Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2017
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Ogród zielonej

Post »

Super kwitnienia! Na mojej "Syberii" tulipany jeszcze w pąkach. Mam pytanie odnośnie lawendy, czy zawsze ją tniesz tak mocno?
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2797
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, wczorajszy dzień zaczął się tak pięknie, a ja miałam do załatwienia sprawy urzędowe w miasteczku. Zgrzytałam zębami, bo grzmiało i odrobinę kropiło, ale było pięknie, a mnie nie było w ogródku ;:145 , a po powrocie okazało się, że u nas mocno lało w tym czasie ;:oj i po chwilowym rozpogodzeniu, znowu zaczęło! Od rana znowu sobie pada, ja już tracę nadzieję na piękną wiosnę, jak pogodnie, to straszny ziąb, a jak ciepło, to leje!
Tobie przynajmniej udało się coś zrobić ;:333 , a ja tylko potaplałam się w błotku :roll:
Na podagrycznika uważaj, o ile zacieniony w krzaku, nie będzie się pokazywał, to podstępna bestia wyrośnie nawet w dużej odległości. Dostałam go z liliowcami, żal mi było kwitnienia, a potem już było za późno i walczę z nim do dziś z marnym skutkiem. Teraz wykopałabym krzaki natychmiast i pod ciśnieniem płukałabym korzenie do czysta, bo do sierpnia może być już dobrze zadomowiony, nie tylko w piwoniach, ale i w korzeniach roślin rosnących w pobliżu!
Współczuję strat cebulowych ;:168 . Taki pogrom gryzonie zrobiły mi dwie zimy wcześniej, a i teraz jakiś u mnie pracuje pod ziemią ;:14 Dobrze, że ocalały donicowe i pięknie Ci kwitną ;:138 , a z czasem się rozmnożą :heja .
Śliczna sasanka ;:167
Czekamy na słoneczko ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11464
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

anida lawendę odładzam co 4-5 lat. Wtedy od środka wypuszcza młode pędy, które lepiej kwitną i lepiej wyglądają. Co roku tnę tylko kwiatostany.

Martuś dzisiaj też mam dzień wyjazdowy, więc nie żal mi bo i tak nie da się nic robić na rabatach. Najbardziej się martwię pracami u syna. Mam masę doniczek z roślinami u siebie i już się zastanawiam, gdzie kolejne postawię. ;:222
Dziękuję, ;:196 jak przestanie padać wykopię piwonię i wyczyszczę. Nie mam chwastów w ogrodzie, a podagrycznika boję się wyjątkowo. ;:202
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11246
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Piwonię na razie bym zostawiła, może zakwitnie a dopiero latem bym wykopała i wyczyściła.
Pogodę mamy pod psem ;:222 nie ma kiedy coś podziałać...Podziwiam kwitnące tulipany ;:215
pozdrawiam Soniu ;:196

;:100
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11464
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Maryniu wykorzystałam chwile bez deszczu i wykopałam dwie piwonie z których wyrastał podagrycznik. Wyczyściłam dokładnie karpy i i glebę. Mam nadzieję, że żaden fragment chwastu nie został. Trudno, odżałuję kwitnienie, ale będę spać spokojnie, że nie zachwaszczę sobie ogrodu.
Początek maja zapowiada się cieplejszy, ale opady prognozują codziennie. Jakoś mało optymistycznie widzę prace w ogrodach. Może jednak meteorolodzy się mylą. :wink:

Obrazek
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Ogród zielonej

Post »

No tak, podagrycznik działa na nerwy i wlezie wszędzie. Oby w piwoniach już go nie było. Pięknie wygląda łan miodunki ( chyba to ona ). Prognozy na początek maja też niespecjalnie dobre. Zimne noce mają być. Ale chyba na prace w ogrodzie pogoda będzie już lepsza.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, podagrycznik też mam w różnych miejscach, gdzie się da to próbuję wyrwać z korzeniami a gdzie nie można kopać, obrywam tylko listki w nadziei, że to go osłabia.
Ponoć to bardzo pożyteczne ziółko :wink:
Szkoda Twoich tulipanów, które padły łupem gryzoni :( Może koszyki byłyby rozwiązaniem ;:7

Dobrej słonecznej pogody Soniu i wreszcie upragnionego ciepła ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród zielonej

Post »

Z podagrycznikiem mam i ja ogromny kłopot. Przelazł do mnie od sąsiada i panoszy się wzdłuż całego płotu. za dużo mam tam nasadzeń, żeby bawić się w wykopywanie i płukanie korzeni, szczególnie że przy takiej ilości efekt chyba nie byłby całkiem zadowalający. dopóki miałam tam trawnik, to podagrycznika nie było, od kilku lat jest tam już rabata i szczerze mówiąc żałuję, że ją zrobiłam.
Żarłoczne masz gryzonie, tyle cebulek wciągnąć ;:303 Albo żarłoczne, albo taki ich ogrom, jak by nie było, to straconych cebulek żal. Żal cebulek a co za tym idzie i kwitnień tulipanów, żal wydanej na nie kasy, ale i pracy jaką musiałaś włożyć w ich posadzenie ;:168
Powiedz mi Soniu, kiedy mogę podzielić jeżówki? Mam kilka sporych kęp i nie wiem ani jak, ani kiedy się do nich zabrać ;:224
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11464
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Dziś był chłodny, ale dość słoneczny dzień, a ja nie mam co robić w swoim ogrodzie. ;:173 Zostało mi zrobienie kantów, ale mokro, więc nie da się wytrzepać ziemi z darni. U syna nadal nie możemy rozpocząć pracy, bo bardzo mokro.
M z trudem wykosił trawnik, chodzi się jak po gąbce nasiąkniętej wodą.

Izo w dwu piwoniach na pewno wybrałam wszystkie korzenie podagrycznika, a w kolejnych nie pojawiają się jego liście, więc mam nadzieję, że będzie spokój. ;:131
Małe niebieskie kwiatki, to ułudka. Wyjątkowo w tym roku ładnie kwitnie, bo nareszcie ma dużo wilgoci. ;:215

Obrazek

Obrazek

Halszko dziękuję, ;:196 ciepła niewiele, ale dziś przynajmniej trochę słońce się pokazywało.
Podagrycznik ma moja siostra na poboczu wjazdu do ogrodu. Walkę z nim niestety przegrywa. ;:222
Trochę tulipanów mam w koszykach i większych doniczkach produkcyjnych. Niestety co 2 lata muszę wykopywać i zmieniać ziemię, bo słabo kwitną. Nawożenie chyba nie dociera do cebulek, a cebulki maleją i są tak zagęszczone, że trudno je rozdzielić, jak wysypuję z doniczki.

Obrazek

Obrazek

Iwonko podagrycznik jest też na działce u syna i zamierzamy tam zrobić dużą rabatę. ;:202 Całe lato miejsce to było przykryte czarną, grubą folią, Liście się nie przebiły, ale czy po nasypaniu 20 cm gleby, korzenie nie wznowią wegetacji, nie wiem. Też przechodzi od sąsiada, który ma jego plantację za betonowym płotem.
Czas na dzielenie i przesadzanie jeżówek dobry, bo chłodno i mokro. Przesadzałam i odmładzałam dwie odmiany.
Nie płaczę już po straconych roślinach, ale masz rację, że najbardziej żal mi pracy włożonej w sadzenie cebul. ;:174

Obrazek

Obrazek

Białym ciemiernikom wycinam kwiaty. Zostawiłam w ubiegłym roku jeden nasiennik z myślą o ogrodach synowych.

Obrazek
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Ogród zielonej

Post »

Ułudka. A ja myślałam, że wychylają się niezapominajki pomiędzy jakimiś liśćmi :lol:
Dobrze, że wybrałaś podagrycznik. Ja ostatnioteż zauważyłam u siebie pojedyncze liście. Trochę wybrałam z korzeniem, ale ze dwa mi się wyrwały bez niego więc zaraz odrośnie.
Napiszę jeszcze, że rabaty piękne :D
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16479
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, podagrycznik to również u mnie zmora największa. :oops: M już dwa razy wykopywał wszystkie maliny, by powyciągać pędy tego paskudnika, ale sąsiadka nic u siebie nie robi i podagrycznik bez przeszkód włazi na moją działkę. W tym roku walczyłam z nim na jednej z rabat ;:134 , ale nie wierzę, że udało się pozbyć dziada całkowicie.
Pogodę od kilku dni mam fantastyczną ;:3 , a mimo to moje tulipany nie są tak chętne do kwitnienia jak Twoje, które pięknie zdobią ogród. ;:215
Ciemierniki i u mnie sieją się bez opamiętania, ale żal mi ścinać kwiatki :lol: , raczej wyrywam nadmiar siewek.

Soniu, moja działka jest cała pochylona w jedną stronę, co sprawia, że spływają po niej wody z działek położonych wyżej i po moich rabatach płyną jeszcze niżej, na ostatnią działkę, a z niej do małpiego gaju. To wszystko sprawia, że gdy jest dużo opadów, moja działka tonie w błocie ;:223 . Próbowałam robić wzniesione rabaty, ale to była syzyfowa praca, więc dałam sobie spokój i liczę na łut szczęścia. :D
Mimo wszystko nie zamieniłabym się miejscem usytuowania działki, ;:185 bo olbrzymie drzewa w małpim gaju gromadzą rzesze rozmaitego ptactwa, dzięki czemu jest wesoło, gdy sobie szczebioczą czy śpiewają bądź gwiżdżą. ;:138 Nawet skrzeczące sroki mi nie przeszkadzają. :lol:

Dobrej, słonecznej i cieplutkiej majówki, Soniu. ;:196 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11464
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Izo dziękuję. ;:196 większych fragmentów rabat nie pokazuję, bo jeszcze smuto, mało roślin kwitnie.
U siebie pozbyłam sie podagrycznika, ale u syna nie mam pojęcia co zrobić, żeby od sąsiada nie przechodził. ;:202

Obrazek

Lucynko Twoja działka ma więcej dobrych stron, niż wad. ;:108 W żadnym ogrodzie nie ma tak, żeby każda roślina rosła w dobrej kondycji. Po prostu wybieramy te, które rosną i kwitną dłuższy czas.
Zazdroszczę Ci ciepła. ;:215 U nas 13-14 stopni, ale czasem słońce się pokazuje, to cieplej.

Obrazek
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu cudną wiosnę pokazałaś, choć czasami pod zimową pierzynką :wink: Najbardziej podziwiam kępy irysków żyłkowanych, u mnie pojedyncze sztuki zaledwie :|
Widzę, że mocno przycięłaś lawendę. Odbije mimo tak drastycznego zabiegu? Mam jedną taką zaniedbaną, której też by się przydało mocne odmłodzenie, ale mam spore obawy...
Skoro narzekasz na brak zajęć w ogrodzie, to zapraszam do mnie, u mnie pracy ci z pewnością nie braknie :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”