Pochylony świat na piasku cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Post »

kubanki pisze:[...]Krzysiu, oczkiem to ja się nie zarażę z powodu dzieci. To moja obsesja... Tyle jest wypadków. [...]
Ja też ciąglę drżę o mojego syna, czasami aż mnie paraliżuje strach. Ale wiem, że nie jestem w stanie go uchronić przed światem, a nawet gdybym był, to zrobiłbym mu tym krzywdę. Muszę się nauczyć z tym żyć, jak każdy rodzic.

Zerknij tu:
Ten groźny świat :lol:
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Pomysł rewelacja - sama mam chęć sprawić sobie w przyszłym roku kawałeczek wrzosowiska. Na razie mam kilka wrzosków ale się poprawię :)
Postaraj się skomponować wrzosowisko z dużych kolorowych plam. Masz taką możliwość a niedawno w tv widziałam program gdzie było pokazane wrzosowisko właśnie takie z dużych połaci jednego koloru, a potem innego itd, itd..... Zachwyciłam się po prostu :)
Awatar użytkownika
rivendel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2030
Od: 28 sie 2008, o 22:29
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Jakie piękne kamienie ;:152 Niestety nie wiem, jak zabrałabym się do tego...Chyba bym przeturlała, ale nie zostawi łabym nigdy!!! Cudo!
Może quad i jakaś prowizorka sań?osobówka? Nie wiem, musiałabym być na miejscu...Ale nie odpuściłabym w żadnym razie!!!
Pozdrawiam-AgnieszkaIntro, czekanie na wiosnę
Awatar użytkownika
kubanki
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1981
Od: 28 sie 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Post »

Święta racja, dokładnie tak to wyglądało.
A przecież nie byłam zaniedbanym dzieckiem ulicy.
Kiedy moi rodzice robią uwagi, że może dzieci nie powinny na 15 minut same zostać w domu, kiedy ich odwiedzamy (100m odległości), przypominam im moje zabawy z wakacji spędzanych u babci. Np. łażenie po oślizgłej rurze z wodą do pół łydki i wybieranie pijawek - chyba bym zawału serca dostała, gdybym wiedziała, że moje dziecko coś takiego robi. Drzewa, płoty, samodzielne wyprawy nad jezioro w wieku lat 12, 13. Teraz to dla mnie niewyobrażalne, a masz rację, że pewnie krzywdzimy tą troską nasze wcale już nie takie małe...
Dobra, pora do ogródka, posadzę swoją żółtą sosenkę i dwie krzewuszki. W taką zimną ziemię, biedaczki...
Ania
Mój ogród cz. 1, cz. 2
x-a-a
100p
100p
Posty: 171
Od: 9 lip 2008, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

O matko jak tu pięknie. Naprawdę ogród super, piękna kompozycja ogrodu. Widzę że masz świetną wyobrażnię :) Skąd czerpiesz swoje pomysły ? Jestem pod wielkim wrażeniem.

Jestem ciewawa końca. Wiem że do tego jeszcze daleko ale będzie cudnie :)
Awatar użytkownika
kubanki
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1981
Od: 28 sie 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Post »

coma95 pisze: Postaraj się skomponować wrzosowisko z dużych kolorowych plam. Masz taką możliwość a niedawno w tv widziałam program gdzie było pokazane wrzosowisko właśnie takie z dużych połaci jednego koloru, a potem innego itd, itd..... Zachwyciłam się po prostu :)
Dzięki za wizytę i radę! Studiowałam przed wpadnięciem w forum taką angielską stronkę miłośników wrzosów. Są piękne zdjęcia takich właśnie wrzosowisk, a prócz tego fajny programik do komponowania roślin. Można wybrać odmiany, powstawiać sobie w prostokątne okienko i oglądać miesiąc po miesiącu jak będzie wyglądał ten fragment. Dla mnie bomba. Tak kombinuję, żeby prawie cały czas coś kwitło. Bo wrzosy i wrzośce doskonale się uzupełniają porą kwitnienia. Oto link do tej stronki: http://www.heathersociety.org.uk/

Agnieszko, kombinuję, a właściwie kombinujemy cały czas... Odpuścić na pewno sobie nie odpuścimy zupełnie, ale w sumie coraz bardziej widzę, że i tam musi być ładnie. To jest praktycznie taki wjazd do nas. Wcześniej jest tylko łąka i droga, gdzie na pewno nic nie będziemy ruszać przed emeryturą :)
Aneczko, pomysły to pewnie tak jak większość amatorów - trochę z gazet, trochę z internetu, coś samo przyjdzie do głowy. Mam w rodzinie jeden ogród (jak to brzmi ;:112 ), który pojawia się od czasu do czasu w gazetach, zrobiony przez ciocię na emeryturze, która wcześniej nie zajmowała się nigdy ogrodnictwem. Pytałam ją czasem jak ona to zrobiła, że jest tak pięknie skomponowany. Mówi, że przestawia najpierw doniczki, potem czasem nawet po kilka razy zmienia miejsca roślinkom. Teraz jest już na etapie wydawania części roślin niepasujących do koncepcji, niestety głównie swoim dzieciom, ale mam nadzieję, że i dla mnie coś się znajdzie.

No, teraz to już naprawdę muszę lecieć sadzić.
Ania
Mój ogród cz. 1, cz. 2
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

kubanki pisze:Studiowałam przed wpadnięciem w forum taką angielską stronkę miłośników wrzosów. Są piękne zdjęcia takich właśnie wrzosowisk, a prócz tego fajny programik do komponowania roślin. Można wybrać odmiany, powstawiać sobie w prostokątne okienko i oglądać miesiąc po miesiącu jak będzie wyglądał ten fragment. Dla mnie bomba. Tak kombinuję, żeby prawie cały czas coś kwitło. Bo wrzosy i wrzośce doskonale się uzupełniają porą kwitnienia. Oto link do tej stronki: http://www.heathersociety.org.uk/
Żebym to ja jeszcze umiała po angielsku...... :(

I przepraszam że tak obasowo wtargnęłam do twojego ogrodu ale już jakiś czas śledzę twoje poczynania tylko nie miałam nic do powiedzenia - więc się nie odzywałam.
Awatar użytkownika
maakita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 17 maja 2007, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Krakowem

Post »

Super pomysł z tym wrzosowiskiem masz u siebie odpowiednie warunki na wrzosowisko i świetnie się wkomponuje w Twoje otocznie, iglaczki też super. W ogóle lubię takie ogródki w którym ogród gra z otoczeniem. Ty masz dom w na piasku otoczeniu lasów iglastych i kupujesz iglaczki, wrzosy i tam takie, odmiany uszlachetnione, ale generalnie podobne można znaleźć w okolicy.
pozdrawiam Magda

Na wsi u maakity
Awatar użytkownika
jolami
500p
500p
Posty: 995
Od: 12 lip 2008, o 23:53
Lokalizacja: opolskie

Post »

Kubanki...to zdjęcie z perspektywy wjazdu do Ciebie extra, ..Scieżka fajnie rozplanowana i jak zrobisz wrzosowisko to będzie cud..Jestem już zachwycona całym otoczeniem
Awatar użytkownika
Frida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1770
Od: 31 mar 2008, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Kubanki, ścieżka piękna, zupełnie jak przyjemnie płynąca rzeka. Już sobie wyobrażam, jak będzie cudnie, gdy obsadzisz to roślinami!
A tak w ogóle, to wspomagasz się jakimś dopalaczem, czy co? Takie tempo! Jestem pełna podziwu.
Pomysł z wrzosowiskiem przedni, pięknie wyglądają posadzone w dużych grupach, gdy takie kolorowe plamy zaczną się na styku przenikać.
Pozdrawiam, Danuta
Awatar użytkownika
kubanki
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1981
Od: 28 sie 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Post »

coma95 pisze:
Żebym to ja jeszcze umiała po angielsku...... :(

I przepraszam że tak obasowo wtargnęłam do twojego ogrodu ale już jakiś czas śledzę twoje poczynania tylko nie miałam nic do powiedzenia - więc się nie odzywałam.
Witam, witam Cię serdecznie ;:7
Z tym angielskim do podejrzenia symulacji wrzosików to Ci pomogę, jeżeli jesteś zainteresowana. Pokierowałabym Cię dokładnie, jak się poruszać, a potem to już tylko klikanie na odmiany (te które Ci się podobają, możesz obejrzeć w katalogu na stronie: http://www.wolski.com.pl/wolski_katalog.pdf - chwilę się ściąga, ale warto) i oglądanie efektu.
Oczywiście nie mam nic przeciwko uwagom, a zwłaszcza pochwałom :lol: Krytyczne są bardzo cenne, w samouwielbienie łatwo popaść, a to niewskazane w żadnej dziedzinie, w ogrodzie także.

Magdo, Jolu i Danusiu, dzięki za pochwały. Na razie nie bardzo jest czego gratulować, przecież to nie ja układałam te ścieżki, ani nawet nie ja wpadłam na ich pomysł :( Wrzosowisko to już moja koncepcja, mam nawet zaplanowane jakie odmiany sadzić i jak. W tym roku jednak nie dałabym już rady, więc wykonanie czeka na wiosnę. Jak widać powyżej (link) trafiłam do szkółki pana Wolskiego. Zamierzam kupić stamtąd wrzosy hurtowo, w takich wielodoniczkach. Cena dla mnie bomba, bo 0,7zł za sztukę, co prawda każdej odmiany trzeba wtedy po 100szt., ale może znajdę jakiegoś wspólnika na forum :)
Trzeba je potem poprzesadzać na 3-4 miesiące do większych doniczek, a potem w sierpniu, wrześniu do ziemi. Wiosną zatem mnóstwo roboty, ale przyszły sezon rozkwitnie kolorami...
I znowu te niepoprawne marzenia...
Ania
Mój ogród cz. 1, cz. 2
Awatar użytkownika
krzysiek86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6274
Od: 15 maja 2008, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post »

Witaj Aniu.
Zaglądam do Ciebie dopiero pierwszy raz a tu już 5 stron do czytania :lol: :lol: :lol: Fajna działka, lekko pochylona daje ogromne możliwości na ciekawe kompozycję. A roślinek to już też masz sporo. Będę tutaj częściej zaglądał.
No a po za tym widzę że jesteś z okolic Torunia to tak jak Rysiu z forum z tym że on z centrum jest. :)
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Aniu masz się gdzie wykazać,a do tego "zainwestować"pieniążki bo przy takim ogrodzie nie da się tego uniknąć :lol: . Podobają mi się ścieżki-ach te kamyczki. Przed Tobą jeszcze sporo machnięć szpadelkiem,ale to zaowocuje. Będziesz miała piękny ogród,już to widać.


Ściskam i pozdrawiam
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”