Zieleń to życie-zielono mi - evluk

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
moni;)
1000p
1000p
Posty: 1422
Od: 21 sty 2009, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Post »

mag pisze:Evluk, nie wiem co bardziej chwalić urocze kocurki, profesjonalne piękne fotki, czy śliczny ogród i genialnie zarośnięty dom. Od ośmiu lat walczę z winobluszczem, tzn z jego niechęcią do mojego domu i efekty tej walki ciągle są bardzo mizerne. Złe stanowisko (choć zmieniane), złe warunki i biała ściana (ponoć nie lubi, bo odbija światło), ale ja jestem czasami uparta :lol:
Wlasnie ja juz tez nie wiem co chwalic... :D
A Marcysiek to widac, ze waleczna ma dusze :wink:
Pozdrawiam cie serdecznie i zycze zdrowia twojej rodzince...znam ten bol bo sama mam grype :(
NL16
Pozdrawiam, Monia ;) --> Dzien bez kawy jest malo ciekawy...
Storczyki moni
evluk
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3675
Od: 16 lis 2008, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post »

Bardzo wszystkim dziękuję za miłe komentarze i odwiedzanie mojej strony-.......... :)

Naprawdę, staram się odwiedzać wszystkie ogrody forumowiczów, które bez wyjątku naprawdę są piękne.......
jeden wielki eden na forum.........

Dom obrasta winobluszczem trójklapowym sześć lat, w tej chwili obrośnięte są trzy ściany domu... Jest to tylko jedna jedyna sadzonka...........Widocznie mu tu dobrze...... moje ściany zyskały, bo są suche (naukowo udowodnione,że osusza ściany domów), oprócz niewątpliwych walorów estetycznych, czy też użytkowych, posiada jeszcze jedną (dla moich pszczół niewątpliwie najlepszą cechę) jest miododajny, w czasie kwitnienia (bardzo niepozorne białe kwiatuszki-które z czasem przekształcają się w kuleczki zielone a następnie czarne) cała ściana "śpiewa" hymn pochwalny winobluszczowi trójklapowemu :lol: , w skład chóru wchodzą przede wszystkim: pszczoły (moje i obce :) ), trzmiele oraz inne owady żywiące się nektarem......coś niesamowitego.........i bez strachu, na ludzi to całe towarzystwo zaaferowane super nektarkiem w ogóle nie zwraca uwagi a przyjemność dla ucha nie do opowiedzenia...... Winobluszcz przycinamy raz do roku jesienią -wchodzi do rynien i na dach-staramy się ograniczać jego nadmierną chęć do zdobywania coraz to nowszych terytoriów........... :lol:
Poza tym jeszcze jedno- ponieważ niektóre "konary" bluszczu są już bardzo grube, a wszystko pokrywa zielony, maskujący świetnie gąszcz- zauważyliśmy od zeszłego roku, że zaczynają różne ptaszki wybierać sobie owe konary i rozgałęzienia na gniazdka ( w zeszłym roku : mysikróliki i rudziki), bezpiecznie, niewidocznie, dla kota kiepskie rozwiązanie do wspinaczki ( konarki dla niego za cienkie- poza tym problem z balansowaniem na chwiejnej podporze) boleśnie można się potłuc o czym przekonały się w zeszłym roku oba moje kocury :lol: nawet ten z "książęcego rodu" jest tylko drapieżnikiem a natury się nie da oszukać wystawami i medalami np..........jako ciekawostkę podam fakt, że miałam kiedyś persa z rodowodem, który namiętnie łapał myszy, porzucał przed domem truchła (które oczywiście ja musiałam sprzątać, bo reszta domowników, nie wiedzieć czemu albo się myszy boi, albo brzydzi) i szedł na następne polowanie....

Dziękuje jeszcze raz za miłe słowa......
Moniu czy ty w ogóle inie śpisz? Gigant jesteś......... :lol:
Pozdrawiam wszystkich........
Awatar użytkownika
moni;)
1000p
1000p
Posty: 1422
Od: 21 sty 2009, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Post »

Ewuniu, witaj! A ja myslalam, ze bluszcz szkodzi budynkowi poniewaz wpija sie korzonkami (tymi w galazkach) do tynku :roll: Ja pszczoly takze bardzo kocham...w Polsce moja tesciowa ma pasieke i lubie przysluchiwac sie takiej pszczelej rodzinie...cos pieknego!Szanuje te owady...
Kocurki swietne oba, naprawde...ja tez chce takie :cry:

P.s zaraz pisze PW
NL16
Pozdrawiam, Monia ;) --> Dzien bez kawy jest malo ciekawy...
Storczyki moni
x-d-a
---
Posty: 7092
Od: 3 sty 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Ewo, więc jestem z rewizytą w Twoim ogrodzie. Piękny, bujny i zadbany! Cudowny ten winobluszcz na domu i gąszcz kwiatów. Chyba dlatego tak mi się u Ciebie podoba, że odnajduję podobne klimaty do moich. Coś czuję w Tobie bratnią duszę i na pewno będę wpadać do Ciebie.
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9576
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Post »

Ogród bajeczny ,fotki pierwsza klasa,a przyjaciel uroczy .Proszę go wymiziać od forumowych koleżanek . :wink:
Urszula B
500p
500p
Posty: 642
Od: 27 sty 2009, o 08:21
Lokalizacja: Sokolniki Las k/Łodzi

Post »

nic dodać nic ująć.. po prostu bajkowe miejsce:)

pozdrawiam
Urszula B - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=19821
"Żadna noc nie może być aż tak czarna, żeby nigdzie nie można było odszukać choć jednej gwiazdy. Pustynia też nie może być aż tak beznadziejna, żeby nie można było odkryć oazy. Zawsze gdzieś czeka jakaś mała radość. Istnieją kwiaty, które kwitną nawet w zimie."
evluk
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3675
Od: 16 lis 2008, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post »

Bardzo dziękuję:
Dala właśnie też o tym pomyślałam, jak zobaczyłam Twój ogród, lubimy podobne klimaty
:D
Jolu, dziękuję- Syjamczyk lubi małe głaskanko,ale nie w nadmarze niestety, a ręce same się do niego wyciągają, przede wszystkim dzieciom :D
Urszulko, dziękuję Twój ogród też bardzo mi się podoba, a przede wszystkim zdjęcia są super :shock:
Moni wspomniałaś o pszczołach, prowadzę razem z tatą niedużą pasiekę 10 uli- w sumie praktycznie tylko my dwoje się tym akurat zajmujemy, pszczoły są niesamowite, piękne, mądre, bardzo pracowite,( Królowa prowadzi rządy twardej ręki, ale w ulu wszystko jak to mówią chodzi jak w zegareczku) a przy tym baaardzo fotogeniczne.....

Przekonajcie się proszę sami wink: :

Pszczółki z mojej pasieki w fotograficznym zbliżeniu (parę fotek- no, nie mogłam się oprzeć :wink: )


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
evluk
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3675
Od: 16 lis 2008, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post »

To może jeszcze mały trzmiel- bardzo uroczy, świetnie pozuje :wink:

Obrazek
Awatar użytkownika
moni;)
1000p
1000p
Posty: 1422
Od: 21 sty 2009, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Post »

Ewcia! Ja uwielbiam pszczoly!!! Jestem zachwycona :shock: :shock: :shock:
Zaraz wolam M do kompa, musze mu to pokazac.
Dziekuje za te fotki ;:97
NL16
Pozdrawiam, Monia ;) --> Dzien bez kawy jest malo ciekawy...
Storczyki moni
Awatar użytkownika
BarWo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1092
Od: 24 sty 2008, o 19:11
Lokalizacja: Siedlce

Post »

Przynajmniej pszczołę zobaczyłam z bliska :;230 , zwłaszcza że świetnie je pokazujesz :D
Serdecznie pozdrawiam Barbara
Rzucony kamień staje się opoką.../psalm/
doniczkowe... przyblokowy w garnku
Monia68
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11672
Od: 25 wrz 2007, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Zdjęcia fantastyczne :!: :!: :D
Serdecznie pozdrawiam, Monika
AFRYKA
Mój ogród.
Urszula B
500p
500p
Posty: 642
Od: 27 sty 2009, o 08:21
Lokalizacja: Sokolniki Las k/Łodzi

Post »

te makro są po prostu cudne:) Ty to umiesz robić zdjęcia:)

pozdrawiam
Urszula B - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=19821
"Żadna noc nie może być aż tak czarna, żeby nigdzie nie można było odszukać choć jednej gwiazdy. Pustynia też nie może być aż tak beznadziejna, żeby nie można było odkryć oazy. Zawsze gdzieś czeka jakaś mała radość. Istnieją kwiaty, które kwitną nawet w zimie."
evluk
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3675
Od: 16 lis 2008, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post »

BarWro moje przeczucie się potwierdziło: kobieto masz niesamowite poczucie humoru- podoba mi się......
Monia 68 i Urszulka ja już wcześniej pisałam, że bardzo duża w tym zasługa mojej siostry i szwagra, oni to dopiero fotografują, mają świetny aparaty, a przy nich ja, to tylko taki kopciuszek.....:wink:
Monia wiedziałam, że Ci się spodobają ale, że Twój M też lubi pszczółki, no, no...... Jestem pod wrażeniem, mój M to raczej ich unika..... :lol:
Uwierzcie pszczoły to niesamowite owady, zachęcam wszystkich do hodowli...... 8)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”