Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Kolejny upalny dzień. Już nawet nie próbuję ratować jednorocznych, ;:174 mimo podlewania większość wyląduje chyba w kompostowniku, tylko smagliczce i tytoniom susza nie straszna.

Halszko ostnice rozrzucone po całym ogrodzie. Na niektórych rabatach po kilka, a na innych po kilkanaście. Siewek, które czekają do ogrodów synów nie liczę. :)
Pełna lilia to Innocent Lady. Męczy się w korzeniach świerków, muszę koniecznie jesienią wykopać, bo coraz słabiej kwitnie.
Hosty mimo suszy rosną bezproblemowo, tylko posadzone wiosną z podziału mocno podsuszone. To jednak żelazne byliny, wiosną już dobrze ukorzenione, z pewnością będą ładne.
Dziękuję, ;:196 nawet trochę pobrzmiało i powiało, ale szkód żadnych nie było. Deszczu tyle, że kurz zmyło. ;:222

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wandziu jeżówka, to Cherry Fluff. Miałam pięć, zostało trzy, ale jedna chyba skończy żywot. ;:174
Na zdjęciu fioletowe liatry. Zaczęły kwitnąć 10 lipca i ze dwa tygodnie jeszcze wytrzymają. Mają wyjątkowo marną miejscówkę, ale trochę je podlewam.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Basiu miło Cię powitać. :wit
Jak zaczynałam ogród, to kończyliśmy wnętrze domu. Wiadomo, że wykończeniówka wykańcza, więc sadziłam głównie to co dostałam od znajomych i sąsiadów. Tylko drzewa i krzewy kupiłam. Nie ma zdjęć z pierwszego wątku, ale to co rosło, trudno było nawet nazwać ogrodem. :roll: Totalny chaos, bo kompletnie nie znałam się na roślinach. Większość dostawałam bez nazw. Wysokie rosły z przodu, okrywowe w środku, lub z tyłu. Do tej pory mam kilka krzewów i bylin, których już nie przesadzę, więc męczą się na niewłaściwym stanowisku. Skoro sobie radzą, to stwierdziłam, że widocznie tak ma być. ;:108 U mnie co roku coś się zmienia, na jesień już porobiłam plany przesadzania. ;:124
Dziękuję za miłe słowa, ;:196 niektóre fragmenty ogrodu już mnie zadowalają. ;:173

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród zielonej

Post »

Kremowa jeżówka, którą jeszcze raz pokazałaś, jest po prostu prześliczna. :)
A skoro, jak piszesz, liatry kwitną tak długo (dwa tygodnie to jednak coś!), to ja muszę przenieść swoje z przydomowego na działkę. Ciekawa jestem, jak długo tam zdołają utrzymać kwiatuszki.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Piękna smagliczka. dobrze ci ona rośnie ? I zimuje ?
Chyba na drugi rok kilka sobie ich kupię, bo bardzo mi się ona podoba :)
Idealny porządeczek u ciebie Soniu.Wszystko pięknie rośnie, pięknie skomponowane. ;:333
Śliczna ta kremowa jeżówka https://www.fotosik.pl/zdjecie/10ec09213a88c049 . Co to za odmiana ?
Pozdrawiam serdecznie ;:196
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11293
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Wreszcie chwilę oddechu od upału mamy.:D Cieszą się i nasze roślinki bo deszczyk je nieco dokarmił życiodajną wodą.
Ogród Twój kwitnący i pachnący mimo upału choćby smagliczką daje radość domownikom ;:63 ;:215
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Nie widac suszy w twoim ogrodzie; wszystko takie dorodne. U mnie tytoń dopiero rośnie, nawet ten ubegłoroczny stanął w te zimne noce. Piękna smagliczka. Mnie sie nigdy nie udało jej przezimować.
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Lilia tygrysia wysiała się przy samym pniu hortensji i uparcie kwitnie, mimo braku odpowiedniego światła.

Obrazek

Obrazek

Z utęsknieniem czekam na deszcz. Jeżówki ledwo żyją. ;:145

Obrazek

Wandziu liatry kwitły kiedyś pięknie w dobrej glebie, wśród róż. Potem powędrowały do gorszej ziemi, musiały ustąpić miejsce kolejnej róży. ;:173
Jeżówki Cherry Fluff rosną na jednej rabacie, ale im bliżej korzeni śliwy wiśniowej, tym słabiej kwitną.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aniu dziękuję, ;:196 uporządkowane niektóre rabaty, inne bardziej chaotyczne. :)
Smagliczkę wysiałam dziewięć lat temu i co roku mam masę siewek. Ona jest wrażliwa na przymrozki, ale nasion tworzy setki, więc mam co przesadzać, a i tak dużo ląduje w kompostowniku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Maryniu pochłodniało, ale sucho strasznie. U mnie ostatni deszcz tylko zmył kurz. Nie mogę się doczekać sobotnich opadów. ;:65

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Iga miło Cię powitać. :wit Znam Twój ogród, zaglądam, ale trudno pisać we wszystkich wątkach. Poprawię się. :oops:
Dziękuję, ;:196 lubię ogród trochę uporządkowany, ale oczywiście co roku chciejstwa się pojawiają. :D
Tytoń od lat się wysiewa, tylko przerzedzam siewki, bo byłby gąszcz.
Smagliczka nie zimuje, ale daje samosiew. U mnie zawsze dużo jej wiosną.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dobrego weekendu. ;:4
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu u mnie też susza straszna, podlewam ,ale wciąż za mało. Dobrze, że teraz się trochę ochłodziło.
Jeżówki dobrze sobie u Ciebie radzą, zawsze ucieka mi oko jak widzę piękne bukiety jeżówek ;:oj
Oj ten bodziszek ale on ładne tło daje :D
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, pięknie zapozował Ci paź żeglarz do fotografii na tle wyrazistego fioletu werbeny ;:138
Jeżowki białe wyjątkowo ucierpiały od suszy, pewnie miejsce mają szczególnie suche. Inne jeżowki lepiej znoszą niedobór wody. Rigida ślicznie kwitnie, moja nawet jeszcze pączków nie ma ;:185
Prognozy zapowiadają intensywne opady na południu Polski, więc rośliny dostaną porcję wilgoci, byle tylko nie było nawałnic, które wszystko zniszczą ;:7
Miłego dnia Soniu w oczekiwaniu na deszcz i oby był obfity, ale spokojny.
Serdecznie Cię pozdrawiam ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Po tak uporządkowanym, estetycznie zaaranżowanym ogrodzie aż miło pospacerować. :D
Wielkie brawa dla Ciebie, Soniu. ;:433 ;:433
Podziwiam śliczne jeżówki, tak liczne i kwitnące pomimo upału i suszy. ;:215
Białe lilie ;:138 Rigida tak ładnie zdobi rabatę (moje nie powschodziły). ;:303
Wróciliśmy do domu na czas rekonwalescencji, a działkę podlewa deszcz. Najgorsze jest to, że podlewa nie tylko to, co zdobi i żywi, podlewa chwasty, które rozpanoszyły się u mnie jak nigdy dotąd. ;:223
:wit
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Efkakam
200p
200p
Posty: 308
Od: 24 lut 2018, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Pospacerowałam po ogrodzie i jestem zachwycona! Mimo trudnego roku jest u Ciebie pięknie. Zeszłoroczne hortensje to były królowe rabat. W ogóle masz piękne kompozycje roślin. Wyobrażam sobie ile trzeba włożyć pracy i środków w tak zadbane rabaty. Nic tylko podziwiać :tan
Awatar użytkownika
B_Maj
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 20 lip 2022, o 13:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród zielonej

Post »

Piękny ten Twój ogród tyle kolorów, jestem pod wrażeniem, ja do tej pory nie rozbudowywałam rabat tak żeby było różnie i gęsto, ale w tym roku już trochę poszalałam i chcę żeby ta różnorodność była na jak największym obszarze, może mi się uda. Na razie to tak trochę jestem za bardzo poukładana muszę sobie wpić ;:14 do głowy trochę chaosu (przemyślanego) bo on jest bardzo potrzebny w ogrodzie.
Twój ogród jest naprawdę cudny. ;:138
Pozdrawiam
Basia
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

W niektórych rejonach deszcz poczynił szkody, a u mnie gleba zmoczona na 5 centymetrów. ;:174
Zaczęłam dziś zdejmowanie darni, żeby zrobić miejsce dla białych, odmianowych jeżówek. Może w odległości 4 metrów od świerków uda się je utrzymać w dobrej kondycji.

Coraz bardziej czerwono, od tygodnia jemy coś, co ma smak pomidora.

Obrazek

Popełniłam kolejne dwie hortensje na pniu, ;:173 synowe się cieszą. Nietety zdjęcie w zabałaganionym garażu.

Obrazek

Aniu cieszę się, że zaglądasz. ;:196 Coraz mniej długoletnich Forumek się pojawia. Od jutra zaczynam podlewać rabaty, bo deszcz nas ominął. ;:145 Trawnik wyschnięty, więc dziś zaczęłam go zmniejszać, szkoda pracy i wody, której zużycie ograniczamy na prośbę dostawcy.
Jeżówki w większości zmienią miejsce jesienią, albo wiosną. :roll: Drzewa i krzewy się rozrosły i bardzo wysuszają glebę. ;:174
Bodziszek Rozanne polecam, będzie kwitł do mrozów. ;:215

Obrazek

Obrazek

Halszko zrobiłam kilka zdjęć pazia, rzeczywiście spokojnie się pożywiał.
Białe jeżówki rosną dwa metry od świerków więc wody mają niewiele. Już ograniczam trawnik, przesadzę je o dwa metry do przodu.
Dziękuję za pozdrowienia. ;:196 Niestety deszczu spadło niewiele, jutro włączam podlewanie.

Obrazek

Obrazek

Lucynko dziękuję za miłe słowa. ;:196 Lilia to Casa Blanka, kwitnie kilkanaście sztuk, pachą oszałamiająco. ;:oj
Kwitną samosiejki Rigidy. Jak masz jeszcze nasiona, to rozsyp we wrześniu na najbardziej suchej rabacie. Wiosną powinno być dużo siewek.
Dobrze, że masz podlaną działkę, a większe chwasty łatwiej wyrwać. :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ewo dziękuję. ;:196 Najwięcej pracy miałam przez pierwsze 3-4 lata. Teraz tylko jak przesadzam rośliny w inne miejsce, to muszę dużo czasu poświęcić, ale to tylko wiosną lub jesienią. Rabaty od początku wysypywałam korą, więc chwastów wiele nie ma. ;:215
Hortensji mam trzydzieści, więc niedługo będą ich zdjęcia do znudzenia. ;:306

Obrazek

Obrazek

Basiu dziękuję za pochwały ogrodu. ;:196 Niektóre rabaty są uporządkowane, inne chaotyczne. Mam dwie tylko z białym i zielonym kolorem, inne bardziej kolorowe. Dużo roślin sadziłam z myślą o ogrodach synów, powoli wykopuję i oddaję, więc wiosną będzie trochę inaczej. ;:108 Moja pedantyczna natura też walczy z chciejstwami, które co raz widzę w innych ogrodach. Ostatnio przegrywa. :;230

Obrazek

Obrazek

Polar Bear jeszcze w formie, po większym deszczu wszystkie kwiaty będą zwisać. ;:222

Obrazek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11293
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

U Ciebie Soniu też ogród tonie w barwach i rozmaitościach roślinnych ;:138 ;:215 Lato w pełni! :D

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”