Nowy ogród Jacka

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Post »

Jeszcze kilka fotek:
Ta funkia sprawiła mi miłą niespodziankę, ponieważ od razu postanowiła zakwitnąć. Zresztą funkie są niesamowite. Dostałem kiedyś takie maleństwa z nasion i ledwo miały po dwa malutkie listki, a już zawiązały kwiatki!Obrazek
Niezawodny przetacznik szerokolistny (choć producent nasion na opakowaniu opisał go jako kłosowego - mają niektórzy fantazję 8) ), ledwo się przyjął a już kwitnie i pewnie będzie się rozsiewał jak szalony. Oj poznałem jego zwyczaje w starym ogrodzie :lol:
Obrazek
Równie niezawodne i ekspansywne ostróżki jednoroczne
Obrazek
I jeszcze jeden rzut na nową rabatkę. Jedynie to, co rośnie po prawej stronie nie do końca wiem, czy to pieprzyca szerokolistna czy też lepnica Zawadzkiego. Ale może jak się rozrośnie, będzie wiadomo. Chyba, że ktoś z Was już teraz wie?
Obrazek
Awatar użytkownika
krzysiek86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6274
Od: 15 maja 2008, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post »

Rabatka zapowiada się nie źle, fajnie że fotki dodajesz, bo ja lubię zdjęcia oglądać. No i komentarz też czasem napiszę :)
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Post »

krzysiek86 pisze:Rabatka zapowiada się nie źle, fajnie że fotki dodajesz, bo ja lubię zdjęcia oglądać. No i komentarz też czasem napiszę :)
Wiem Krzysiu, że nie tylko lubisz oglądać ale i robić piękne zdjęcia. Dzięki Tobie poznałem nieznane zakątki mojej macierzy. Własnie dziś wyruszam na Śląsk i może coś ładnego uchwycę w obiektyw.
A co dorabatki, to rośliny się przyjęły i puszczają nowe listki. Ostatnie deszcze bardzo im pomogły. Pozdrawiam i do usłyszenia!
Awatar użytkownika
krzysiek86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6274
Od: 15 maja 2008, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post »

Teraz Jacku mnie zaskoczyłeś. Czyżbyś pochodził z Górnego Śląska :?:
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Post »

krzysiek86 pisze:Teraz Jacku mnie zaskoczyłeś. Czyżbyś pochodził z Górnego Śląska :?:
A nie pisałem Ci juz o tym? Wydaje mi się, że przy komentowaniu Twoich zdjęć wspominałem.
Po ostatnich deszczach w śląskim ogrodzie rodziców zrobił się gąszcz i busz kwiatów niesamowity! Bardzo im tego zazdroszczę, bo u mnie daleko do takiego efektu. Ale radości miałem co niemiara, bo to w końcu, ja sadziłem większość z tamtejszych roślin. Absolutnym hitem stał się liliowiec o ciemnopurpurowych kwiatach (nie mogę sobie darować, że nie spisałem odmiany przy zakupie). No i kwitnąca ismena, którą niestety podgryzły ślimaki.
Ale powinienem pisać raczej o swoim nowym ogródku. No więc i u mnie malutki postęp - ot choćby te kwitnące cukinie. Mają coraz dłuższe łodygi, dużo kwiatów i widać, że im się u mnie podoba. Nagietki i dimorfoteki też się pięknie rozrosły i lada dzień zakwitną, a zatrwiany tatarskie i lepnice orientalne przepikowane do doniczek są coraz większe. Zresztą zobaczcie sami:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
krzysiek86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6274
Od: 15 maja 2008, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post »

No no faktycznie ładnie wyglądają Twoje rośliny. Cukinie będą dobre do lecza jak urosną. :)
Awatar użytkownika
asiula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 27 mar 2008, o 10:18
Lokalizacja: mazury

Post »

ja już pierwsze leczo robiłam w sobote :)
palce lizać
Awatar użytkownika
krzysiek86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6274
Od: 15 maja 2008, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post »

A ja wczoraj jadłem ale wcześniej też robiłem. Bardzo lubię leczo z cukinią pyszne. I dużo cebuli! hehehehehe :!: :D
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Post »

A ja robię wiele potraw z cukini więc nie umiem się już na nią doczekać. Lubię cukinię na surowo w sałatce, lubię pieczoną w piekarniku, lubię zupę przecieraną, kotlety z tartej cukini i przeróżne gulasze warzywne czyli kombinacje cukini z ziemniakami, marchwią, selerem, groszkiem itp. No i ślimaczki z cukini czyli ser zawinięty w cukinię i zapieczony. Więc cukinia jest mi niezbędna w kuchni. Te zdje się będą żółte, bo już coś tam się zawiązało.
Awatar użytkownika
krzysiek86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6274
Od: 15 maja 2008, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post »

No to super będziesz miał z czego robić potrawy. O kotletach z cukinii nigdy nie słyszałem ale brzmi to całkiem smacznie. :)
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Post »

Ostatnie deszcze bardzo dobrze zrobiły moim roślinom i przedstawiam kilka roślin z kafelkową ścieżką w tle. Ta ścieżka stanowi taką główną oś ogrodu, ale powoli ogród zaczął rozpełzać poza tę ścieżkę więc robią się takie wysepki kwiatów na morzu zielska i nieużytków.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nachyłki, rudbekie, przetaczniki, funkie - czyli trochę swojskości i pospolitości a przy tym to, co było skazane na wyrwanie i wyrzucenie w starym ogrodzie (rudbekie, przetaczniki) czy też nowe rośliny, które dostałem, bo takiej funki jeszcze nie miałem. Już nie mogę się doczekać, na wypełnienie nowej rabaty innymi funkiami!
Awatar użytkownika
asiula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 27 mar 2008, o 10:18
Lokalizacja: mazury

Post »

postaram się po niedzieli coś ci podesłać bo widze że miejsce już masz no to musisz je zapełnić :) bo pusto pewnie głupio wygląda :)
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Witaj :) Bardzo jestem ciekawa kolejnych etapów adaptowania i przeobrażania nowego ogrodu . Proszę , wklejaj tyle zdjęć , ile zdołasz , najlepiej przed i po zmianie ( jeśli taka nastąpi). Masz do dyspozycji spora powierzchnię , więc i niezłe pole do popisu. To dobrze, że nie pozbyłeś się dużych drzew, one właśnie " tworzą" ogród,a przecież rosną dość długo i szkoda by było je zniszczyć.
Życzę wielu dobrych pomysłów i " silnego kręgosłupa" - przyda się , bo moc pracy przed Tobą :)
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”