Kolejny sezon w ROD... cd.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16479
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, majowe obrazy malowane przez Matkę Naturę potrafią spowodować szybsze bicie serca. Szczególnie, gdy kwitną drzewa owocowe, co fantastycznie uwieczniłaś na tej fotografii: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/60d3a7b8ed66b594 ;:138 ;:138
Zresztą Twoja działeczka jest bardzo bogata w naprawdę duże egzemplarze drzew czy krzewów, a obok nich jeszcze całe mnóstwo niższych kwiatuszków zarówno cieniolubnych i kochających słoneczną wystawę. ;:215 ;:303
Pięknie tam u Ciebie! ;:63 ;:63
Dobrego, spokojnego weekendu,Maryniu. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11246
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »


Lucynko
jak zwykle Twoja wizytaObrazek
pozostawia miłe ;:167 oceny i recenzje za które jestem wdzięczna ! :D
Serdeczności ślę i życzę miłego weekendu! ;:196


moje majowe nowinki ogrodowe... Obrazek


Obrazek

Obrazek
pierwsza azalia
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2797
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, cudną masz wiosnę, jak widać na zdjęciach :tan
Twoje zdolności utrzymania w ryzach i przy życiu takiej mnogości gatunków na działeczce ciągle mnie wprawia w podziw ;:oj
Prześliczne widoki kwitnących drzew już przeminęły z wiatrem ;:145 , a deszcz zapowiadany na czwartek, dotarłszy wczoraj wieczorem dokończył dzieła!
Miłego leniuchowania weekendowego wśród rabatek dopieszczonych z pomocnikami, Maryniu ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11246
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »


Martusiu
;:180 o nie ,nie ma lekko...roboty u mnie mimo doraźnych pomocników nie brakuje cały sezon. Moja działka pęka w szwach od bylin więc przy nich robota na bieżąco. ;:131
Wczoraj kontynuowałam sadzenie reszty pomidorów,posadziłam pory,selery,no i odchwaściłam kolejny raz sporą wejściową rabatę.
Moją działkę ominęły ulewy choć nieco deszczyku było, niemniej posadzone wcześniej gruntowe pomidory wymagały szybkiej interwencji konewkowej. ;:108
Dzisiaj od rana przygrzewa mocno ;:3 musiałam szybciutko podlać moje balkonowe liczne jeszcze doniczki,które oczekują na wyjazd na działkę.Teraz już będzie ich czas... :lol:
Obrazek

majowo Obrazek

Obrazek

Obrazek

powoli zbliża się czas azalii i różaneczników :D
Obrazek

Obrazekż

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
hosty czarują świeżymi i soczystymi kolorami
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Z ogromną przyjemnością obejrzałam Twój ogród. Wróciłam do poprzednich postów bo naprawdę niezwykle duzo przyjemności z nich czerpię. Lubię bardzo szersze ujęcia na zdjęciach. Niesamowitą różnorodność roślin masz no i ten klimat! A co to za roślina rosnąca wokół host i paproci? Ta z białymi kwiatkami baldaszkami i palczastymi listkami? Mam tą samą i nie wiem co to?
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11246
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Izko ;:196 za tak miły ;:167 komentarz serdeczne dzięki! :heja Nazbierało się tego roślinnego dobra przez ponad 40 lat mojego działkowania :D i jeszcze wciąż coś niecoś
przybywa...Lubię nowości choć nie koniecznie rarytasy i każda nowa roślina cieszy...
Roślina o którą pytasz to przytulia wonna inaczej marzanka wonna ;:108

maj CD...Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu! Jakie cudności ;:oj Coraz piękniej! Dziękuję za marzankę ;:196 A czy ona naprawdę pachnie? Muszę sprawdzić.
Co to za drzewko czy krzew z tymi żółtymi kwiatami? Ja w sumie też nie stawiam na rarytasy bo one kapryśne zazwyczaj. Choc ostatnio trójsklepkę sobie kupiłam. Cho :lol: ć nie wiem czy ona jest rarytasem czy tylko mnie sie tak zdaje.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16479
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, czekając na kuriera, pospacerowałam sobie po Twoim ślicznym ogródeczku i muszę przyznać, że zrobiłam to z największą przyjemnością. :tan
Masz niesamowite bogactwo ciekawych roślinek już kwitnących ;:215 , a przecież przed nami jeszcze lato i jesień. Wydaje się, że Twoja działeczka jest cała z mocno rozciągliwej gumy, która pozwala na takie bogactwo różnorodności. :lol:
Rozumiem, że deszczyk nie ominął Twego ogródka i roślinki dostały pić. ;:333 Moje nadal czekają na błogosławieństwo wody z nieba.
Wczoraj uruchomiliśmy deszczownię na kilka godzin i całą działkę zmoczyliśmy dogłębnie. Jest nadzieja, że na kilka dni wystarczy i tylko nowo posadzone roślinki trzeba będzie dodatkowo podlewać. ;:108

Miłych chwil na działeczce życząc, buziaki ślę. ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11246
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Izo ;:180 ;:196 Marzanka delikatnie pachnie a żółto kwitnący krzew to szczodrzeniec inaczej żarnowiec ;:108 Trójsklepkę traktuję jako ciekawostkę roślinną... :lol:
Lucynko ;:196 dzisiaj takie bogactwo roślinności jak u mnie w każdym ogrodzie znajdziesz... :lol: Sama wiesz,że możliwości i dostępność roślin jest obecnie tak duża,że dla chcącego zdobycie czegokolwiek to pikuś! :lol: Wystarczy spojrzeć na forum,w każdym wątku to samo...wyścig nieustannie trwa ;:7 ;:131
Deszczyk miałam niewielki choć w samym mieście w różnych dzielnicach jak i w okolicy jego natężenie było większe.Wrażliwce podlewam ale tylko konewką.
Niczego nie okrywałam mam nadzieję,że przymrozku nie było,ogórków jeszcze nie sadziłam,z balkonu zabrałam je na noc do mieszkania.W gruncie już mam sałatę,pomidory,pory ,selery no i dalie i mieczyki na wierzchu.
Miłego działkowania! ;:196 ;:97

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11246
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

CD..Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Jestem zachwycona zdjęciami z dwóch ostatnich wpisów ;:3 A zdjęcie pierwsze to jakieś mistrzostwo!
Masz tajemniczy ogród ;:oj
Dziękuję za nazwę żarnowca :) Jak sobie popatrzyłam w sieci to okazało się, że znam ten krzew ;:173
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2797
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, ja też sobie z radością pobiegałam świtkiem po Twoim ogródeczku, w towarzystwie upojnego zapachu azalii :tan
Twoje zdjęcia pokazują mi zupełnie inne spojrzenie na różne rośliny, które mijam każdego dnia. Taki zwyczajny dereń, a jaki piękny ;:oj
Marzanka w dąbrówce czy też dąbrówka w marzance :?: bardzo mi się spodobała ;:138 i kusi do naśladowania ;:215
Miłego weekendu, Maryniu ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11246
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Izo cieszy mnie,że Ci się spodobały te zdjęcia :D ;:180 Działkowy mój ogród już wielce leciwy ,rośliny rozrośnięte tworzą rzeczywiście klimat tajemniczości :D ;:167 Dziękuję za wyrażone uznanie! ;:180 ;:196

Dzisiaj mam farta :heja o poranku takie miłe słowa od miłych ;:167 forumowych Koleżanek zapowiadają dobry dla mnie dzień! :D ;:180
Martusiu dziękuję za sympatyczne uznanie ;:196 Duet marzanka z dąbrówką stworzyła matka natura :) nie widzę przeszkód,żebyś miała z pomysłu nie skorzystać :lol:
Zapowiada się upalny dzień , mam nadzieję,że burzy nie będzie ale spokojny deszcz by się przydał. Lekko podlewam codziennie nowalijki ogródkowe ale co deszcz to deszcz...

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”