Marzenia pisane zielenią - ogród Judyty cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Piękna okolica :shock: Stawy, rzeka, piękne rośliny .... Zatęskniłam za wiosną patrząc na kaczeńce :D
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Dziewczyny, jak oglądam Wasze kolorowe ogrody, to aż mnie serce boli. Kiedy u mnie będzie cokolwiek widać. Wszystko "ginie"-jakieś małe, sadzę i sadzę i wcale tego nie widać. :cry:

Czas wrócić z łąk :wink: , przedstawiłam okolicę, teraz wracam do ogrodu.Mam trochę zdjęć archiwalnych i staram się w miarę możliwości wstawiać je chronologicznie.

Dziś pokażę, jak powstała ( niechcący) w lutym!!! :roll: pierwsza rabata wyrwana trawnikowi.
Otóż w lutym syn przywiózł z Holandii cebule tulipanów.

Obrazek

Coś mi świtało, że tulipany sadzi się jesienią ;:24
Byłam kompletnie zielona ( dalej jestem) jeśli chodzi o znajomość kwiatów ogrodowych. Pielęgnowałam-wydzieram pokrzywom i perzowi rośliny rosnące od dawna, zasadniczo dosadzałam krzewy i drzewka. Lubię rośliny osiągające duże rozmiary.
Szukając informacji na temat tulipanów trafiłam na Forum.
Dowiedziałam się, że można je jeszcze posadzić, a ponieważ ziemia nie była zamarznięta zabrałam się do pracy. Wiosną widać było takie efekty.

Obrazek

Obrazek

No to czas na tulipanową galerię

:wink:
Tulipan Curly Sue


Obrazek


Blue Heron
Obrazek

Obrazek


Fantasy
Obrazek

Obrazek

Golden Artist
Obrazek

To jeszcze nie koniec, tylko fotosik się znów ze mną drażni....cdn.
minismok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 25 wrz 2008, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Czarni Górale
Kontakt:

Post »

Judytko piekne te wiosenne "cebule" :D czy to bedzie kolekcja?...........nad rzeką Wieprz tereny cudne a knieć błotna w formowanych ogrodach niechetnie rosnie :) albo wcale :(

zawsze jest coś za coś

Twój ogród zapowiada się "klimatycznie" :D i oby takim pozostał

cmokasy z gór
nic nie jest takie jakim się wydaje Spis Treści
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Witaj Smoko
Tulipany..hm..nie są tym, co tygryski lubią najbardziej :lol: , jakoś nie mam do nich wielkiego serca.Chyba ciągle mam zbyt mało czasu na wykopywanie i zakopywanie cebul czy kłączy corocznie w odpowiednich terminach.Choć w stosunku do kann (choć mi marnie kwitły) mogę zrobić ustępstwo. Wiem,że są różne zdania, co do wykopywania corocznego cebul- a może mój brak przekonania do nich wynika z braku doświadczenia w ich uprawie,Kolekcji chyba raczej z tulipanów nie będzie. Są bo są. Owszem posadziłam na jesieni cebule, nawet te małe z cebuli matecznej.
No w końcu coś tu musi rosnąć :lol: To jedne z wcześniejszych u mnie kwiatów. Ale gdybym miała je zamienić na żonkile, narcyzy czy inne byliny..to nie wahałabym się-zamienię.

..to nie wiem jaka odmiana, z opakowania typu Mix
Obrazek

Obrazek

Obrazek

tulipan Orange Princess
Obrazek

Swoją drogą najbardziej podobają mi się "nieuczesane" ogrody, zadbane, trzymane w ryzach, ale dzikawe właśnie "klimatyczne".

Kiedy się tu osiedliłam, ogród kwiatowy wyglądał tak

Obrazek

Szkoda było mi roślin, które wybijały z tego badyla, więc postarałam się to jakoś opielić.Efekt był taki

Obrazek

Obecnie ten kawałek służy mi do przechowywania roślin, którym nie wymyśliłam miejsca stałego.żywopłocik z bukszpanów również wyhodowałam sama z ukorzenionych gałązek.Obecnie już go tam nie ma :lol: Na wiosnę planuję rozebrać krawężniki i poprzesadzać rośliny, a całe to miejsce zmienić, żeby nie było takie pod linijkę.
Awatar użytkownika
Grzesiu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3681
Od: 25 gru 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Post »

Tulipanowa galerie extra jest-mnie odpowiada najbardziej ten fiolet:)
Awatar użytkownika
maria5
1000p
1000p
Posty: 2460
Od: 18 wrz 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/okolice

Post »

Masz tak dużo miejsca dla nowych kwiatków że chętnie na wiosnę bym ci coś podesłała jak się zgodzisz.A na razie czeka cię dużo pracy zresztą mnie też bo chcę powiększyć swój ogród.
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Co do cebul tulipanów i ich ewentualnego wykopywania to mam zamiar stosować się do rady poprzedniej właścicielki mojego ogrodu.
Nie wykopywała cebul, czasem dosadzała nastęne.
Zatem niekonieczne jest ich wykopywanie....

Ja jesienią poszalałam z tulipanami i jeśli nornice wszystkich nie zeżarły to będzie czym oko cieszyć :)

Odnośnie braku aparatu fotograficznego - jakoś się problem rozwiąże.
Sama pożyczałam od córki a teraz nawet "odziedziczyłam" go na stałe :D
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Witam miłych gości.

Mario5- faktycznie miejsca mam bardzo dużo i kiedy słyszę, że komuś brakuje miejsca to mu zazdroszczę, bo myślę, że ma wszystkie zakątki obsadzone, zagospodarowane :roll: i te ogrody są takie bujne, zielone..zwyczajnie jest na czym oko zawiesić. Są ciekawe i tajemnicze, czego nie mozna powiedzieć o moim.

Swój ogród mam wprawdzie od czterech lat, ale przez pierwsze dwa lata ważniejsze były remonty i adaptacja w nowym miejscu-czyli organizowanie życia od nowa :wink:
Dachy, płoty, opał były ważniejsze niż rośliny. Ale nic to- dam radę.
Chętnie przyjmę rośliny, myślę, że tej wiosny znajdę już coś na wymianę. Mam również trochę nadwyżek nasion.

Coma95-chyba spróbuję w tym roku zostawić tulipany w ziemi, choćby dla eksperymentu. Chyba, ze zmieni się moja wizja tej rabaty, co jest wielce prawdopodobne, gdyż planuję zmienić "kwadraciak" pod domem.
Zastanawiam się, jak to jest z tymi nornicami. U mnie jeszcze chyba nie poznały smaku cebul :lol: , bo się ich nie czepiają, choć naokoło mają super warunki do bytowania i jest ich mnóstwo. A może znajdują coś lepszego do szamania, z czego nie zdaję sobie sprawy :roll:

Brak aparatu mi bardzo dokucza. Najpierw byłam przeciwniczką cyfrówek, więc najlepsze zdjęcia mam w albumie na półce. Mam bzika na punkcie uwieczniania wszystkiego, przede wszystkim właśnie przyrody.Jej szaleństwa tego lata nie uwieczniłam :cry: Dzięki za słowa pocieszenia, pewnie jakoś się rozwiąże :)
Awatar użytkownika
maria5
1000p
1000p
Posty: 2460
Od: 18 wrz 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/okolice

Post »

Doskonale cię rozumiem bo też się budowałam i w dalszym ciągu coś jest ważniejsze i szkoda pieniędzy na kwiaty. Teraz właśnie musimy ocieplić dom i to jest najważniejsze ,a to dlatego bo jeszcze nie widać kwiatków i żeby mi nie zniszczyli moich nasadzeń.Ha ha ha. A z aparatem to też mam ten sam problem bo muszę pożyczać a to nie jest dobre i też mam zamiar kupić chyba na allegro. Tak w ogóle nie spodziewałam się że dostanę komputer i to forum też tak niespodziewanie bardzo mało mam swoich zdjęć ale na wiosnę i w lecie to nadrobię .
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

He he he-no ciekawe co zrobię jak się skończą zdjęcia wyjmowane z archiwum to, że mam zdjęcia zawdzięczam wariactwu swemu, które nakazywało mi klikać foty, korzystając ze wszystkiego co się nawinie :lol: Ale co tam będziemy się martwić na zapas.
W domu zawsze jest coś do zrobienia, czasem aż ręce opadają, co się polepszy, to się coś spieprzy :lol:
i jakoś nigdy nie zostaje, tylko zawsze brakuje :?

Dziś wysiałam nasiona lawendy,
W grudniowym "Działkowcu" przeczytałam, że nasiona lawendy muszą przejść okres stratyfikacji. Skazałam je na dwa miesiące banicji na zimnej werandzie :wink:
Jeśli coś z tego urośnie, to wysadzę między różami. Jeszcze nigdy nie miałam lawendy.
Zebrałam także nasiona budlei. Te na wysianie poczekają do wiosny.
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Dziewczyny, dołączam się do klubu "budujących ogrodniczek"
Ja od pół roku przechodzę koszmar z rozbudową domu :twisted: Ogród, który pokazuję na forum, to tylko niewielki fragment. Reszta terenu czeka na zakończenie prac. Też nie mogę poszaleć z nasadzeniami jak bym chciała :?
Awatar użytkownika
maria5
1000p
1000p
Posty: 2460
Od: 18 wrz 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/okolice

Post »

A ja dostałam w paczce pod choinkę nasiona bielunia pantofelka,dziwaczka,mimozy oczywiście część posiałam i czekam na wschody ;:24 ;:82
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Judytko faktycznie masz jeszcze mnóstwo do zagospodarowania roślinkami, bardzo Ci tego zazdroszczę, bo jest tyle jeszcze roślin które bym chciała, a niestety nie mam miejsca :cry: Tak więc tyle jeszcze przed Tobą, możesz wybierać i przebierać, nie ograniczona ciasnotą :D Tulipany masz przepiękne, taka różnorodność, a ten pełny pomarańczowy- cudo
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”