Wiejskie podwórko - aguskac cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Post »

Zakładam też na górce miniwinniczkę.
Posadziłam już przez 2 lata ok 25 winorośli, kolejne 35 czeka na posadzenie. Są to odmiany głównie deserowe takie jak Arkadia, Kodrianka, Swenson Red i wiele innych. Wyhodowałam je ze sztobrów ( "patyków" ) otrzymanych w prezencie od kilku przemiłych właścicieli winnic.
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Post »

Grzesiu!
Moje podwórko ma ponad 2000m2.
Nie będę niczym oddzielać sadu. Posadzone wokół niego młode drzewka powiększą go, a przed nim są już te wysepki z krzewami.
Świerki są spore bo rosły wcześniej na innej działeczce i stamtąd je zabrałam podhodowane. Mam nadzieję, że się przyjmą, kilka posadziłam jesienią a resztę w marcu.
Hortensja zmarzła bo mieliśmy w kwietniu -10 :( .
Ten płot został po poprzednikach :) Czas czas i tylko czas go tak doświadczał :) Wiekowy ci on jest hihihi
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Post »

A to 2 malutkie wysepki z kwiatami w lutym.

Obrazek
Grzegorz B

Post »

aguskac pisze: Moje podwórko ma ponad 2000m2.
Oj to kawał "pola" :shock: :shock: :shock: , ale będzie radocha w jego urządzaniu :wink:
aguskac pisze: Świerki są spore bo rosły wcześniej na innej działeczce i stamtąd je zabrałam podhodowane. Mam nadzieję, że się przyjmą, kilka posadziłam jesienią a resztę w marcu.
Jeżeli były z bryłą korzeniową i są podlewane to nie ma obaw, przyjmą się :D
aguskac pisze:Hortensja zmarzła bo mieliśmy w kwietniu -10 :( .
Qrczę faktycznie trochę przymroziło. A jaką masz hortensję :?:
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Post »

Tak wyglądały w lipcu ubiegłego roku
Obrazek Obrazek Obrazek
Grzegorz B

Post »

Aguskac miniwinniczka będzie :shock: o to bez winka się nie obejdzie :lol: :lol: :lol:

Wysepki kwiatowe jak się ubarwią będą bardzo efektownie.

Jak tak patrzę, na Twoje dokonania, to widzę, że się nieźle napracowałaś, darnie wyrywać pod klomby, to naprawdę ciężka robota :roll: Ale się opłacało, będzie teraz tylko lepiej, piękniej, zieleniej i barwniej :wink:
Grzegorz B

Post »

Ooooo :shock: nie pomyliłem się z wysepkami, są na maxa efektowne :D Poza tym fajne ogrodzenie :wink:
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Post »

.[/quote]

Qrczę faktycznie trochę przymroziło. A jaką masz hortensję :?:[/quote]

To zwykła hortensja ogrodowa, kwitnąca na pędach dwuletnich. Miała w tamtym roku pierwszy różowy kwiatek.
Grzegorz B

Post »

aguskac pisze:
To zwykła hortensja ogrodowa, kwitnąca na pędach dwuletnich. Miała w tamtym roku pierwszy różowy kwiatek.
Aguskac ona jest niezwykła :D i jest idealna do nasadzeń o charakterze rustykalnym :wink:
Awatar użytkownika
kamixsa
200p
200p
Posty: 358
Od: 12 kwie 2008, o 17:32
Lokalizacja: Lubin

Post »

bardzo łądny ogród z dużym możliwościami. Piękne lilie, bardzo mi się podibają . Będe często tu zaglądać, zapraszam do siebie
Pozdrawiam - Krystyna
Wiejski ogród - kamixsa
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Post »

Grzegorz B pisze:Aguskac miniwinniczka będzie :shock: o to bez winka się nie obejdzie :lol: :lol: :lol:

Wysepki kwiatowe jak się ubarwią będą bardzo efektownie.

Jak tak patrzę, na Twoje dokonania, to widzę, że się nieźle napracowałaś, darnie wyrywać pod klomby, to naprawdę ciężka robota :roll: Ale się opłacało, będzie teraz tylko lepiej, piękniej, zieleniej i barwniej :wink:
Na razie winka z winogron nie planuję, robię wieloowocowe i różne smakowite naleweczki. Ale jak winorośle za kilka lat zaczną porządnie rodzić to kto wie...
Masz rację to przewracanie trawnika na lewą stronę to mordęga. Na szczęście nie musze tego robic sama :)
W sumie mam jeszcze na ten rok w planie 2 wysepki i nasadzenia w winniczce. To tyle jeśli chodzi o grubszą robotę. A potem tylko pilnowanie chwastów :) i pewnie dalsze upiększanie.
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Post »

Tak wygląda teraz ten klombik kwiatowy przed domem. Lilie na razie malutkie, za to królują przecudne omiegi
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Post »

Obrazek

To część winniczki. Tu rośnie 9 krzewów. W tym roku powinny prawie wszystkie zaowocować, bo mają już 3 lata. Trzymajcie kciuki by nie było dużego przymrozku. Na wszelki wypadek przygotowałam już włókninę do owijania krzewów.
URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/629 ... bc4f6.html]Obrazek[/URL]
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”