Ogród Ewy F

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
justynaz
200p
200p
Posty: 414
Od: 23 sty 2009, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Post »

Ewo jestem u Ciebie ponownie takie masz ładne te irysy! No i widać, że masz spory ten ogród, chyba, że te zdjęcia niektóre sprawiają takie wrażenie. A co do ptaszków to u mnei takich nie ma :( jedynie dzięcioł zagląda :D
Justi
zapraszam do mnie
Ogród nowicjuszki
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Ewo , zajrzałam,a to , co pokazałaś - podoba mi się :) Ogród wydaje się przestronny , o sporej powierzchni? Czy mieszkasz na wsi? Czy sama zajmujesz się projektowaniem ogrodu, jego bieżącą pielęgnacją? Ile ten ogród ma lat? Zalałam Cię pytaniami, ale nasunęły mi się one podczas "spaceru " u Ciebie :)
Pozdrawiam cieplutko, E.
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
ewa f
1000p
1000p
Posty: 1056
Od: 23 sty 2009, o 22:57
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Ewelino! Całość nasadzeń jest mojego projetku.Sama też zajmuję się jego pielęgnacją Mąż kosi trawnik i czasami pomoże w ciężkich pracach siłowych.Jest to moje hobby i ogromna przyjemność.Jestem ograniczona czasem,bo pracuję zawodowo.Mieszkamy na wsi,ale wlaściwie tereny łączą się z miastem .Niestety z obszarami dzialalności gospodarczej .Dlatego na obrzeżach posadziłam pasy zieleni ochronnej .Ogrod ma okolo 0,5 ha ,zagospodarowywany jest od podstaw od 1992 roku,z tym że nasadzenia pochodza z rożnych okresow,Wlaściwie to każdego roku coś przybywa Najpózniej powstal środek ogrodu,bo pozostawiłam miejsce na budowę domu.Długo się zastanawialam,czy takie coś niedokończone pokazać,ale się odważyłam Chętnie przeanalizuję sugestie forumowiczów.Kolor,który wylewa się z fotek,jest zneutralizowany przez zieleń i wielkość obszaru.Wlaściwie pojedynczych roślin -bylin prawie nie sadzę,poza kolekcjami,bo nie spełniaja swojej roli w dużym ogrodzie.Ale od każdej reguły są wyjątki.Poza tym ograniczają mnie warunki glebowe
magnolia15
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 997
Od: 26 sty 2009, o 14:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: biesal.warmia i mazury

Post »

Ewo :) :) .
Jestem pod ogromnym wrażeniem,Twój ogród jest super.Dużo pracy Włożyłaś ale efekty widać.
pozdrawiam Marzena.
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Post »

Witaj Ewo to czego ja Ci zazdroszczę to tej przestrzeni na której możesz tworzyć ogród swoich marzeń kiedy ja kupowałam działkę myślałam tak będę już nie długo stara więc nie dam sobie rady w dużym ogrodzie a dzieci nie odziedziczyły pasji po mamie więc nie będzie komu pomagać,tak kupiłam mała i teraz mam problem gdzie sadzić nowości które ukazują się jak grzyby po deszczu.
Genia
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9576
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Post »

Dzięki twojej ciężkiej pracy można teraz podziwiać wspaniałe efekty .
Jestem pod wielkim wrażeniem . :wink:
Bogusia2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1222
Od: 26 maja 2008, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Ewo, jestem pod wrażeniem Twojego ogrodu. Zachwyciło mnie zdjęcie pokazujące dojście do domu obramowane bujnymi roślinami, piętrowo ukształowanymi i rabatą pod domem. Masz piękne hortensje.Ja mam na ich punkcie lekkiego bzika i uwielbiam na nie patrzeć. Sama mam zaledwie 1 dwuletnią hortensję ogrodową i 3 dwuletnie tardivy. W zeszłym roku dokupiłam sporo sadzonek, bo 6 ogrodowych, 1 piłkowaną, 4 różne hortensje bukietowe, 1 pnącą i 1 Anabellę a musze Ci powiedzieć, że Kasia Cilla77 hoduje dla mnie sadzonkę pobraną z jej królowej Anabelli. Tak więc jeżeli wszystkim hortensjom się u mnie spodoba, to będzie ich całkiem spora gromadka jak na 350 m2 ogródek. Dziękuję Ci za wizytę w moim ogrodzie.
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu.
Bogusia
x-p-k
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 3303
Od: 3 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Piękne, piękne i jeszcze raz piękne rabaty! Na pewno godne pochwały i myślę że Ty również jesteś zadowolona z efektów swojej pracy!
A co irysów i lilii to mnie zatkało :shock: - tak dorodne lilie to moje marzenie, a kolekcja irysów pokaźna, reasumując masz się czym pochwalić i chwal się jak najczęściej! :)
ewa f
1000p
1000p
Posty: 1056
Od: 23 sty 2009, o 22:57
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Bogusiu! Z drogi to i ja jestem zadowolona,z tym że efekt nie jest jeszcze osiągnięty.Droga długości 70 m oraz plac przed domem były wykonane w sierpniu 2008.Stąd też brak po brzegach aranżacji bylinowej.może po jednej stronie kolekcję dzwonków wprowadzę.Po drugiej stronie jest coś z wiosennej piątki:smagliczka, żagwin, floks,ubiorek.....
ewa f
1000p
1000p
Posty: 1056
Od: 23 sty 2009, o 22:57
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Jolu,Piterku dziękuję.Nie jestem męczennica.Bardzo nie przeżywam jak rośnie trochę ziela ,czy też jak słońce wypali trawnik.Myślę ,że system nawadniający dużo pracy zaoszczędzi
ewa f
1000p
1000p
Posty: 1056
Od: 23 sty 2009, o 22:57
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Marta,Justyna,magnolia dziękuję za wizytę.Zajrzę do was na pewno
ewa f
1000p
1000p
Posty: 1056
Od: 23 sty 2009, o 22:57
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Gieniu1 Nie martw się .Ogrodnik dokonuje rzeczy niemożliwych.Ja w ogrodzie mamy miałam jedno na drugim,aby tylko podobne wymagania glebowe i co do pielęgnacji
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Post »

ewa f pisze:Gieniu1 Nie martw się .Ogrodnik dokonuje rzeczy niemożliwych.Ja w ogrodzie mamy miałam jedno na drugim,aby tylko podobne wymagania glebowe i co do pielęgnacji
I pewnie było pięknie ja też mam jedno na drugim a kwitną że aż przyjemnie popatrzeć.
Genia
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”