Mój Piękny Ogród - Mija

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Mija
200p
200p
Posty: 290
Od: 12 maja 2008, o 09:19
Lokalizacja: Pomorze (płd)

Post »

Wczoraj dokonałam ważnej dla mnie, ale trochę szalonej przebudowy w moim ogrodzie...
Zastąpiłam 26 żywotników zachodnich "Brabant", które rosły u mnie 3 lata..... pięknymi kolumnowymi (5-o letnimi) żywotnikami zachodnimi 'Fastigiata'....

i jest mi z tym cudownie ........ ;:12
Monika
x_B-a
---
Posty: 675
Od: 14 lip 2006, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Piękna ta krzewuszka, ale te oleandry. Mnie jeszcze nigdy nie kwitły. Próbowały w zeszłym roku, ale trochę za późno. Może w tym roku się uda.
Awatar użytkownika
grazyna45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 304
Od: 3 maja 2008, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kontakt:

Post »

Mijo! Tak jak obiecała znowu jestem u Ciebie.Sporo się zmieniło,oczywiście na plus.Pytasz o petunie w gruncie,miałam kiedyś i super rosną-trochę odżywki ,wody i odwdzięczą się bujnym kwitnieniem.Czekam na taras .Pokaż fotkę tych nowych zywotników-proszę grazyna45
Awatar użytkownika
Mija
200p
200p
Posty: 290
Od: 12 maja 2008, o 09:19
Lokalizacja: Pomorze (płd)

Post »

Fajnie Grażynko, że wpadłaś :)
W tym tygodniu rusza budowa tarasu. Jak tylko panowie skończą wkraczam JA :D i będę realizowała swój pomysł na otoczenie go zielenią ( i nie tylko :lol: ).... i znowu ubędzie trawnika.
Dziś muszę zacząć wykopywać rośliny, które tam rosną i podjąć próbę przechowania ich (m. in. różanecznika). Planuję umieścić je w dużych donicach i ustawić w głębokim cieniu. Mam nadzieję, że nie ucierpią zbytnio
Postaram się uwiecznić postęp prac i zamieścić fotorelację. ;:3
Monika
Awatar użytkownika
stokrotka12311
500p
500p
Posty: 800
Od: 18 gru 2006, o 00:43

Post »

Witaj ....Mija :D masz piękny, bardzo zadbany ogródek ,super dobrane nasadzenia ....
i śliczne kwiaty....Oleandry masz pewnie pierwszy rok ze Ci już tak pięknie kwitnie
moje dopiero pokazują pierwsze kwiatki :wink:
Trochę Ci zazdroszczę wolnych miejsc do nasadzeń :D ech... gdybym teraz zaczynała
to Twój ogród byłby dla mnie wzorem :D
Awatar użytkownika
Mija
200p
200p
Posty: 290
Od: 12 maja 2008, o 09:19
Lokalizacja: Pomorze (płd)

Post »

O matko, Danusiu.... Oblałam się rumieńcem. Dziękuję pięknie za te miłe słowa ;:168

Czuję się zaszczycona Twoją wizytą. Masz przepiękny ogród. Całą noc o nim myślałam ;:41 (poważnie).

Oleandry, które są na zdjęciach mam pierwszy rok. Na górnym balkonie dochodzi do siebie egzemplarz zeszłoroczny. Popełniłam kilka błędów podczas jego przechowywania (jadalnia, na podgrzewanej podłodze + nawożenie :roll: ). Dostał bardzo dużo wiotkich przyrostów, słabo ulistnionych... Pogubił stare liście. Jak go wystawiłam na zewnątrz to dostał szoku..... Teraz wiem, jak wiele "atrakcji" mu zapewniłam.
Podjęłam decyzję o jego mocnym przycięciu... Wykonało się.... Po około 5 tygodniach jest już cały w małych listkach. Będzie dobrze :wink:
Monika
Awatar użytkownika
liska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10568
Od: 24 mar 2008, o 20:07
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

A ja czekam na obiecaną fotorelację. I chętnie zobaczyłabym jeszcze kwinące oleandry.
z uśmiechami Iza
u liski
Awatar użytkownika
safiori
200p
200p
Posty: 321
Od: 7 kwie 2008, o 09:51
Lokalizacja: Poznań

Post »

Śliczna jest ta twoja krzewuszka. Ja dopiero niedawno odkryłam jakie to urokliwe krzaczki.
Awatar użytkownika
Mija
200p
200p
Posty: 290
Od: 12 maja 2008, o 09:19
Lokalizacja: Pomorze (płd)

Post »

Prace przesunęły się w czasie :roll: Dopiero dziś panowie robili wykopy pod filary tarasu. W poniedziałek zaczynają montaż i obiecali w środę skończyć :wink:

Wczoraj wieczorem usunęłam moich "podopiecznych" z miejsca prac. Wykopałam rododendrona, pierisa japońskiego, hortensję i kilkanaście funkii. Wszysto powsadzałam do dużych skrzynek wyłożonych folią. Przy pomocy męża ustawiłam wszystko w głębokim cieniu. W tych warunkach roślinki muszą przetrwać do końca przyszłego tygodnia ... Dobrze, że się u nas ochłodziło :)

Kiedy byłam zajęta pracami "wykopaliskowymi" przyszedł jeden z fachowców z dzieckiem (chłopcem, chyba 5/6 lat) omówić tzw. szczegóły.... Co ten jego diabeł nie wyrabiał. Jeszcze czegoś takiego nie widziałam. Biegał jak wariat po całym ogrodzie (nie patrząc gdzie stąpa :shock: ). O mały włos potrzebowałam reanimacji jak zobaczyłam, że wskoczył pomiędzy niedawno posadzony przeze mnie szpaler tuji i biegał pomiędzy nimi, a płotem sąsiadów wzdłuż całego ogrodu ;:160 . Tatuś w końcu zreflektował, że synek "zaczyna" broić i pozwolił mu się bawić 10-o litrową puszką pełną drewnochronu. :lol: Wyobraźcie sobie, że ten mały nosił tą puchę w tą i z powrotem. Ciekawe czy dostał przepuklinę ...
:arrow: Swoją drogą tatuś chłopca też nie był lepszy w jego wieku. W podstawówce oberwał od mojego mężą, tak go wyprowadził z szeroko pojętej równowagi...

A teraz ma robić nam taras :) Jak to nasze życie się przeplata .....
Monika
Awatar użytkownika
Mija
200p
200p
Posty: 290
Od: 12 maja 2008, o 09:19
Lokalizacja: Pomorze (płd)

Post »

Jutro sobota ;:165

Planuję dobrze się wyspać, a później namówić męża na przejażdżkę do centrum ogrodniszego ;:224

W tygodniu nie będę miała na to czasu, a planuję małe zakupy do obsadzenia terenu wokół budującego się tarasu ...
Apetyt mam wielki, ogranicza mnie tylko areał ;:218
Monika
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21737
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

No dobrze,dobrze...
Pozwalamy jutro odespać tydzień ale nie zaśpij bo szkółki sa czynne nieco krócej niż w normalnym dniu... :wink:
A potem czekamy na fotorelacje z zakupów.
Masz juz jakieś 'chciejstwa" czy pomysły zrodzą sie na miejscu? :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Mija
200p
200p
Posty: 290
Od: 12 maja 2008, o 09:19
Lokalizacja: Pomorze (płd)

Post »

Oczywiście, że mam już swoje chciejstwa. Postanowiłam zamieścić szkic z opisem.

Zwracam się z prośbą do wszystkich o spojrzenie okiem krytyka na mój "plan". Może coś zmienimy lub coś warto jeszcze posadzić .. ;:333
Monika
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21737
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Czemu sie dąsasz?
Na mój komentarz?
Przecież ja w dobrej wierze do Ciebie... :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”