Działka korzo_m 2009

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Magda wybieram się jutro, ale dzisiaj wysłałam czujkę wiem, że są już nasionka. Na pewno coś kupię. Jak zobaczyłam u Ciebie kosmosy chyba w tym roku je kupię, a może też znajdę kosmos rurkowaty ten ,którego nie kupiłaś w zeszłym roku.
Dzisiaj zamówiłam sobie kilka host, których jeszcze nie mam, stwierdzam,że moja choroba zakupów już się rozpoczęła,
jak jutro kupię nasionka to porobię zdjęcia i pokażę.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
maakita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 17 maja 2007, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Krakowem

Post »

korzo_m pisze:Agnieszko poczekajmy, jeszcze za wcześnie na sianie. Ja jak czas dopisze idę w środę do mojego ulubionego sklepu ogrodniczego, zobaczę jakie nasionka kwiatów są. W tym roku muszę kupić nasiona -pewniaki, takie ,które mnie nie zawiodą i w 100% wykiełkują. Ziemię do której je wysieję wcześniej wyprażę na ognisku. W zeszłym roku dużo nasion wykiełkowanych załtwiły mi takie malutkie czarne muszki, ani rosiczki, ani pryskanie chemią im nie pomogło. Żarły wybrane roślinki, a ja rozpaczałam ,że one właśnie padają jak muchy, a muszki latały koło mojego nosa ObrazekObrazekObrazek
Który jest Twój ulubiony sklep?
pozdrawiam Magda

Na wsi u maakity
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Mam 2 ulubione sklepy, pierwszy najbliżej mojego miejsca zamieszkania jest na rogu ulic Malborskiej i Wielickiej mają tam dużą ofertę nasion różnych firm, a drugi sklep firmowy Polanu przy ul. Basztowej (sklep jest w podworcu), a jak jestem blisko kleparza to zawsze przejdę bo tamteż są dwie budki w których sprzedają nasiona, ale jeden otwierają jak się ociepli. A Ty gdzie kupujesz?
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
maakita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 17 maja 2007, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Krakowem

Post »

O ja nienawidzę sklepu na Basztowej. Najbardziej lubię kupować u Kurowskiego na Szpitalnej, nie wiem, czy przypadkiem tego sklepu nie zlikwidowali.
Sklepu na roku Malborskiej i Wielickiej nie kojarzę ;:154 muszę go odszukać i sprawdzić.
Piszesz o Starym czy Nowym Kleparzu?
pozdrawiam Magda

Na wsi u maakity
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Wiem, że sklep na Szpitalnej był w zeszłym roku. A pisałam o Starym Kleparzu. Ja lubię sklep przy Basztowej, ja wiem, że jest mały, ale pamiętam panią ,która w nim sprzedaje jak był jeszcze stary duży sklep przy tej ulicy, ale to było ponad 40 lat temu. Ona zawsze doradzi, da nasiona które się sprawdzają.
Przy Nowym Kleparzu na Długiej też jest sklep z nasionami Polanu.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Karolcia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4926
Od: 17 paź 2007, o 15:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Dorotko,coś mi się tak zdaje,że czujka to mama :;230
Czekam na zdjęcia,pięknych kolorowych opakowań :D
Pozdrawiam Magda :)
Awatar użytkownika
maakita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 17 maja 2007, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Krakowem

Post »

Tego na Długiej też nie znam, a do tych budek na starym Kleparzu też chodziłam. Może się przeproszę, ze sklepem na Basztowe? Chociaż ja właśnie miałam zgrzyt z tą panią, co sprzedaje. Może to był czysty przypadek?
pozdrawiam Magda

Na wsi u maakity
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

korzo_m pisze: ale pamiętam panią ,która w nim sprzedaje jak był jeszcze stary duży sklep przy tej ulicy, ale to było ponad 40 lat temu. .
.
Dorotko, czy Ty się przypadkiem nie pomyliłaś ? :shock: ;:113
Awatar użytkownika
agaxkub
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3754
Od: 3 paź 2007, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Post »

tak sobie czytam o waszych zakupach nasionkowych i poczułam wiosnę....

Dorotko - Gabrysia ma rację... chyba się pomyliłaś... :lol:
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Dorotko, ja z niecierpliwością czekam na zdjęcia zakupów ;:65
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Karolcia masz rację czujka to mama, ale dostała przykaz, aby nic nie kupować. Nasionek dużo, ale w tym sklepie kupiłam tylko 3 torebeczki, poszalałam na Basztowej w Polanie, mąż musiał mnie wesprzeć finansowo :lol: :lol: :lol: . Jutro na Malborską dostaną większy wybór poproszę mamę ,aby kupiła mi te nasionka których jeszcze nie było- kosmos rurkowany, malwę dziką i koleusy zwykłe.
Makitko myślę,że zgrzyt z panią to czysty przypadek, może wtedy było dużo ludzi i była zmęczona. Ona jest sympatyczną, miłą kobietą, spróbuj jeszcze raz. Ja chodzę do tego sklepu z listą ułatwia mnie i jej zakupy. :P :P
Gabrysiu tak nie pomyliłam się, tak dawno to było. Pamiętam to był duży sklep na parterze sprzedawali nasiona warzyw, a na piętrze kwiatów. Zawsze były ogromne kolejki, wtedy w Krakowie były tylko jak się nie mylę dwa sklepy na Siennej i Basztowej. My jako dzieci ,pamiętam czekałyśmy w tym tłumie na parterze, miałyśmy być grzeczne, przyjeżdżała moja ciocia z Opola, taki był coroczny rytuał kupowania nasion, a my bidusie z kuzynką na w tym zatłoczonym sklepie trzymające się za ręce, aby ktoś nas nie zadeptał. Ja już wtedy chodziłam do szkoły podstawowej, oj jak to dawno było, a sklep w innym już pomieszczeniu, nie takim okazałym ,ale przetrwał razem z panią sprzedającą. Moja mama jak tam idzie to zawsze z nią wspomina jakie były piękne i młode......., chyba na mnie też czas już tak wspominać :lol: :lol:
Aga ja już czuję wiosnę, ale wczoraj zapowiadali,że od przyszłego tygodnia nawrót zimy.
Wiolu wszystkie zakupione nasionka pokażę, ale mąż okupuje mi biurko, robi zestawienia materiałów budowlanych do urzędu skarbowego, na razie nie chcę go denerwować. Tymbardziej, że moje zakupy przeżył dzielnie, jeszcze mnie wsparł finansowo. Dobrze,że po sklepie chodził mały ,miły kotek, który z nim się bawił, a w domu po powrocie czekała na niego jego ukochana kiciunia. Dobrze mieć takie wyłagadzające napięcia zwierzątka.Obrazek
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
maakita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 17 maja 2007, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Krakowem

Post »

Co to jest dzika malwa, czym się różni od zwykłej?
pozdrawiam Magda

Na wsi u maakity
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

U Karolci znajdziesz kwiaty dzikiej malwy są piękne w kolorze, poszukaj na stronach z zeszłego roku.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”