Ogród pod wierzbą 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martuś wspaniałe pole floksowe, zapach chyba po całym ogrodzie się roznosi. ;:215 Jeszcze tyle lilii pachnących posadziłaś. ;:oj Uwielbiam ich zapachy.
Niestety gryzonie nie mają litości dla naszych roślin. ;:223 U mnie ryją pod cisami i już się martwię, żeby ich nie zniszczyły. ;:174
Agapant piękny, odwdzięczył się za opiekę. ;:138
Miłych chwil w ogrodzie. ;:196
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11280
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Liliowce,lilie,floksy a także co nieco śliczności same! ;:138 ;:97 Upał powrócił,wczorajsze zapowiedzi burzowe przytrzymały mnie w domu ;:145 ...burzy nie było. Dzisiaj wybieram się niebawem..

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Marto ja też doczekałam się kilku siewek floksów. Te sprzed dwóch lat zaczynają kwitnąć, liczyłam na kolorowe niespodzianki, ale z tego co widzę powtórzyły cechy roślin matecznych.
Jak tam burze nie narobiły szkód, dziś znowu alerty, oby nie było niespodzianek. Te upały dają bardzo w kość ;:145
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Przyznam Ci się szczerze, że nie mam już miejsca na dodatkowe krzewy, zwłaszcza tak rozłożyste jak moszenki południowe, więc ani siać, ani dosadzać nie będę?

Piękny ten Twój ogród, piękny?

Pozdrawiam!
LOKI
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

MARTO tylko stać i podziwiać.Twój ogród wydaje mi się jest w stylu angielskim.Dużo masz liliowców i lilii.Wielkie podziękowania należą się tym którzy wyhodowali lilie drzewiaste,są cudowne.Bardzo żałuję,że część moich lilii zginęła,ponieważ miałam ich bardzo dużo.
Ostatnio wypatrzyłam u mnie siewki floksów w różnych miejscach i inne kolory,???
Przyjemnej wiosennej pogody. ;:168
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2865
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Witajcie :wit
Tak szybko płynie mi piękny, letni czas, w towarzystwie dzieci, że wątek od tygodnia nie odkurzany :oops: , a tu już nowy miesiąc ;:oj .

Soniu, ;:180 , uwielbiam floksy i pozwoliłam im się rozpanoszyć w ogrodzie, zajęły cały niegdysiejszy warzywnik, ale są urocze i żal wyciąć napotkaną siewkę, bo może zakwitnąć zupełnie nowym odcieniem różu. ;:306
Lilie mocno przetrzebiły mi gryzonie, ale też przyczyniły się do ich rozmnażania, bo z porzuconych łusek rosną w doniczkach młode cebulki, to za jakiś czas może zakwitną?
O cisy chyba nie musisz się martwić, one mają solidny system korzeniowy, a że są trujące, to gryzonie nie powinny ich podgryzać, jedynie drążąc tunele mogą wysuszać podłoże, to trzeba pilnować podlewania.
Miłej niedzieli ;:196

Maryniu, ;:180 . Obfitość floksów sprawia, że teraz cały ogród jest najbardziej kwitnący i pachnący.
Tylko pięknej pogody bez burz i nadmiernych upałów ;:196

Dorotko, przyjrzyj się dobrze kwiatkom siewek, na pewno czymś się różnią, chyba, że nasionka były z jednego koloru. ;:174
Burze nas omijają bokami, jedynie grzmi z daleka i leje od piątku. Oby nie było gorzej, a upały już niegroźne, noce są wręcz zimne.

Loki, bardzo mi miło, że podoba Ci się mój ogród. ;:180
Moszenki bardzo dobrze reagują na przycinanie, u mnie to konieczność, bo mają dużo uschniętych pędów po zimie i krzew nie jest duży.

Danusiu, dziękuję ;:196 , tak właśnie, tylko zachwycam się, zamiast pracować w ogrodzie, co z pewnością będzie niedługo widoczne, ale na razie co chwila rozwija się nowy kwiatek i trzeba go obejrzeć. :;230
Mój ogród ma raczej bałaganiarski styl ;:306 i daleko mu do porządnej angielskiej formy.
Lilie drzewiaste są wytrzymałe, piękne i pachnące, chociaż ogromne kwiaty niektórych są jakby agresywne, wolałabym je mniejsze.
Niestety, czasem cebule giną, kiedyś miałam dużo azjatyckich i tygrysich, które zostały w szczątkowych ilościach ;:174
Floksy bardzo łatwo się krzyżują, a im więcej kolorów, tym ciekawsze potomstwo.
Miłego dnia ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rozkwitają nowe floksy (Jadziu ;:196 )

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kwitnie pięknymi, pachnącymi kwiatami moja ulubiona funkia Guacamole.

Obrazek

Obrazek

Pięknego sierpnia :wit
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Ja swoje moszenki przycinam tylko jak mi na ścieżki wyłażą?

Zachwycił mnie u Ciebie biały przegorzan, nawet nie wiedziałem, że takie są.

No i jeżówki. Moja nieodwzajemniona miłość?

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Marto dobrze, że burze Was omijają. My też dwa dni mieliśmy wokół grzmoty, a deszczu kilka kropel. Spoglądam na siewki floksowe, niby podobne, a jednak coś w nich jest innego ( oczywiście nie we wszystkich bo floksy białe, są dalej białe, a siewek tego koloru sporo).
Floksy rosną w warzywniku :shock: czyli warzywka już gdzieś w inny kat ogrodu wyprowadziłaś, a jak bakłażany.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11280
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Floksów,lilii masz wiele, ogród musi pachnieć i kolorami wabić bzykacze ;:63 ... Dzisiaj mamy ochłodzenie i taki chłodniejszy tydzień przed nami...Oby! trochę oddechu od upału nam i roślinom dobrze zrobi!

Miłych chwil z Rodzinką Martusiu!Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Witaj kochana ;:196 tak dawno mnie tu nie było, że miałam sporo do nadrobienia, ale warto było i jestem oczarowana. ;:oj ;:oj
Lilie, zwłaszcza drzewiaste,są tak ogromne jak anielskie trąby, liliowców też masz całe mnóstwo, ale największe łany masz przeróżnych floxów. Zapach musi być cudowny i rozkosznie jest tam spacerować. ;:215 Hosty z daleka przyciągają wzrok, nie tylko liśćmi ale też kwiatami, a te białe również aromatem, rozsiewanym wokoło. ;:108
Brawo za cierpliwość, agapant wynagrodził Ci to podwójnie. ;:433 ;:433
Ogród, bez roślin towarzyszących byłby pustawy a u Ciebie jest ich sporo, wypełniają wolne przestrzenie i chronią glebę przed wysychaniem. ;:63
Połowa wakacji minęła, upały za nami, teraz nastały mokre i chłodniejsze dni, dające wytchnienie wszystkiemu co żyje. ;:1
Zostawiam pozdrowienia i życzę miłego, rodzinnego wypoczynku, wśród tych ogrodowych cudów natury. ;:4 ;:cm ;:cm :wit
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martusiu, ale morze floksów wspaniałe ;:63 u mnie po kolejnych deszczach niektóre spuściły głowy mimo, że podwiązywane były już wcześniej. Piękna kolekcja lilii, liliowców, kwitną hortensje, funkie i to te pachnące ;:224 Ja też trochę wątpię czy to Catherine Woodbury, ale ona jest jasna tylko jakaś inna i jak trafię na zdjęcie mojej to wstawię u siebie albo zrobię, bo jeszcze kwitnie ostatnimi kwiatami.
Najbardziej Ci zazdroszczę (tak pozytywnie), że jeżówki u Ciebie rosną i ładnie wyglądają.
Pozdrawiam serdecznie ;:167
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martuniu ależ u Ciebie kolorowo i bajecznie ;:215
Cudowne i imponujące kolekcje lilii, liliowców, jeżówek, floksów, a właściwie czego w tym ogrodzie nie ma? ;:433 ;:433
Niebieskie floksy ;:333
Pozdrawiam serdecznie ;:167 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

;:224 ;:224 U ciebie też Martuniu :wit Bogactwo lilii wielkie.
Ta żółta to jakaś pełna ? Pięknie wygląda.
I do tego piękne jeżówki.I piękne hortensje. No cudny letni, kolorowy mamy czas.
Pozdrówki zostawiam :)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”