Mój ogród - rochrzarochrza

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rochrza
200p
200p
Posty: 306
Od: 5 kwie 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Cześć Pola , miło , że zajrzałaś do mnie . Nasza działka jest daleko od domu i bywamy tam zwykle w soboty i niedziele . Pracy zawsze jest bardzo dużo , a po tygodniu zaczynamy od początku . Ostatnio wszystko tak szybko zarastało chwastami ,że mi ręce opadały , ale cóż - tak już jest w ogrodach . Staramy się powoli organizować kolejne ciekawe miejsca na działce , robimy to etapami - podobnie jak Ty swoje hostowisko . Utknęliśmy trochę przy strumyku , który ma spływać do stawu - jak będzie gotowy - pokażę . W razie niepogody chowamy się w domku gospodarczym , bo sporo tam jeszcze do wykończenia . Dużo czasu zabiera mi też praca w warzywniku . Już kiedyś wspominałam , że trudno ogarnąć wszystko tak ,by w każdym kącie było pięknie . Musiałabym chyba zamieszkać tam na stałe . . . Polu , gotowej recepty na zagospodarowanie takiego terenu niestety nie ma ! U nas wiele miejsc powstało spontanicznie , ale udało się . Zapraszam Cię serdecznie , wpadaj do mnie , pukaj ,marudź i nawet wygrażaj ;)
Postaram się wstawić jakieś aktualne zdjęcia .
x_P-42
---
Posty: 3612
Od: 27 maja 2009, o 01:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój ogród - rochrzarochrza

Post »

Hej.... ;:134
Wygrażam ! Gdzie jesteś? ;:3
Awatar użytkownika
rochrza
200p
200p
Posty: 306
Od: 5 kwie 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój ogród - rochrzarochrza

Post »

Polu , jestem , jestem ... Śledzę wiele wątków na forum , przyglądam się ciekawym rozwiązaniom w ogrodach , sadzę u siebie wypatrzone tutaj rośliny . Nie zamieszczam zdjęć , bo prawie już zapomniałam jak się to robi :oops: a i dostęp do aparatu mam ograniczony . Teraz zresztą nowe roślinki nie wyglądają zbyt atrakcyjnie . Powiem tylko , że przybyło ich w tym sezonie sporo , min. dereń jadalny, trzmielina oskrzydlona , jodła kalifornijska , tulipanowiec , klon ussuryjski , kasztan jadalny , bez czarny ( ten kwitnący na czerwono ) , hortensje , tawulce i jeszcze trochę innych drobniejszych no i sporo cebulowych , żeby wiosną było na czym oko zawiesić . Pogoda sprzyja , więc ostatnie wizyty na działce poświęcamy głównie porządkom i za każdym razem zadziwiają mnie wciąż obficie kwitnące pierwiosnki . Patrząc na nie myślę o wiośnie , której nie mogę się doczekać jak większość na tym forum ;:65
Awatar użytkownika
mariasen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 10 paź 2006, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój ogród - rochrzarochrza

Post »

Ten staw z liliami to po prostu bajka. :shock:
Pozdrawiam Majka
spis wątków
wizytówka
Awatar użytkownika
Olusia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11021
Od: 23 gru 2007, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kościan

Re: Mój ogród - rochrzarochrza

Post »

Witaj !!!
Miło mi było Was poznać :!: :!: :!:
Pięknie musi wyglądać staw z kwitnącymi liliami :!: :!: :!: :shock:
Już wiem , że ciężko te hektary obrobić.
Awatar użytkownika
mariasen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 10 paź 2006, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój ogród - rochrzarochrza

Post »

Nie ma nowych zdjęć zdjęć :roll: ;:111
Pozdrawiam Majka
spis wątków
wizytówka
Awatar użytkownika
sebastian13
50p
50p
Posty: 74
Od: 1 maja 2007, o 19:49
Lokalizacja: Wieruszów

Re: Mój ogród - rochrzarochrza

Post »

witaj:) właśnie mam swój "wielki powrót" i teraz zapraszam na przechadzkę po moim ogrodzie:):) Twój jest piękny jak zawsze. Aż miło "chodzić":)
Pozdrawiam - Sebastian
Najkrótszą drogą do zdrowia jest droga do OGRODU!! Zapraszam serdecznie do mnie
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=5103
Awatar użytkownika
rochrza
200p
200p
Posty: 306
Od: 5 kwie 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój ogród - rochrzarochrza

Post »

Witaj ! Bardzo mi miło , że wpadłeś do mnie. Podobnie jak Ty mam długą przerwę w prezentowaniu swojej działki . Być może uda mi się wrócić i pokazać to , co się zmieniło . Bywam na forum dość często , ale raczej poszukuję dobrych rad i oglądam piękne ogrody . W tym roku jak zwykle mam sporo pracy w warzywniaku , ale Ty to dobrze znasz , bo jak widziałam też preferujesz pielęgnowanie własnych warzyw . Życzę powodzenia w tym sezonie i pozdrawiam - będę do Ciebie zaglądała :wit
Awatar użytkownika
Olusia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11021
Od: 23 gru 2007, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kościan

Re: Mój ogród - rochrzarochrza

Post »

Jak się cieszę ;:138 będą zdjęcia :!: :!: :!:
Przez rok musiało ich się trochę nazbierać :!: :!:
Awatar użytkownika
rochrza
200p
200p
Posty: 306
Od: 5 kwie 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój ogród - rochrzarochrza

Post »

Witaj Olu ! Zdjęć faktycznie sporo , ale nie ma kiedy i kto wrzucać na forum . Oglądałam fotki ze spotkania u Joli i żałowałam , że mnie tam nie było - siedziałam w tym czasie w warzywniaku i siałam marchewkę . Może następnym razem się uda ;:88 Pozdrawiam serdecznie i życzę spokojnych Świąt :wit
Awatar użytkownika
rochrza
200p
200p
Posty: 306
Od: 5 kwie 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój ogród - rochrzarochrza

Post »

Witajcie ! Jestem z Wami cały czas, podczytuję, uczę się, odwiedzam Wasze piękne ogrody.
Dziś pokażę trochę mojego zielonego świata. Zapraszam !
Obrazek
Taka tawułowa droga na powitanie

Obrazek
...trochę wody,

Obrazek
...kwiatów

Obrazek
rzut oka na warzywniak i jeszcze kilka innych "rzutów"

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
rochrza
200p
200p
Posty: 306
Od: 5 kwie 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój ogród - rochrzarochrza

Post »

Dawno temu pisałam o liliach wodnych-marzyło się nam, by zasłoniły sporą część wody i teraz po latach jest tak. że trudno już zarzucić wędkę
Obrazek





Te różowe pojawiły się dopiero pod koniec czerwca, ale są wyjątkowo urodziwe i ogromne. A te białe są nieco mniejsze, ale pachną delikatnie wanilią. Wieczorem kwiaty zamykają się i nad powierzchnią wody sterczą wielkie pąki co widać na pierwszym zdjęciu. Są jeszcze łososiowe i kremowe z żółtym środkiem, ale nie mam do nich dobrego dojścia, żeby zrobić zdjęcia. Może kiedyś z jakiejś łajby ?...








Obrazek











Obrazek

Chętnie odpoczywamy nad stawem, zwłaszcza po "robótkach w warzywniku".
Miłego wieczoru wszystkim, którzy znów zechcą czasami do mnie zaglądać. Pozdrawiam i zapraszam.
Awatar użytkownika
Olusia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11021
Od: 23 gru 2007, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kościan

Re: Mój ogród - rochrzarochrza

Post »

Przez 2 lata Twój świat wypiękniał !!!
Nie żałuj nam widoków........
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”