Mój kwiatowy azyl

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
heliofitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7921
Od: 2 cze 2010, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Mój kwiatowy azyl

Post »

Witam serdecznie :D Prawie od roku "chwalę się" na forum moimi roślinami doniczkowymi, co nie znaczy, że nie chadzam po Waszych ogrodach. Wprost przeciwnie. Buszuje wszędzie, gdzie się tylko da, ba...mam nawet kilku przyjaciół wśród właścicieli ogrodów :heja To właśnie oni od dłuższego czasu namawiają mnie na założenie ogrodowego wątku. Dorotko, Gosiu, Wandziu, Misiu...chciałyście, to macie ;:170

Byłam ogromnie szczęśliwa, kiedy kupiliśmy działkę razem z domem do remontu. Kiedy mój mąż zastanawiał się nad materiałami budowlanymi, ja wertowałam książki ogrodnicze, aby sprawdzić co urośnie na piasku. Musicie wiedzieć, że mam bardzo piaszczystą glebę. Im głębiej, tym ładniejszy, żółciejszy piasek. Czy może ktoś potrzebuje do piaskownicy ;:224

Obrazek

Dom remontował się, a ja podziwiałam chwasty rosnące na moim pastwisku klasy IV. Nie podobał mi się jedynie perz i to własnie z nim najtrudniej jest się rozstać ;:224 Najpierw nawieźliśmy ziemi i posadziliśmy tuje, aby odgrodzić się od sąsiadów.

Obrazek

Później powstała ścieżka do lasu i zostało zamontowane ogrodowe oświetlenie. Szkoda, że nie założyłam wtedy automatycznego podlewania, bo nie musiałabym teraz stać godzinami ze szlauchem w ręce :(

Obrazek

W raz z upływem lat ogród zmieniał się. Na rynku pojawiały się nowe rośliny, więc potrzebne były nowe grządki.

Obrazek

Jak wygląda obecnie? Zapraszam wszystkich chętnych do Mojego kwiatowego azylu ;:3 Myślę, że wiosna, to najlepszy okres, aby zacząć spacer po ogrodzie ;:3 Pozdrawiam.
Pozdrawiam Iwona
Domowe Ogród
Spis treści
Awatar użytkownika
mis20
1000p
1000p
Posty: 2422
Od: 6 lis 2010, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Mój kwiatowy azyl

Post »

Iwonko masz cudowny ogród. Pokaż troszkę zdjęć z bliska. Widzę , że w tego samego dnia zdecydowałyśmy się założyć wątek ogrodowy.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój kwiatowy azyl

Post »

Iwonko gratuluję w końcu się odważyłaś pokazać swój azyl. Wiesz teraz dopiero widzę przed jakim wyzwaniem stanęłaś. 1 i 3 zdjęcie to jakby nie ta sama posesja, aż nie do uwierzenia jak ogród się zmienił. Napisz jaka dużą powierzchnię zajmuje cały ogród. Czekam na więcej zdjęć z metamorfozy.
Thuje od Ciebie pięknie po zimie się zabrały do życia, nie wiem czy tym większym nie powinnam uszczyknąć wierzchołków.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
repas200
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2095
Od: 12 mar 2011, o 13:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mój kwiatowy azyl

Post »

No No widać że masę pracy włożyłaś w swój azyl ;)
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogródeczka :tan
My name is Daniel
anka_
ZBANOWANY
Posty: 1603
Od: 12 lip 2010, o 14:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój kwiatowy azyl

Post »

Iwonko ;:196 wspaniały azyl ;:138
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16016
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Mój kwiatowy azyl

Post »

No wreszcie, wreszcie ;:138 Jak miło widzieć cię w tym sympatycznym, merytorycznym dziale FO. Piękna pora na założenie własnego ogrodowego wątku. Będą teraz rozkwitać z każdym dniem kolejne nowe roślinki i cały ogród niedługo utonie w różnobarwnej gamie kolorów. Napisz Iwonko, jaką powierzchnię ma twój ogród.Widzę w nim jeszcze wielki potencjał. NIe to co u mnie, gdzie każdy niemal skrawek jest już zajęty.
Zapewniam cię o moich regularnych u ciebie odwiedzinkach :D
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10604
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Mój kwiatowy azyl

Post »

..Iwonko moje gratulacje ;:138 no jest no jest nareszcie Twój ogródek śliczny a tak czaiłaś się moja miła...oczywiście powaliłaś odrazu na kolana ogródek i to jaki... ;:138 ;:138 ;:138
...a remontowanie domu to ja też wiem co to jest ... :;230
..o rany sam piasek a tak ślicznie wszystko rośnie ...oj będziemy dreptać u Ciebie oj będziemy...
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
heliofitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7921
Od: 2 cze 2010, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój kwiatowy azyl

Post »

Moje drogie nawet nie zdajecie sobie sprawy, jak trudne zadałyście mi pytanie ;:24 Aby na nie odpowiedzieć musiałam znaleźć mapkę mojej posesji. Jeżeli chcecie wiedzieć, ile powierzchni ma mój ogród to musicie sobie same obliczyć ;:224 Cała posesja ma 1.1720 ha z czego 1.0250 ha zajmuje las :D To właśnie dla niego przeprowadziłam się z miasta na wieś. Oczywiście nie wszystkie ary, które Wam wyszły po wykonaniu odejmowania stanowią mój ogród, bo przecież jest dom, garaż i plątanina ścieżek.
Powiem tak, kiedy przychodzi do plewienia, to mam wrażenie, że mam ogromny ogród. Natomiast, kiedy przytargam kolejną roślinę, to znalezienie dla niej wolnego miejsca zajmuje mi sporo czasu . Niestety nie mam zdjęć z kolejnych faz rozwoju ogrodu, ponieważ przepadły wraz z awarią komputera, a te które wcześniej pokazałam, zrobiłam ze zdjęć znalezionych w starym albumie.
W ogrodzie znajdują się dwie pergole (zdecydowanie za mało), na których królują róże.

Obrazek

Obrazek

Między pergolami jest grządka bylinowa.

Obrazek

Jak widać na zdjęciach z pierwszego postu, przez ogród biegnie ścieżka, która dzieli go na pół. Po obu stronach ścieżki znajdują się liczne grządki...

Obrazek

...które wyglądają zdecydowanie lepiej, gdy na nich coś rośnie (na obu zdjęciach pokazana jest ta sama grządka).

Obrazek

W ogrodzie królują byliny, krzewy...właściwie istne szwarc, mydło i powidło :oops:

Obrazek

A żeby nie było Wam za gorąco, to dla ochłodzenia furteczka prowadząca do lasu w zimowej odsłonie :D
Ufff...ale rozpisałam się, ale chciałam zamknąć historię i przejść do dnia dzisiejszego, bo wszak za oknem szaleje wiosna ;:3
Dorotko o tujach napiszę w kolejnym poście ;:108

Obrazek
Pozdrawiam Iwona
Domowe Ogród
Spis treści
andrzejek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2777
Od: 17 sie 2010, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kwidzyn

Re: Mój kwiatowy azyl

Post »

Witam cudowny ogród .Tyle w nim kolorów i rośłin .Zapraszam z rewizytą
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10604
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Mój kwiatowy azyl

Post »

...Iwonko coś wspaniałego :wit a tą bramkę to znam znam kiedyś już pokazywałaś...
..to jest bramka do "Tajemniczego Ogrodu"...jak w książce tak i u Ciebie to wygląda... ;:138
...a te pergole to marzenie każdej chyba z nas...forumek... ;:108
...jednak róża to róża... ;:3
..odliczyłam podliczyłam choć w matmie nie jestem tęga to jednak masz gdzie biegać... :;230
..a to mydło i powidło jest najcudowniejsze... ;:224
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
Awatar użytkownika
elila
1000p
1000p
Posty: 1713
Od: 24 kwie 2009, o 20:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Całowanie (mazowieckie)
Kontakt:

Re: Mój kwiatowy azyl

Post »

Witaj Iwonko!!! :wit
Bardzo dobrze, że zdecydowałaś się pokazać nam swój piękny ogród, jest co podziwiać! Wielkie zmiany przeobraziły "pastwisko" w prawdziwy raj!
Gratuluję i nie mogę doczekać się aktualnych fotek i planów.
Awatar użytkownika
repas200
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2095
Od: 12 mar 2011, o 13:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mój kwiatowy azyl

Post »

To ty masz jeszcze i lasek ?? Zazdroszczę ;:224
A takie mydło i powidło :;230 Właśnie ładne ;)
My name is Daniel
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój kwiatowy azyl

Post »

Zachwycam się pergolami ja mam jedną, a przydałoby się ich więcej. Duża powierzchnia do pracy i popisu. Z nowymi roślinkami też biegam i szukam miejsca :;230
Twoje zakątki są piękne, tajemnicze jak napisała wyżej lora.
Hosty od Ciebie już pokazują łebki :tan
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”