Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16479
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Kolejny upalny dzień i nawet silny wiatr nie zdołał ochłodzić powietrza, też ciepły był.
Na działkę poszłam dopiero po południu, musiałam załatwić kilka ważnych spraw, ale za to zahaczyłam o ryneczek, gdzie kupiłam dwie zwisające pelargonie. Jedna już wisi w doniczce, z którą ją przyniosłam, druga przewidziana jest do doniczki przyściennej i dopiero jutro zostanie powieszona.

Obrazekserwer darmowy

Obrazek

Ponieważ ściana domku jest ciemna, to w przyściennej doniczce zamieszka biała pelargonia.

Obrazek

Nic nie sadziłam, słońce grzało niemiłosiernie i ziemia parzyła jak rozgrzana patelnia, co nie sprzyja sadzeniu młodych roślinek. Z prognozy na jutro wynika, że czeka mnie znaczny spadek temperatury, bo do 17 stopni (z 30), co pozwoli wysadzić zarówno pomidory gruntowe, ogórki i cukinie, a także rośliny ozdobne, niektóre uprawiane w domu już od stycznia.


Martusiu - a wiesz, że Ty możesz mieć rację? Ale że niebo takie oszczędne ... ;:170
Dzisiaj odebrałam alert pogodowy, z którego nic nie wynikło i raczej już nie wyniknie, deszczu się nie spodziewam, deszczownię trzeba będzie ponownie uruchomić jeszcze przed sadzeniem. ;:145
Wcale mnie te majowe upały nie cieszą, roślinek zresztą też raczej nie, bo mdleją na potęgę, pierwiosnki np. wszystkie leżały plackiem, a japoński i kandelabrowe takie biedniutkie jeszcze nie były. ;:174
Moja piwonia majowa wcale nie błyszczy w tym roku, widzę zaledwie pięć pąków, a przed rokiem miała ich drugie tyle. Zresztą wszystkie moje piwonie skąpo zapączkowane, takiego ubóstwa jeszcze nie było. ;:185
Orliki sieją się, gdzie chcą i faktycznie są wszędzie, tylko wyjątkowo ubogie; może za rok się poprawią...
U mnie kukliki rosną tu i tam, a ponieważ podczas odmładzania dzielę je na mniejsze kępki, których żal wyrzucić, to wtykam w różne miejsca i wszędzie sobie żyją bez marudzenia. ;:333
Dziękuję ślicznie za pochwały skierowane do moich podopiecznych oraz za chłodek ;:167 , który jeszcze nie dotarł, ale ponieważ daleką drogę musi przebyć, to jest nadzieja, że jutro już zamelduje się u mnie.
Dziękuję i wzajemnie życzę Ci dobrego weekendowego relaksowania się z wnusią na kolankach. ;:196

Maryniu - u mnie to jest tak, że niektóre rośliny kwitnące zwykle wcześniej jeszcze nie zakwitły, a późniejsze już chwalą się kwieciem. ;:131 Zresztą to już druga taka wiosna. Przed rokiem było podobnie.
U mnie susza już głęboko się wtarabaniła i podlewanie samym wężem nie wystarcza ;:185 , dlatego jutro po raz drugi w krótkim czasie musimy uruchomić deszczownię.
Dziękuję i wzajemnie życzę Ci samych miłych chwil wśród kwiecia na działeczce. ;:167

Izuniu - bywa i tak. Też miałam nieprzyjemność doznania takich samych niespodzianek. :shock:

Danusiu - zapewne te chryzantemy są raczej jednorazowe, ale tak mnie kusiły, tak kusiły, że nie potrafiłam się im oprzeć. ;:306
Wszystkie kwiatki, które przyjechały od Ciebie, spisują się na medal, ;:215 tylko piwonia jeszcze w tym roku nie zakwitnie, ale zbudowała już bardzo ładny krzaczek, a była taką maleńką siewką.
Cieszę się ogromnie, że wróciłaś do nas. ;:138 Tak trzymaj. ;:167
Dobrego weekendu. ;:196


Obrazek

Stopowiec miał dwa kwiatki i wytworzył dwa owoce. Danusiu ;:180

Obrazek

Mukdenia Rosa dostała nową miejscówkę i już nie jest maleństwem. Iwonko ;:180

Obrazek

Obrazek

Upały bardzo niekorzystnie wpływają na kwitnienie pierwiosnka japońskiego i kandelabrowego. Nawet przyzwoitej fotki nie udało mi się cyknąć.

Obrazek

Natomiast bardzo zadowolony z upałów jest rozchodnik 'Wildfire'

Obrazek

Mnie upały męczą, zatem cieszę się na sobotnie ochłodzenie. Żeby jeszcze deszczyk zechciał zmoczyć suchą ziemię...

Dobrego, spokojnego weekendu Wam życzę z taką pogodą, o jakiej marzycie. ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16479
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie w sobotni wieczór!
Wprawdzie wiatr dzisiaj chciał urwać głowę, ale nie mam do niego pretensji, ponieważ w nocy przywiał chmury deszczowe, które przez całą noc moczyły działkę. :tan
Oczywiście skorzystałam z dogodnych warunków do sadzenia i wysadziłam niemal wszystkie rośliny ozdobne, które już od dłuższego czasu szczelnie wypełniały tunel, przeszkadzając posadzonym tam pomidorkom.
W tunelu zostały jeszcze tylko pomidory przeznaczone do wsadzenia w gruncie oraz ogórki i cukinie. Planujemy wysadzić je w poniedziałek.
A dzisiaj na rabaty poszły wszystkie heliotropy i żeniszki, które już uciekały z doniczek, także dalie, gazanie, rudbekie 'Cherry Brandy' oraz astry karłowe. W inspekcie czekają jeszcze portulaki i astry wysokie. Przy okazji znalazłam też dość dużo samosiewek rozmaitych kwiatków, które wymagają pikowania, bo niefortunne miejsca sobie wybrały.
Wśród samosiewek znalazłam też kilka siewek, które podejrzewam, że są orlajami, bo wyrosły na rabacie, na której tę roślinkę siałam i byłam pewna, że gołębie zniszczyły mi wszystkie sieweczki.
Jednak nie znam siewek orlai i boję się, że pieczołowicie hołubię jakieś chwasty, dlatego wstawiam zdjęcie i podpowiedzcie mi, proszę, czy to aby nie jest jakieś zielsko.

Obrazek

Jedna nocka deszczu i proszę, jak ładnie obudził się pierwiosnek kandelabrowy.

Obrazek

Mam trzy różne serduszki. Na razie kwitnie jedynie różowa.

Obrazek

Nawet dziewanny ogrodowe nie tolerują zbyt gorącego słońca i zwijają swoje kwiatuszki. Dzisiaj przez cały dzień pyszniły się nimi i ani na chwilę ich nie zwinęły.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Spokojnej niedzieli, Kochani. ;:cm ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11246
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

U mnie deszczu prawie nie było natomiast cały dzień dość mocno wiało.Do południa zajęłam się domowymi obrządkami/kiedyś trzeba :oops: ,nie samą działką żyjemy :lol: /,zakupy,obiadek,M na takie zmiany ciśnienia atmosferycznego niedomagał więc możliwości wyjazdu na działkę zostały odłożone na popołudnie...Suma sumarum już mi się później odechciało a M nie nalegał... :?Więc popołudnie spędzone w domu ale niezbyt mi się spodobało.. :roll:
W sprawie orlayi nie mam zdania i nie pomogę , nie znam tej rośliny i jakoś mnie dotychczas nie skusiła . ;:131
Twoje serduszka,dziewanna czy pierwiosnki kandelabrowe zajmują godne miejsce na rabatach po przekwitłych wiosennych pięknotach.. ;:63 .
Miłej,pogodnej niedzieli Lucynko ! ;:196 Obrazek

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko, cieszę się bardzo wraz z Tobą, że obfity deszcz nawodnił porządnie Twoją działkę ;:138 Roślinki sprawiedliwie dostały życiodajnej wody. Niestety u mnie pomimo ostrzeżeń RCB, zapowiedzi synoptyków i dobrych życzeń zaprzyjaźnionych forumek nie spadła ani kropelka deszczu ;:185
Śpieszę donieść, że siewka podobna do marchewki wg mnie to orlaja, ale niech jeszcze potwierdzi Sonia, ona będzie wiedzieć na 100%.
Piękna serduszka, dziewanny i pierwiosnki kandelabrowe ;:215 a pelargonia - prawdziwe cudo ;:215 ;:167
Dobrej niedzieli Lucynko ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Jak się cieszę, że spadło tyle deszczu u Ciebie ;:oj Na trochę starczy jeśli padało całą noc. U nas mimo alertów nic. Czekam na czwartek bo wtedy podobno ma padać. Póki co podlewam niektóre rośliny.
Świetnie, że udało Ci się posadzić wszystko. Napracowałaś się. To dziś relaksik na działce ;:108
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1724
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko
Cieszę się, że u Ciebie deszczyk się pojawił.
Ja go wciąż wypatruję codziennie.
Dziewannę pamiętam z babcinego ogródka i może kiedyś zaproszę ją do swojego roślinnego królestwa.
Widzę, że praca u Ciebie wre.
Pierwiosnki ;:333
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16479
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Dzisiaj niedzielne leniuchowanie w większości oczywiście na działeczce. Wprawdzie szału pogodowego nie było, ale więcej słońca niż chmur, bez deszczu i ze znacznie słabszym wiatrem pozwoliło spokojnie odpoczywać bądź to na ławeczce, bądź podczas spaceru wśród rabatek czy w czasie pogaduszek z sąsiadami.
Wszystkie wysadzone wczoraj roślinki stoją na baczność i jest nadzieja na ich szybką aklimatyzację. Niektóre już rwą się do kwitnienia, szczególnie heliotropy i żeniszki.

Obrazek

Obrazek

Wydaje mi się, że wszystkie już zbyt długo gnieździły się w ciasnocie doniczek, nawet dalie czy gazanie.

Obrazek

Obrazek

Driakwie roczne i rudbekie 'Cherry Brandy' też raczej wolą miejscówkę na rabacie.

Obrazek

Obrazek

Na jutro zostało nam sadzenie do gruntu pomidorów, ogórków i cukinii, a mnie czeka jeszcze przesadzanie samosiewek, które dość gromadnie pojawiły się nie tam, gdzie są pożądane.
Najgorsze jest to, że wypełzły stada ślimorów bezdomnych, które podgryzają wszystko, co na ich drodze się znajduje. Nawet młode listki maków im smakują, czego nigdy wcześniej nie zaobserwowałam. Muszę dokupić niebieskich granulek, bez mich bowiem nie dam sobie z nimi rady.


Maryniu - czyżby Twoją działeczkę deszczyk ominął? Jeśli tak, to niech nie robi sobie żartów i podleje spragnione roślinki. ;:303
Orlaję chwalą koleżanki na forum, toteż chciałabym naocznie przekonać się co do jej dekoracyjności. Zawsze przecież można jej podziękować albo zaprosić na stały pobyt. ;:108
Wiosenne 'pieknoty' już odeszły w zapomnienie, teraz to ja głównie czekam na letnie kwitnienia, które zapełnią kolorami puste bądź tylko zielone miejsca. ;:333
Niedziela minęła zgodnie z Twoim życzeniem, dziękuję. ;:196

Obrazek

Halszko - skoro deszczowe chmury ominęły Twój ogród, to niech wrócą i podleją spragnione roślinki. ;:204
Napisałam do Soni na priv, wstawiłam fotkę i czekam na potwierdzenie bądź zaprzeczenie rozpoznania roślinki. Tak bardzo bym chciała, żeby okazała się być orlają. :lol:
Dziękuję za pochwały dla moich kwiatuszków oraz za dobry niedzielny czas. ;:196

Obrazek

Izuniu - skoro ma padać u Ciebie w czwartek, to ja już trzymam kciuki, by prognoza się sprawdziła. ;:333
O, tak, dzisiaj był pełny relaks na działeczce, a jutro wielkie sadzenie pomidorów. ;:215

Obrazek

Ewuniu - porozmawiam sobie z chmurami, jeśli się jutro u mnie pojawią,nagadam im ;:162 , to może się zawstydzą i popłyną nad Twój ogród, gdzie spuszczą warkocze deszczu. ;:218
Dziewanny ograniczałam, by się zanadto nie rozpanoszyły, ale zbyt dokładnie to robiłam ;:131 , bo jakoś mało ich zostało. W tym roku pozwolę im się rozsiać.
Pogoda pozwoliła spokojnie wykonać te zajęcia, których podczas upałów się nie wykonuje, zatem trzeba wykorzystać sprzyjający czas. ;:303
Dziękuję w imieniu pierwiosnków. ;:196

Obrazek


Dobrego tygodnia, Kochani. ;:4
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit
Widzę Lucynko, że u ciebie też powojniki już kwitną .Piękne je masz.
I dalie juz masz takie wysoki.U mnie dopiero wychodzą i to nie wszystkie. Trochę się martwię,że późno je sadziłam i może nie zdążą tak porosną i kwitnąć ?
Widzę dużo różnych sadzoneczek , będzie mnóstwo kwitnień.Fajnie.
Śliczne pelargonii. to te angielskie ? Duże juz . ;:333
orliki masz ciekawe śliczne.
Pozdrawiam serdecznie ;:196
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko Twoje sadzonki przeprowadzone na rabatki pewnie wkrótce zakwitną takie są okazałe ;:63 Poidełko wśród maków i orlików urokliwe i bardzo potrzebne ;:108
Ten strzępiasty pompon w kolorze łososiowym to orlik? Bardzo ładny ;:215
U mnie od rana pochmurno, może doczekam się deszczu :D
Tobie Lucynko życzę udanego i owocnego dnia, bo czytam, że będzie pracowity ;:168 ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16479
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
W poniedziałek wysadziliśmy do gruntu wszystkie pomidorki, selery i starsze siewki ogórków.
Przepikowałam na stałe miejsca samosiewki kwiatów, a przede wszystkim cieszyłam się piękną słoneczną pogodą.
Dzisiaj ranek był ładny i ciepły, choć wietrzny, jednak około południa chmury zasnuły niebo i mimo iż wiatr ucichł niemal całkowicie, zrobiło się zimno, nawet deszczyk pokropił. Tylko pokropił, ale zdecydowaliśmy wrócić do domu i okazało się, że dobrze zrobiliśmy, bo około siedemnastej zaczęło ładnie padać. Ładnie, bo deszczyk wprawdzie gęsty, jednak drobniutki fantastycznie wsiąka w ziemię.
Tak więc dzisiaj tylko zagonik buraczków wyplewiłam, podlałam świeżo wysadzone roślinki - okazało się, że niepotrzebnie - i tyle było mojego działkowania. Oczywiście przeprowadziłam inspekcję rabat kwiatowych i jedne roślinki pochwaliłam, inne zganiłam, po czym M zarządził odwrót.


Aniu - jeden powojnik zakwitł, bo on z tych wczesnych, ale ponieważ kończy dopiero jeden roczek ( u mnie), choć jest niziutki, kwiatów nie poskąpił. ;:303
Moje dalie wszystkie z własnego wysiewu, tylko jedna rośnie z karpy, którą jako jedyną udało mi się przechować.
Tak naprawdę, to siałam tylko takie roślinki, które obowiązkowo muszę mieć na działce ;:108 , w związku z tym jakiegoś wielkiego urozmaicenia nie będzie, ale dla motylków i pszczółek namiastka raju zaistnieje. :lol:
Pelargonie kupiłam na ryneczku, nie bawiłam się w ich uprawę z nasion, ;:306 a orliki w tym roku przeciętne, jednak ważne, że w ogóle są. ;:333
Dziękuję za miłe słowa i wzajemnie cieplutko pozdrawiam. ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ObrazekTen bodziszek tylko na zdjęciach jest niebieski.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Halszko - jeśli aura pozwoli, to część z nowo wysadzonych kwiatków powinna zakwitnąć, bo już mają pąki. ;:131 Jednak obawiam się, że czeka mnie kilkudniowe załamanie pogody. ;:218
Tak, ten"pompon", to orlik. Było ich kilka, uchował się jeden.
Mam nadzieję, że i Tobie deszczyk poi roślinki i nawilża ziemię, czego życzę Ci z całej duszy. ;:167
Dobre życzenia zawsze w cenie, zatem serdecznie Ci za nie dziękuję i pozdrawiam cieplutko. ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ponieważ, jak sądzę, wszyscy wyczekiwaliśmy deszczu, to niech nie żałuje żadnemu ogrodowi i ani jednej działce życiodajnej wody z nieba. ;:138 Niech pada, a my sobie odpoczniemy. :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek
:wit :wit
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Śmiało możesz mówić, że masz Rajski Ogród ;:oj Piszesz o przewadze zielonego, ale Twoja zdjęcia przeczą słowom. Nie tylko bodziszki, jarzmianka, czy irysy, ale nawet powojnik już kwitnie ;:oj Czarny chaber zupełnie odmienny od tych nam znanych, ładny jest ; Za chwilkę już nawet tegoroczne siewki zaczną Ci kwitnąć, wzbudzając zazdrość, ale tylko tę pozytywną ;:108 Heliotropy i żeniszki już nawet kolorek pokazują, będzie się działo. A jak na razie przebiega pomidorowe doświadczenie? Jest różnica pomiędzy tymi sianymi w lutym a późniejszymi?
U mnie dopiero dzisiaj spadł deszcz i to dopiero po południu, zdążyłam właśnie wrócić z działki. Ale zarówno wczoraj, jak i dzisiaj było bardzo ciepło, a czytałam u kogoś, że Ciebie chłód wygonił z działki. Niech pada, w tym roku deszcz na wagę złota.
Pozdrawiam, ciepełka z deszczem życząc ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Znowu duzo pięknych kwitnień widzę ;:215
I kamasje już kwitną.
I iryski piękne.Chabry ,azalie, no wszystko już kolorami przyciąga wzrok.
A to czerwone to ? Mam też taką samą roślinkę .To pełnik ? Czy coś innego ?
Moja piwonia majowa też już kwitnie :D
Pozdrówki zostawiam ;:196
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11246
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Ja zostałam dzisiaj w domu bo od południa miało padać ale póki co miało... :evil: Przypomniałam sobie u Ciebie jak kwitną iryski bo u mnie jeszcze się ociągają jak i pozostałe Twoje gwiazdy bo nie wszystkie obecnie mam na stanie...Na zasadzie wymiany pokoleń mają już następców. ;:108
Mam nadzieję,że miło spędzasz czas na działeczce Lucynko! ;:196
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”