Działka z dębami...czy coś urośnie? - agape cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Izo! Od razu przełączyłam na Twój wątek poczytać! Życzę aby wszystko Ci się udało. Twój ogród z pewnością będzie DUMĄ także i Twego męża! haha. Tyle masz serca do ogródka, że nie może być inaczej! Po prostu chyba patrzysz oczyma ogrodnika- i z chaszczy umiesz zobaczyć Ogród. Nie każdy to potrafi, ale jak już zacznie się to stawać, to wtedy właśnie często bliscy też się przekonują, bo zaczynają wraz z Tobą widzieć to, co Ty już dawno "oczyma duszy", prawda? Życzę aby Wam się spełniły wszystkie plany, i realizacje i marzenia ogrodowe ! Tym bardziej, że Ty chyba dzielna Kobieta jesteś i nie zmuszasz Małżonka do dźwigania ciężaru, który jest Twoim marzeniem i dla Ciebie nie jest ciężarem, tylko spełnieniem marzenia właśnie. Czytałam u wielu osób, w wielu wątkach, że do tego marzenia mamy prawo dążyć, nawet jeśli "połówka" uważa, że to będzie coś ponad siły Rodziny. Zazwyczaj, pewnie obawiają się niekonsekwencji inicjatorów/inicjatorek i zagonienia w sprawy, których nie lubią. Ale jeśli my lubimy, to przecież ważne jest, żeby inni nie tyle pomagali, ale "nie przeszkadzali" w realizacji marzeń także bliskich, skoro jest to miejsce, w którym jednak nieegoistycznie- może potem z przyjemnością przebywać, odpoczywać, pomóc - cała Rodzina.

Wiem, że są osoby teroryzujące działką swoje rodziny, ale to nie żadne z nas ;)
;:3

Agnieszka
Z Takim pomocnikiem, to Ty Rzym zbudujesz! Ale ma chłopak frajdę!
To widzę rzeczywiście będziesz miała piękną altanę! Murowana - marzenie! I widzę, że prąd też macie?
Dziękuję za radę- postaram sie poprosić o pomoc w wątku diagnostyki chorób!

Ależ się wzięliście do roboty! a jak daleko macie swoją działkę?

pozdrowienia!
Awatar użytkownika
agnieszka72
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3848
Od: 22 lip 2008, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

agape działka blisko domu na szczęście bo pomocnik nie lubi daleko chodzić :lol: .
Altanka niestety tylko zakryta papą bez podłogi bo mąż na wyjeździe :cry: .
A jak ty ten prąd wypatrzyłaś? Na razie jest kabel zakopany,niepodłączony więc o kawce pod drzewkiem mogę zapomnieć ehh :(
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

To i tak masz dobrze Agnieszko,że prąd będzie. Ja nawet nie mogę pomarzyć,bo nasze ogrody nie są zelektryfikowane. Ponoć były takie plany, ale za mało chętnych a koszty duże.
Jeśli chodzi o Szczecin to miasto gdzie sie urodziłam, a przez całe wieki mieszkałam całkiem niedaleko. Dopiero od 7 lat mieszkam w Elblągu. Cieszę się,że mamy wiele wspólnego jak twierdzisz. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam - nawet codziennie. Każda bratnia dusza się przyda.
Aga - u mnie oprócz winorośli jest również winobluszcz. Rośnie blisko jabłoni, zaczyna ją obrastać i daje to świetny efekt wizualny. Szczególnie jesienią, gdy się przebarwia na czerwono.Leszczyny nie masz czego zazdrościć - to taki chwast ogrodowy. U mnie było jej tyle nasadzonej jakby kiedyś za darmo rozdawali. Większość wycięłam i wyrwałam. Zostawiłam w 3 miejscach ( gdzie była już duża), ale poprzycinałam i krzaczorów zrobiłam niby drzewka.
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Hej dziewczyny! Gdzie się podziewacie? Zastanawiam się czy tak ciężko pracujecie czy raczej odpoczywacie...nawet od komputera.
Awatar użytkownika
agnieszka72
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3848
Od: 22 lip 2008, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

No ja jestem :D .Dziś był dzień porządkowy.Liści nawiało .Przesadziłam maliny,zasadziłam pięciornika-nosz nie mogłam mu się oprzeć tak się w sklepie na mnie patrzył :lol: . Bardzo mi się podobał.
Marzy mi się jeszcze biały i czerwony ale budżet już mam chyba wykorzystany do przyszłego roku :roll:
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Miło,że jesteś Agnieszko! A jaki pięciornik kupiłaś? Krzewiasty czy bylinę? Zapraszam do mnie - wstawiłam troszkę zdjęć.
Awatar użytkownika
agnieszka72
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3848
Od: 22 lip 2008, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Izuniu byłam u ciebie,widziałam :D .Tulipany piekne :shock: .
Aleś mi teraz pytanie zadała,chyba krzewiasty :lol: ,żółty.
Awatar użytkownika
jollla500
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10626
Od: 26 cze 2008, o 23:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Witaj Agnieszko :D zobaczysz z czasem Twoja działeczka zamieni się w piękne cudo.Widzę altaneczka będzie solidna :D :D :D a pomocnik super ,taki Kochaniutki ;:100 Pozdrawiam cieplutko
Jolllinki ;:3Do Jollla500
Miłością moją są ogrody, wschody słońca i jego zachody......
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Pięciorniki krzewiaste są świetne - wszędzie rosną i ładnie wyglądają. W Elblągu sadzą je nawet między torami tramwajowymi a jezdnią i radzą sobie super. Też myślałam o nich,ale z krzewami ozdobnymi poczekam chyba aż już będę miała konkretny plan działki. Chcemy stawiać nową altanę i to w innym miejscu, tak więc działka będzie trochę inaczej wyglądała. Z roślin mało wymagających mogę Ci polecić liliowce.
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Cześć Dziewczyny!
Ale macie fajnie- u Was praca wre!, a ja niestety od mojej działeczki nie 300m tylko 300KM...Nie wiem co tam na niej...gałęzie pościnane zostały na ziemi, trawa nie zgrabiona.

Za to byłam u Oranii! Szkoda, ze Orania ma kłopot z działaniem kompa, bo już byśmy zapewne także pozwiedzały działkę nad Oranią. Trzymam kciuki, że za jakiś czas się uda! Oczywiście odwiedziny zrobiły ogromne wrażenie, bo ostatnio byłam ...rok temu.

Ja już na pewno mam "zaklepaną" tę działkę, bo wczoraj dzwoniła Pani właścicielka i potwierdziła chęć sprzedaży dla mnie ostatecznie.

Z kolei, jako że jeden dzień tam "podziałałam" miałam szansę zaznajomić się z pewnymi wadami i zaletami działki, a teraz zaczynam także myśleć czy aby ta cienistość jest tym czego szukam..., bo może inną...tę na końcu alejki...bo jest większa o 150m.....AAAAA-sio. Muszę odgonić te myśli aby nie było "osiołkowi w żłobie dano, w jednym owies w drugim siano, aż oślina pośród jadła z głodu padła". Nie . Koniec. Klamka zapadła.

Chyba po prostu miły jest ten dreszczyk emocji, gdy można wciąż jeszcze marzyć o czymś realnym do zrealizowania, ale wciąż niedookreślonym. To jest miłe, myśleć, że taką działkę urządziłoby się w jeden sposób, natomiast inne warunki wymusiłyby inny układ. A każda byłaby na swój sposób piękna.

Jak myślicie co jest według Was fajniejszym etapem- planowanie, marzenie, różnorodność możliwości- czy już gdy wiecie, realizujecie, rośliny rosną, ogród nabiera charakteru i odwdzięcza sie za pielęgnację?

ps. Agnieszko72, na starej altance masz lampę, stąd myślałam, że masz prąd.
pps. Izo, ja mam remont u Babci - maluję ściany, drzwi, remanent domowych rzeczy- więc rzadziej zaglądam do komputera. Ale zaglądam!

pozdrowienia!
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Witaj Aga! W końcu się zjawiłaś. Według mnie skoro decyzja już zapadła to nie powinnaś myśleć o innych. Można dostać rozstroju nerwowego. Co do przyjemności kolejnych etapów - to sama nie wiem. Marzenia są cudowne, planowanie wcale nie jest proste, potem dużo ciężkiej pracy i ...mnóstwo szczęścia z każdej roślinki,która rośnie, kwitnie.
Mam pytanko - gdzie przebywasz na wakacjach? Może całkiem niedaleko od Elbląga?
Agnieszka72 - chyba ostro wzięła się do pracy - rzadko zagląda tu.
Szkoda,że Orania ma problemy z komputerem.Jestem mocno ciekawa jak sobie radzi.
Awatar użytkownika
safiori
200p
200p
Posty: 321
Od: 7 kwie 2008, o 09:51
Lokalizacja: Poznań

Post »

Nareszcie znalazłam twój wątek :D Trzymam mocno kciuki za twoją przyszłą działeczkę.
Dziękuje również za odwiedziny w moim ogródku.
Awatar użytkownika
agnieszka72
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3848
Od: 22 lip 2008, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

No ja na chwilkę :D .
Niestety kluczyki do działki przekazałam bratankowi ma tylko podlewać.
Ja będę jakies 900 km od swojej przez 2 tygodnie :cry: już się boję co zastane po powrocie :roll: .Ale net będzie więc będę do was zaglądać :D .
Trzymajcie się cieplutko :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”