Mój ogród - rochrzarochrza

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rochrza
200p
200p
Posty: 306
Od: 5 kwie 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Mój ogród - rochrzarochrza

Post »

Serdecznie witam i zapraszam do mojej galerii:


Krotki opis zdjec:
1. To staw, który już pokazywałam wcześniej
Obrazek

2.Ozdobna dynia pełznąca na ścieżkę
Obrazek

3.Wspomnienie ubiegłego lata.
Obrazek

4.Lilie ; są ogromne i bardzo piękne.
Obrazek

5.Wesolutka pliszka - obserwowanie jej to sama radość.
Obrazek

6.Janowiec.
Obrazek

7.Mało wymagające roślinki;szczególnie lubię szałwię srebrzystą.
Obrazek

8.Kępa irysów.
Obrazek

9.Azalia posadzona w maju tego roku.
Obrazek

10.Bluszcz , robi się wreszcie coraz bujniejszy.
Obrazek

11.Wiciokrzew -dzisiaj w pełnym rozkwicie , czego tu niestety nie widać oraz pęcherznica.
Obrazek

12.Kto wie co to jest?
Obrazek

13.Krokusy - żółte wyszły pierwsze.
Obrazek
Awatar użytkownika
zygmaasia
100p
100p
Posty: 183
Od: 7 lip 2008, o 19:05
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Post »

Witaj, a może wkleisz jakieś fotki na forum. :D Pozdrawiam
Mój wąteczek
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=14941" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
krzysiek86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6275
Od: 15 maja 2008, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post »

Witaj na forum, fajnie widzieć tutaj nową działkę. Jakie nowości szykujesz i jak duża jest Twoja działeczka :?: :D
Awatar użytkownika
giga45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4110
Od: 28 lut 2008, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnica

Post »

witaj na forum. Zdjecia niesamowite pieknie zagospodarowany kawał ziemi. Zwłaszcza podoba mi sie zdobiacy korzeń przed altaną i oczywiście jeziorko. Super. Prosze jeśli mozesz podaj swoje imie, bo masz długi nick bedzie łatwiej nam się do Ciebie zwracać. Pozdrawiam i czekamy na fotki, jak mozesz to na forum tez wklejaj.
Moje Gigulinki
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - GIGA
Awatar użytkownika
aanula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2743
Od: 21 cze 2007, o 10:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Post »

Witaj :D
Piękne ranczo Ci powstaje ;:63 ;:63 ;:63
Miejsce przeurocze :D
Opisz nam trochę o swoim raju :D
Awatar użytkownika
rochrza
200p
200p
Posty: 306
Od: 5 kwie 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

giga45 pisze:(...) Prosze jeśli mozesz podaj swoje imie, bo masz długi nick bedzie łatwiej nam się do Ciebie zwracać. (...)
Moj nick niestety wpisalam przez przypadek podwojnie zakladajac konto :oops: , wiec mozecie sie do mnie zwracac rochrza :)
Awatar użytkownika
zygmaasia
100p
100p
Posty: 183
Od: 7 lip 2008, o 19:05
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Post »

Czekamy na zdjęcia. Pozdrawiam moją krajankę :D
Mój wąteczek
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=14941" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
rochrza
200p
200p
Posty: 306
Od: 5 kwie 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Witajcie wszyscy, którzy zajrzeli do mojego " raju ". Dziękuję za miłe słowa i pozdrowienia. Bywałam na tym forum już wcześniej szukając mądrych rad, z których korzystałam potem w praktyce na mojej hektarowej działce. Szczególna atmosfera zachęciła mnie do "wstąpienia na dobre " w Wasze szeregi . Piękne zdjęcia to zasługa mojej córki; cała reszta to ciężka praca na cztery ręce , ale dająca wiele zadowolenia. Od kilku lat razem z mężem próbujemy okiełznać po kawałku ten rozległy teren; kilka przytulnych zakątków już jest :D Żeby ułatwić sobie życie, zalesiliśmy część działki, kolejny spory kawałek przeznaczyliśmy na łąkę ( w tym roku niemile zaskoczyła nas komosa - czy ktoś wie jak się jej skutecznie pozbyć ? ), mamy też warzywniaczek ,któremu teraz poświęcam dużo czasu i w niełaskę popadła przez to cała ozdobna roślinność. Zwyczajnie brakuje czasu , żeby wszystko oblecieć sumiennie . W tym roku chcemy też uporządkować trochę staw i poszukujemy starej, drewnianej łódki, która bardzo by się przydała do takich robótek. Planów mamy sporo , ale jakoś nigdy nie mieszczą się wszystkie w " działkowym sezonie "...też tak macie? To tyle na początek, żeby Was nie zanudzić...Pozdrawiam gorąco i cieszę się , że jestem w takim dobrym towarzystwie
Awatar użytkownika
krzysiek86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6275
Od: 15 maja 2008, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post »

No to fajnie że tak myślisz. Ja uważam że forum to skarbnica wiedzy i rozwiązywania wszelakich problemów nie tylko natury ogrodniczej. Fakt działkę masz wielką, hektar to nie mało. Co do łódki to ja bym zastanowił się nad pontonem bo taniej wyjdzie, chyba że chcesz wciągać na łódkę te rzeczy które tam masz to lepsza będzie ta drewniana. :D Wybór pozostawię tobie. A z komosom też nie powinno być jakiegoś większego problemu, w każdym sklepie ogrodniczym są środki na nią i inne chwasty, na pewno dasz radę. :D
Awatar użytkownika
izabella1004
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3631
Od: 18 kwie 2008, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodnio-pomorskie

Post »

Lilie wodne piękne ,jak ja bym chciała takie. ;:8
Pozdrawiam Izabella

Ogród Izabelli
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Ale żaba :lol: Genialne zdjęcie, ona naprawdę pływa żabką :lol: :lol: :lol:

Wspaniałe miejsce, coś pięknego! Ale pracy jak na "cztery ręce" to rzeczywiście sporo. Nie przejmuj się więc, żaden ogrodnik nie nadąża ze wszystkim i nie może być zadowolony z tego co już zrobił i już ma, bo wtedy ogród nijak by się nie zmieniał, nie rozwijał. Nic byśmy w nim nie dosadzali, przesadzali, nie byłoby tej całej radosnej roboty brudnymi łapami, grzebania w ziemi i obserwowania czy się przyjęło, czy nie zmarzło, czy dobrze rośnie :wink:

Witam na forum podobnie zakręconych :wink:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
rochrza
200p
200p
Posty: 306
Od: 5 kwie 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Witajcie! Izabello, po odwiedzinach w Twoim ogrodzie widzę, że masz u siebie kawałek wody , więc możesz tam chyba posadzić lilie? Ogród masz bardzo ładny,chciałabym mieć już u siebie takie pięknie zagospodarowane miejsca. Wiem, wiem - muszę cierpliwie poczekać, ale to dosyć trudne.
Nalewko, Tobie dziękuję za miłe słowa i odwiedziny. Pracy faktycznie bardzo dużo, ale z ochotą jadę na działkę kiedy to tylko możliwe i rzucam się w grzędy bez względu na pogodę. Jutro znowu wyruszam , chociaż prognoza nieciekawa. Zapraszam ponownie !
Awatar użytkownika
kubanki
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1981
Od: 28 sie 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Post »

To ja wpadam z rewanżową wizytą. Faktycznie po pierwsze zwracają uwagę naprawdę ładne zdjęcia. Nie wiedziałam, że mam taki kawał ziemi :) U mnie ten hektar wygląda na mniejszy, pewnie dlatego, że duża część to samosiejkowy sosnowy lasek.
Kamieni u mnie trochę więcej, ale za to nie udało mi się jeszcze żadnego ładnego drewna wprowadzić. Czasem coś mi się w lesie spodobało, ale jakoś nie starczyło zaparcia, żeby to dotransportować, a szkoda, bo u Ciebie super efekty.
Fajnie, że opisałaś co jest na zdjęciach, bo denerwuję się, kiedy podoba mi się jakaś roślinka, a nie wiem co to jest.
Pozdrawiam i zapraszam od czasu do czasu do siebie :)
Ania
Mój ogród cz. 1, cz. 2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”