Marzenia pisane zielenią - ogród Judyty cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Tulipanko- on u mnie nie kwitł. Fotek nie mam.Nasiona dostałam od Hanki55 , u niej w ogrodzie jest o ile dobrze pamiętam zdjęcie jej powojnika. Ale mam stronkę o nim i o innych :lol:

http://www.clematis.com.pl/wms/wmsg.php ... number=122

W okienko u góry po prawej stronie wpisz "powojnik Bill MacKenzie"

Faktycznie na pierwszy rzut oka jest bardzo podobny do Twojego :roll:
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Dziękuję za linka :D
Po dokładnym przyjrzeniu się, też chyba dopatrzyłam się różnicy. Są bardzo podobne :D
Jutro pójdę sprawdzić nasionka.
Jeśli coś znajdę, chętnie się z tobą podzielę :D
Awatar użytkownika
ada.kj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5077
Od: 2 gru 2008, o 12:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Judytko. Podziwiam po pierwsze Twoją pasję. Pracy przed Tobą mnóstwo. Tulipany cudo. Polubisz je na pewno. Natomiast zazdroszczę Ci możliwości hodowania roślinek z nasion. Daje to chyba największą satysfakcję, jak człowiek doczeka się kwiatów z własnego siewu. Często to jednak dłużej trwa a ja jestem bardzo niecierpliwa. Część bylin, które mam w ogrodzie właśnie w taki sposób mam rozmnożone i będę mogła wiosną się z Toba podzielić. Ja niestety dopiero nasiąkam pasją fotografowania. Wiosną zacznę i wtedy pokażę swój ogród, który też stale urządzam, ale ja mam tylko działkę 300 m. Życzę sukcesów, a pieski cudne. Pogłaskaj je ode mnie. :lol:
Co my wiemy to tylko kropelka. Czego nie wiemy to cały ocean.
Pozdrawiam cieplutko Ada vel Krysia
Księżycowe rabatki u Adki adolinki
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10362
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Cl. tangucki.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Post »

Masz Judytko miejsce na ziemi z wielkimi możliwościami i perspektywami. Skoro jesienne zdjęcia są tak intrygujące - te pergole, klomby, otoczenie- to co bedzie wiosną ? Wyjść od Ciebie nie będzie można :) czekam na to z niecierpliwością.
Teren masz ogromny i z pewnością niejednym nas zaskoczysz :)
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Mili Goście w podzięce za miłe słowa tęcza...hihi...musiałam napisać na co zwrócić uwagę
:wink: Zdjęcie robione z mojego podwórka, w oddali widać wieś, do której przynależę administracyjnie.

Obrazek

Hanko- bardzo dziękuję za fotki. Jednak jest różnica między Billem a Radarem. To nie jest ta sama odmiana pod innymi nazwami. Cmok.

Ada.kj-ogrodnik we mnie siedział od maleńkości. W ziemi grzebałam od zawsze. Babcia uprawiała swoje grządki a ja podbierałam jej rośliny na swoją grządkę. Od niej i od ojca uczyłam się i stawiałam pierwsze kroki w ogrodnictwie i sadownictwie. Okazało się, że nie potrafię się obejść bez grzebania w ziemi.

Największą satysfakcję mam przy rozmnażaniu roślin wieloletnich. Mogę przez wiele lat oglądać to co wyhodowałam od nasionka lub z kawałka pędu.
W ten sposób uzyskałam sadzonki bukszpanu na obwódki, sadzonki wierzby płaczącej, które wyprowadziłam na drzewka, a ostatnio budleje, żywotniki, jałowce, powojniki, derenie...więcej grzechów nie pamiętam :roll: :oops:
Jasne, że na okazy z tego trzeba będzie dłużej czekać i nikną maleństwa w ogrodzie. No ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.
Z niecierpliwością czekam na Twoje zdjęcia i Twój własny wątek.
Myślę, że wiosną ja również będę miała sporo wysianych roślin, którymi również będę się dzielić.

Ave-mam nadzieję, że wiosną dorobię się już aparatu fot. i będę na bieżąco z dokumentacją moich ogrodniczych poczynań. W tym roku niestety nie mogłam z tego powodu sfotografować wielu roślin, a zwłaszcza malw i róż.

Pokażę jeszcze wjazd na posesję od strony bramy. To jest jego prawa strona, która graniczy z ogrodem.

Obrazek


a tak wygląda lewa z brzoskwiniowym sadem, który na tym przeciągu cierpi każdego roku na uszkodzenia mrozowe. W tym roku z powodu łagodnej ubiegłej zimy owoców było co niemiara.

Obrazek
Awatar użytkownika
HalinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9423
Od: 12 paź 2008, o 11:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post »

Judytko, miło mi, że dołączyłaś do grona wielbicieli ogrodów :-)
Witam Cię bardzo serdecznie i życzę samych sukcesów ;-)
Staż ogrodniczy mamy podobny, tyle tylko, że Ty masz więcej pola do popisu :-D
Ja też bawię się w rozmnażanie roślinek z nasion czy z badyli ;-) ale tylko w ogrodzie.
W domu tego nie robię ze względu na koty, przy których roślinki nie mają najmniejszych szans :-/
Pieski masz urocze :)
Cieplutko pozdrawiam, Halina ;:194
W moim ogródeczku :wink: HalinaK-linki :D
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Judytko piękne okolice masz dookoła siebie.....piękne widoczki pokazujesz a wśród nich swoje włości.
No masz co robić kochana ale zrobisz po swojemu. :wink:
Czy jeden z tulipanów to nie czasem papuzi?

Bedę z pewnością śledziła Twoje poczynania i patrzyła co tam nowego u Ciebie. :D
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Judytko teraz to już nic nie wiem :?
Oba wydają mi się identyczne :roll: :shock:
Awatar użytkownika
mme33
1000p
1000p
Posty: 1015
Od: 26 lis 2008, o 21:26
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Witaj Judyto :D
Masz wspaniały kawał ziemi i wielkie pole do popisu :D Piękne miejsce....sielanka :)
Pozdrawiam
Magdalena pozdrawia :)
Zapraszam do ogrodu
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Judytko, mam dobre wieści :D Oglądałam dziś tego mojego powojnika. Ma całe mnóstwo nasionek :heja Spokojnie starczy na obdzielenie wszystkich chętnych.
Mam tylko nadzieje, że mrozy im nie zaszkodziły :roll:
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Post »

Ja Cię podziwiam Judytko, jak zresztą wszystkich zapaleńców, którzy tworzą coś "z niczego" czyli... z nasionek. ;)
Naprawdę podziwiam cierpliwość - morze cierpliwości - w oczekiwaniu na wzchody, potem te pikowania, przesadzania itd. Ja nie mam do tego serca i... cierpliwości właśnie. :) Wolę "bawić się" większymi roślinkami, bo na efekty krócej się czeka, choć i satysfakcja pewnie mniejsza :) :)
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Halinko- staż mamy podobny, ale Twój wirtualny ogród jest większy, ciekawszy.Ponieważ czytam każdy post, nie dotarłam jeszcze do końca, ale ostróżki, piwonie, orliki, które widziałam u Ciebie są cudnej urody i są to moje ulubione kwiaty. A Twój ognik po raz kolejny miło połachotał me chęci posiadania go.

Elizabetka-powiem Ci, że pracy mi nie brakuje, a najgorsze jest to, że sam ogród kwiatowy to tylko cząstka tej posiadłości. Zza siatki wołają mnie jeszcze inne uprawy, którym muszę poświęcić czas i siły. A najgorsze są truskawki.

Ave-Z tą moją cierpliwością różnie bywa. Czasem opadają ręce i obiecuję sobie, że nie zagrzebię już żadnego patyka ani nasionka, ale to jakoś szybko mija i wracam do nałogu babrania się w ziemi.

tulipanka napisała:
Judytko teraz to już nic nie wiem
Oba wydają mi się identyczne
Według mnie one są różne, ale ekspertem nie jestem :roll:
Widzę tylko, że Twój Radar ma 5 płatków i one są cieńsze, nieco dłuższe.
..a Bill ma 4 szerokie płatki. Takie różnice widzę na zdjęciach, ale najlepiej byłoby przyjrzeć się obydwu kwiatkom na żywo :wink:
Trzeba by także porównać pręciki i liście.

tulipanka napisała:
Judytko, mam dobre wieści .Oglądałam dziś tego mojego powojnika. Ma całe mnóstwo nasionek Spokojnie starczy na obdzielenie wszystkich chętnych.
Mam tylko nadzieje, że mrozy im nie zaszkodziły
Nasiona Billa wymagały stratyfikacji-przechłodzenia, były zbierane w lutym po mrozach. Myślę, że Radar też wymaga takiego okresu i mam nadzieję, że mroził się wystarczająco długo. Tak więc zbieraj i dziel :heja
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”