodzinne itd.
No i młody też przy komputerze nic porobić nie da - wiadomo najlepsza zabawka.

No ja nie mam wyjścia, nie mam tunelu a pomidorków mieszczę i tak dużo mniej, pewnie z połowę tego co Ty. Ciągle szukam odmian odpowiednich dla mnie. Troszkę koktajlowych: czerwonych i żółtych. Koralika, który pękał w tym roku porzuciłam na rzecz Pokusy i balkoni red. Cytrynek bardzo nam smakuje ale krzaki są ogromne więc do testów w tym roku idzie Perun.
Jeśli chodzi o zwykłe to bawole które miałam tez na razie odstawiłam. Rumbę zasiałam. U mnie dawała pomidorki niewielkie ale sporo. No i o tyle mi pasowała, że nie było kłopotu z prowadzeniem, w zasadzie nic nie musiałam przy niej robić. Ciekawe jak Tobie się sprawdzi.
Zobaczę jak pozostałe odmiany. W zeszłym roku sadziłam znane więc już wiedziałam w jakim ustawieniu, żeby się wzajemnie nie zasłaniały. W tym roku znowu eksperymentalnie.

Ja myślałam, że z rozmarynem to akurat nie ma problemu, bo nie przykryty też przetrwał w zeszłym roku:) za to czytałam, że oregano jednoroczne :roll: . Szkoda, że mojej ukochanej bazylii nie da się jakoś przetrzymać. Majeranek chyba też nie dał rady, choć nie jestem pewna czy się nie wysiał.

Gwiazdnicę zaliczam już właściwie do chwastów śladowych. Najwięcej mniszka ale w tym roku postaram się go wykorzystać na miodek majowy:)
Pozdrawiam. Agnieszka.
Moje ogródkowe początki
Awatar użytkownika
EdytaB
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2693
Od: 1 sty 2009, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice warszawy

Re: Orzechowy zakątek Ines

Post »

a ja piłam wino z płatków mniszka - pyszne, delikatne...
Ogródek EdytyB

zapraszam
elsi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4841
Od: 17 sty 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Orzechowy zakątek Ines

Post »

Bazylii też mi szkoda każdej jesieni, ale to wybitnie ciepłolubna roślina.
Suszona to już nie to, prawda? Czytałam o utrwaleniu w oliwie, ale nie próbowałam.
Pozdrawiam. Elżbieta
Ogród Elżbiety
Ines1977
100p
100p
Posty: 196
Od: 3 mar 2009, o 21:52
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki

Re: Orzechowy zakątek Ines

Post »

To ja będę musiała spróbować. Na winegret bazyliowy do sałatki potrzebuję całej doniczki jaką się kupuje w sklepach więc trochę drogo ten sosik wychodzi. Spróbuję zrobić w sezonie więcej i przetrzymać, choć obawiam się że zrobi się czarna, jak wszytko co wkładam do oliwy na dłuższy czas.

Wino z płatków mniszka? Nie znam ale chętnie spróbuję. Jest jakiś sprawdzony przepis?

(Jak ma mi wystarczyć czasu na forum ogrodnicze kiedy ja ciągle w kuchni siedzę :) )
Pozdrawiam. Agnieszka.
Moje ogródkowe początki
dosia
1000p
1000p
Posty: 1024
Od: 1 lut 2009, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Orzechowy zakątek Ines

Post »

Agnieszko jestem pod wrażeniem prac i urody urody tego co zrobiłaś . ;:138 A bazylia z oliwy -też nie to ,ja robię w słoiczkach pesto i zamykam .Pozdrawiam cieplutko. :wit
Pozdrawiam Anula
pod naszym niebem
Awatar użytkownika
HalinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9423
Od: 12 paź 2008, o 11:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Orzechowy zakątek Ines

Post »

Ines ;:167 ja, tu cały czas do Ciebie zaglądam :wit
Korzystam z tabeli co obok czego posiać ;:196
A, dzisiaj pozwoliłam sobie zamieścić tę tabelkę w moim wątku, zaznaczając oczywiście, że to z Twojego wątku :lol:
Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko temu ;:196 ;:196 ;:196
Cieplutko pozdrawiam, Halina ;:194
W moim ogródeczku :wink: HalinaK-linki :D
Ines1977
100p
100p
Posty: 196
Od: 3 mar 2009, o 21:52
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki

Re: Orzechowy zakątek Ines

Post »

Akcja wymiany nasion zmusiła mnie żeby zajrzeć w stare kąty.
Czyham drugi sezon na Megagroniastego i nie wiem z jakim skutkiem. Na taki skrawek ziemi jak mój to wymarzony pomidorek.

Halinko tabelkę umieszczaj gdzie chcesz, nie jest w końcu moja własnością. (Choć nie wiem co Acta na to :) )

Kilka zdjęć ze wspomnieniem ubiegłego sezonu i w oczekiwaniu na kolejny:
Obrazek
Obrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Obrazek

rodzynek nie zdążył zaowocować. na zimę przeniosłam go w donicy na balkon i pięknie sie trzymał dopóki nie przyszły mrozy....
Obrazek
burak naciowy zupełnie nie zrobił się czerwony jak na opakowaniu nasion nie wiem dlaczego.

Obrazek

Ogólnie to przez zimne deszczowe lato wszystko bardzo chorowało i nie zawiązywało owoców. Szczególnie pomidory i ogórki. Mam nadzieję, że ten sezon będzie łaskawszy:) Za to całe lato miałam pod dostatkiem cukinii i patisonów. Wydaje się też że przesadziłam z dyniami i 4 niewinne krzaczki bardzo szybko zarosły mi prawie całą działeczkę, ale przynajmniej miałam jakieś plony i dopiero niedawno zjadłam ostatnią dynię a w spiżarni mam jeszcze kilka słoiczków musu.
Pozdrawiam. Agnieszka.
Moje ogródkowe początki
dosia
1000p
1000p
Posty: 1024
Od: 1 lut 2009, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Orzechowy zakątek Ines

Post »

:D no wiesz przez te zdjęcia aż się głodna zrobiłam :wink: śliczne pomidorki , szkoda ze ja ich nie potrafię uprawiać :(
Pozdrawiam Anula
pod naszym niebem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”