Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1093
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu może motyle robią tą" fajną robotę" na różach ?
Ja tak tnę na wiosnę lawendę jak Ty :D
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, ja też znalazłam na różach kilka gąsieniczek zielonych, a że pryskałam bukszpany przeciwko ćmie, to psiknęłam też i róże, bo mi trochę zostało preparatu. Może je unieszkodliwię.
Różanecznik biały rzeczywiście pięknie się prezentuje ;:215 a ten różowy Helsinki University też śliczny ;:167
Mam nadzieję, że chłodne noce nie narobiły Ci szkód i że już nie wrócą.

Dobrej nocy i miłego dnia jutro z pogodą o jakiej marzysz.
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16479
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

A ja nie znalazłam na różach ani jednej gąsienniczki, a dziury w liściach i owszem, nawet dość duże. ;:222 ;:222
Soniu, daje się zauważyć, że Twoim roślinkom nie brakowało wody. ;:108 Wszystkie są taki dorodne, pięknie kwitną i cieszą oczka Ogrodniczki. ;:138 ;:138
Moja sąsiadka ma takie ogromne już lawendy i boi się je nawet po trochu przycinać. ;:oj Muszę jej pokazać Twój pomysł. Jest tylko jeden szkopuł, mianowicie ona odziedziczyła działkę po teściowej i boi się tknąć wszystkiego, bo teściowa od czasu do czasu zagląda i zawsze ma wiele uwag, ciągle jeszcze kierując się jakimiś zamierzchłymi zasadami ogrodowymi. :oops:
Cieszę się, że prace u syna ruszyły i że nie musiałaś osobiście wykonywać roboty, a jedynie nadzorować jej wykonanie. ;:63

U mnie ciągle sucho, na szczęście przymrozki nie narobiły szkody, a wodę mam darmową, to jakoś sobie poradzę. ;:303

Pozdrawiam cieplutko ;:196 i życzę smacznego (Truskaweczki ... mniam, mniam.)
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród zielonej

Post »

Piękne widoki. Różne kolory. Bardzo elegancko. U mnie też czosnki rządzą :)
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1724
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu
U mnie zielone gąsienice też pożerają liście róż. U mnie 2 róże to już prawie nie ma liści.
Ale chemia będzie jutro na różach. Trzeba wytępić to dziadostwo.
Jak zwykle u Ciebie pięknie w ogrodzie.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11464
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Wiatr wyjątkowo uciążliwy, ale deszczu nie przywiał. ;:222 Podlewam cynie, choć obawiam się, że niewiele z nich zakwitnie. Ślimaki, mimo niebieskich granulek wokół, pałaszują młode listki. ;:145
Pomidory, fasola tyczna i ogórki posadzone.

Bogusiu motyle i inne ozdoby mają tak dużo funkcji, że nie mają czasu na zajmowanie się różami. ;:306 Nieograniczona wyobraźnia chłopaków zapewnia im stałe zajęcie.
Po takim radykalnym przycięciu, pozwolę lawendom ze trzy lata rosnąć spokojnie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Halszko niektóre liście róż nie smakują gąsienicom, najbardziej ucierpiała First Lady. ;:174 Muszę pojechać po jakiś środek, bo u mnie chemia nie czeka w pogotowiu.
Temperatura na szczęście nie spadała poniżej zera, więc rośliny przetrwały bez uszkodzeń.
Rododendrony Helsinki ładnie zakwitły, tylko ten drugi wciśnięty między hortensje kwitnie dziwacznie na dwu piętrach. ;:131

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lucynko też nie znalazłam gąsienic na różach, ale pewnie dopiero nocą mają używanie. ;:223
Dziękuję, ;:196 coraz więcej kolorów widać, choć mało jednorocznych mam w tym roku. Niecierpliwie czekam na ulubione szałwie, już mają pąki. ;:65
Niestety lenistwo na działce syna skończy się w poniedziałek. ;:173 Zaczynamy sadzić drzewa i rośliny na dwu dużych rabatach. Pomoc mam, ale pracujemy razem.
Zawsze mnie irytuje, jak ktoś oddaje swój ogród, a nadal chce mieć decydujące zdanie. Przecież każdy ma inną wizję tego jaki ma być jego ogród. Też mam sporo lat, ale nie przyszło by mi do głowy narzucać swoją wolę synowym.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Elu czosnków mam tak dużo, że już się zastanawiam, czy ich nie ograniczyć. Pewnie wykopię po kwitnieniu kilka i oddam znajomej ogrodniczce.
Dziękuję. ;:196 U mnie taki trochę kontrolowany chaos. :roll:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ewuniu dziękuję. ;:196 Mało roślin teraz kwitnie, ale mam dużo kolorowych liści, więc jakoś rabaty nie są monotonne.
W ubiegłych latach udawało mi się ręcznie upolować trochę gąsienic na różach. Teraz jakoś nie mogę ich przyłapać na żerowaniu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Niektóre ogrodniczki uważają, że od przybytku głowa nie boli. :D Pod hibiskusami mam tyle siewek do pielenia, że dojrzeliśmy do pozbycia kilku krzewów.
Liczba siewek szałwii omączonej pod każdą prawie rośliną mateczną też mi się nie podoba. ;:185

Obrazek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród zielonej

Post »

Jak miło popatrzeć na taką ilość kwitnień ;:oj U mnie dominuje w tej chwili zieleń, a u Ciebie pysznią się rododendrony, orliki, przetacznik goryczkowaty już buja się na wietrze, truskawki dojrzewają- to zupełnie inny świat :tan
Jak Ty to robisz, że szałwia omączna Ci się sieje? Zostawiłam ją specjalnie aż do wiosny i nic. Na szczęście będę ją miała z nasionek od Ciebie ;:196 Widziałam ją ostatnio na rynku już kwitnąca i tak mnie kusiło żeby kupić, ale się oparłam pokusie ;:306 Muszę jeszcze wziąć u Ciebie lekcje pobierania od niej nasion, bo tego też nie potrafię opanować.
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1093
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu ;:196 :wit coś mi się pokićkało z tymi motylami ;:306
Przecież motyle nie robią na różach gąsiennic ;:oj
To wyczytałam teraz (... Na liściach róż co roku masowo występują larwy błonkówek (Hymenoptera) z rodziny pilarzowatych (Tenthredinidae). Większość z nich przypomina zielone gąsienice, a efektem ich bytowania są dziury wygryzione w liściach róż. )
Zdjęcia na konkurs lub na Pixabay Soniu koniecznie . ;:138
https://poradnikogrodniczy.pl/zielone-g ... rozach.php
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11464
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Zaczęliśmy zapełniać rabaty u syna, pracujemy około 4 godziny, żeby się nie przemęczać. ;:306 Dziś zostały posadzone kolejne miskanty i klony Drummondi. Jutro 44 tawuły Goldmound i 50 jeżówek purpurowych z mojego ogrodu. W czwartek planujemy sadzić żywotniki Golden Tuffet.

Piętrowo kwitnący Helsinki University, ciasno mu między hortensjami.

Obrazek

Iwonko dziękuję, ;:196 mimo wszystko mało teraz kolorów, najwięcej bieli.
Szałwia omączona się sieje, ponieważ nie da się wyciąć na czas kwiatostanów, mam jej za dużo. ;:173 Ucinam pierwszy przekwitły kwiatostan, jak dolne koszyczki w kłosie zaczynają zasychać i lekko się otwierają. Wrzucam do jakiegoś pojemnika i zapominam. :)
Jak chcesz się pobawić w łapanie nasion, to najlepiej założyć kawałek tiulu, lub pończochy i zawiązać na kłosie. Mało elegancko, ale można wyłapać wszystkie nasiona, jak dojrzeją. Mnie nie zależy, bo ścinam kilka i zawsze dużo dojrzałych się wysypie.
Siew najlepiej wychodzi, jak podkiełkuje się nasiona. ;:215 Już po 24 godzinach w ciepłym miejscu, można skiełkowane nasiona wkładać do ziemi.

Obrazek

Obrazek

Bogusiu, a ja jakoś pomyślałam, że piszesz o metalowych motylach. :;230 W każdym razie możemy obie się uśmiechnąć z takiego porozumienia. :D
Dziękuję, ;:196 zdjęcia nareszcie przyzwoite, ale nie mam zacięcia artystycznego, nie odważyłabym się publikowanie poza forum.
Miałam wolne popołudnie, ale popadało, więc z czyszczenie róż z gąsienic się nie odbyło. ;:222

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, piękny, okazały krzew obsypany białymi kwiatami to azalia?
Ładnie przyłapałaś pszczółkę posilającą się w Helsinkach :D
Prace w ogrodzie syna idą pełną parą, wkrótce będzie już efekt do podziwiania ;:215
Miłego dnia ze słońcem, bo deszczu chyba Ci nie brakuje :D :wit
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16479
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, ja tam nie jestem pewna, czy Twój ogród nie jest przypadkiem dogrzewany. ;:113 Może podłogowo...
No bo wszystkie kwitnące roślinki znacznie wyprzedzają moje. :lol:
Nawet czarnuszka już rozwinęła kwiatuszek, a moje - zapączkowane od dawna - stoją jak zaklęte i nie chcą popisać się kwitnieniem. ;:24 A i szałwia w blokach startowych ;:111
Mój biały rododendron nie ma wokół siebie żadnych ograniczeń, a też stworzył dwa pięterka. Może one tak lubią? ;:218
Podobnie postąpiła moja jedyna azalia. ;:224
Czosnki, orliki, iryski, lilak 'Palibin'... Wszystkie kwiatuszki sliczniutkie. ;:138 ;:138
No i wreszcie dopadła Cię konieczność wysiłku fizycznego podczas urządzania synowskiego ogrodu. ;:108
Nie dokazuj Miła, nie dokazuj , pamiętaj o odpoczynku, bo nawet 4 godziny nieustannego wysiłku mogą porządnie dać w kość. ;:108

Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11464
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Nareszcie doczekałam się deszczu. :tan Rano sprawdzę na ile centymetrów gleba przemoczona. ;:131

Halszko biały krzew to czteroletnia azalia Schneeperle. Drugą dostałam w ubiegłym roku w prezencie. ;:215
Kwiaty rododendronów są oblegane przez trzmiele i pszczoły.
U syna jeszcze leżą hałdy ziemi, pracujemy tylko na końcu ogrodu, gdzie nie docierają gruszki z betonem, ciężarówki z kamieniem, pustakami, styropianem i piaskiem. Kończą ogrodzenie, taras i elewację, nareszcie będzie można porządkować cały teren.
Dziękuję, ;:196 deszcz już był potrzebny, moje piaski szybko wysuszył wiatr i słońce.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lucynko mój ogród bardziej na południu, niż Twój, więc ciepło dociera szybciej. :D
Ten rododendron miał zmieniane podłoże, bo marniał. Wypuścił dołem nowe pędy, które postanowiły zakwitnąć.
Orliki samosiejki rosną w różnych częściach ogrodu. Większość odmianowych zaginęła, ale ich siewki w dużej części powtarzają cechy, więc mnie cieszą. ;:108
Sama wiesz, że praca na rabatach, to doskonały relaks. :) Na mnie dodatkowo działa nasennie, już o 22 jestem gotowa do spania. :;230 Normalnie, koło północy, albo później chodzę spać.
Właśnie płaczę za białymi irysami, które od trzech lat tworzyły ładny duet z bodziszkiem wspaniałym. W tym roku mają piękne liście i ani jednego kwiatka. ;:145


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gryzonie zniszczyły nasadzenia pojników, ale w tym roku pokazał się 20 centymetrowy pęd Asao z jednym kwiatkiem.

Obrazek

Pomidory wysiane dopiero w kwietniu, już pokazują pąki kwiatowe. :tan

Obrazek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11246
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Kwitnących irysków jeszcze u siebie nie widziałam ;:63 dzisiaj oczekiwałam na deszcz w domu,trochę u mnie popadało ale czy na działce też okaże się jutro... ;:131
Pomidorki u mnie kwitną. ;:108 :wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”