Kilka fotek z niby ogródka - AnnaK

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AnnaK
200p
200p
Posty: 452
Od: 21 sty 2008, o 08:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie, Świdwin

Post »

Zuzia torcik rzeczywiście był smaczny, taki lekki mmmmm pycha.
Kasiu co do ogrodu to ja wiem czy mam możliwosci?? Pod drzewami cień, sama nie wiem czy w ogóle tam coś sadzić , czy zostawić jak jest, w końcu mam małe dzieci ( na razie:) )z przodu aaaa zrobię fotki i wstawię w weekend sama zobaczysz.
Zenobiusz - nooo jestem zdziwiona, że odwiedzasz mój kawałek ziemi. W sumie to na forum są ładniejsze ogrody. Mój to taki do używania hihihihi domowy, przyjazny dla wszystkich gości bo można w nim robić co się chce i nie zwracać uwagi na alejki i takie tam. :lol:
Wszystkich odwiedzających serdecznie pozdrawiam i zapraszam.
Awatar użytkownika
AnnaK
200p
200p
Posty: 452
Od: 21 sty 2008, o 08:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie, Świdwin

Post »

Oto fotki poranne mojego balkonu i rzut oka na dół na ciemny i wietrzny korytarz, muszę zrobić tam coś ładnego , na razie rośnie tam magnolia, lawenda , wajgela kokorycz, hosta i - hortensja - tę wyrzucę w tym roku i tawuła. Zamiast hortensji planuję rododendrona ale nie wiem co jeszcze . Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
AnnaK
200p
200p
Posty: 452
Od: 21 sty 2008, o 08:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie, Świdwin

Post »

Dzisiaj rano zrobiłam fotki czegoś co mi zakwitło w ogródku. Śliczny kwiat i do tego intensywnie pachnie. Obrazek Obrazek Obrazek
Do tego już za kilka chwil będzie kwitła passiflora, która pięknie się wspina po siatce w ogródku. Obrazek Obrazek Obrazek
A to rzut oka na wejscie do domu i kawałek trawnika Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
AnnaK
200p
200p
Posty: 452
Od: 21 sty 2008, o 08:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie, Świdwin

Post »

A oto i passiflora:) Może nie jest to jeszcze gąszcz kwiatów może go nie będzie?? Pąków mnóstwo ale zimno i nie chcą się rozwijać. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
AnnaK
200p
200p
Posty: 452
Od: 21 sty 2008, o 08:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie, Świdwin

Post »

Jeszcze co nieco kwitnie u mnie w ogródku. Kiedy dostanę przesyłkę z różami, zaczynam porządki na mojej ziemi :))
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
zuzia55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2993
Od: 24 kwie 2008, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Parczew

Post »

Witaj!Zobaczyłam u Ciebie passiflorę jak ładnie pnie się i ciekawa jestem ile ją już masz,.bo ja dopiero kupiłam niewielki krzak i nie wiem co z nia zrobic zimą?
Awatar użytkownika
AnnaK
200p
200p
Posty: 452
Od: 21 sty 2008, o 08:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie, Świdwin

Post »

Zuzia witaj . Ja mam tam przy płocie dwa krzaczki passiflory. Sama nie wiem co z nią teraz zrobić. Myślę , że zaryzykuję i zostawię ją w ziemi ale wcześniej przytnę gałązki na jakieś 60-80 cm . Może jeszcze bardziej zakopię krzaczek albo obkopię jak ziemniaki i może jakąś agrowłókniną przykryję i gałązkami świerku. Miałam nadzieję na gąszcz kwiatów ale nie udało się . Kwitło sporo ale jeszcze więcej w ogóle nie zawiązało kwiatów. Pąki były ale słońca już za mało i nic z tego nie wyszło. Za to dokupiłam kilka róż. Małe drobne i różowe poszły na ogród a te ładniejsze przed dom. Chociaż z tyłu posadziłam obok siebie czarną i żółtą różę pnącą. Zobaczę co z nich wyrośnie.
Właśnie zajrzałam na forum bo nie wiem co zrobić z pozostałościami pelargonii. Na razie wyłamałam co lepsze gałązki i leżą bo nie wiem czy lepiej je wsadzić teraz do wody a jak wykiełkują korzenie to do ziemi, czy od razu do ziemi i ryzyk fizyk???!!!
Pozdrawiam.
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Aniu :) śliczna ta lilia tygrysia , czy próbowałaś ją rozkrzewić z nasionek , jeżeli tak to czy Ci się powiodło ?


Pozdrawiam cieplutko
Awatar użytkownika
hal1959
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8778
Od: 13 mar 2008, o 19:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post »

Aniu od razu do ziemi i podlewaj i to wszystko :lol: ,ja tak robię z pelergoniami :D ,pa.
Pozdrawiam.Halina
Hal-Linki
Aktualne
Awatar użytkownika
Dynka
500p
500p
Posty: 520
Od: 4 sty 2008, o 22:14
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Urzekła mnie twoja magnolia i koleuski na balkonie.
Nie zawsze to co jest lżejsze jest przyjemniejsze!
Mój ogród...
Moje donice
Awatar użytkownika
AnnaK
200p
200p
Posty: 452
Od: 21 sty 2008, o 08:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie, Świdwin

Post »

Widzicie, tak mówiłam, że na zimę ochronię passiflorę i .......... nic nie zrobiłam, ciekawe jak to przeżyje. Dzisiaj doczytałam, że Acidantea bodajże nie może zimować i że trzeba było ją wykopać. Pewnie nie przeżyje tej zimy.
Poza tym kiedy siać aksamitki , bratki i jak ?? pewnie już teraz do doniczek?
Awatar użytkownika
LILA 51
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 14 maja 2008, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: WIELKOPOLSKA

Post »

Witaj Aniu , ładnie u Ciebie . Szkoda że nie zabrałaś passiflory jesienią do domu , raczej mało prawdopodobne żeby przeżyła w gruncie zimę , jednego roku też zostawiłam na zimę w ogrodzie i niestety zmarzła . Obecnie mam passiflorę w domu już drugą zimę i mam nadzieję że znowu mi zakwitnie .
Jeżeli chodzi o bratki to ja siałam jesienią a aksamitki sieję w marcu do inspektu .

________________-
pozdrawiam Lila
Awatar użytkownika
AnnaK
200p
200p
Posty: 452
Od: 21 sty 2008, o 08:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie, Świdwin

Post »

ojej Lila to ja muszę te bratki wysiać szybko do doniczek. Dobrze że mi odpisałaś . Dziękuję. Passiflorę chyba będę musiała posiać od nowa . SZkoda. Ale straty zawsze są. Ta akurat z niewiedzy hihihihi:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”