Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 898 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5 ... 53  
Autor Wiadomość
alana
 Tytuł:
PostNapisane: 9 maja 2008, o 18:43 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Jolu, ależ niespodzianka :D wchodzę na forum, patrzę, a tu Twój ogródek nareszcie się pojawił :P w końcu się doczekałam. Teraz idę oglądać Twoje pole doświadczalne :)

Już popodziwiałam wszystkie Twoje roślinki, martwiłaś się, że cebulowe późno zakwitną, a tu proszę taki piękny koncert narcyzowo-tulipanowy :P Śliczne okazy :)A moja inkarwilla z biedronki tez zaczyna kwitnienie ;)

jolciajci
 Tytuł:
PostNapisane: 9 maja 2008, o 19:21 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
Jolu kokoryczka lubi cień lub półcień i lubi też wilgotno a ja widzę że jest na pełnym słońcu :shock: .
Może jej to nie pasować więc jak możesz to ją przesadż do lekkiego cienia :lol:

jol_ka
 Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2008, o 09:05 
1000p
1000p

1 szt.
Ewo (Daisy) dziękuję za miłe słowa :D masz rację, to ogromna satysfakcja doczekać się kwitnących roślinek z posianych własnoręcznie nasion.. dla mnie dodatkowo jest to niezła lekcja cierpliwości - bo przecież chciałoby się mieć je kwitnące JUŻ TERAZ w momencie wysiewu hihi. Oprócz bratków z ubiegłorocznego siewu 'udały mi się ' niezapominajki, smagliczka skalna, stokrotki, orliki i malwy :D czekam teraz na kwitnienie tych dwóch ostatnich :D

Kasiu smagliczka opryskana, dziś będę podglądać czy padły te podżeracze ;) ja wczoraj wybrałam się na objazdówkę okolic z M i naszą sunią - mamy taką stałą trasę Bachotek- Ciche - Zbiczno większość leśnymi drogami :D oczywiście było kilka przystanków coby się młoda wybiegała :D kwitną już konwalie :D

Alu witam!! mam nadzieję, że będziesz częstym gościem :D

Joluś no właśnie, u mnie jest problem z cieniem, niestety z wyższych roślin posiadam tylko te dzikie bzy rosnące na granicy - właśnie pod nimi jest moje 'poletko kwiatowe'. Tak więc kokoryczka pół dnia jest na słońcu, pół w cieniu i niestety musi sobie w tym miejscu poradzić :?

wczoraj posadziłam dwie forsycje, ostatnią leszczynę i wiciokrzew :D

Katarzynka
 Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2008, o 09:52 
500p
500p

więcej niż 1 szt.
Jolu no proszę promujesz nasze tereny :) i słusznie bo naprawdę warto :) a może zorganizujemy zlot w Bachotku??? , tylko trzeba kogoś wkręcić w organizatora i głównego kierownika zgrupowania ;)
Kupiłam bukiecik konwali w sobotę na targu gdy kupowałam flanse pomidorów , pomidorki już w warzywniku a konwalie w wazoniku, cieszą urodą i zapachem.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

jol_ka
 Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2008, o 10:29 
1000p
1000p

1 szt.
Kasiu no a jak :wink: z organizacją nie ma problemu, ja spokojnie mogę się tym zająć - tylko najpierw muszę uporać się z podyplomówką!! więc nie wiem, czy w te wakacje się uda :?

mówisz, że byłaś w sobotę na targu? ja też hihi, oto co kupiłam:

to na mój pseudo - taras (prace się przeciągają i chyba dopiero w czerwcu będziemy miec wylany taras... )

Obrazek

Obrazek

a to do ogrodu - pojęcia nie mam, co to ;) Nazwa łacińska, którą usłyszałam od Pani sprzedającej okazała się nazwą śniedka hihi, więc ten kwiatek pozostaje do identyfikacji dla naszych forumowych ekspertek :D
Obrazek

Obrazek
prawda, że ładny :D

Katarzynka
 Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2008, o 10:53 
500p
500p

więcej niż 1 szt.
Jola ja jak wpadłam w te dalie to prawie wszystkie kolory kupiłam :) są piękne, ciekawe czy przechowamy je przez zimę.
A kwiatuszek z ostatniej fotki to osteospermum potocznie nazywają go gerberą. Bardzo lubi słoneczko i kwitnie po jesieni, dobry wybór.
Widzę że tak jak ja preferujesz kolory lila :)

jol_ka
 Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2008, o 12:39 
1000p
1000p

1 szt.
w życiu nie wpadłabym na to, że to gerbera :shock: :D :oops: poczytałam trochę i myślę, że jej się u mnie spodoba - słonka będzie miała pod dostatkiem :D

na tarasie taki upał, że muszę przenieść moją doniczkową szkółkę pod bez, mam nadzieję że nikt mi nie gwizdnie tych kwiatków, w końcu przecież ogrodzenia brak!! no coż, trzeba zaryzykować ;)

a co do dalii - mi wpadły w oko jeszcze żółte ale że miałam ogranicznik w postaci mojego M zadowoliłam się 3 różowymi i na odchodne jeszcze tę gerberę chwyciłam hihi na takie zakupy zdecydowanie muszę się sama wypuszczać!!

Katarzynka
 Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2008, o 14:07 
500p
500p

więcej niż 1 szt.
Jolu bo to nie jest gerbera , tak tylko na rynku mówią, a prawidłowa nazwa to osteospermum i chyba nie ma polskiego odpowiednika.
No co Ty w B-cy poczciwi ludzie mieszkają , nie kradną, a Ty masz już strażniczkę i mieszkasz na miejscu, wiec się nie martw o kwiatuszki.

jol_ka
 Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2008, o 14:25 
1000p
1000p

1 szt.
:) z tym zwinięciem doniczek to oczywiście żartowałam - teraz przeciez też stoją na zewnątrz i jakoś chętnych brak ;) a strażniczka woli się wygrzewać na oknie zamiast pilnować chatki ;) dziś rano miałam ubaw - przyszedł do nas w odwiedziny dziki królik i spokojnie obok tarasu wcinał perz a ona wpatrzona w niego jak w obrazek ani pisnęła nawet... taki z niej strażnik :D

czy te dalie, które kupiłyśmy na rynku też tworzą karpy, czy zimuje się je w doniczkach? Zielona zupełnie w tym temacie jeszcze jestem niestety....

jol_ka
 Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2008, o 14:51 
1000p
1000p

1 szt.
a teraz pora na zdjęcia z weekendu :D

52. Obrazek

53. Obrazek
dąbrówka coraz ładniejsza

54. Obrazek
jeszcze raz kokoryczka

55. Obrazek
czosnek olbrzymii

56. Obrazek
jeden z pierwszych pąków róży

57. Obrazek
tulipek botaniczny

58. Obrazek
ten sam tulipek w pełnej okazałości

59. Obrazek
inny tulipek botaniczny

60. Obrazek
ogólny zarys - na pierwszym planie obok tulipanów śniedki od Wioli Tulipanki :D

61. Obrazek
narcyz miniaturka

62. Obrazek
żółty szafirek - kolejny etap rozwoju

63. Obrazek
brodia - nie wiem czy to początek kwitnienia czy jakiś dziwoląg bo tylko jedna tak ma....

64. Obrazek
czosnek olbrzymii - kwiatostan okazały ale liście zżółkły - czy to normalne??

65. Obrazek
a to miał być spring green - w sumie podobny, tyle że zamiast biały jest żółty... ale może to i lepiej - fajnie wygląda na rabacie ;)

66. Obrazek
ten sam w zbliżeniu

67. Obrazek
i na koniec kocimiętka szykująca się do kwitnienia - swoją drogą moja psina uwielbia koło niej wypoczywać i ciągle za czymś w niej węszy ;)

mam nadzieję, że nie zarzuciłam Was zbytnio zdjęciami - sama uwielbiam je oglądać w Waszych ogrodach :)

rogalm1
 Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2008, o 14:57 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Jolu zdjęć im więcej tym lepiej! Maj w Twoim ogrodzie jest przepiękny! Tulipany botaniczne kupuje się w Ogrodzie Botanicznym?

jol_ka
 Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2008, o 15:03 
1000p
1000p

1 szt.
Moniko, dziękuję ale u mnie to słabiutko w porównaniu z innymi ogrodami... za 5 -10 lat to będzie się czym zachwycać ;) tulipki botaniczne kupiłam w markecie na wyprzedaży, nie wiem czy w ogrodzie botanicznym je dostaniesz ale zawsze warto spytać jesienią :D

k-c
 Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2008, o 22:13 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

0 szt.
Jolu - ten czosnek ma chyba za sucho...

a canny zimuje sie wykopane jesienią kłącza w piwnicy .. lub jakimś chłodnym pomieszczeniu..

jol_ka
 Tytuł:
PostNapisane: 13 maja 2008, o 06:06 
1000p
1000p

1 szt.
Karolku też tak mi się wydawało, że może mieć za sucho ale podlewam go codziennie i to dość obficie.. widać i tak niewystarczająco :?
dzięki za info odnośnie cann, zastanawiam się nad daliami kupionymi na rynku w doniczce (pokazałam je na zdjęciu) - czy one stworzą karpy??

tulipanka
 Tytuł:
PostNapisane: 13 maja 2008, o 07:22 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
Jolu cudna dalie sobie sprawiłaś :shock: Ależ ci będą pięknie zdobiły taras.
Wydaje mi się, że one wytworzą bulwy i będziesz je mogła przetrzymać przez zimę w piwnicy.
Ja miałam w ubiegłym raku piękną dalię pomponową i niestety, przez zimę zjadły ją myszy ;:98

Karolcia
 Tytuł:
PostNapisane: 13 maja 2008, o 08:05 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

0 szt.
Jolu,niemartw się czosnkiem. On tak niestety ma, że gdy zaczyna kwitnąć to zasychają mu liście.To jest jego minus.Ale trzeba coś w około posadzić aby zamaskować ten feler :?
Pokaże ci co się dzieje z moimi czosnkami :(

jolciajci
 Tytuł:
PostNapisane: 13 maja 2008, o 10:04 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
Karolcia napisał(a):
Jolu,niemartw się czosnkiem. On tak niestety ma, że gdy zaczyna kwitnąć to zasychają mu liście.To jest jego minus.Ale trzeba coś w około posadzić aby zamaskować ten feler :?
Pokaże ci co się dzieje z moimi czosnkami :(

Karolcia ma rację Jolu , taki jest feler tego czosnku bo u mnie też tak jest :lol:
Jak ci kokorycz zmarnieje to ja mam jej bardzo dużo więc tym się nie martw :P .
Albo sobie poradzi albo nie ale myślę że da sobie radę :P
Piękne masz roślinki a kolory :shock:

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.           [ Posty: 898 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5 ... 53  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: marta64 i 32 gości