Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Zbyszek T
200p
200p
Posty: 350
Od: 22 wrz 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem

Post »

Gratuluję planu i odwagi! :-) Piękny projekt....
(Ale praca chyba dla 2 osób na pełny etat)

Ja też się wyprowadziłem z Wrocławia, na wieś. Na Wzgórza Trzebnickie.

Jakbym miał się podzielić doświadczeniem...

Jak najwięcej powierzchni gospodarczej! Na to co planujesz, to 100 m2 nie będzie wcale za dużo.
Traktor + maszyny - to na 50m2 nie zmieścisz. + Inne sprzęty, rowery, kosiarki, graty przeróżne...
(ja mam teraz piwnicę 45 m2 + budynek dostawiłem 15 m2 i się już kompletnie nie mieszczę....)

No i piwnica by się przydała, ale to nie wiem, bo jak teren podmokły, to może być ciężko...

A co do foliaka - foliak taki "foilowy" ma tą zaletę, że zdejmujesz na zimę folię. Przestawiasz ramki stalowe. I sobie traktorem to uprawisz, objedziesz, wygładzisz. I na wiosnę montujesz od nowa - godzina roboty.
A jak Ci się coś zmieni, to postawisz w innym miejscu.

A jak postawisz szklarnię, z podmurówką - to już większy problem. I żeby tam sprzętem wjechać, i żeby to obrobić...
Tyle, że szklarnia (z poliwęglanu także) - jest dużo ładniejsza i lepsze ma właściwości termiczne... Ale i droższa z 5x jest...
No i przenośne tunele foliowe są małe, max chyba 3x10, a szklarnia praktycznie bez ograniczeń...
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1147
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem

Post »

Miło, że zajrzałeś, Zbyszku :)

Oprócz tego, co widać na projektach, to najpierw będzie garaż ok. 30m2 + antresola. Piwnica będzie pod głównym budynkiem - myślę o ok. 80 m2. No i Pan Mąż na pewno się wykaże robiąc projekt i mając nadzór nad realizacją... własnego domu. Z piwnicy osobiście będzie korzystał warząc trunki ;:108 bo planuję tam "brudną" kuchnię, czyli przetwórnię (do oblecenia szlauchem) wraz z zimną piwnicą na wino, piwo i cydr ;:136
Nigdy więcej porozsypywanego słodu oraz wytłoków po czystej kuchni! ;:124

Co do ilości pracy... hmmm... ja trochę leniwa się już zrobiłam, więc wszystko, co się da, to maszynami chcę ogarnąć :)

Tunel (szer. wrót 1,80m) też bym spróbowała traktorkiem (szer. ok. 1,2m ) przejechać, jeśli kury w zimie tego nie zrobią... :wink:
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1147
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem

Post »

A tym czasem na RODos...

Obrazek

Mamy to!
Jeszcze tylko okienko, haczyki i podwiązywanie roślin, i można grządki wyznaczyć. Zaraz się zacznie sianie :) To będzie test funkconalności tunelu przed ustawieniem znacznie większego na wsi :)

A tak było w lecie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teraz pomidory i ogórki zamieszkają w tunelu :)
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5715
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem

Post »

:wit Super tunel :D Jakie wymiary? Marzy mi się taki ,ale zainwestuję ,jak już będę na emeryturze. ;:173
Asia
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1147
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem

Post »

Tunel ma 4x4m i zostaje na RODos dla mamy :)
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem

Post »

Cześć! :wit Bardzo ciekawy wątek, dlatego chętnie zostanę jego gościem. Jestem obecnie od kilkunastu lat wiejski mieszczuch, więc będę podglądać realizację marzeń, jakie i w mojej głowie mieszkają- dom na wsi z ogrodem ach! Najlepiej blisko gór. Piękna szklarnia. Myślałam o takiej na działkę, ale nie dam rady w sezonie podlewać pod dachem, jak mamy rozliczne wyjazdy, dlatego tylko podziwiać będę.
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1147
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem

Post »

Witam w moim wątku :) :wit

Cóż, tunel w planach ma mieć rozłożony wąż kroplujący, żeby Babcia mi się nie przedźwignęła z tym podlewaniem. Będzie miała zajęcie, bo ktoś musi regularnie pompę podpinać. Nie zostawię przecież luzem pompy na RODos :D

Jak na wsi postawię sobie tunel, to też z nawadnianiem.
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1147
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem

Post »

Chciałam się pochwalić, bo pękam z dumy :D

Prezentuję poniżej prototyp ławki z palet - własnoręcznie wykonany. :heja

Czas wykonania ok. 1,5-2 godz. + 3-4 godz. malowania impregnatem i kolorowym środkiem typu drewnochron.
Koszt: palety gratis, koncentrat impregnatu (na 10 l) 38 PLN, oliwkowy preparat do drewna 66 PLN za 10 l, komplet pędzli 15 PLN. Zużycie po ok. 1 l na ławkę.
Szacowany czas żywotności - może 2 sezony, jak schował na zimę pod dach :D

Obrazek

Tak patrzę na nią i chyba dołożę szerokie podłokietniki, żeby za podręczny stolik mogły robić w czasie grillowania.

Będzie jeszcze jedna taka ławka i stolik. Wszystko z palet.
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5715
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem

Post »

:wit Fajna ta ławka. Będzie więcej mebli ,zrobisz super zestaw ogrodowy. Podobają mi się meble z palet, nawet w mieszkaniach.
Ja sobie zroblłam w altance kanapę z palet. Zestawiłam 4 palety, po dwie ,jedna na drugą, pomalowałam na kremowy kolor farbą kryjąca i położyłam na nie gąbki z brązowymi pokrowcami . Wygląda super, koszt nie wielki ,bo tylko farba i materiał tapicerski (kupiony w promocji ).
Mam nadzieje, ze nie pogniewasz się jak wstawię zdjęcie

Obrazek

Obrazek
praktyczne i wygodne. Na zimę zabieram gąbki do domu, żeby nie zwilgotniały .
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1147
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem

Post »

Nie obrażam się :) Fajna ta kanapa. :)

Jestem wrogiem wyrzucania rzeczy, gdy można je ponownie wykorzystać, czy przerobić. Jestem wrogiem ciągłego kupowania, wyrzucania i zaśmiecania środowiska.

Jak skończę swój zestaw wypoczynkowy, to wstawię fotkę. Już mam prawie wszystko gotowe. :)
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1724
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem

Post »

Małgosiu
Widzę, że znalazłam tu bratnią duszę , która tak jak ja lubi przerabiać, malować czy szlifować.
Ławka super, też kiedyś w planach miałam zrobić meble ogrodowe z palet ale ciągły brak czasu (dyżury 12 godzinne) powoduje, że plany się oddalają.
Ale może jak się uprę to dopnę celu choć na pierwszym planie w każdej wolnej chwili jest ogródek bo to on daje mi odskocznię psychiczną.
Tunel ;:333
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1147
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem

Post »

Ewita, miło mi :)
Nie porwałabym się na meble z palet, gdybym prądu na działce nie założyła sobie. Do zeszłego roku wszystko ręcznie... 0 mechanizacji.

Wczoraj wzięłam się za porządki w tunelu. Dziś w czasie deszczu też popracowałam. Pierwsze pomidorki już w tunelu. :)

Obrazek

Ścieżki są wyłożone kartonami i wysypane zrębkami. Zobaczymy, jak się sprawdzą :)

Sałatę, rukolę i musztardowca z tunelu zajadamy już trzeci tydzień. Rzodkiewki coś słabo zawiązują zgrubienia. O co im może chodzić?
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1147
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem

Post »

Komplet wypoczynkowy z palet gotowy: 2 ławki i stół. :D
Wszystko pomalowane na oliwkowy kolor, tylko podłokietniki maznę chyba na biało dla kontrastu. No i oczywiście biały obrus zawsze robi robotę :D

Obrazek

Tunel sprawuje się świetnie. Moi lokatorzy zrobili sobie w nim salon i bawialnię z jadalnią. Poniżej jeden zwiał na zewnątrz przed moim synem.
Kto znajdzie smoka?

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”