Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16479
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Emocje powoli opadają, choć przykro, że moje dziecko ciągle choruje.
Jednocześnie cieszymy się kolejną rocznicą ślubu i świętujemy urodziny Pawła.
Świętowanie zakończymy dopiero po długim weekendzie.
A na parapecie zakwitła kolejna zwartnica.

Obrazek

Asiu - serdeczne dzięki. ;:167
Z tymi czerwonymi gwiazdami rzeczywiście jakiś problem jest. :oops: Moja sąsiadka kupiła taką w dobrej kwiaciarni i też jej padła jeszcze przed wigilią. Mówi, że za wcześnie kupiła, ale coś jest nie tak. Ostatecznie doszłyśmy do wniosku, że ponieważ najlepiej schodzą czerwone, to pędzą je na potęgę, by jak najwięcej sprzedać. ;:218
Prosisz o letnie fotki,pozwól jednak, proszę, że skoro już zacznę wspominać miniony sezon, zrobię to od przypomnienia wiosennych kwiatuszków.

Tulipany.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dorotko - warto planować, jasne że warto, bo to sama przyjemność, a jeśli plany prysną jak bańka mydlana, nic to, i tak było warto. ;:303
Mimo wszystko czuję niedosyt po świętach, nie mogę się pogodzić z tym, że nie wszyscy mogli się zameldować w domu rodzinnym. ;:108
Sąsiadka kupiła gwiazdę w renomowanej kwiaciarni i też szybko się z nią pożegnała, jeszcze przed wigilią. A moje dwie, które nic na urodzie do dziś nie straciły, przyniosłam z Biedry. ;:333

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ewuniu - serdecznie dziękuję. ;:167
Owszem, ze zwartnic jestem prawie zadowolona. Prawie, bo liczyłam na to, że mniej więcej w tym samym czasie zakwitną. Tak się nie stało, wobec czego zmuszona uzbroić się w cierpliwość spokojnie wypatruję kolejnych kwiatków. ;:219
To prawda, że te sztuczne kwiaty są tak zrobione, że łudząco przypominają prawdziwe, ale jednak żywa roślinka to cudeńko, sztuczna - erzac tylko. :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Marysiu - ciekawa jestem, co takiego się dzieje z czerwonymi gwiazdami, że tak szybko kończą żywot. ;:131 Z sąsiadką wysnułyśmy wniosek, że z powodu większego popytu na czerwone, są one sztucznie podpędzane, by naprodukować ich jak najwięcej. ;:7
U mnie też szaro - buro i deszczowo, choć ciepło. Jednak wcale mi się to nie podoba ;:185 i z utęsknieniem czekam powrotu zimy. Ponoć już idzie i lada dzień zamelduje się ze śniegiem i mrozem. ;:333
Mnie też już łapki swędzą i gotowa jestem przystąpić do siewu, ale daję sobie na wstrzymanie i mam nadzieję wytrwać.
Co do siania przed zimą nasion wymagających stratyfikowania, sprawdziłam to przez przypadek w ubiegłym roku. W zimnym inspekcie wysiałam pierwiosnki, a miała to być szałwia ;:306 i przez pomyłkę dowiedziałam się, jak dobrze zrobiłam, gdyż pierwiosnki nie tylko wzeszły, ale i zakwitły jeszcze. ;:303
M istotnie zadowolony, że może co dwa dni nawiedzać swoje gołąbki. :D
Buziaki i uściski odwzajemniam i cieplutko pozdrawiam. ;:196 ;:168

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko, przyjemnie w taki deszczowy wieczór, popatrzeć na wiosenne zdjęcia i powspominać miniony sezon :D
Masz sporo tulipanów. Ciekawa jestem czy u Ciebie kwitną każdego roku, czy tylko w pierwszym sezonie? A może wykopujesz cebulki? Jesienią posadziłam ok.250 sztuk i liczę wiosną na trochę kolorów ;:224
Moja czerwona gwiazda ma się o dziwo bardzo dobrze ;:333 Ciekawa jestem jak długo wytrzyma?
Ha-Ah
100p
100p
Posty: 186
Od: 19 lip 2019, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Piękne tulipanki
Hanna
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko optymistka jesteś i tak trzeba trzymać. Ja ostatnio nie za bardzo mam pozytywne spojrzenie, różowe okulary mi zaparowało dobrze.
Jak widzę piękne energetyczne zdjęcia od razu humor się poprawia. Fioletowe liliokształtne tulipany śliczne, takie kolorki bardzo lubię.
Z gwiazdami jest różnie, też mi jednego roku kupowana w kwiaciarni padła świąt nie doczekała. Raz miałam marketową, jaka ona była mocarna do świąt wielkanocnych się trzymała dobrze. Nie ma reguły gdzie i za ile kupujemy, jak ma moc to da radę.
Piękny kolorek ma kolejna zwartnica, czy wszystkie już Ci zakwitły.
Pozdrawiam, słoneczka życzę ;:3
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3364
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Piękne wspomnienia tulipanowo-narcyzowe.
Lucynko a wyjmowałyście tą gwiazdę z doniczki?sprawdzałyście czy miała dobrze rozwinięty system korzeniowy.???
Piękny kolor zwartnicy.Ja jestem zwolenniczką zakwitania kwiatków po kolei a nie wszystkie na raz.Moja przekwitła i ma teraz ogromne liście.W Biedronce pojawiły się hiacynty.
Miłego dnia i nie smuć się,przyjdą lepsze dni. ;:168
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16479
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Zima wraca, temperatura w okolicy zera, śniegiem ładnie pobieliło, a ja popełniłam pierwszy wysiew. Zajrzałam do biokalendarza i ponieważ dzisiaj był idealny dzień do siania kwiatów, wysiałam odrobinę nasion pierwiosnka kandelabrowego z własnego zbioru.
Prze ok. miesiąc leżały w zamrażarce, po wysianiu zakryłam szczelnie i wyniosłam na balkon. Potrzymam tam tak długo, jak długo będzie zimno, po czym przeniosę kuwetę na ciepły parapet. Bardzo jestem ciekawa eksperymentu.

Na parapecie pięknie kwitnie bordowa zwartnica, a pąki dwóch kolejnych pną się w górę. Jeszcze dwie nic nie pokazały, ale żyją, jest więc nadzieja na to, że zakwitną. Jedna tylko liście wypuściła i teraz podlewam je z dodatkiem nawozu, by dobrze wykarmiły cebulkę, dając jej moc do zakwitnięcia za rok.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Dorotko - z tulipanami zawsze jest jakiś problem. ;:223 Przynajmniej u mnie. Ponieważ mam gliniaste podłoże, to nadmiar wody z nieba powoduje gnicie cebulek i tylko część z nich może doczekać wiosennego kwitnienia.
Z tego powodu każdej jesieni dosadzam cebulek, a ponadto przekwitnięte tulipany przesadzam do doniczek i odstawiam w kąt, gdzie sobie wegetują aż do uschnięcia liści.Potem wyjmuję, oczyszczam cebulki i w przewiewnym suchym miejscu przechowuję je do jesieni.
Nie wykopuję tylko tych, które już co najmniej trzy razy kwitły w tym samym miejscu, a zawsze zostawiam kilka w dwóch, trzech miejscach.
W tym roku spodziewam się dużych strat, bo jesień i zima u mnie z nadmiarem opadów deszczu. Nasadziłam dużo cebulek, to może choć jedna trzecia przeżyje..... ;:218
Trzymam kciuki za Twoją gwiazdę ;:333 Niech kwitnie choć do końca karnawału.


Wiosennych wspomnień c.d.
Narcyzy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Haniu - pięknie dziękuję za ciepłe słowa pod adresem moich tulipanów. ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dorotko - wyczyść sobie swoje różowe okulary, a zobaczysz świat w czystych optymistycznych barwach ;:138 . Nie wolno się poddawać, bo łatwo wpaść w czarną dziurę, z której niełatwo się wygramolić. ;:204
Jeszcze cztery zwartnice nie pokazały kwiatków, a jednej wyrosły tylko liście. Dwie zakwitną wkrótce, ostatnie dwie jeszcze śpią, ale żyją, jest więc nadzieja. ;:303
Pozdrawiam wzajemnie, słoneczko przytulam i odwzajemniam. ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Danusiu - dziękuję ślicznie za miłe słowa. ;:167
Za kogo Ty mnie masz, Kochana? ;:306 Do głowy mi nie przyszło, by zajrzeć do korzeni gwiazd. ;:24 Taka ze mnie mundrala.
;:112
Szczerze mówiąc, to wcale by mi nie przeszkadzało to kolejne zakwitanie zwartnic, gdyby nie to, że one zajmują najlepszy parapet, tzn. ten, do którego Misia nie ma dostępu, ;:131 a za chwilę zaczną się wysiewy i parapet będzie potrzebny.
Wprawdzie kota nie niszczy już roślin ani nie wysypuje ziemi z doniczek, ale zwartnice są niestabilne z powodu wysokich łodyżek i wystarczyłoby lekki popchnięcie, a cała doniczka wylądowałaby na podłodze. ;:204
Jeszcze nie odwiedziłam żadnego marketu, dopiero jutro będę zmuszona wyjść po zakupy, to już się boję, by mi za dużo roślinek nie wpadło do koszyka. ;:124

Dziękuję, Kochana, za dobre życzenie ;:167 i cieplutko Cię pozdrawiam. ;:196

Obrazekhosting grafiki

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42085
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko to witaj w klubie ;:196 tylko ja zostawiam nasiona do wiosny na zewnątrz i jak się robi ciepło to one kiełkują, ale oczywiście sprawdzimy jak to będzie z Twoją metodą.
Czyli przypadkiem trafiłam w kalendarz ;:306
Zima taka niewyraźna, bo pachniało w dzień przedwiośniem albo pozimiem ;:306 a potem wiało, że odczuwalna zatykała dech, a taras pokrył się lodem ;:oj Śnieg stopniał wcześniej.
Śliczna zwartnica ;:63 podobna do mojej. Też ją parę razy nawiozłam i czekam na kwiat, nie tracę nadziei. No i narcyzy ;:215 jak ja je kocham ;:167
Miłego jeszcze świętowania i trzymaj się cieplutko ;:196 ;:196 ;:4
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko, dziękuję za wiosenkę :wit ;:196 Tulipany baaaardzo lubię, były u mojej babci w ogródku. Uprawiała też goździki, takie do wazonu i lilie. Te kwiaty to moje dzieciństwo...
Ja na jesieni trochę posadziłam tulipanów, ale w doniczkach , ciekawe jak będą się prezentowały wiosną. Narcyzy u Ciebie też są śliczne, posiadają takie wiosenne kolorki. Ale bordowa Zwartnica o tej porze roku ,to królowa !Misia niepocieszona, że Pańcia zabrała taką dobrą miejscówkę ;:80 umiziaj kicię ode mnie ;:108

Pozdrawiam Cię serdecznie Lucnko i słonka życzę :wit
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16479
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Nareszcie doczekałam się słonecznego dnia! Zupełnie inne życie, gdy zza okna pełną gębą śmieje się jasne słoneczko.
Lekki mrozek trzyma w ryzach zmarznięte błotko, ale ponieważ dzisiaj musiałam wyjść po zakupy, na działkę nie zdążyłam się z M załapać. Pojechał, nie czekając na mnie. Za to jutro nie odpuszczę i sprawdzę, co tam w trawie piszczy.
Słoneczko nawet Misię pobudziło do aktywności. Mało spała, dużo biegała za zabawką na wędce, a w międzyczasie odpoczywała, siadając na słonecznym parapecie.


Marysiu - tę metodę siania pierwiosnków mam sprawdzoną, tak bowiem już robiłam, uzyskując fantastyczne efekty, ;:215 ale siałam nasiona zakupione. Teraz wysiałam z własnego zbioru.
A żebyś wiedziała, że przypadkiem. :lol: Odkładałam w czasie podglądanie biokalendarza, by nie zacząć siać zbyt wcześnie. ;:14 No i miałam rację, bo gdy tylko otworzyłam kalendarz, natychmiast łapy tak mnie zaswędziły, że nawet podrapanie ich nie zdało się na nic. ;:224
U mnie ładna zima, bez wiatru, delikatnie pobielona i z lekkim mrozem. ;:215
Moje zwartnice nie cierpią na niedosyt nawozu, dostają go bowiem co drugi dzień do podstawka, który nigdy nie jest suchy. Widzę, że to im odpowiada, ;:108 bo nic złego się z nimi nie dzieje. Najgorsze dopiero przede mną, ;:oj gdy trzeba będzie dość długo hołubić same liście, karmiąc je nawozem, by odżywiały cebule, dając im możliwość przybrania na wadze i siłę do ponownego zakwitnięcia. ;:204
Już nie świętuję, ale dzięki za dobre życzenie i troskę, które odwzajemniam w całości, zdrówka życząc. ;:167 ;:196

Asiu - lilie to również moje ukochane kwiaty. ;:303 Nawet M potrafi je odróżnić od innych i nazwać. ;:306
Raz tylko wsadziłam tulipany w doniczkach. Wówczas też jesień i zima były mokre i niemal wszystkie doniczkowe zgniły. ;:222 Wystarczyło bowiem, że zgnilizna dopadła jedną cebulkę, a atakowała pozostałe razem umieszczone. Od tej pory już doniczek nie używam do sadzenia żadnych cebulowych. ;:185
Zwartnice właśnie o tej porze roku popisują się swoimi kwiatuszkami, dzięki czemu można ucieszyć oczy ich ślicznym kwitnieniem. A ja po raz pierwszy zakupiłam cebule zwartnic i od tej chwili próbuję się zaprzyjaźnić z tymi ślicznotkami. Czy mi się to uda na dłuższą metę, trudno powiedzieć ;:218 , ale co mi szkodzi poeksperymentować.
Stoją na parapecie, do którego Misia nie ma dostępu, jest to bowiem jedyny pokój zawsze zamknięty, ale doskonale wie, że coś arcyciekawego musi być za tymi drzwiami, bo często przy nich siada, a gdy ja tam wejdę, miauczy jakby krzywda się jej jakaś działa. :lol:
Mizianko było zgodnie z Twoim życzeniem i słodkie mruczando w podzięce również. ;:180
A ja pięknie dziękuję za słoneczko i wzajemnie pozdrawiam. ;:167 ;:196


Wiosna była u mnie bardzo kolorowa.
Szczególnie ładnie kwitły moje ulubione pierwiosnki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazekdarmowe obrazki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazekhtml wstawianie obrazka
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3364
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Piękne wspomnienia,już by się chciało wiosny.Ja na razie nic nie wysiewam,brak miejsca na parapetach.Paprykę i pomidory będę siała w marcu ,tak napisali na moich torebkach.
Lucynko wykop rów wsyp keramzyt ,posadż tulipany i przykryj ziemią wymieszaną z wermikulitem,może to pomoże.?
Miłego wieczoru. ;:63
Ha-Ah
100p
100p
Posty: 186
Od: 19 lip 2019, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Żonkile też cudniaste ;:180
Hanna
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2796
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko, jak u Ciebie pięknie wiosennie ;:167 ;:138
Cudne tulipanki i narcyzy miałaś śliczne, ale pierwiosnki ;:oj Tyle kolorów i odmian pokazałaś, budząc tęsknotę za taką kolorową wiosną ;:215 , a tu jeszcze tyle trzeba czekać ;:145
Po deszczach przyszły mrozy, jak dotychczas zdecydowanie mniejsze niż zapowiadane, ale śniegu u mnie ani śladu, a cebulowe przy wiosennych wprost temperaturach, zdecydowanie podrosły, co mnie trochę martwi ;:174 . Wypatruję śniegu ;:oj ;:306
Twoje zwartnice kwitną, co jedna to piękniejsza ;:138 , ta bordowa jest prześliczna ;:215
Moje cebule, dopiero łaskawie zasuszają liście. Kiedy one teraz będą chciały się budzić i kwitnąć :roll: .
Lucynko, co to za kalendarz kazał Ci siać kwiatki, kiedy mój pokazuje dni siewu dopiero od 14-tego stycznia?
Jak najwięcej pięknych, słonecznych dni na cały ten rok, życzę Ci, Lucynko ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko, witaj w nowiutkim roczku :wit
Zanim przeczytałam wszystkie zalegle posty od połowy grudnia zrobiło się tak późno, że telefon wypadł mi z ręki i musiałam przełożyć pisanie na poranek.
Pozachwycałam się Twoimi zwartnicami i gwiazdami betlejemskimi, uśmiałam się ze sztucznego storczyka - sama się nabrałam patrząc na zdjęcie :D, nakarmiłam oczy pięknymi tylipanami, narcyzami i pierwiosnkami ....
Czytam, że już zrobiłaś pierwsze wysiewy, no, no ... jestem pod wrażeniem.
Kochana, życzę Tobie i całej Twojej Rodzince samych radosnych dni w nowym roku ;:196
Dużo zdrówka dla wszystkich ;:167
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”