Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

Iwciu, ale super zakupy zrobiłaś :D Jak Ci to wszystko rozkwitnie, to będziesz miała pięknie ;:173

Jakie floksy masz w tych doniczkach? Czy to są te floksy jednoroczne czy bylinowe? W zeszłym roku zebrałam nasiona ze swoich floksów bylinowych, bo przeczytałam informację, że kwitną już w roku posiania, mam więc chęć posiać, a może trafi się jakiś nowy, zmieszany kolorek :)
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

Dominiko, floksy są ze sklepu kupione w woreczkach . Zaczęły rosnąć więc wsadziłam do doniczek. A zakupy to za bardzo wciągają , jeszcze wszystkiego nie poprzenosiłam ze starej działki a robię zapasy- gdzie ja to wszystko wsadzę ?

Zuziu, mam nadzieję, że wszystkie siewki doczekają wiosny. Z sadzeniem nie będzie większego problemu, gorzej z przewiezieniem tego wszystkiego na działkę- brak prawa jazdy i samochodu ;:223

Lucynko , też jestem ciekawa czy roślinki wszystkie dotrwają .Warzywka rosną , mam 3 odmiany papryki , dwie odmiany selera , i jak na razie 14 odmian pomidorów.
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

A ja myślałam, że to floksy siane z nasion :) To już się wyjaśniło.

Dzięki i miłego weekendu :wit :)
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

Iwciu masz już piękne sadzonki, poszalałaś z ilością odmian pomidorów, z papryką poszłam na łatwizną bo kupiłam paczkę mixu więc będę miała niespodziankę co wyrośnie. Ja byłam u nas w dwóch lidlach i lilie były już wybrane, więc będę pewnie kupować na targach.
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

Wyskoczyłam dzisiaj na działkę poszukać wiosny. Ale niewiele jej znalazłam . Za to ubłociłam się okropnie.
Obrazek

Obrazek

Znalazłam za to ślady po jakimś gościu , który nas odwiedził
Obrazek
To pewnie sarna.

Powiedzcie mi czy z cebul tych lilii jeszcze coś będzie?

Obrazek
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

A ja bm obstawiła, że odwiedził was dzik . To kopytko jest za szerokie i zbyt "rozjechane" na sarnę. Chyba.
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2256
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

Iwciu też swoją działkę odwiedziłam,jednak nie mam tak mokro owszem spody butów lekko obłocone , ale co tam wiosna ;:138
Podziwiałam twoje siewki, masz naprawdę ładne, u mnie takie mizerne ze zastanawiam się czy w ogóle coś z nich będzie.
Transport na działkę też mam rowerowy :;230
Miłego tygodnia ;:196
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

Iwciu i nic ten gość nie narozrabiał? Znaczy po tej sarnie a może dziku nie ma żadnych strat?
U mnie już nie ma błota, ziemia szybko rozmarzła i woda zeszła sobie niżej, cieplutko się zrobiło i udało nam się posadzić drzewka, krzaki i przygotować warzywnik. Dołki na drzewka wykopałam takie 50 cm i podlałam konewką ciepłej wody, zeby nie przeżyły szoku, takie wyjęte z garażu i wsadzone w lodowatą ziemię :wink:
Ta lilia rozwinęła się jesienią? To lilum candidum? Moje też pomarzły, ale nie tak całkiem i wyglądają coraz lepiej, od kiedy rozmarzła ziemia i mogły się korzeniami dobrać do wody. Dużo roślin źle wyglądało, ale teraz jakoś się regenerują, tylko hiacynty całkiem zamierają, za szybko wyszły ;:131
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

Witaj Iwcia miły gościu Cie odwiedził o ile nie narobił strat :) Co do lili to nie jesteś sama ja miałam lilie późno sadzone kwitły na jesieni i też kilka mam takich jak Twoje miejmy nadzieje, że nic im nie będzie.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

Maju , to chyba jednak sarenka ;:108

Julciu, u mnie trawy brak więc mogłam chodzić jedynie po głównej ścieżce, ale rączki swędziały żeby troszkę chwastów powyrywać.

Aguś, to zwykła lilijka której za bardzo się spieszyło na jesieni i wylazla zaraz po posadzeniu razem z dwiema innymi. Sarenka strat nie zrobiła , bo tam jeszcze wiele nie ma ;:224 .


Alu , też liczę na to, że nic im nie będzie. Ale jak przyjdą zapowiadane mrozy, może być gorzej.


Tak to jest jak się coś zaplanuje. Miałam wykorzystać w miarę ładną pogodę i podskoczyć na działkę przyciąć drzewka . I guzik. Dostałam telefon od wychowawczyni , ze mój najmodszy źle się poczuł na rekolekcjach i mam po niego przyjsć. Co prawda miał katar i odrobinę kaszlał ,ale chciał iść do szkoły , więc go puściłam. Niestety zaczął narzekać na ból głowy i brzucha, więc wzięłam go od razu do lekarza a tu początki zapalenia oskrzeli i wirusowe gardło. No i do piątku w domu , antybiotyk ewentualnie dopiero po kontroli , bo teraz lekarka stwierdziła że nie jest potrzebny. Mnie też zaczyna coś brać . A w sobote mamy ślub w rodzinie i chyba pójdzie tylko mój mąż ze starszymi jako " delegacja" a mu będziemy siedzieć w domu. Jak się chrzani to wszystko po kolei.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

Iwonko, błoto mamy podobne, oznak wiosny u mnie też niewiele, a idą kolejne mrozy. ;:202 U mnie ma być nawet 10 stopni poniżej zera. ;:oj Tyle nocami, a w ciągu dnia tylko trochę mniej, bo nawet -4 do -6*. ;:145 Czy wiosna w tym roku to w ogóle się rozgości? ;:218
Tak mi przykro z powodu choroby dziecka, ;:167 ;:168 cóż: taka pora roku. Pamiętam, jak moi synowie chorowali, jeden po drugim. Bywało tak, że w pracy krzywo patrzyli na kolejne zwolnienia. ;:7
Życzę Wam zdrowia na weekend, ;:167 ;:167 byście wszyscy mogli pójść na uroczystości ślubne. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

Iwciu jeśli tej lilijce zmarzła góra to może w tym roku nie wypuścić, ale spokojnie poleży w ziemi i w przyszłym zakwitnie jeśli cebula jest duża. Co do lili to zazwyczaj kupuje na targach tam te cebule są naprawdę duże a te teraz dostępne w marketach takie mizerne, oglądam opakowanie i odkładam czekając na duże cebule.
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

Iwonko kiedy siałaś kobeę ? Bardzo ładna i taka duża ;:oj
U mnie też było bagno na podwórku, nie wjeżdżaliśmy samochodem .
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”