Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

Lucynko, bo ja tulipany sadziłam w koszyczkach , dlatego rosną gęsto. Żurawek też kilka straciłam , i z tego co zauważyłam także brunerę. Te dziurki po mrówkach to akurat na grządkach.

Ed 04, chętnie przyjmę deszcz . Podeślij go do mnie ;:180 . Mrówki mrówkami , najgorsze że urzędują tuż przy wysianych nasionkach.

Moniś , susza jest spora. Dobrze że masz prd , ja liczę na razie na siłę mięśni- mamy pompę abisynkę. Dopiero planuję przewiezienie pompy spalinowej ze starej działki. Jednak w tym roku jeszcze na niej urzęduję , bo pozabierać jeszcze trochę kwiatów muszę i niestety tam też trzeba lać wodę. A tam tak wyschł , że łopaty nie wbiję w ziemię.
Pierwsze wysiewy zrobione . Posiałam bób , marchewkę, pietruszkę, groszek i posadziłam dymkę. Będą jeszcze pomidory, ogórki, papryka , dynia ,seler ,por , kukurydza . I chyba tyle. W tym roku sadzę wszystkiego po trochu, chce zobaczyć co się uda na tej ziemi.

Izuś , miałam jednego pomocnika . Aż się zdziwiłam jak mój ślubny zaczął plewić ;:215
Dzięki za kciuki.

Aniu , podrzuć parę pomysłow. Zawsze sama robiłam uroczystości rodzinne tj. dwie komunie i trzykrotnie chrzciny. Ale jakos nigdy nie odczuwałam takiej presji jak teraz. Zwłaszcza gdy okazało się że chrześni są na diecie bezglutenowej (z wasnego wyboru, bez zaleceń lekarskich). I powiem szczerze , kompletnie nie wiem co z tym zrobić. Jakoś nie usmiecha mi się robić oddzielne dania. I tak roboty będzie pełno. Także jak możesz to doradzaj ile chcesz. Każda rada w cenie złota ;:180
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

Kochana jak są na diecie z własnego wyboru to się tym nie przejmuj :wink: gdyby byli chorzy to co innego, ja bym nie cudowała z nimi bo przecież nie są chorzy i mogą sami wybrać co chcą zjeść. Ja też zawsze wszelkie uroczystości robię sama i mam już opracowane co bez szkody można zrobić szybciej, zamrozić i wyjąć dzień przed podaniem. Zawsze w ten sposób przygotowuję krokiety, pierogi, zrazy, podłoże (ten z kwaśnej można zawekować też, ale ze świeżej tylko zamrozić) - to są potrawy z którymi jest masa zabawy a można bez problemu je zrobić wcześniej. Ciasta też wybieram takie mniej pracochłonne (jak najmniej warstw) bo nie daje rady już cały dzień stać przy blacie.
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

Dzięki Aniu ;:196 . O tej diecie bezglutenowej to też tak pomyślałam ale trochę się bałam , że będzie to źle widziane.

Kupiłam w lidlu sobie różanecznika białego , który jest jeszcze nie posadzony z braku czasu i zaczyna rozkwitać.
O tak
Obrazek

Ładny biały , nie ma co ;:306
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

Iwonko, będzie biały, tylko pąki ma zaróżowione. ;:108 Zakwitnie piękną bielą. ;:215
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

Mnie też się wydaje że będzie biały trzymam kciuki :)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

Serio biały będzie?

Iwonko, ciekawa jestem jak będzą się udawały warzywa na tej nowej działce. Pewnie dobrze bo dbasz o nie. Już nie mogę sie doczekać zdjęć z warzywnika np. w lipcu :D

A co do bezglutenowych - jeśli chcesz im jakieś ciasto podać to takie może kup? Chyba, że masz jakiś sprawdzony przepis bez glutenu.
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

Lucynko, to się cieszę że będzie biały. W sobotę posadzę go już na miejsce. Nareszcie.

Alu , to trzymaj mocno. Bo różowego to ja nie bardzo chcę.

Izuś ,mam nadzieję,ze nowa działka podpasuje warzywkom . Bo ja sobie nie wyobrażam działki bez nich. Półtora tygodnie temu wysiałam między innymi marchewkę i ona już wzeszła :tan
Prawdę powiedziawszy to nigdzie w sklepie nie widziałam bezglutenowego ciasta, może źle patrzyłam , a na zamówienie nie ma szans. Wszystkie cukiernie mają ogromne oblężenie. Mamy od nas z klasy to ciasta i torty zamawiały jeszcze przed wakacjami

-- Śr 18 kwi 2018 19:52 --

Obrazki ze starej działki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

Iwonko, zostawiasz te piękne tulipany na starej działce? :roll: I ten śliczny rododendron też? :roll:
Ja bym zabrała. ;:108
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

Lucunko , zabieram wszystko co się da , a co mi się nie zmieści porozdaję miłym duszyczkom.
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

Iwonko..nie żal ci opuszczać starą działeczkę, zawsze jakiś sentyment pozostaje ;:224 Co do rododendrona, piękny ale do przesadzenia pewnie będzie potrzeba ze czterech chłopa. ;:oj
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

Iwciu Twój rododendron wygląda jak mój Cunninghams White, takie różowy pąk, ale potem kwiatki ma białe :) I jesienią zakwitnie jeszcze raz! ;:138
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2256
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

Iwonko też mam suszę i podlewam ;:223 na szczęście mam prąd i elektryczną pompę.
Ślicznie masz zagospodarowaną nową działkę , starej też szkoda bo ładna,
Kiedyś zawsze komunię robiło się w domku, teraz taki zwyczaj dziwny.
Mam taką radę, z ciast warto placek drożdżowy,tani, nie skwaśnieje nawet w razie upału najlepiej z rabarbarem, jakiś tort, tradycyjny sernik każdy lubi,i jeszcze jakiś który znacie i lubicie. ;:168
Udanej uroczystości bez nerwów, nas to czeka w przyszłym roku, ale w lokalu ;:222 tak zdecydowali rodzice wnuka.
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
zara
500p
500p
Posty: 512
Od: 6 maja 2015, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

coco12 pisze:Dzięki Aniu ;:196 . O tej diecie bezglutenowej to też tak pomyślałam ale trochę się bałam , że będzie to źle widziane.

Kupiłam w lidlu sobie różanecznika białego , który jest jeszcze nie posadzony z braku czasu i zaczyna rozkwitać.
O tak
Obrazek

Ładny biały , nie ma co ;:306
Moim zdaniem będzie jednak biały - mój biały też tak co roku zaczyna lekkim pudrowym "pocałunkiem" różu.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”