Przydomowy ogródek Eweliny, część VI .

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Przydomowy ogródek Eweliny, część VI .

Post »

Witam Wszystkich w nowej część mojego wątku :wit .


Poprzednia część ciągnęła się całkiem długo i myślę, że nadszedł czas na założenie nowej ;:108 . Moja aktywność na forum w ostatnich latach trochę spadła :roll: ale mam nadzieję, że mimo wszystko będziecie mi towarzyszyć ;:108 . Będzie mi bardzo miło gościć Was u siebie ;:196 .

Mamy środek lata i żar leje się z nieba ;:3 . Przy takiej pogodzie niewiele można zrobić . W ogrodzie szaleją liliowce, lilie , lawenda i wiele innych. Niestety tego roku wypadło mi sporo jeżówek, czy to za sprawą nornic czy może zgniły ?? Nie mam pojęcia ale trochę mi szkoda. Na szczęście są inne rośliny, które cieszą kwiatami. Zapraszam Was na mały spacer po moim wciąż dorastającym i jeszcze nie do końca zagospodarowanym ogrodzie. Dzisiaj zdjęcia z końca czerwca i początku lipca ;:108 .



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam i udanego popołudnia Wam życzę :wit .
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część VI .

Post »

Ewelino jakie piękne aranżacje :wit ;:138 jaki piękny trawnik ;:180 ;:138
Bardzo ładny masz ogród.
Schludnie wszystko wygląda,dużo pracy zapewne wkładasz w pielęgnacje roślin.
Mimo upałów ogród wygląda kwitnąco :D

Również pozdrawiam serdecznie
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część VI .

Post »

Karo bardzo dziękuję za miłe słowo ;:196 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część VI .

Post »

Witajcie :wit .


W związku z tym, że poprzednia część wątku została już zablokowana a nie zdążyłam Wam odpisać na ostatnie wpisy więc robię to teraz ;:196 . Dodaję też aktualne zdjęcia .

Obrazek

Obrazek

Wandziu z różami to różnie bywa ale faktycznie niektóre tego roku dały popis . Wiosną trochę się martwiłam bo sporo z nich cięłam bardzo mocno. Dziękuję za dobre słowo i pozdrawiam .


Halinko dziękuję za komplementy ;:196 . Azalie japońskie jak na razie nieźle sobie radzą. Teraz w trakcie upałów staram się je dość często podlewać. Mam nadzieję, że wiosną uraczą mnie kwiatami . Powojniki to moja miłość ;:167 , tego roku nie wszystkie mi ładnie rosną . Również pozdrawiam :wit .

Obrazek

Obrazek

Soniu róże starają się jak mogą ;:138 . Co do irgi - zastanawiam się nad tym czy by nie przesadzić jej na dużą skarpę a małą uzupełnić różami okrywowymi. Chyba jednak bardziej odpowiada mi tam kolorowa skarpa ;:108 . Nie dam włókniny tak jak radzisz i może szybciej porośnie mi ten kawałek ziemi ;:108 . Pozdrawiam .


Aniu nie traktuję moich róż jakoś specjalnie. Wiosną dostają nawóz na start i w czasie kwitnienia jak nie zapomnę :;230 . Moja Gizelka nie przymarzła praktycznie wcale. Mam z nią raczej problem taki, że rośnie za duża a nie ma jeszcze porządnej podpory ;:306 . Od dwóch lat obiecuję sobie, że w końcu coś jej postawię i tak odkładam w czasie. Może w końcu kiedyś się uda. Pozdrawiam .

Obrazek

Obrazek

Krysiu róże starały się jak mogły i do tej pory sporo z nich kwitnie . Okrywowe zaczynam lubić coraz bardziej i na pewno jeszcze dokupię na jesień. Aktualnie pachnie liliami i lawendą . Pozdrawiam serdecznie .


Beatko mam nadzieję, że paproć nie będzie bardzo szalała na mojej działce. Mam ją od sąsiadki u której wcale nie jest ekspansywna więc liczę na to, że sobie z nią poradzę . Kotka jest puszysta i milutka, ulubienica Emilki ;:167 . Pozdrawiam .

Obrazek


Obrazek


Marysiu aktualnie okno zarosło tak, że prawie go nie widać :;230 . Powojnik za bardzo się panoszy i muszę trochę przyciąć mu pędy. Pelargonia pięknie mi kwitnie a trochę się o nią bałam . Miejsce gdzie stoi doniczka to istna patelnia i myślałam, że sobie nie poradzi. Podlewam ją regularnie i na szczęście kwitnie. Pozdrawiam .


Małgosiu psice trochę się męczą podczas tych upałów ale jakoś sobie radzimy. Kota piękna to fakt ;:333 . Ogólnie uwielbiam koty z dłuższą sierścią i wcale nie muszą być rasowe . Dziewczyny mają wakacje, Emilka aktualnie jest na półkolonii od nas z ośrodka sportu a Weronika na razie ze mną w domu. Wczoraj byłam z Nią na zabiegu stomatologicznym przy znieczuleniu ogólnym i na razie odpoczywa. Konkretnych planów na jakieś wyjazdy nie mamy ;:185 . Mąż ma urlop dopiero w połowie sierpnia więc na razie możemy odpoczywać tylko w weekendy . Myślę, że wszystko wyjdzie w praniu, jak zawsze. Pozdrawiam :wit .

Obrazek

Obrazek

Jagi muszę przyznać, że aż się zarumieniłam od tych komplementów :oops: , dziękuję Ci bardzo ;:196 .


Krysiu przekonałam się, że róże potrzebują przede wszystkim czasu. Te duże okazy potrzebują go dużo więcej by rozwinąć skrzydła. Mam jeszcze kilka takich różanych potworków ale na razie młode więc zanim będzie burza kwiecia uzbrajam się w cierpliwość. Pozdrawiam :wit .


Lucynko na szczęście u mnie obyło się bez drastycznych cięć róż pnących więc było i jest na czym oko zawiesić. Za to najmocniej cięłam rabatowe i te tego roku słabo . No cóż, niestety nie można mieć wszystkiego więc jakoś muszę to przeboleć. Pozdrawiam serdecznie :wit .

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam serdecznie :wit .
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część VI .

Post »

:wit Ewelinko

PIĘKNIE ;:167 ;:167 ;:oj

Wpisuje się aby móc podziwiać Twój piękny ogród :D Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część VI .

Post »

Ewelinko oczywiście, że będę Ci towarzyszyć, bo tak pięknego ogrodu nie można nie odwiedzać.
Widać że róże pnące nie musiałaś nisko ciąć, bo u mnie ledwo są widoczne spoza bylin a Twoje pięknie i bujnie kwitną ;:333 Ładnie zarasta skarpa dywanem różanym ;:167
Pozdrawiam serdecznie ;:168
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część VI .

Post »

Ewelinko, wspaniale! Bardzo przyjemnie się ogląda te wszystkie ogrodowe zakątki. Zawsze przyglądam się uważnie i z ciekawością.
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część VI .

Post »

Patrząc dziś na Twój ogród przypomniało mi się, jak zastanawiałam się, jak zagospodarujesz jego nową część.
Aż trudno uwierzyć, że tak szybko cały teren zdążył zapełnić się roślinami.
Bardzo podobają mi się Twoje aranżacje, będę się nadal przyglądać, jak zmienia się ogród :)
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część VI .

Post »

Ewelinko do róż masz rękę, a serce pewnie też, :) pięknie kwitną. Nie wiem jaką odmianę irgi masz, ale moja Major zadusiła wszystkie byliny, które w niej rosły. Wystarczyło jej trzy lata. :roll:
Cudny ten fonatannowy miskant. ;:oj
Nie pamiętam jaka odmiana mocno różowej jeżówki, jest wyjątkowo piękna. ;:108 Szkoda, że inne wyginęły, ale odmianowe pewnie nie są długowieczne. U mnie mimo odmładzania, też kilka ledwie zipie. ;:174
Jeszcze powojnik z firletką muszę popodziwiać, wyjątkowo piękny widok. ;:138
Miłych, spokojnych wakcji. ;:196
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część VI .

Post »

Witajcie :wit .


Uff jak dziś gorąco ;:3 . Mamy kolejny dzień z temperaturami powyżej 32 stopni w cieniu ;:oj . Jestem już powoli zmęczona tą pogodą :roll: . Na zewnątrz nie robię na razie nic, czekam na wieczór i może uda mi się powycinać przekwitnięte byliny . Na plewienie w takiej skorupie nie ma szans . Wieczorem zapowiadają burze więc może coś popada. Zapomniałam wczoraj pochwalić się moimi nowymi pieszczochami . Od kilku dni mamy dwie młode kotki ;:138 . Nie są siostrami chociaż kolorek na to wskazuje. Właściwie są całkiem różne, jedna ma dłuższą sierść i spłaszczony pyszczek a druga ma spore uszy i pociągły pyszczek. Zakochałam się w jeden i drugiej ;:167 . Ciężko zrobić im fotki w ruchu więc dzisiaj tylko takie podczas drzemki ;:224 . Na razie nie mają imion ale mocno się nad nimi zastanawiamy.


Obrazek


Czyż nie są słodkie ;:183 ??


Krysiu witaj :wit . Będzie mi miło gościć Cię u siebie, zapraszam ;:196 .

Marysiu bałam się o moje róże pnące bo nie zabezpieczałam ich na zimę a tu taka niespodzianka ;:138 . Róże okrywowe wyglądają cudownie i trzeba mieć chociaż kilka w ogrodzie . Pozdrawiam :wit .


Obrazek

Wandziu dziękuję i zapraszam ;:196 :wit .

Madziu witaj :wit . Rzeczywiście niektóre miejsca fajnie już wyglądają ale nadal mam jeszcze sporo terenu do zagospodarowania . Jesienią czekają mnie kolejne prace . Rośliny potrzebują czasu a ja czekam najbardziej na to by drzewa i żywopłoty trochę podrosły i podzieliły trochę przestrzeń . Pozdrawiam :wit .

Obrazek


Soniu wydaje mi się, że posadziłam Coral Beauty ;:131 . Na razie nie widać by miała w planach zagarnąć dużą przestrzeń, przyrasta na razie skromnie . Może rozkręci się z czasem . Miskantowi lekko pomogłam i związałam go sznurkiem bo trochę rozkładał się na boki ;:224 , teraz wygląda schludniej . Tą jeżówkę kupiłam pod nazwą Purple Emperor . Dziękuję i również pozdrawiam :wit .

Obrazek


Pozdrawiam i udanego dnia Wszystkim życzę :wit .
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część VI .

Post »

Ewelinko, jak to było? .... "Nie do końca zagospodarowany ogród".
Kochana, przecież Twój ogród jest tak pięknie i bogato zagospodarowany, wspaniale utrzymany, niezwykle estetycznie zaaranżowany, kwitnący i czyściutki, że sprawia wrażenie kilkunastoletniej już rezydencji. ;:215 ;:215
Wielkie brawa dla Ciebie za pomysłowość, gust i pracowitość. ;:433 ;:433 ;:433
Tak trzymaj i niech Ci wszystko pięknie kwitnie. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część VI .

Post »

Piękne kadry z twojego ogrodu.
Takiego liliowca waniliowego i ja mam.
Lili wce w ogóle masz bardzo ładne.
I hakonki jakie już spore.
Ile latek już mają ?
Hortensja też piękna. Co to za odmiana ?
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część VI .

Post »

Ewelinko słodzizny z małych koteczek! ;:167 Widzę że zwierzyniec się rozrasta ;:333
Pięknie kwitnie hortensja, liliowce i jeżówki a chwasty...cóż musza być bo kto nie ma ogrodu nie ma chwastów ;:306
Pozdrawiam! :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”