Leśny ogród Elli - 2008r.

Zdjęcia naszych ogrodów.
bożena170365
500p
500p
Posty: 777
Od: 17 lut 2008, o 22:48
Lokalizacja: Oborniki Śląskie

Post »

Cóż mogę powiedzieć?.Śliczne miejsce na ziemi,roślinki ....też...,funkie zabójczo piękne,też się w nich zakochałam,pokaż oczko....z szerszej perspektywy,a ....czy ten murek z kamienia jest jakoś ze sobą połączony np. klejem ,zprawą...pytanie laika,więc wybacz...
Pozdrawiam, Bożena
Zapraszam do mojego ogrodu
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=12693
Awatar użytkownika
safiori
200p
200p
Posty: 321
Od: 7 kwie 2008, o 09:51
Lokalizacja: Poznań

Post »

Ależ pięknie u ciebie. Skalniak aż szczęka opada :D a hosty... aż słów brakuje. Ja uwielbiam ogrody gdzie rośliny przysłaniaja całą ziemię bo ona tak faktynie nie zdobi. Jestem naprawdę pod wielkim wrażeniem.
alys
200p
200p
Posty: 275
Od: 8 sie 2008, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Post »

SUPER SUPER SUPER SKALNIAK
Twój skalniak jest tak piękny, że zapiera dech. Rośliny i kamienie w pełnej harmonii.
Kiedy zobaczymy oczko wodne? Nie mogę się doczekać

Pozdrawiam Cię serdecznie i gratuluje
ALYS - Sylwia :D :D
Lepiej późno niż wcale
Awatar użytkownika
jola1010
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1652
Od: 4 cze 2007, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DOLNOśLąSKIE

Post »

O jakie piękne funkie :

Pozdrawiam Jola.
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Post »

Witam wszystkich miłych gości :wit :D

piterek - ja tez nie lubię widoku gołej ziemi między roślinami, między innymi dlatego, że zwykle przez to mamy więcej roboty z dbaniem o ogród :evil: Ziemię trzeba często wzruszac, bo szybko się zasklepia i trudno wówczas utrzymac dobrą wilgotnośc podłoża, chwasty mają gdzie wzrastac, a i sam widok pustych jeszcze połaci denerwuje :( Można temu, jednak zaradzic przykrywając ziemię ściółką, to naprawdę bardzo ułatwia życie ogrodnikowi :wink:
O funkie teraz bardzo łatwo, jest taki wybór np. na Allegro :wink: Ty też możesz miec dorodne funkie, to nic trudnego :wink: Wystarczy żyzna, wilgotna ziemia i dobre nawożenie :wink:

zanna - powojnik, to mało wymagajaca odmiana: Clematis alpina 'Frances Rivis', pięknie wygląda gdy zakwita :D Zwykle na początu sadzi się rośliny zbyt gęsto, ale w miarę nabierania doświadczenia, rozsądek bierze górę :wink: Nikogo przecież nie będzie cieszyła zmarniała przez ciasnotę roślina :roll: Hosty, to mój bzik...zdecydowanie stwierdzony... :wink:

maryla73ab - bardzo się cieszę, że Ci się u mnie podoba :D Wpadaj kiedy tylko bedziesz miała ochotę :wink: :D

bożena170365 - baardzo miło mi się czyta Twoją opinię o moim ogrodzie i funkiach :D To mamy ten sam obiekt westchnień ;:166 , niewątpliwie Cię odwiedzę, a wprzyszłości...kto wie, może się wymienimy.... :wink: Zdjęc mojej 'wody w ogrodzie' muszę poszukac na CD, jak tylko znajdę, to wkleję :D Bożenko, ja też jestem tylko amatorką, więc się nie przejmuj :wink: Mój murek, to tzw. 'suchy murek', bez zaprawy, czy jakiegokolwiek innego łaczenia. Po prostu ułożone kamienie, jeden na drugim. Od wewnątrz, czyli od strony ziemi, jest rozciągnięty pas folii budowlanej, aby rośliny mi nie zrobiły niespodzianki i zaczęły przez kamienie wyrastac, co popsułoby efekt :? Mimo to, jak widac, są takie spryciule jak 'Lnica bluszczykolistna', która i tak znajduje dla siebie składniki pokarmowe między kamieniami i rozrasta się w tych, niby, suchych szparach :shock:

safiori - miło mi Cię u siebie gościc :D To wielka radośc, czytac takie opinie o swoim ogrodzie, cieszę się baardzo z Twoich ciepłych pochwał :D
Roślinom trzeba dac szansę, z biegiem czasu na pewno się rozrosną i zasłoną ziemię. Można od razu posadzic kilka sztuk jednej odmiany, co też daje dobry efekt, albo zastosowac ściółkę.

alys - serdeczne dzięki za tak wspaniałą opinię o moim skalniaku, lejesz miód na me serce ;:226 Zdjęcia oczka, wkrótce :wink:

jola1010 - dla mnie, to najpiękniesze byliny :wink: Przewyższają inne pod wieloma względami, są długowieczne, w jednym miescu mogą rosnąc przez kikadziesiąt lat. Czyli jest szansa, że mnie przeżyją :wink: Są dekoracyjne przez cały rok, czego nie można powiedziec o wielu bylinach :roll: Z roku na rok staja sie piękniejsze, a inne wręcz przeciwnie :( Na dodatek bardzo ładnie kwitną, niektóre pachną, czego chciec więcej :D ;:109
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Post »

Wczoraj, zmiast po Bożemu odpoczywac i cieszyc się z ostatnich już ciepłych 'podrygów', miałam pracowitą niedzielę, a to wszystko za sprawą mojego M :wink: W lasach wreszcie pojawiły się grzyby :D Pogoda wczoraj dopisała, więc mój M wybrał sie na grzybobranie. Sporo ich nazbierał, a wiadomo, że grzybki długo leżec nie mogą :(

Oto jego zbiory, w sam raz do zamarynowania ;:8 :
Różne
Obrazek

Zieleniatki i siwiatki
Obrazek

Trafił się też taki piękny Prawy
Obrazek

I taka śliczna rodzinka
Obrazek

Jedne trafiły do suszarki
Obrazek

Inne do garnka z marynatą
Obrazek

Zieleniatki z siwiatkami
Obrazek

Po ugotowaniu (różnych), wydaje się, że nie ma ich tu dużo
Obrazek

A wyszło,aż 13 słoiczków
Obrazek

Jeszcze, na dziś, zostały mi do zrobienia zieleniatki (brakło octu :( )
Będzie co zajadac w Św. Bożego Narodzenia, chyba, że jakieś 'domowe skodury' cichaczem, podbiorą małe 'co nieco' :wink: :;230
Awatar użytkownika
agnieszka72
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3848
Od: 22 lip 2008, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Piękny skalniak,piękne hosty,no ale jak grzyby zobaczyłam to się od razu głodna zrobiłam :evil: :lol: .
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Post »

agnieszka72 pisze:Piękny skalniak,piękne hosty,no ale jak grzyby zobaczyłam to się od razu głodna zrobiłam :evil: :lol: .
Witaj Agnieszko w moim leśnym ogrodzie :wit :D Dzięki za pochwaly ;:226
Tu masz coś na ząb :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka72
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3848
Od: 22 lip 2008, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Nie no znowu się głodna robię :evil: :lol: .
Co zajrzę to same smakołyki :roll: .
bożena170365
500p
500p
Posty: 777
Od: 17 lut 2008, o 22:48
Lokalizacja: Oborniki Śląskie

Post »

Witaj ,ja jeszcze z pytaniem o suchy murek.....bez zaprawy jest stabilny...i nie przewraca się... :D :D
Pozdrawiam, Bożena
Zapraszam do mojego ogrodu
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=12693
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Post »

bożena170365 pisze:Witaj ,ja jeszcze z pytaniem o suchy murek.....bez zaprawy jest stabilny...i nie przewraca się... :D :D
Suchy murek nie przewróci się, jeśli na samym dole będziesz układała najszersze kamienie, na nich stopniowo na przemian w 2 - ch rzędach mniejsze, tak żeby zachodziły na siebie, a ściana murka będzie, stponiowo, lekko pochylona w stronę usypiska z ziemi, która go podeprze i nie pozwoli się przewrócic. Na przekroju, murek by wygladał, jak pochylony w jedną stronę trapez. Życzę powodzenia przy układaniu :wink: Jak juz go zmajstrujesz, daj znac :wink: :D
Elba
200p
200p
Posty: 345
Od: 28 sie 2008, o 17:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Elu witaj!

Bardzo ładnie jest w Twoim ogrodzie. Świetnie wygląda ta macierzanka wkomponowana w te płaskie kamienie.
Pomysły masz znakomite.
Hosty przepiękne i wspaniale rozrośnięte.
Pozdrawiam , Elżbieta
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Taaak rzeczywiście masz baaardzo skromny ogródek :twisted:

Wypielęgnowany, obsadzony kwiatuszkami, kępiska dorodnych host, no nie mogę.


Pozdrawiam cieplutko
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”