Elizabetka po śląsku - 2 cz.2008r.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Elizabetka po śląsku - 2 cz.2008r.

Post »

Witaj Bogusiu :D
Dobrze, że się ten grudzień skończył a z Nowym Rokiem jakoś będzie no i przede wszystkim bliżej do wiosny. :roll:
Cieszę się bardzo z Twoich odwiedzin. Mam nadzieję zrobić w sobotę jakieś zdjęcia to chętnie wkleję.
Bardzo cieplutko pozdrawiam i pa...
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Czy mi się zdaje, czy Ciebie Elżuniu cały grudzień nie było? ;:88

Teraz powinnismy już zacząć odliczanie do wiosny, to moze szybciej ten czas minie ;:109
A tymczasem pokozuj co tam w twoi zegródce abo w górach - w końcu nie wiadomo, kaj te fotki bydziesz robić ;)
Awatar użytkownika
bogusia177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5556
Od: 14 wrz 2007, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzislaw Śląski

Post »

Iza ,Ona tzn Elżbietka kolędy śpiewa i to tak głośno że sama siebie nie słyszy ,a co dopiero nas .W grudniu ją nie było ,bo głos trenowała ;:224 ;:140
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Masz rację Bogusiu ona bardzo lubi kolendy. :D A w maju "Chwalcie łąki umajone" ....już sie nie umia doczekać i sie fest musza hamować.

Izusia już jestem ....jakoś grudzień i fuzja przeżyłach teraz bydzie yno do przodu.

Własnoręcznie wychodowany słonecznik do sikorek mi się kończy i jadę na targ w sobotę dokupić i może będą tam jakimiś krzoczkami handlować to przitargom....w końcu do wiosny już bardzo blisko. :lol:
Grzegorz B

Post »

Elizabetka pisze:... A w maju "Chwalcie łąki umajone" ....już się nie umia doczekać i się fest musza hamować.
Pamiętam tę pieśń z dzieciństwa, ludzie się zbierali w maju pod krzyżem i śpiewali pieśni kościelne. Tylko ta wbiła mi się w pamięć :D Teraz to już przeszłość, nikt już nie robi takich spotkań, ludzie bardziej zaganiani i zapatrzeni w inne płaszczyzny życia.

Elizabetko, do wiosny niby bliżej, a u mnie dopiero zima się zaczyna :wink:
Awatar użytkownika
koza
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1683
Od: 26 lip 2006, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.śląskie

Post »

Elizabetko!!! W taki mróz chcesz krzoczki kupwać????? Toż bidule szans nie mają.....
Łoby ta zima pryndko sobie poszła!!!! U mnie za oknem -8 :(

A co do "Chwalcie łąki umajone" to Grzegorz ni mo racji!!!!! Po wsiach wedle mojego "rancza" w maju pod krzyżami dalej ludziska śpiewają!!!!!!!!!!!!!!!!! No trocha przesadziłach - powinno być : kobity śpiewają , bo chopów cosik nie widza ( a mom dobre bryle).............. ;:10
Ulka buziaki przesyła
Awatar użytkownika
bogusia177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5556
Od: 14 wrz 2007, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzislaw Śląski

Post »

Zgodzom sie z Uką u nas też jeszcze śpiewają nazywomy te spotkania ''majowe''a chłopów nie znojdziesz no chyba że jak by sie jaki wdowiec chcioł orzynić to bydzie lotoł na majowe :lol:
Grzegorz B

Post »

koza pisze: ....A co do "Chwalcie łąki umajone" to Grzegorz ni mo racji!!!!!
Ulu mi chodziło o moją rodzinną miejscowość a nie o całą Polskę :D Chociaż i w okolicznych miejscowościach ludzie również się nie garną, chyba że proboszcz palecem pogrozi :lol: Mam takie wrażenie, że w Waszych stronach ludzie bardziej przychylni do takich praktyk, niż u Nas.
Awatar użytkownika
inag1
500p
500p
Posty: 973
Od: 1 lis 2007, o 14:42
Lokalizacja: poznańskie

Post »

Grzegorz w moim miasteczku też mamy "majówki" w przydrożnych kapliczkach . Mieszkam niedakleko Poznania a więc inny region Polski a zwyczaj ten sam. Dość dużo ludzi przychodzi,więc ten obyczaj tak szybko nie zaginie.
Awatar użytkownika
koza
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1683
Od: 26 lip 2006, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.śląskie

Post »

My sie tu spierowmy a Elżusia nic nie godo!!!!!
Elżusia ! Jak chcesz posłuchać moi ulubionyj piosnki to wleż do mnie a i tam w Sylwestra proponowałach...........
Ulka buziaki przesyła
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

No....wreszcie się do kopma dorwałach.
Do maja już o 4 dni bliżej tak, że sobie jeszcze pośpiywomy. Dobrze, że po sąsiedzku (tam w górach) nikogo ni ma bo sobie moga na głos pośpiywać przy grabieniu czy kopaniu bo na majowe mało kiedy zdąża.

Grzegorzu :D Co do zimy to u mnie to samo... przymroziło zdrowo.


Urszulko wiem, że na targu nikogo z roślinkami nie będzie ale się choćaby przynda.

Bogusiu chyba pynkna ze śmiechu....próbowałach sobie wyobrazić mina wdowca na takim majowym.
Po prostu mnie rozbrojosz. (Proszę o wybaczenie jeżeli kogoś uraziłam moim pisaniem).

Inko cieszę się, że ta piosenka jest tak popularna i u Was.

Bardzo serdecznie i cieplutko Was pozdrawiam :D pa ;:100
Awatar użytkownika
koza
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1683
Od: 26 lip 2006, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.śląskie

Post »

Elizabetko!!! Znaczy nowych krzoków nie przytachałaś!!! Ale spacer był pirwszo klasa!!
TY tu godosz o majowym a jo Ci powim jak u nos na wsi tam kaj mom ranczo święcenie wielkanocnych koszyków wyglondo!!! Sama żech zdenbiała w 2007 - bo to pierwsza Wielkanoc moja na ranczo była. My przyjechali w Wielki Piatek wieczór i zaroz klikomy smsa do miejscowych : Ło ktorej święcić trza ? Odpowiedź: Ło 9-tej u sołtysa. No ty my się w Wielko Sobota pozbierali jak sie doło najgibszyj i chybamy przez pola...... Jo poganiom i pomstuja : Chopie ni wolno sie spóźnić!!!! My przylecieli do sołtysa 3 min.po dziewiatej!!! A tam cisza. Sołtys u progu wito i każe koszyk na stół postawić... i godo : ksiondz sie spóźni! Koszyki prosza odebrać za dwie godziny. My tak zrobili!!! To nic ,że mojego po drodze łapli miejscowe chopy którym tyż sołtys kozoł za 2 godziny.... To nic, że jak z tym koszykiem w końcu trefił do domu łoczka mu sie z gorzoły świeciły i cosi z koszyka ubyło!!!! Nic to ! Coch mu wtedy pedziała milczeniem jest :lol: Ale kapkę świeconego na Wielkanoc było!!! Jak w tym roku będzie????? :lol: :lol: :lol: :lol:
Ulka buziaki przesyła
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Urszulko nic dodać nic ująć sama prowda.
Przynajmniej już wiesz jakie są zwyczaje ...teraz chyba Cię już nic nie zaskoczy. :;230
Jak to się mówi.... trzeba się od czasu do czasu sponiewierać :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”