Zielone gadanie...

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2869
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Zielone gadanie...

Post »

:wit

Izo, Reniu ;:4

Renatko, w tym roku pomidorów nie siałam, po pierwsze - choróbska nie odpuszczały, jesień chorowałam, zimą dochodziłam do siebie, ledwo lepiej się poczułam i znowu mnie złapało, dopiero od kilku dni dobrze się czuję, a po drugie - ostygłam ;), wreszcie wbiłam sobie do pustej mózgownicy, że jest nas tylko dwoje i nie potrzebuję pięćdziesięciu krzaków pomidorów, zresztą kondycja po tych chorobach siadła mi całkowicie ;:199

Izo, ptaki baaaardzo lubię i dbam by w ogrodzie miały dobre warunki, uwielbiam je obserwować, jak się uda to złapać w obiektyw aparatu. Czasem są to przykre obserwacje, jak coś wyjada jajka z gniazd i znajduję skorupki, pewnie sroki albo kuny. Wreszcie mamy ciepełko, trzeba się grzać, bo lato smyknie jak kometa i...

Kocham ten mój kawałek zielonego raju, jestem tu schowana ja Żwirek i Muchomorek ;)

Maj się mai :) i zakwitł mój ulubiony głóg Paul,s Scarlet. A czy wiecie, że liście głogu są jadalne, wszystkich odmian.

Obrazek

Przekwita jedyna moja magnolia, Yellow River, pachnie lemoniadą cytrynową, ale wsadzając nos w kwiat...hmmm...śmierdzi ;:306

Obrazek

A te pachnidła to i z bliska i z daleka cudnie sieją zapachem :)

Obrazek

Kwitną bzy, pękają pierwsze peonie, brunery i serduszka kolorują rabaty.

Obrazek

Może jeszcze wrzucę kolaż, sierpówki, łączą się w pary do końca życia, miłość dla nas, dla nich zew natury, ale i tak jest to piękne.

Obrazek

Spokojności i zdrowia ;:4
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zielone gadanie...

Post »

Fajni ci twoi ptasi przyjaciele ;:215
A wiosna twoja bardzo mi się podoba.Kolorowa, różnorodna piękne zdjęcia ;:63 ;:63
magnolia Yellow River taka inna,śliczna.Bardzo mnie zauroczyła.To wielkie drzewo rośnie ? Kwiaty chyba też ma duze ?
Pozdrawiam serdecznie :wink:
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Zielone gadanie...

Post »

Mi też się podoba, będę zaglądać :)
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Zielone gadanie...

Post »

Świetny wątek :wit ;:196 A jakie piękności ;:138
O la la będę miała co oglądać .
Szanowna koleżanko ,wątek zobowiązuje ma być mnóstwo
tych pięknych zdjęć wciąż .
No popatrz w domu pięknisie kwiatuchy i nie tylko a co w ogrodzie
o ho ho :D ;:196 ;:167
Samych dobroci Jagodeczko. ;:167
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2869
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Zielone gadanie...

Post »

:wit
Deszcz nas ominął :(, trzeba podlewać. Wieje zimny wiatr i słońce przygrzewa, dziwna pogoda.

Aniu, uwielbiam obserwować ptaki, staram się im stworzyć jak najlepsze warunki w ogrodzie. Teraz jest gorzej, bo drzewa się zazieleniły i ciężko ptaszki wypatrzeć na gałęziach, ale wczoraj nad podwórkiem udało mi się taką dystyngowaną damę uchwycić :)

Obrazek

Magnolia Yellow River jest jeszcze młodziutka, ma może ze dwa metry, w tym roku miała tylko osiem kwiatów, za to parasolowata ani jednego.

Madziu, dziękuję za odwiedziny i zapraszam ;:4

Dzięki Boguniu, dobroci zawsze mile widziane, czego i Tobie życzę ;:168
Ogród mam z roku na rok coraz bardziej zaniedbany, ale dziesięć lat temu, tyle w niego napchałam że zawsze coś do sfocenia się znajdzie. Teraz puściłam samopas obrazki włoskie, miodunki, brunery, niech zarastają co się da, lepsze one od chwastów :wink:
A właśnie obrazki zaczynają kwitnąć:

Obrazek

W tym roku jestem zawiedziona paulownią (cesarskie drzewko szczęścia), bardzo dużo pąków kwiatowych wymarzło, kwitnienie słabe, więc i zapachu mało, w zeszłym roku pachniało pół ogrodu.

Obrazek

Zaczynają też kwitnąć rododendrony, mam ich AŻ cztery sztuki ;:306
Pierwsza rozkwitła Królowa Jadwiga

Obrazek

Władek Jagiełło nie nadąża za żoną ;)

Obrazek

Cała reszta (dwa :wink: ) jeszcze śpi...ooooo tak:

Obrazek
(Bianka)

Przywiozłam wreszcie mamę na lato do siebie, może uda mi się ją przytrzymać jeszcze przez jesień. Jest mi zdecydowanie lżej, nie muszę ganiać do miasta i z powrotem, mam ją pod ręką, opieka dużo łatwiejsza.

O orlikach zapomniałam, to tak zwane kwiatki wędrowne, po ogrodzie wędrują ;). Miłej niedzieli i dobrego tygodnia ;:4 :wit

Obrazek
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Zielone gadanie...

Post »

Orlikowo cudne ,poproszę o parę ziarenek tych ciemnych fioletowych ;:196 ;:306
Wiesz Jagódeczko ,ja nieraz nie odróżniam siewek malutkich od innych
roślinek i ciągle wyrywam ;:174 .
Poproszę o więcej foteczek bo są piękności :heja
Zdroweczka i nic nie robienia życzę .
;:196
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2869
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Zielone gadanie...

Post »

:wit
Bogusiu, jak zdążę zanim nasiona się same wysypią to nie ma problemu, tylko musze jakieś wstążeczki zawiązać na tych fioletowych żeby się nie pomylić. Za życzenia dziękuję ;:196

Ogród zarasta, teraz wygląda jak pomieszanie ugoru z nieużytkiem, tylko gdzieniegdzie wysepki jako tako ogarnięte, czekam na wenę.
Ogórki w donicach ładnie rosną, może jednak coś z takiej uprawy będzie :)
Czereśni powinno być w tym roku dużo bo drzewa obsypane owocami, tylko te wyścigi ze szpakami..., wiśni dużo, i co mnie bardzo cieszy, w tym roku pierwszy raz owocują renklody i też jest ich sporo ;:138

Dereń kousa 'China Girl' drugi rok u mnie, jeszcze nie kwitnie tak obficie jak u innych, ale można już oczy nacieszyć.

Obrazek

Kielichowiec chiński też drugi rok, w pierwszym miał trzy kwiaty, w tym roku pięknie zapączkowany a pierwsze kwiaty zaczynają się rozwijać.

Obrazek

W gąszczu, splecione ze sobą wiciokrzewy i winobluszcze.

Obrazek

'Rotes Meer'

Obrazek

I Bianusia :)

Obrazek

:wit ;:4 :wit
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 917
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Zielone gadanie...

Post »

Witaj Jagodo Widzę, że u Ciebie już bardzo kolorowa wiosna ;:oj Więcej kwitnień niż u mnie na północy :( Zazdroszczę tego łagodnego klimatu i możliwości posiadania takich bardziej egzotycznych drzewek, krzewów bo u mnie nawet Perukowiec co roku przemarza. Próbowałam sadzić takie mniej znane krzewy, roślinki i nie przetrwały więc nawet nie próbuję posadzić np. Kielichowca czy innych../ mimo, że mi się podobają/..bo pewnie i tak nie przetrwają może nie tylko z powodu mrozu ale z zimnych wiatrów.
Bardzo ładne zdjęcia robisz swoim roślinkom. ;:138 A zdjęcie kotka w koszyczku przeurocze ;:167 U mnie aż 5 wiejskich kotków zamieszkuje.
pozdrawiam Bożena
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2869
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Zielone gadanie...

Post »

Hej Bożenko :wit
Teoretycznie klimat łagodniejszy mam niż u Ciebie, ale nieprzewidywalny, bo mimo że na południu to jednak mieszkam na przedgórzu i nieraz się zdarzało, że ciepłoluby rosły pięknie kilka lat i nagle jakieś anomalie pogodowe zabijają mi jakiś cenny okaz. Tej zimy straciłam wszystkie "zimujące' chryzantemy, rosły i kwitły pięknie kilka lat, i zakończyły żywot, przemarzły. Zima była łagodna i widocznie nie przeszły w stan spoczynku, nagle temperatura spadła na -18 do tego wiatr i po chryzantemach. A w innym miejscu w ogrodzie przetrwało nieokryte khaki :roll:
Nasze ogrody to organizmy żywe i zawsze będą nam się trafiały lepsze lub gorsze roślinne przygody :wink:
A dzisiaj spacerując po ogrodzie i przyglądając się kwiatom piwonii, przypomniał mi się wierszyk z dzieciństwa.

"A te ró­żo­we -
Że to nie lody ma­li­no­we..."

Obrazek

"A te zło­ci­ste, pie­rza­ste -
Że to nie sto­sy cia­stek..."

Obrazek

;:4 :wit
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2869
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Zielone gadanie...

Post »

Dzisiaj rodgersje, drugoroczniaki, z malutkich sadzonek. Mam nadzieję doczekać kiedyś pięknych rozłożystych roślin, zauroczyły mnie w arboretum Wojsławice i musiałam je kupić ;)
Rodgersja kasztanowcolistna:

Obrazek

Obrazek

Rodgersja stopowcolistna:

Obrazek

I rodgersja... powinna być pierzasta 'Bronze Peackok', ale chyba nie jest, sprzedający chyba mi zrobił psikusa ;)

Obrazek

Obrazek

:wit :wit :wit
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Zielone gadanie...

Post »

Jagódko :wit slicznosci te pierzaki ;:306 Twoje :wink: oczywiście
piwonie.
Moje wystrzeliły (mam dwie ),ale nie mają pąków .
Coś dziwnego ,czy jeszcze mogą mieć ?
Rodgersja fantastyczna ,to bylina tak ?świetny wypełniacz miejsc wolnych prawda ?
Kwitnie od kiedy do kiedy ?
Miłego tygodnia ;:196
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2869
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Zielone gadanie...

Post »

:wit

Witaj Bogusiu, pomału kończy się czas piwonii :(, a czy Twoje nie są posadzone za głęboko skoro nie kwitną?
Rodgersje kwitną raz, ale u nich bardziej podobają mi się liście i dlatego znalazły miejsce w ogrodzie, to prawda, ich wielkie liście pięknie zakrywają ziemię i nie trzeba plewić ;)
Tak mi czas szybko ucieka, totalnie z niczym nie nadążam, co otworzę oczy rano, to zaraz jest wieczór, masakra.
Zostawiam Ci Boguniu piwonie, dopóki jeszcze kwitną i cieszą oczy ;:168

Obrazek
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2869
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Zielone gadanie...

Post »

:wit

Niedziela upalna 30+, taki upał zawsze zwiastuje nawałnicę, ponoć już jutro. Z domu nosa nie wychylam, dopiero pod wieczór, pomoczyć nogi w pobliskim jeziorze.

Obrazek

Jeszcze wiosna a dzień krótszy od najdłuższego o... 6 sekund, niby niewiele ale już? :(
W ogrodzie kończy się pomału czas piwonii, a zaczyna różany.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostatnio odwiedziłam moje ulubione arboretum, odwiedzam je w dni powszednie, bo w weekendy jest jak na Krupówkach ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W tym roku na parapecie pachną mi goździki :). Miłej niedzieli :wit

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”