Ogródek Alix

Zdjęcia naszych ogrodów.
alix
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 20 wrz 2008, o 11:04
Lokalizacja: Kraków

Post »

witam po przerwie!

Lucy, niestety budowa ma to do siebie, że pod jej koniec brak już pieniążków i oczywiście ogród cierpi na tym najbardziej... Przyznam się bez wstydu, że chętnie zrezygnowałabym z 'przyjemności' zakładania trawnika zlecajac to zadanie profesjonalistom. Z drugiej strony jak popatrze, co Ci 'profecjonaliści' wyczyniają na działkach u sasiadów, to ogarnia mnie przerażenie, to co oni wyczyniają woła o pomstę :shock: np. odchwaszczanie w ich wykonaniu polega na ścięciu łopata chwastów z wierzchu przysypaniu żyzną ziemią i niech trawa (a znią chwasty) rosną...
Ogródek Alix
*****************
alix
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 20 wrz 2008, o 11:04
Lokalizacja: Kraków

Post »

Aszka , przepraszm nie zauważyłam Twojego postu...
Myślałam jeszcze nad beaglem, ale trochę boję się, że rezolutność tego czworonoga przerośnie moją cierpliwość ...

Isia na Twoją prośbę kilka jesiennych fotek i świeżo posadzone jabłonki na podkładkach karłowych: topaz i rubinola. Już nie mogę się doczekać jabłek z własnego ogródka. Ciekawe czy te odmiany nadają się na szarlotkę...? Próbowaliście ich już może?

Obrazek Obrazek

tutaj fragment skarpki w jesiennej szacie

Obrazek

moje ulubione jodły koreańskie brillant
Obrazek


i picea omorica 'nana' (świerk serbski)

Obrazek
ciekawa jestem, kiedy doczekam się tych 4 m....

a tutaj thuja plicata zebrina (żywotnik olbrzymi ) jesienią

Obrazek
Ogródek Alix
*****************
Awatar użytkownika
Isia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2939
Od: 27 maja 2007, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płock

Post »

pięknie sie zapowiada :D dziękuję za zdjęcia, z roku na rok będziesz widziała różnicę ale zawód ogrodnik wymaga dużo cierpliwości :wink: dlatego sadzimy jednoroczne i cebulowe efekt po kilku miesiącach :D
alix
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 20 wrz 2008, o 11:04
Lokalizacja: Kraków

Post »

ach ta cierpliwość.... Na razie nie mogę doczekac się przeprowadzki do nowego domku, a potem wiosny, żeby móc ropocząć obsadzanie moich 'hektarów' :lol:
Ogródek Alix
*****************
Awatar użytkownika
Kocina
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 22 lip 2008, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków, 6b

Post »

alix pisze:ach ta cierpliwość.... Na razie nie mogę doczekac się przeprowadzki do nowego domku, a potem wiosny, żeby móc ropocząć obsadzanie moich 'hektarów' :lol:
chyba faktycznie będziesz musiała poczekać, bo przy takim nachyleniu wszystko zjedzie, włącznie z ziemią. Widziałam to u siebie jak początkowo źle założyłam skalniak :( Ale jak się wszystko rozrośnie, to oczu nie będziemy mogli oderwać :)

Trzymam kciuki żeby wszystko rosło jak szalone :) Dawaj dużo zdjęć wiosną - będę zaglądać jak zmieniasz swój kawałek ziemi :)
Pozdrawiam ? Ogródek Marty: 1, 2
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Post »

Witaj! Ładnie się zapowiada Twój ogródek. Masz już śliczny, soczysty trawnik i obsadzoną skarpę. Ta agrowłóknina tak źle nie wygląda i już w przyszłym roku w znacznej części pokryją ją rośliny. Z barwinkiem w roli zakrywacza to dobry pomysł. Szybko pokrywa ziemię również irga pozioma, która dodatkowo wzmacnia skarpy. Płożące iglaki widzę, że już masz więc one dopełnią dzieło.
No i będziesz miała pyszne jabłka :!: Powodzenia Alix!
alix
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 20 wrz 2008, o 11:04
Lokalizacja: Kraków

Post »

Jacku posadzilam juz irgę dammera i rośnie jak szalona :)

Kocina, proszę nie strasz mnie nawet, że bedę miala kąpiel błotną zamiast skarpy... Na szczeście lub nieszczeście, w ogródku mam glinę, więc tak łatwo nie spłynie (mam nadzieję..). A zdjęciaz wiosny oczywiście załącze, w końcu będę sie musiala pochwalić Wam narcyzami, hiacyntami i tulipankami, które w tym roku posadziłam :D
Ogródek Alix
*****************
Awatar użytkownika
Kocina
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 22 lip 2008, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków, 6b

Post »

Alix - tak jak jest teraz - obsadzona i pod agrowłókniną - nie zrobi Ci kąpieli błotnej :) Chodziło mi bardziej o to, że z tej włókniny wszystko się zsunie. Nic się nie martw :wink:
Pozdrawiam ? Ogródek Marty: 1, 2
alix
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 20 wrz 2008, o 11:04
Lokalizacja: Kraków

Post »

kocina dzięki, kamień z serca... :oops:
Ogródek Alix
*****************
Awatar użytkownika
Zyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2939
Od: 21 maja 2008, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Post »

Bebeszek pisze:Ładnie się zapowiada... :D :D
Ja też tak myślę.
Cieplutko pozdrawiam Zyta ;:63
Urszula B
500p
500p
Posty: 642
Od: 27 sty 2009, o 08:21
Lokalizacja: Sokolniki Las k/Łodzi

Post »

ciekawie się zapowiada, poproszę o więcej zdjęć:)
pozdrawiam
Urszula B - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=19821
"Żadna noc nie może być aż tak czarna, żeby nigdzie nie można było odszukać choć jednej gwiazdy. Pustynia też nie może być aż tak beznadziejna, żeby nie można było odkryć oazy. Zawsze gdzieś czeka jakaś mała radość. Istnieją kwiaty, które kwitną nawet w zimie."
Awatar użytkownika
szafir44
500p
500p
Posty: 537
Od: 28 paź 2008, o 19:21
Lokalizacja: wielkopolskie

Post »

Ładnie zaplanowałaś pod płotem rozstawienie i dobór roślinek czekam na więcej zdjęć
Witaj wśród nas ;:100 będę do Ciebie zaglądać.
Pozdrawiam, Małgorzata
Zapraszam.
alix
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 20 wrz 2008, o 11:04
Lokalizacja: Kraków

Post »

Urszulo i Małgorzato

Dziękuję Wam za odwiedziny:-)

Obiecuję wrzucić zimowe fotki, choć w tej chwili żadna roślinka prawie spod śniegu nie wygląda, bo są jeszcze takie malutkie...
Urszulo, Twoje zdjęcia działki w lesie są cudowne...

Pozdrawiam

Alicja
Ogródek Alix
*****************
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”