Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2252
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko wszystkiego najlepszego w Nowym Roku ;:168
Obudziłaś mnie z zimowego letargu tymi cudnymi krokusami ;:196
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16479
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Słoneczny niedzielny poranek zachęcił mnie do towarzyszenia M w wyprawie na działeczkę.
Z przyjemnością sobie pospacerowałam, jestem zadowolona, mimo że nic szczególnego się nie zadziało. Działka śpi kamiennym snem, żadna wiosenna roślinka nie wychynęła noska, nawet ciemierniki nie pokazały pąków. Tylko śnieg by się przydał, nawet jeśli temperatury u nas nie spadają (jak dotąd) poniżej -5*C.

Obrazek

Obrazek

Smutny jest obraz działeczki w takiej szacie jak dzisiaj, co tym bardziej potęguje tęsknotę za wiosennymi obrazkami.

Obrazek

Gołąbki też nie są zadowolone za kratami, jednak z uwagi na nieustannie krążące jastrzębie muszą siedzieć w tym więzieniu.


Juleczko - miło Cię widzieć. ;:167
Bardzo dziękuję za życzenia ;:196 , które odwzajemniam w całości. ;:79
Zaglądam i zaglądam do Twojego wątku, a tam nieustająco cisza panuje. ;:174 Czekasz wiosny, by ożywić wątek?
Trzymaj się zdrowo i wesoło, do wiosny co dzień to bliżej. ;:138 ;:196 ;:196


Dzisiaj pokażę swoje orliki, które w minionym sezonie dość ładnie kwitły.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazekphoto upload

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazekupload picture

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazekupload photo

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Dobrego tygodnia, Kochani! ;:4 ;:4
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2252
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko no właśnie w wątku długa przerwa i od czego zacząć :(
Zdjęcia mam ;:223 tylko obróbka to sporo czasu a u mnie z czasem kruchutko
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Witaj Lucynko :wit
Twoja działka odpoczywa, a Ty pracowicie przeglądasz zdjęcia i cieszysz nasze oczy wiosennymi cudeńkami ;:215 ;:215 Krokusy i orliki miałaś śliczne i jakie różnorodne ;:138
Gołąbki za kratkami może i smutno wyglądają, ale za to są bezpieczne.

Pozdrawiam serdecznie i przesyłam buziaki ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16479
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Dzisiaj słoneczko pokazało się zaledwie na kilkanaście minut w godzinach popołudniowych, śniegu nadal nie widać, a mrozek ma się dobrze. W nocy ma przymrozić nieco mocniej, a od jutra coraz słabiej. Taka huśtawka pogodowa.
Musiałam zajrzeć do Biedry, bo Misi skończyła się sucha karma, no i trafiłam na dostawę doniczek z hiacyntami. Jak sobie odmówić przyjemności przytulenia choć jednej ? Przytuliłam dwie, w sumie sześć hiacyntów. :lol:


Juleczko - masz wspaniałych wnuków, ;:215 najstarszy, a może nie tylko najstarszy, z pewnością wyręczy Cię w obróbce zdjęć. ;:108 Teraz dzieci są często lepsze w te klocki nawet niż ich rodzice, nie mówiąc o babciach czy dziadkach. Poproś wnuka, a będzie zrobione, dzięki czemu pochwalisz się swoją wiosenną, letnią i jesienną działeczką. ;:303

Halszko - przeglądam zdjęcia i coraz bardziej przyłapuję się na tym, że nawet nie wiedziałam, ile rozmaitości kwitło na mojej działce w minionym sezonie, na który tak bardzo narzekałam. ;:224
Dziękuję za miłe słowa pod adresem moich kwiatków. ;:196
Pozdrawiam wzajemnie i buziaki odwzajemniam. ;:196 ;:196


Marcowo - kwietniowy miszmasz działkowy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Ha-Ah
100p
100p
Posty: 186
Od: 19 lip 2019, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Miło oglądać ładne kwiatki o tej porze roku. Należę do tych mało wylewnych osób ale jak coś mi się podoba to szczerze chwalę. Bardzo lubię czas kiedy kwitną narcyzy i tulipany. Uruchomiłaś tęsknoty wiosenne tymi fotkami.
Hanna
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Aż miło popatrzyć Lucynko na Twoje wspominkowe fotki. Zaraz się weselej robi człowiekowi jak takie piękne wiosenne kwiatki zobaczy :heja
U mnie dziś od rana świeci piękne słońce, mrozik lekki, tylko białego puchu trochę brak, jedynie ażurowa warstewka utrzymuje się na ziemi od kilku dni.
Pozdrawiam cieplutko ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3364
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Dziś u Ciebie bardzo kolorowo.Jeszcze chwila i doczekamy się wiosny.Najgorsze,że potem szybko mija. ;:174
Ranniki takie żółciutkie,kolorowe hiacynty,korona,pięknie. :heja
Pozdrawiam. ;:3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16479
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Mgły, szarzyzna i mróz to wszystko, co mogę napisać o dzisiejszym dniu. Brzydko i ciągle brakuje śnieżnej kołderki dla roślinek.
Nawet czytać mi się nie chciało, powieki opadały, gubiłam wątek, wobec czego pasjonujący triller odłożyłam na półkę, a do ręki wzięłam krzyżówki "Z przymrużeniem oka", które wymagają większego wysiłku myślowego, dzięki czemu obroniłam się przed drzemką, po której czułabym się fatalnie do późnej nocy.


Haniu - tym bardziej miło mi czytać Twoje pochlebne opinie o moich kwiatuszkach. :lol: Dziękuję ślicznie! ;:180 ;:196
Masz całkowitą rację co do tęsknot wiosennych. ;:108 Też mi się marzy koniec zimy i kolorowe widoki działkowe. :D

Halszko - tak bym chciała już na żywo oglądać takie obrazki. ;:219 Dziękuję pięknie. ;:180 ;:196
Zima skąpi nam śniegu, w związku z czym nasze roślinki zmuszone są radzić sobie bez okrycia. :oops: Na szczęście mrozy niewielkie, to raczej powinny sobie z brakiem śniegowej kołderki poradzić. ;:333
Pozdrawiam wzajemnie. ;:196

Danusiu - dobrze, że choć wirtualnie można zaspokoić wiosenne ciągoty. ;:131 Mimo wszystko jednak żywego obrazu nigdy nie zastąpi fotograficzna namiastka. ;:185
Dziękuję pięknie za ciepłe słowa pod adresem moich kwiatuszków. ;:180 ;:196
Pozdrawiam wzajemnie ;:167 ;:196


Ukwiecone majowe rabaty.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42085
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Witaj Lucynko!
Trochę się zdziwiłam nie widząc siebie, ale pewnie poczytałam, pomyślałam i tyle :;230
A! i jeszcze obejrzałam zdjęcia, które pewnie mnie za bardzo rozgrzały, bo jak widzę te cudne kolorki hiacyntów, ranników, sasanek, zawilców, ciemierników i nawet drzewko owocowe itd, itp... to tak mi cieplutko na serduchu się robi :D Tęskno mi do słońca, ciepła, kolorów. Mimo, że pomidorki kiełkują, a w kuchni wrzuciłam do doniczki z ziemią pesteczki z wybebeszonej papryki, nawet ich nie suszyłam i wychodzą zielone kiełki :D
Najgorsza jest ta pogoda mimo wysokiego ciśnienia przejmujące zimno przy -5 st. Ach! przespać to, ale potem będę tak jak Ty tłukła się do połowy nocy.
Posyłam buziaki, życzenia zdrówka i może jutro niech słonko zaświeci i rozweseli Twoją buźkę ;:196 ;:167
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3197
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko, przybywam do Ciebie z dalekich, pozaogrodowych stron, bo głowę ostatnio mam zajętą innymi sprawami. U Ciebie, jak zawsze, kolorowo, przyjemnie, optymistycznie :D . Wspomnienie ubiegłego lata na Twoich zdjęciach i nadzieja na nadchodzące zielone miesiące leczą głowę, w którą ;:14 proza życia.
Jak dużo masz orlików! ;:63 , jakie ciekawe odmiany. Nie widziałam nigdy wcześniej takiego cudeńka, co wygląda jak różyczka z zielonym środkiem :shock:
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16479
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Zima znowu w odwrocie. Nagle zniknął mróz, nieustannie siąpi deszcz, który dokładnie zmył resztki śniegowej serwetki, ciemne chmury wiszą nisko nad ziemią, za oknami szaroburo, nieprzyjemnie.
A ja zabrałam się do poważnej roboty związanej z działeczką. Korzystając ze wskazówek kalendarza księżycowego, popełniłam kolejne wysiewy. Tym razem zasiałam heliotropa, żeniszka, stokezję gładką i jeszcze trochę pierwiosnków, tym razem pierwiosnka japońskiego. Ten ostatni powędrował na balkon, stokezja do lodówki, a żeniszek i heliotrop na ciepły parapet.

Obrazek

Obrazek

Zrobiłam tylko te dwa zdjęcia, po umieszczeniu ostatnich dwóch kuwetek w przeznaczonych dla nich miejscach już nie chciało mi się wyjmować i fotografować.
Teraz już niecierpliwie będę podglądała, czy coś się w kuwetkach ruszy. Naturalnie w tych dwóch obfoconych, bo na pozostałe trzeba będzie długo poczekać.


Marysiu - nawet sobie nie wyobrażasz (a może wręcz przeciwnie), jak bardzo tęskno mi do takich obrazków na żywo! ;:108
Zaraz, zaraz... Czy ja dobrze rozumiem, że Tobie już pomidorki kiełkują? ;:111 I papryka? ;:111
Myślisz, że dotrwają do wysadzenia w gruncie, czy choćby nawet w tunelu? ;:131 Będę trzymała kciuki, by się udało! ;:215
U nas zima poszła sobie na kolejny urlop i zrobiło się niesamowicie paskudnie ;:222 , a przespać tego się nie da, niestety. ;:185
Życzenia przytulam wraz z serdecznym podziękowaniem, ;:180 zdrówko odwzajemniam ;:167 , buziaki dołączam. ;:196 ;:196

Kasiu - tak długo nie dawałaś znaku życia ;:167 Cieszę się, że jesteś cała i zdrowa. ;:333 ;:303
Dziękuję ślicznie za ciepłe słowa pod adresem moich kwiatuszków ;:180 i serdecznie pozdrawiam. ;:167 ;:196



Nawet nie zdawałam sobie sprawy z tego, ile różnego kwiecia kwitło na mojej działce w maju.
Poniższe zdjęcia prezentują tylko część tych kwitnień. Kolejne pokażę w późniejszym terminie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3364
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Piękny maj u Ciebie. ;:138
Ja otrzymałam dziś katalog z Florexpolu.Nie wytrzymałam i zamówiłam nasiona kwiatów i warzyw.Z nasion zamówiłam aminka,ciekawe czy coś mi urośnie.
Pogoda u nas taka sama jak u Ciebie,czyli brzydko.
Trzymaj się ciepło. :heja
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”