Mój ogród - rochrzarochrza

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rochrza
200p
200p
Posty: 306
Od: 5 kwie 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój ogród - rochrzarochrza

Post »

Dzisiaj dopiero odpowiadam Ci Marysi na temat figowca :oops: Rośnie u nas może cztery lata, no nie pamiętam dokładnie, owocował zaraz po posadzeniu. Obecnie bardzo się rozrósł i na wiosnę czeka go cięcie.
Z Twoich odwiedzin Misiu cieszę się bardzo, pamiętam, że już kiedyś u mnie byłaś. Miło, że widoczki z naszej działki przywołały wspomnienia z dzieciństwa. Zapraszam serdecznie na kolejne spacery!

No... krety nas kochają, co przez kilka zimowych wizyt na działce potwierdza coraz większa ilość kopców. Łąka przykryta śniegiem wyglądała"falbaniasto". Próbujemy w działaniach podziemnych stworów znaleźć coś pozytywnego, zdystansować się i na siłę nie walczyć, bo wszystko dzieje się "po coś". Jak widać w jednym kopcu jest wyraźny otwór, nie tylko zresztą w tym

Obrazek

Moja iglicznia trójcierniowa, podobno docelowo to wielkie drzewo. U nas będzie miniaturą, bo chyba trafiła na wyjątkowo niełaskawe miejsce. Od kilku lat wygląda tak samo. Kiedyś już chyba wspominałam, że wyrosła z nasiona przywiezionego z Węgier.

Obrazek

Śniegu dużo nie było, za to cały czas jest lód na stawie i okolicznych jeziorach. Po tygodniu wyglądało właśnie tak wiosennie, chociaż temperatura taka nie była :wink: Byliśmy ubrani "pancernie" i zaopatrzeni w gorącą kawę.

A kreciki buszują ochoczo, ich kopce są wszędzie

Obrazek

Obrazek

I dla kontrastu lodowego stawu-zieloniutkie mchy, żurawka i ciemierniki, zagubione trochę wśród bluszczu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Takie piękne kolory dominują teraz na działce, ni to jesienne, ni zimowe...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To tyle na dzisiaj, do zobaczenia
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród - rochrzarochrza

Post »

Aż się wierzyć nie chce jak szybko śnieg zniknął...i to tak do zera :D Zrobiło się raczej jesiennie! u mnie krety też teraz ryją. Pamiętam kilka razy czytałam że wiosną gospodynie kiedyś zbierały ziemie z kopców prażyły i w niej robiły rozsady czyli to normalne o tej porze roku :D
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród - rochrzarochrza

Post »

A gdzie wiosna? :wink:
Awatar użytkownika
rochrza
200p
200p
Posty: 306
Od: 5 kwie 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój ogród - rochrzarochrza

Post »

Wiosna przyszła, a jakże. Nie miałam możliwości dokumentowania, bo naszą drogę dojazdową do działki tak zalało, że przez pewien czas docieraliśmy tam okrężną trasą zostawiając samochód w cywilizowanym miejscu-zabieraliśmy ze sobą tylko niezbędne sprzęty.
Oto kilka zdjęć z samych początków wiosny, kiedy to każdy z utęsknieniem jej wypatruje

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Takie urocze gęsi wypatrzyłam u sąsiada na wsi
Obrazek

Teraz jest już bardzo kolorowo, kwitnie dużo kwiatów, porządkujemy warzywnik, szykujemy rozsady w niewielkim tunelu. Czasem nawet przysiadamy na chwilę w ulubionych zakątkach.
muszę zrobić małą przerwę, niebawem wrócę :wit
Awatar użytkownika
rochrza
200p
200p
Posty: 306
Od: 5 kwie 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój ogród - rochrzarochrza

Post »

W absolutnej ciszy podglądamy kaczki, które u nas gniazdują.
Obrazek

W czasie przygotowań w warzywniku straszą mnie ropuchy, bo bardzo niespodziewanie, nagle wyłażą spod ziemi. Ta była wyjątkowo duża i paskudna

Obrazek

Jaszczurki w tym roku w ilościach hurtowych, a ta jedna ćwiczyła wspinaczkę- ponad metr od ziemi wędrowała po jałowcu kolumnowym

Obrazek

Tak zarośnięte są rabatki, kiedy przyjeżdżamy po tygodniu nieobecności, zrobiłam to zdjęcie, bo uradowała mnie ułudka wiosenna, świetnie się rozeszła. Cała reszta nawet nieźle się "dogadała" z chwastami

Obrazek

A tuż za płotem spaceruje strojny pan bażant

Obrazek

Wśród kamieni dobrze się mają kukliki, lewizje i mały orlik

Obrazek

Nareszcie łódka przygotowana do rejsów. Będziemy też mogli wykonać pewne porządki na stawie, bo z brzegów to trochę trudne

Obrazek

Tędy lubimy spacerować, bo jest kolorowo i pachnąco, z daleka już się czuje cynamonowy zapach żółtej azalii. Chciałabym, żeby wszystko tak pięknie kwitło i pachniało przez całe lato; ale cóż, za każdym razem zachwycają nas inne rośliny, choć tych uroczych sprzed tygodnia trochę żal

Obrazek
Wszędobylskie paprocie, przytulają się do każdej rośliny, nawet niezła z nich para

Obrazek

W dobrej kondycji i pełnym rozkwicie żegnaliśmy rodki tydzień temu, czy zachowają jeszcze trochę urody, kiedy tu wrócimy?

Obrazek

Znaleźliśmy nowe miejsce dla host, trzeba było wyciąć duży osłabiony krzew jałowca i
przy okazji dzielenia bylin niektóre hosty trafiły właśnie tutaj

Obrazek

Kolejne spacerowe miejsce, wyższe od nas tawuły; bardzo intensywnie pachną, w słońcu ich biel wręcz poraża oczy
Obrazek

Nieszpułki, choć niepozornie wyglądają, zapowiadają całkiem niezłe owocowanie

Obrazek

Kocimiętka rozrosła się tak, że jeszcze teraz planuję jej rozdzielenie i przeniesienie na inne rabatki. Nie wiedziałam, że ma taką siłę przebicia

Obrazek

Widoczek na zakończenie dzisiejszego spotkania. Tak zwykle wygląda teraz nasz powrót do domu.

Obrazek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród - rochrzarochrza

Post »

Śliczne widoczki! nie zgadzam się, że ropuchy są paskudne ;:185 Ja się szczególnie cieszę kiedy ropucha wyskakuje wiosną i udało mi się ją nawet pogłaskać :D
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2587
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój ogród - rochrzarochrza

Post »

Cudne zdjęcia! Emanuje z nich cisza spokój i naturalne piękno :)
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród - rochrzarochrza

Post »

Niedługo będzie rocznica od ostatnich zdjęć :D
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój ogród - rochrzarochrza

Post »

Ja też tutaj zajrzałam i jestem pod wrażeniem tego miejsca....piękne.
Potrzeba czasu pracy ale i czuć klimat w takim miejscu.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
rochrza
200p
200p
Posty: 306
Od: 5 kwie 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój ogród - rochrzarochrza

Post »

Minione lato było gorące i suche, ale trochę kolorowych akcentów uwieczniłam i na dzień dobry po długiej nieobecności-trochę kwiatów na tle łąki, która tu jeszcze nieźle wygląda. Później, przez upały, była już coraz smutniejsza, bo koszenie odpadało, deszczu też niewiele. Zobaczymy, co odrodzi się w tym roku.


Obrazek
Awatar użytkownika
rochrza
200p
200p
Posty: 306
Od: 5 kwie 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój ogród - rochrzarochrza

Post »

Jeszcze trochę kolorów z rabatek zeszłorocznych

Obrazek

Obrazek


...rzut oka na ogródek warzywny, w którym eksperymentowaliśmy z ogórkami "w pionie"; próba była bardzo udana. Cieszyły mnie również kwiaty w każdym zakątku ogródka, a zwłaszcza lwie paszcze o niepowtarzalnych barwach, kosmosy i jak zwykle pachnące pięknie floksy


Obrazek

Obrazek


A tutaj głośny niezwykle dzięcioł; to jest chyba zapowiedź licznej ich gromady. Rok temu było ich dużo na działce, również zielonych.


Obrazek

Dzikie gęsi to wieczne podróżniczki, mam wrażenie że nie ustają w lotach we wszystkie strony, jakby się nieco pogubiły.

Obrazek

Taki widok zwiastuje obfite kwitnienie


Obrazek


Szaro-buro po zimie, ale duża kępa trawy jest jednym z niewielu akcentów zdobiących ogród o tej porze roku


Obrazek


Jednego dnia doświadczyliśmy na działce deszczu, gradu i burzy przy temperaturze 10 stopni. Była zmiana planów, bo nie dało się pracować wśród mokrych drzew i krzewów


Obrazek


Na jeziorze królują teraz kaczki i łabędzie, a więc i u nas powinny się też za chwilę pojawić
Dookoła już się sporo dzieje, zaczynamy nowy sezon :heja


Obrazek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród - rochrzarochrza

Post »

Ładne to miejsce Różo ...taka kraina spokojności!
Co to za trawa? bo obficie zakwitła. Czy mi się wydaje czy coraz więcej upraw w ogrodzie, kiedyś chyba szłaś bardziej w naturę?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”