Ogródek osiedlowy

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
milka100
100p
100p
Posty: 178
Od: 27 lip 2008, o 09:08
Lokalizacja: małopolska

Ogródek osiedlowy

Post »

Witam, od wiosny tego roku postanowiłam założyć pod blokiem ogródek. Ogródek ten uprawiała kiedyś babcia mojego męża i ponoć był bardzo piękny. Ja niestety tego nie pamiętam bo ja się wprowadziłam po ślubie to ogródkiem nikt sie od paru lat nie zajmował wobec powyższego został on zlikwidowany. Po ogródku został tylko żywopłot, została posiana trawa i zasadzone 3 hortensje. Niestety panowie którzy kosili trawie powiedzieli ze jak rosną tam 3 hortensje to kosić nie będą i hortensje tez zostały wykopane i wydane. I tak minęło 7 lat. W tamtym roku zauważyłam ze żywopłot jest mocno powyłamywany i pod oknami kręcą nam się dzieci i psy, wobec powyższego kupiła ligustr o raz 2 berberysy i uzupełniłam dziury. W tym roku na wiosnę przeczytałam ze dom kultury w naszej dzielnicy organizuje ogólnomiejskie konkursy na najładniejszy ogródek oraz pnącza. Bardzo mi się spodobały zdjęcia tych osiedlowych ogrodów i postanowiłam reaktywować ogródek pod blokiem. Co śmieszniejsze u nas na osiedlu uprawiają ogródki tylko starsze osoby, wiec trochę sie wszyscy na mnie dziwnie patrzyli jak zaczęłam coś tam majstrować w trawie bo ja jestem od tych Pań dużo więcej niż o połowę młodsza :). Tym bardziej mam trudniejsze zadanie bo te wszystkie Panie dobrze pamiętają ogródek babci męża. Ogólnie mówiąc na razie mój powstający ogródek wszyscy akceptują i patrzą co tam sadze co chwile. Bardzo jest miłe ze starsze osoby zawsze mają oko na mój ogródek i dlatego jeszcze mi w nim nic nie zginęło oprócz kawałka drutu i 4 słupków drewnianych.

Reszta opowiadania będzie w formie fotorelacji jak mi się naładują akumulatorki do aparatu.
Aha jestem totalnym ogródkowym laikiem, nawet w domu kwiatków nie uprawiam oprócz wytrzymałych kaktusów.
[/img]
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Witaj Milka :) Czekamy na fotki :)
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Łał! Gratuluję nowej pasji! Będę do Ciebie zaglądać! Ja tez dopiero zaczynam i dopiero szukam swojego ogródka!

pozdrawiam, Aga
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21737
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Witam serdecznie Milko na forum! :D
Bardzo mi miło,że dołączyłaś do nas będziemy wzajemnie się wspierać w ogrodowych planach i działaniach.
Chcę powiedzieć ,że na forum jest kilka osób ,które uprawiają przepiękne ogródki pod blokiem , jak chociażby Halinka - eukomis a także wielcy zapaleńcy, którzy odrobinę ziemi w centrum stolicy potrafią zamienić w najmilszy dla oka widok jak to czyni Wiktor - VitoPL .
Znajdziesz wśród nas życzliwych ludzi,którzy tak jak panie na osiedlu zawsze chętnie Ci pomogą .
Baw sie więc razem z nami swoim ogródkiem przed blokiem i tutaj na forum.
Witamy :D :D :D :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
milka100
100p
100p
Posty: 178
Od: 27 lip 2008, o 09:08
Lokalizacja: małopolska

Moje siewki

Post »

Obrazek

wysiany zawciąg nadmorski

Obrazek
wysiany posłonek
Awatar użytkownika
milka100
100p
100p
Posty: 178
Od: 27 lip 2008, o 09:08
Lokalizacja: małopolska

Moje siewki

Post »

pragnę zaznaczyć ze moje pierwsze wysiewanie w życiu

Obrazek

wysiana rogownica kutnerowata

Obrazek
wysiany hibiskus

Obrazek
wysiana azalia

Obrazek
z połowy paczki która wysiałam tylko dwa miliny amerykańskie mi wykiełkowały

powojnik mi w ogóle nie wykiełkował

większość nasion zamówiłam na allegro, resztce kupiłam w pobliskim sklepie ogrodniczym
Awatar użytkownika
milka100
100p
100p
Posty: 178
Od: 27 lip 2008, o 09:08
Lokalizacja: małopolska

Ogólny rzut na ogródek

Post »

Obrazek

zdjęcie z rana gdy jeszcze nie było prawie kamieni na skalniaku, a skalniak wygląda jak usypany pod oknem kurhan, niestety zdjęcie zrobione ze złej perspektywy przez to wydaje sie 2 razy niższy niż w rzeczywistości, w rzeczywistości to bez kamieni skalniak wyglądał jak świeżo usypana mogiła i wszyscy sie ze mnie śmiali.

Obrazek

napoczęte grządki jak widać będę miała niezłe przejścia z mleczem

Obrazek
widok na dzika róże i inne krzewy (jeszcze bardzo malutkie), które maja chronić przed niechcianymi gośćmi

wszystkie sadzonki kupuje bardzo małe i na razie słabo je widać

Obrazek

Obrazek

skalniak wieczorem już trochę obłożony kamieniami

Obrazek

skalniak zbudowałam zgodnie z wasza radą: zdarłam darń i powstał kształt podstawy, następnie latałam z wiadrem do bloku obok bo ktoś tam wywalił gruz i tak przytargałam na raty 4 worki gruzu, następnie zdartą darń udeptałam na gruzie a na to 4 worki ziemi które mi kuzyn męża przywiózł, za co mu jestem wdzięczna, gdyby nie on i mój mąż nigdy by mi sie to nie udało.
Obrazek
zostało jeszcze pod tym blokiem trochę gruzu, może ktoś jest chętny :D
Awatar użytkownika
BarWo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1092
Od: 24 sty 2008, o 19:11
Lokalizacja: Siedlce

Post »

Witaj Milko.....widzę że ostro zabrałaś się za ogródek przy bloku, roślinki małe - urosną.... a jak poradzisz sobie z trawnikiem, masz kosiarkę, czy też ręcznie? - można poczekać na administrację aż skosi :lol: Masz bardzo ładny kawałeczek ziemi do popisu i bardzo pomysłowo to zrobiłaś :D Ja należę do tych starszych pań co opiekują się ogródkiem przy bloku i w miarę swoich możliwości fizycznych / nie mam męża/ i technicznych dłubię w ziemi :D
Pozdrawiam i Obrazek
Serdecznie pozdrawiam Barbara
Rzucony kamień staje się opoką.../psalm/
doniczkowe... przyblokowy w garnku
Awatar użytkownika
liska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10568
Od: 24 mar 2008, o 20:07
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

Zaglądnij do Basi... ma piękny ogródek ... może podpatrzysz co nieco.
z uśmiechami Iza
u liski
Awatar użytkownika
milka100
100p
100p
Posty: 178
Od: 27 lip 2008, o 09:08
Lokalizacja: małopolska

Dzisiejszy zakup

Post »

wysiadłam dzisiaj koło Leroy merlin i tam są zawsze jakieś zmasakrowane roślinki za pół ceny i dziś sobie kupiłam to:

Obrazek
szałwie i żurawke, niestety dziś jest tak gorąco że nie mam siły ukopać grządki dla nich. :(
Awatar użytkownika
milka100
100p
100p
Posty: 178
Od: 27 lip 2008, o 09:08
Lokalizacja: małopolska

:)

Post »

BarWo pisze:Witaj Milko.....widzę że ostro zabrałaś się za ogródek przy bloku, roślinki małe - urosną.... a jak poradzisz sobie z trawnikiem, masz kosiarkę, czy też ręcznie? - można poczekać na administrację aż skosi :lol:
wiec do celowo z trawnika pozostaną tylko wąskie ścieżki między grządkami i wówczas będę go przycinać nożyczkami lub będę błagać męża żeby od mamy podkaszarkę pożyczył i mi wykosił :D, choć chyba za dużo fatygi będzie na 2 wąskie paski trawy,
w tym roku trawnik był koszony przez gminę tylko 2 razy
wtedy była tyko grządka przy żywopłocie, ponadto wtedy większość sadzonek była osłonięta przyciętymi plastikowymi butelkami żeby pan kosiarz nie skosił, a ma taką skłonność bo u sąsiadki skosił dwie róże.

tak na prawdę grządki zacznę obsadzać jesienią bo lato to nie najlepsza pora, choć na razie wszystko mi sie przyjęło.

jesienią planuje sporo róż posadzić i mam nadzieje ze nie podrożeją bo ja na razie kupiłam na wiosnę w ogrodniczym 2 szt po 5zł za każdą.

dzikie róże która ma być osłoną dla nieproszonych gości kupiłam na allegro za marne grosze wiosną, zanim poczta je dostarczyła to były strasznie wyschnięte myślałam ze nic z nich nie będzie ale wszystkie liście puściły prócz jednej, chciałam ta jedną wyrwać ale korzenie trzymają mocno, wiec może jeszcze sie puści.

Aha dziś mi wykiełkował kolejny milin.
trzeba mieć anielską cierpliwość do tych nasion :D
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Witaj! Ale szybko dałaś fotki! To fajnie, dzięki!

Całkiem spory kawałek masz! A jakie tam są strony świata, bo jak widzę to on jest jakby zagięty, na rogu?

Fajnie, że jest już żywopłot, a skalniak naprawdę zrobi wrażenie! Bardzo serio się za to wzięłaś!

Bardzo Ci kibicuję, gdyby więcej osób miało siłę, chęć , odwagę tak dziłać mielibyśmy piękne miasta! U mnie niestety zamiast trawnika jest...kotłownia i beton.

Fajnie, że masz wsparcie w sąsiadkach! Pozdrowienia dla Ciebie i dla Nich!

aga
Awatar użytkownika
Onak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 856
Od: 4 lip 2006, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna
Kontakt:

Post »

No no-zapowiada się bardzo ciekawie-z niecierpliwością oczekuje jak się rozwinie sytuacja pod blokiem Obrazek
Pozdrawiam! Karina
Na moim balkonie ;:173
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”