Nasza działeczka- kolejne etapy powstawania

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
jolami
500p
500p
Posty: 995
Od: 12 lip 2008, o 23:53
Lokalizacja: opolskie

Post »

tu.ja jeżeli chodzi o dokładne ilości i materiały to muszę zapytać męża. Jeżeli chodzi o robociznę to ja nie ponoszę takich kosztów, bo mąż robi sam lub z kolegą.
Qurcze to mnie nie pocieszyłaś z tym metrażem..Muszę rzeczywiście dokładnie o to popytać..

Agape Po randapie mąż przekopał /chociaż jeszcze nie wszystko/ i wybierałam wszelkie korzenie .... Co niektórzy mówili po co to robię i tak zgniją. Ale ja w miarę możliwości starałam się robić to w miarę dokładnie, chociaż teraz już wiem /bo widzę :D / że dokładnie się nie da :evil: Bo chwaściory i tak jeszcze wyłażą :(
Dziękuję za wszelkie sugestie i pomysły...
Awatar użytkownika
rosiowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2177
Od: 14 cze 2008, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Łodzią

Post »

Chwaściory mają to do siebie, że wyłażą niestety zawsze. My już też kiedyś, dwa lata temu, mieliśmy wyrwane wszystkie. A później ciążę spędziłam w pozycji leżącej, a jeszcze później bobas maleńki dał popalić, i teraz zaczynam prawie od nowa. Ale u Was i tak jest pięknie. pozdrawiam :D
pozdrawiam - Gosia
Moje wątki
Awatar użytkownika
giga45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4110
Od: 28 lut 2008, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnica

Post »

Witaj Jolunia. Slicznie zapowiada sie Wasza działka. Prcy ogrom juz włożone, a ile jeszcze to każdy z nas wie. Tu.Ja ma racje co do metrażu, a przede wszystkim muszą byc mapki działek- jakaś dziwna u Was sprawa. Więc na pewno musisz wziąć to pod rozwagę. Altanka tak szybko wyrosła, mąż ma fach w ręku i to pozwoli Wam dużo zaoszczędzić. Widzę, że macie prąd-tak mi sie zdaje, a co z wodą?? Jest woda w pobliżu?? Skarpę bym zabezpieczyła murkiem i wyłozyła kamolami i zrobiła w formie skalniaka-oczywiście to tylko sugestia. Pozdrawiam i zyczę spełnienia marzeń w realizacji pomysłów. Będę zaglądać. Pa
Moje Gigulinki
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - GIGA
Awatar użytkownika
jolami
500p
500p
Posty: 995
Od: 12 lip 2008, o 23:53
Lokalizacja: opolskie

Post »

Giga dziękuję za odwiedziny. Wszelkie sugestie i pomysły mile widziane. Z góry dziękuję. :) Fakt, że mąż buduje altankę rzeczywiście pozwoli nam zaoszczędzić kasy. Nie jest murarzem, ale jakieś pojęcie ma. Popyta kumpli i już wie więcej. "Dzisiaj" jemu ktoś pomoże przy altanie, "jutro" on komuś pomoże np. przy komputerze. To tak na zasadzie koleżeńskiej pomocy
giga45 pisze: Widzę, że macie prąd-tak mi się zdaje, a co z wodą?? Jest woda w pobliżu?? Skarpę bym zabezpieczyła murkiem i wyłozyła kamolami i zrobiła w formie skalniaka-oczywiście to tylko sugestia. Pozdrawiam i zyczę spełnienia marzeń w realizacji pomysłów. Będę zaglądać. Pa
Prąd rzeczywiście mamy. Na zdjęciach widać skrzyneczki z licznikiem. Wody niestety nie ma. Znaczy się przez teren ogródka działkowego przepływa strumyk i stamdąt na razie nosimy wodę. A później planuję beczkę na deszczówkę. Jak braknie to zawsze można donieść ze strumyka.
Skarpę na pewno musimy zabezpieczyć, tylko nie wiemy jaki murek zrobić /w miarę oszczędnie :? / .Musiałby być wysoki na ok.1m ;:192
Awatar użytkownika
jolami
500p
500p
Posty: 995
Od: 12 lip 2008, o 23:53
Lokalizacja: opolskie

Post »

To moje truskaweczki, które musiałam zdążyc posadzić, żeby córka w przyszłym roku już coś pojadła z własnej działeczki.
Obrazek
A to moje pierwsze nasadzenia - na razie 15 choineczkek. Będzie więcej wzdłuz skarpy
Obrazek
Awatar użytkownika
rivendel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2030
Od: 28 sie 2008, o 22:29
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Widzę, że prace postępują w zawrotnym tempie, :D Jolu, ja też po roundapie wyciągam niesamowiite ilości perzu, mam nadzieję, że nam to zaprocentuje w przyszłości!
Pozdrawiam-AgnieszkaIntro, czekanie na wiosnę
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Jolu! Niesamowite postępy już widać - gratuluję! Ja niestety nie miałam tyle siły i samozaparcia by skopać wszystko. Do tej pory mam góry i doły oraz mnóstwo chwastów wszędzie, ale kwitną kwiaty i to mnie najbardziej cieszy. Popytaj męża o te materiały. Bardzo mi zależy na tych informacjach. Za miesiąc wraca mój M i wtedy może zabierze się chociaż za altankę. Jeszcze do końca nie jestem zdecydowana czy ma być murowana czy drewniana. Niestety koszt ma spore znaczenie.
Awatar użytkownika
jolami
500p
500p
Posty: 995
Od: 12 lip 2008, o 23:53
Lokalizacja: opolskie

Post »

rivendel pisze: ja też po roundapie wyciągam niesamowiite ilości perzu, mam nadzieję, że nam to zaprocentuje w przyszłości!
Agnieszko! Też mam taką nadzieje :)
Najgorzej mam ze skarpą, bo ona cała była w jezynach. Co sie dało wykopaliśmy, przebrałam. Ale co chwile pojawia się coś zielonego na skarpie. Jak teraz kopaliśmy, żeby posadzić choinki to dopiero widać ile jest korzeni głęboko w ziemi. Nie jestem w stanie tego wszystkiego wybrać , bo całą skarpę chyba trzeba by było rozkopać. Usuwam na bieżąco co wylezie. Może jak ją obsadzę kieeedyś roślinami, a trzeba mi ich tam całe mnóstwooooo.... to może zagłuszą choś trochę te chwaściory :evil:
Iza! pamietam o tych materiałach tylko normalnie nie mam kiedy usiąść i to spisać. Postaram się w tym tygodniu.
Awatar użytkownika
maakita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 17 maja 2007, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Krakowem

Post »

Prace idą w zawrotnym tempie, naprawdę miło popatrzeć.
pozdrawiam Magda

Na wsi u maakity
Awatar użytkownika
jolami
500p
500p
Posty: 995
Od: 12 lip 2008, o 23:53
Lokalizacja: opolskie

Post »

Niestety nie mam zdjęć, bo zapomniałam aparatu, ale tak: dzisiaj mąż wylał na podłogę w altanie chudy beton i wylał fundament pod skład na narzędzia, który będzie dobudowany z tyłu altanki. A ja dostałam trochę roślinek i wsadziłam u dołu skarpy. Nie bardzo byłam przygotowana, bo skarpa jeszcze do końca nie jest posprzątana, ale cóż na szybko bez specjalnego planu posadziłam. Najwyżej potem będę przesadzać... :)
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Kochani, przepraszam, że wpadam z "ale", ale czy nie za gęsto posadziliście choinki?

We wszystkich wątkach dot. żywopłotów, tui, iglaków itd. jest napisane, że trzeba zachować odstęp sprawdzając jaką szerokość będą miały docelowo dane gatunki.

I jaką wysokość - aby Wam się nie osuwały ze skarpy dorodne drzewa na dom...jak wiatr zawieje!
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Walki z jeżyną to Ci współczuję szczerze. U mnie też było jej mnóstwo. Z jednej strony prawie cały płot był zarośnięty, a ja w tym miejscu zaplanowałam sobie rabatę i zaczęłam walczyć z jeżyną. Rok minął a to dziadostwo co jakiś czas wychodzi to tu to tam. Czasem ręce opadają.
Awatar użytkownika
rivendel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2030
Od: 28 sie 2008, o 22:29
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Ja wykopywałam stare, zdziczałe maliny... :( wtedy to naprawdę wszystko mnie bolało...
Pozdrawiam-AgnieszkaIntro, czekanie na wiosnę
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”