Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 898 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 53  
Autor Wiadomość
rogalm1
 Tytuł:
PostNapisane: 15 maja 2008, o 10:10 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Jolu, jak sie cieszę, że pokazujesz przeszłość i teraźniejszość równocześnie- moja żurawka jest taka malutka jak Twoja była w zeszłym roku, tak samo kocimiętka - więc mam nadzieję, że też mi się tak pięknie rozrosną!

Zobacz profil Wyślij e-mail      

jol_ka
 Tytuł:
PostNapisane: 15 maja 2008, o 10:19 
1000p
1000p

1 szt.
dzięki dziewczyny - specjalnie wczoraj przeszukałam komputer dla tych zdjęć i samej mi się wierzyć nie chciało, że aż tak to wszystko rośnie!!

Moniko moja malutka żurawka zrobiła mi wielką niespodziankę w ubiegłym roku i zakwitła :D Twoje roślinki też na pewno ładnie się rozrosną :D

KDanuta
 Tytuł:
PostNapisane: 15 maja 2008, o 12:02 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Jolu ogród zapowiada sie całkiem ciekawie ,od czegoś trzeba zacząć,
teren do zagospodarowania piękny - tulipany to orgia kolorów :!: cudowne
pokazuj co nowego zdziałałaś

Babopielka
 Tytuł:
PostNapisane: 15 maja 2008, o 12:36 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Sąsiadko widzę ,że jeszcze sporo pracy przed Tobą :roll: ale to jest najfajniejsze zajęcie sadzenie i planowanie no i możliwośc obserwacji roślin jak pięknie rosną i poprawy swoich błędów ,których chyba nikt kto zakłada ogród się nie ustrzeże :roll: Ja swoje błędy popełnione 10 lat temu ciągle naprawiam :( przesadzam nawet duże drzewa :oops: ,ale tak to już jest nie można wszystkiego przewidzieć od razu :wink: :lol: ,a Tobie życzę tych błędów jak najmniej :lol:

Moje hortensje

jol_ka
 Tytuł:
PostNapisane: 15 maja 2008, o 12:47 
1000p
1000p

1 szt.
Danusiu dziękuję za odwiedziny, teraz mam małą przerwę w pracach ogrodowych ale od poniedziałku znów zabieram się 'do roboty', będę Was informować na bieżąco 8)

Bożenko witam Cię w moich skromnych progach, masz rację OGROM pracy jeszcze przede mną, ale za to jak przyjemnej!! Zarys ogrodu mam już z grubsza w głowie, głównie właśnie skupiłam się na rozmieszczeniu dużych drzew, które mam w planach - pierwsze nasadzenia być może już tej jesieni :? , zobaczymy co mi z tego wyjdzie :) a błędy - po to między innymi tu jestem, żeby się uczyć na błędach innych forumowiczów i ich nie powielać ;)

jol_ka
 Tytuł:
PostNapisane: 15 maja 2008, o 14:19 
1000p
1000p

1 szt.
pokażę Wam jak ma wyglądać żółty szafirek na którego tak bardzo czekam, a który to już lekkiej żółci nabiera :D

Obrazek

baardzo mi się podoba :)

k-c
 Tytuł:
PostNapisane: 15 maja 2008, o 21:27 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

0 szt.
Jolu - każda dalia wytwarza karpy korzeniowe ale nie każde się dają przechować - wszystko zależy od tego jak te karpy są rozrośnięte - słabe mało rozrośnięte na ogół nie przeżywają zimy schowane dlatego te z nasion trzenba dobrze dokramiac i podlewać by urosły ładne i duże :)

Ewelina
 Tytuł:
PostNapisane: 15 maja 2008, o 23:02 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1 szt.
No i " urodził się " nowy ogródek na forum :)
Widać ,że właścicielkę aż świerzbią ręce ,żeby od zaraz tworzyć piękne rabaty i sadzić , siać , pielić...Już teraz masz wiele pięknych roślinek , no i wiosna jest u Ciebie taka kolorowa. Tulipany bajeczne , jak i cała kwietna rabatka.

Co do kwiatka zakupionego jako "śniedek" - wydaje mi się ,że to jednoroczna roślinka o nazwie Osteospermum ( zwana też gerberkiem ogrodowym lub afrykańską stokrotką) Uwielbia słońce i kwitnie przez całe lato :)

coccinella
 Tytuł:
PostNapisane: 15 maja 2008, o 23:09 
1000p
1000p
o Boże, jak Tu pięknie u Ciebie, Jolu!!!! Gdzie tam moje wiechcie, do Twoich pięknych tulipanów!!! A róże!!!! Wprawdzie zdj zeszłego roku, ale teraz na pewno będą jeszcze piękniejsze!!!! ech, pozazdrościć!
Tak mi sięwydaje, że ten skalniaczek z 36. zdj to rozchodnik. Ale ja się nie znam...

jolciajci
 Tytuł:
PostNapisane: 16 maja 2008, o 00:39 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
Jola to faktycznie roślinki ci się pięknie porozrastały :lol:
Dużo pracy przed tobą ale ja będziesz chciała tak sobie zrobisz i będzie to tylko twoje dzieło :P
Trzymam mocno kciuki za twoje plany i za to żeby ci wszystko pięknie rosło :lol:

Gabriela
 Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2008, o 11:40 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Ja tez będę tu wpadać, bo widzę że dzieje się tu nie mało.
I czekam na zdjęcia żółtego szafirka.

jol_ka
 Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2008, o 14:57 
1000p
1000p

1 szt.
kochani, dziękuję wszystkim za odwiedzinki :D nie było mnie przez weekend, trochę deszcz popadał i od razu chwiaściory porosły TAAAAKIE wielkie :evil: już ja się z nimi rozprawię!! dziś też się chmurzy...

Karolku dzięki za info w sprawie dalii, podkarmię je czym trzeba (obym tylko nie przedobrzyła ;) ) i może się uda :) zobaczymy jesienią ;)

Ewelina również dziękuję za info, kwiatek już wcześniej właśnie pod taką nazwą został zidentyfikowany przez Kasię i już nie mam wątpliwości co do tego, co kupiłam :D niestety wciąż czeka na posadzenie - może dziś?? masz rację, jakbym mogła to sama przekopałabym całą działkę, a choroba forumowa czyli zakupy roślinkowe dopadła mnie na maxa!! dziękuję za miłe słowa i zapraszam ponownie :D
wiem, że w jakimś wątku pisałaś o dniach rododendronów i azalii w Kórnickim arboretum - byłam tam w sobotę, jest co podziwiać, rododendrony okazałe i naprawdę PIĘKNE. Do tego kwitną bzy lilaki - jest co oglądać i wąchać :D szkoda tylko, że prawie wszystkie magnolie już przekwitły... trzeba będzie za rok nadrobić ;)

coccinella dziękuję i pędzę już zobaczyć Twoje królestwo :D

Jolu jak miło, że zaglądasz do mnie :D wiem, że pracy dużo ale jakoś bardziej mnie to cieszy niż martwi hihi choć chciałoby się mieć już wszystko na gotowo. Ogród uczy cierpliwości...przy wsparciu Twoim i innych forumowiczów na pewno uda się zrealizować plany!!

Gabrysiu zaglądaj jak najczęściej! a teraz dla Ciebie i innych niecierpliwców zdjęcie żółtego szafirka - niestety nie mojego, ale prawie ;) - z tej samej dostawy ale rosnący w zaprzyjaźnionym ogrodzie :D mój niestety chyba mniejszych rozmiarów, rośnie na gorszym stanowisku - 'obcykam' go dziś dla porównania ;)

Obrazek

k-c
 Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2008, o 16:00 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

0 szt.
Jolu - pamiętaj o tym by na bierząco usuwać przekwitnięte kwiaty by nie wiązały się nasiona - bo one osłabiają mocno roślinkę i jej kwitnienie (jeśli koniecznie chcesz nasionka to im mniej przekwitniętych kwiatostanów zostawisz na roślince tym dla niej lepiej i tym obficiej kwitnie...)

Karolcia
 Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2008, o 16:08 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

0 szt.
No Jolu,fajnisty ten szafirek.Pierwszy raz takiego widzę ;:154

rogalm1
 Tytuł:
PostNapisane: 20 maja 2008, o 08:18 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Superowy szafirek, a Twój może po prostu jest młodszy?

jol_ka
 Tytuł:
PostNapisane: 20 maja 2008, o 08:59 
1000p
1000p

1 szt.
niestety Moniko, i mój i ten na zdjeciu pochodzą z tej samej paczki... myślę, że to kwestia gleby w której rosną - u mnie 5 klasa piasek z gliną a ten na zdjęciu w czarnej ziemi lepszej niż ta z ogrodniczego :D

Raczek
 Tytuł:
PostNapisane: 20 maja 2008, o 22:24 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Jolu dopiero zobaczyłam,że masz swój wątek ogrodowy :oops:
Brawo! Brawo!
Widzę,że masz już sporo roślinek,a ile odmian tulipanów :shock:
Bardzo spodobała mi się skalnica,którą pokazałaś na pierwszej stronie,taka z różowymi kwiatkami.
Fajna też jest żurawka z bordowymi liściami,ja mam tylko z zielonymi , kwitnącą jasno-różowo.
Ja miałam w zeszłym roku różową dalię,nawet chyba taka samą jak kupiłaś.
Rosła u mnie w donicy.Jesienią,przed przymrozkami zabrałam ją w tej donicy do piwnicy.
Przestałam podlewać.Wyczytałam w jakimś wątku,chyba Nelii,że ona tak robi zawsze.
Przenosi w donicy do piwnicy i zapomina o niej do wiosny.
Wiosną wyciągnęłam taka donice na okienko w piwnicy i zaczęłam podlewać.
Dalia zaczęła wypuszczać listki.
Ponieważ wyczytałam,że dalia miniaturowa w drugim roku wraca do swojej matecznej wysokości,
jutro w końcu wysadzę ją do ogrodu.Pożyjemy,zobaczymy jak to będzie z moją drugoroczną dalią.

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.           [ Posty: 898 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 53  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: marta64 i 40 gości