Moje małe szczęście...

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1697
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje małe szczęście...

Post »

Lubuskie niby tak blisko ale u mnie deszczu wcale nie ma od dawna. Wczoraj nawet zagrzmiało i popadała mżawka chwilę... nic nie podlało...
Piękne te kupione karpy dalii - oby równie pięknie rosły :)
A jak zimujesz tego klona palmowego? Super ma kolor.
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Moje małe szczęście...

Post »

Klonik prześliczny, cudne ma kolory ;:oj Jak jest wystarczająco wody to i roślinki piękne. U mnie jak u Sauromatum, susza, susza... a deszczu ani na lekarstwo.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Moje małe szczęście...

Post »

Aniu :wit
Piękny ten klonik ;:215 czy zimuje w pomieszczeniu? Serduszka cudnie kwitnie, a lisek to prawdziwy słodziak ;:167

Nie wiem jak to się dzieje, że nie widzę Twoich zdjęć, wszystkie są ukryte pod słowem "obrazek" i dopiero po kliknięciu się otwierają ;:7

Miłego odpoczynku przy pracy w ogrodzie :D ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1724
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Moje małe szczęście...

Post »

Aniu
I ja melduję się u Ciebie.
Widzę, że zakupy zrobione.
Różę Roahl Dahljak pokaż jak zakwitnie.
Lisek cudny.
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Moje małe szczęście...

Post »

Aniu, jak ładnie :) Świetnie, że dalie dotarły. Mały lisek cudny jest :D Przypomnij mi proszę, czy Ty masz ogródek przydomowy czy działkę? Chodzi mi o donice, jak rośliny dają radę jeśli nie są podlewane bardzo regularnie. A jak zmieniłaś nazwę wątku? Ja szukałam w ustawieniach i nie mam pojęcia jak to zrobić.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11680
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Moje małe szczęście...

Post »

Maj to jeden z najpiękniejszych miesiąców w roku. Wszystko wokoło zielone, soczyste. Tulipany niestety przekwitły, ale za to zaczynają rhododendrony, a róże codziennie mają większe pąki. Która róża mnie zaskoczy i pierwsza pokaże kwiat to się okaże. Prawdopodobnie będzie to Olivia Rose lub Rosarium Uetersen ;:108
Dalie już posadzone, ale jeszcze 3 mam do wsadzenia i chyba dwie pójdą eksperymentalnie do donicy, ponieważ jeszcze nigdy w pojemnikach ich nie hodowałam.

Elu na razie ślimaków nie widzę, one po deszczu wyłażą, a ostatnio susza i trzeba podlewać .Moje dalie też już posadzone. Ciekawe jakie w tym roku urosną, bardzo je lubię.Błękitnego Anioła miałam u siebie na działce.Potem róża go zarosła i przestał rosnąć.
Czerwone końcówki ma Lady Emma, być może to ona.
Liskowa pilnuje ogrodu i mimo swojego sędziwego już wieku lubi spędzać czas na ogrodzie :D

Obrazek

Sauromatum u mnie też susza ostatnio, chmury ciemne czasem, ale tylko postraszy i znowu nic. Co drugi dzień podlewam ogród ;:108
Dalie ładnie startują w ziemi , mają coraz większe liście. Czekam na nie i już nie mogę się doczekać kwitnienia ;:65
Klon Orange Dream stał całą zimę bez okrycia, potraktowałam go trochę bezdusznie. Nie okryłam niczym. Na szczęście przezimował.

Obrazek

Ewa u mnie też już od dawna nie ma deszczu. Chodzę z wężem i podlewam. Mam sporo donic , więc też je muszę podlać.

Obrazek

Halszko klonik zimuje na ogrodzie, niczym nieokryty, ale dał radę, bo nie było siarczystych mrozów :uszy
Szkoda, że nie wyświetlają się od razu zdjęcia. Musiałabyś przejść na inną przeglądarkę i spróbować.
Ostatnio mam mało czasu na ogród, mój tato jest leżący i ciężko chory :|
Dzień wolny od pracy spędzam u rodziców .Piękny maj za oknem, a życie pokazuje te gorsze strony medalu….

Obrazek

Ewita pokażę oczywiście Roahl Dahl , ale kiedy ona zakwitnie, jest mała i mizerna ;:224 . Kupiłam dla niej ładną, sporą donicę, ale nie wiem co z niej wyrośnie.

Obrazek

Tak się oto zmieniał...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tegoroczny nabytek klon Shirasawy

Obrazek

Dalie ładnie startują....

Obrazek

Czekałam na tego irysa dwa lata, co roku wypuszczał same liście, a teraz ma pąka hurra...

Obrazek

Jeden z ulubionych klonów...

Obrazek

Serduszka w tym roku pięknie zakwitła...

Obrazek

Fortegilla i jej szczoteczki...

Obrazek

Rabata przed wejściem...

Obrazek

Landrynkowa azalia...

Obrazek

Miłego dzionka ;:3
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1697
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje małe szczęście...

Post »

To musisz mieć łagodny mikroklimat skoro w donicy bez problemu Tobie ten klon zimuje :) A ten klon przed zdjęciem serduszki to jaka odmiana? jakiś 'Dissectum'? Fajny, taki trochę ążurowy :)
A ten irys to co to ma być, na którego tyle czekałaś? Pewnie masz zdjęcia już podczas kwitnienia :)
Rododendrony i azalie ładne są chyba w każdym kolorze :) Ale landrynkowy kolor rewelacja :)
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Moje małe szczęście...

Post »

Dalie masz już całkiem spore, moje dopiero zaczynają pokazywać kiełki, a tutaj już duże liście ;:oj zazwyczaj również sadziłam je do donic, ale w tym roku tego nie zrobiłam i jest różnica ;:108
Śliczne miałaś hiacynty i w jakich ładnych kolorach ;:138 Już po nich zostały tylko wspomnienia, ale za to jakie miłe. Wiosną co chwilę coś się zmienia w ogrodzie, jak tylko jedno przekwitnie, zaraz na jego miejsce pojawia się coś innego. Serduszka śliczne, ale to rododendrony i azalie budzą mój podziw. Kwitną imponująco mimo jeszcze niezbyt dużych rozmiarów. Azalie, to japońskie?
Fortegilla ma urocze szczoteczki i zdobywa coraz większą popularność. Wcale się nie dziwię ;:63 To taki klejnocik w grodzie.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje małe szczęście...

Post »

Aniu, melduję się w nowym wątku ;:196 Ostatnio mało bywam na forum, bo cały wolny czas poświęcam na ogród.
Piękne karpy dalii otrzymałaś. U mnie na zamówionych 16 sztuk, nie wyszło sześć. Jestem zniechęcona ;:222 Reszta podpędzona w donicach poszła już do gruntu. Na jednej jest nawet pąk kwiatowy, który dzisiaj odkryłam. Niestety znaczniki się pomyliły i nie mam pojęcia, które dalie zostały. Machnęłam ręką, bo i tak nie ma pewności, czy nie będzie pomyłek. Obraziłam się na dalie i w przyszłym roku już nie zamówię. Nie mam do nich szczęścia ;:185
Pięknie przezimował Twój Orange Dream. I ja sobie sprawiłam go w tym roku. Na razie jest mały, ale te jego pomarańczowe listeczki ;:167
Róże u mnie niektóre już w blokach startowych. Sophy's Rose, Mary Rose, Munstead Wood. Te chyba zakwitną jako pierwsze.
Dobrego tygodnia Aniu ;:196
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11680
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Moje małe szczęście...

Post »

W kalendarzu zagościł czerwiec, róże zaczynają kwitnąć, na które tak długo czekałam.Angielki tej wiosny słabo przycięłam, mają sporo pąków.Na szczęście mszyca opanowana, musiałam zrobić oprysk.
Piwonie dwie kwitną, ale nie ma szału, ponieważ dwie pozostałe w ogóle nie zawiązały pączków.
Dalie rosną w gruncie i w donicach, jedna niestety kompletnie nie rośnie.
Trawa po podaniu nawozu pięknie rośnie , że nie nadążam jej kosić.
Ostatnio mój piękny trawnik został troszkę pokiereszowany, ponieważ robotnicy musieli kawałek mi rozkopać w celu pociągnięcia kabli światłowodowych. Mam nadzieję, że wróci do siebie i znów będzie ładnie.
Długo nie pisałam, ponieważ w rodzinie mieliśmy trudny czas ;:145
Mój kochany tatuś odszedł na zawsze po długiej chorobie i teraz próbuję jakoś wrócić do żywych, ale to nie jest łatwe.Razem kochaliśmy przyrodę i rośliny, to nas łączyło…Trzeba nauczyć się dalej żyć bez przyjaciela, który na każdą bolączkę miał przepis i pozytywne myślenie zawsze …


Sauromatum u nas troszkę łagodniejszy klimat.Klon przed serduszką to Princesse Irene.W tym roku troszkę mniej pokaźny 8-)
Irys pięknie zakwitł, ale nie pamiętam jaka odmiana, mam gdzieś plakietkę to jak znajdę napiszę.
Rhododendrony ładnie mi zakwitły, a Władysław Łokietek to taka żarówka świetlna, przyciąga wzrok …
Obrazek


Iwonko dalie troszkę podpędziłam w donicach. W gruncie też rosną i zobaczymy jaki sposób jest lepszy ;:131
Azalii japońskich mam kilka, szkoda, że tak szybko przekwitają.
Na szczęście po nich zaczynają kwitnąć czosnki, które uwielbiam i róże ;:167
Fortegilla teraz zielona cała, ale na jesień stroi się w rudo-czerwoną suknię i naprawdę jest zjawiskowa.

Obrazek

Dorotko fajnie, że wpadłaś:) ;:196 Ja też mam mało czasu na ogród, na forum, większość dnia to praca i zwykłe obowiązki, które pochłaniają godziny.
Jedna dalia w ogóle mi nie rośnie, wypuściła kilka listków i cisza .
Nie zniechęcaj się , dalie nie są trudne w uprawie, jak już ruszą z kopyta to pędzą i wydają masę kwiatów ;:108
Orange Dream rewelacyjny jest, ale na słońcu trochę się przypalił ostatnio ech…
U mnie już kwitnie Oliwia Rose, Rosarium Uetersen i oczywiście Lady of Schalott, zaczyna Charlotte, Gertrude Jekyll co za zapach, polecam wszystkim:)

Jestem dumna z moich kilku irysów w tym roku, kocham je ;:167 To niebezpiecznie zabrzmiało....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających mój wątek ;:108
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Moje małe szczęście...

Post »

Aniu, współczuję Ci z powodu straty bliskiej sercu osoby :( To zawsze jest przykre, nawet nie spodziewamy się, że aż tak :cry:

Wcale się nie dziwię, że jesteś dumna ze swoich irysów ;:215 są fantastyczne. Zabrzmiało jakby rodzinka miała zamiar się powiększyć ;:306

Pozdrawiam serdecznie, miłego dnia ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje małe szczęście...

Post »

Aniu, przyjmij wyrazy współczucia z powodu odejścia Taty :( Przytulam Cię mocno w tym trudnym dla Ciebie czasie ;:4

Cudne irysy ;:215 Nic dziwnego, że się w nich ;:167
Czerwiec to różany miesiąc, więc czekam z niecierpliwością na zdjęcia Twoich ślicznotek ;:65
Pozdrawiam cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11680
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Moje małe szczęście...

Post »

Zbliża się koniec czerwca ,najpiękniejszego dla róż. Moje róże dość ładnie zakwitły, ale ostatnie temperatury sparzyły płatki i szybko przekwitła pierwsza partia.
Nie posiadam wielu zdjęć, ponieważ wyjechałam z mamą moją ;:167 i rodzinką na kilka dni nad nasze polskie morze. Tam sobie pooglądałam krzewy różane rosnące nieopodal domów.
Teraz czekam na liliowce, które mają pąki gotowe do zakwitnięcia w lipcu i lilie, które swoim zapachem odstraszają.Mimo to kilka mam w swoim ogródku.

Jarha dziękuję za zrozumienie...potrzeba było odpocząć kilka dni od ostatnich przeżyć ;:224
Lato w pełni, trzeba podlewać, pielęgnować rośliny i żyć dalej...
Irysy mnie zauroczyły , szkoda, że tylko raz kwitną w roku. Mimo to chyba zamówię w lipcu kilka odmian i posadzę z przodu domu, bo one lubią słoneczny teren.

Oliwia Rose

Obrazek

Dorotko dziękuję za miłe i ciepłe słowa ;:167 Niestety w każdej rodzinie ktoś odchodzi, tak to sobie próbuję tłumaczyć, choć nie przychodzi mi to łatwo.
Moje róże obecnie przekwitają, temperatury wysokie spaliły większość kwiatów, ale mam kilka zdjęć... Ostatnio na giełdzie kupiłam jedną nn ,jeszcze w donicy, poczekam aż pogoda się ustabilizuje i troszkę ochłodzi.

Stephanie Baronnie zu Guttenberg

Obrazek

Lady of Schalott z Charlotte

Obrazek

Charlotte co roku mnie zachwyca

Obrazek

Boscobel rośnie w donicy

Obrazek

Obrazek

Charlotte w kompozycji z irysem, lnem i czosnkami...

Obrazek

Euctacie Eye

Obrazek

Angielka kupiona jako nn

Obrazek

RU

Obrazek

Irys w otoczeniu...

Obrazek

Leonardo da vinci

Obrazek

Eyes For You

Obrazek

Może ktoś podpowie co to za bylina?

Obrazek

Udanego i miłego weekendu ;:3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”