Ogród pod wierzbą 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2866
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Stasiu, dziękuję za piękne określenie ogrodu ;:180 , chociaż nie wiem czy zasłużone :oops: , bo kwiatków trzeba szukać w "lesie" floksów. Przerastają nawet lilie, te jednak przebiją je zapachem :tan .
U nas też wczoraj miało być upalnie, ale burze od rana nie dały odczuć wysokiej temperatury, zaledwie trochę rośliny przeschły, znowu przyszła burza. W deszczową pogodę nie lubię moich drzew, bo trudno przejść po ogrodzie, żeby nie nakapało za kołnierz ;:306 , ale upał musi trwać długo, żeby w moim cieniu zrobiło się nieprzyjemnie :heja
Przyjemnych temperatur i dużo zdrówka, bez objawów poszczepiennych ;:196

Maryniu, u mnie wczoraj powtórka z soboty ;:174 , rano burza za burzą, a po południu dokładka i ostrzeżenia na całą noc. Na razie opady niezbyt intensywne, ale już jest bardzo mokro, a inni mają już bardzo sucho!
Dużo roślin kwitnie, ale ogród duży, to już nie to co wiosną, teraz zieleń górą. Już rozkwitają floksy, lilie i liliowce, to jest nadzieja na wybuch kolorów ;:215
Wydaje się, że wszystko szybciej zakwita, a w porównaniu ze wspomnieniami, które pokazuje mi telefon, wszystkie kwitnienia są opóźnione w stosunku do poprzednich dwóch lat ;:oj
Pięknych letnich dni, bez nadmiarów ;:196

Marysiu, :wit
Nie wiem gdzie to wszystko się tak spieszy, może rośliny chcą w tym roku zakwitnąć dwa razy? ;:306 Ale u Ciebie też szaleją, irys, do którego mogę się przyznać, u mnie jeszcze ani myśli kwitnąć. ;:oj
Dziękuję za pochwały moich kwitnących roślinek;:180
Ta lilia to też martagon, mam jeszcze białego w kropki, ale zdjęcie gdzieś mi się zawieruszyło.
Nasionka z goździków pozbieram, mam nadzieję, że będą, one jeszcze nigdy nie zawiodły. W tamtym roku np.trojeść bulwiasta wcale nie zawiązała nasion, (a miałam zebrać!) tak jak i miesiącznica o dwukolorowych kwiatach. Nasienniki wytworzyła, ale zaraz całe rośliny zaczęły ginąć, w sumie miałam ich trzy i wszystkie uschły, zanim nasionka dojrzały, a w tym roku nie było ani jednego takiego cudaka ;:185
Wszystko rośnie w cieple i wilgoci, moje floksy są już w większości wyższe ode mnie, praktycznie nikt mnie nie może znaleźć w ogrodzie ;:306 Zielskiem się nie przejmuj, a dzięki wilgoci (byle nie za wiele!) roślinki mają szansę przetrwać wśród chwastów, a w następnym rokujuż to ogarniesz ;:215
Dużo, dużo zdrówka i spokoju ;:196

To normalne, ale ciągle mnie zadziwia, na jednej łodydze mix kolorów.

Obrazek

Obrazek

Na biało.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Uroczy czosnek zwisły.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nareszcie ten przetacznik został u mnie (Dorotko ;:196 )

Obrazek

Życzę wszystkim, a szczególnie Halinkom ;:196 , miłego dnia :wit
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

:wit Witaj, Martusiu!
Spacer po Twoim bajecznie kolorowym ogrodzie to raj dla oczu. ;:215 Aż żal serce ściska, że zapachy się z ekranu nie wylewają. :lol:
Bogactwo pięknych kwiatów zapiera dech w piersiach ;:138 ;:138 , a wszystkie są tak godne uwagi, że nawet jednego nie jestem w stanie wybrać dla podkreślenia jego szczególnej urody. ;:433

Cieszę się, że choć Tobie woda z nieba podlewa roślinki. ;:333 ;:303 Moje mdleją w palącym słońcu, całkowicie pozbawione deszczu i gdyby nie woda z węża, którą leję codziennie skoro świt i po zachodzie słońca, umarłyby stojąc. ;:223

Niech Ci ogród rozkwita coraz to nowymi ślicznościami, a pogoda nie czyni szkód. ;:196
Zdrówka. ;:167 ;:cm ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2866
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Lucynko, nie ma sprawiedliwości w przydziale wody z nieba ;:185 , Ty musisz ciągle podlewać, a u mnie już nadmiar. Przy tej wilgotności i cieple zaraz jakieś grzyby zaczną atakować rośliny ;:14
Dziękuję pięknie za pochwały dla kwiatuszków ;:180 , one muszą znieść każdą pogodę i jeszcze cieszyć kwitnieniem, żeby nie narazić się ogrodnikom ;:306
Miłego przebywania na łonie natury ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Witaj Martuniu :wit
U mnie też leje i końca nie widać. Wodę mam już w piwnicy i w garażu ;:223
Zrobiłam sobie dzisiaj poranny spacer po Twojej posiadłości i jak zawsze jestem zauroczona pięknymi kwiatami i roślinami, wszystkie są śliczne ;:215 Moje clematisy coś chorują, mają małe i poskręcane kwiaty. ;:145
Czy ta żółta kwitnąca pałka to pustynnik? Właśnie udało mi się ostatni kupić na ryneczku i szukam miejsca dla niego :D
Pozdrawiam i życzę więcej ;:3 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11281
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Rudbekie już zaczynają pokazywać kwiaty, znak to że już lato poczuły.. ;:108
Moje floksy tak nie rosną jak Twoje i ukrywanie się w nich mi nie grozi! :lol:
Chciałabym bardzo pojechać na działkę ale czy nadarzy się możliwość dzisiaj..Zostawiłam wykopane hosty nie zadołowane, wprawdzie padało to nie zwiędły ani nie uschły ale te ślimory...czy się za nie nie wezmą.Odmiany takie,których niby nie jedzą ale..w tak sprzyjających warunkach.. :?:
MIŁEGO DNIA ! ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martusiu wszystkie rośliny zakwitają wcześniej u Ciebie moje daleko w tyle ,ale też zakwitna .Gdy wróciłam czekało mnie sekatorowe zajecie i podwiązywanie pomidorów, bo przez te deszcze poszalały niemożliwie. ;:202 Biedny Doktorek w mumiach inne mają złamane cienkie łodygi. Dobrze ze dalie jako tako unikają najazdu szarańczy .Udanego weekendu ;:196 ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Witaj Marto u Ciebie jak zawsze piękne kwiatki.Widzę,że też masz firletkę, u mnie strasznie w tym roku się nasiała aż zagłuszyła powojniki.
Część musiałam wyrwać i wyrzucić chociaż kwitła pięknie. ;:174
Deszcz jak na razie fajnie podlewa chociaż czasami grzmi.Fajnie się pieliło po deszczu,ale teraz niestety znowu postój.
Miłej niedzieli. ;:168
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martusiu, doczekałam się i ja deszczu, tylko że niewiele go spadło nocą, a słońce większość wody wypiło w ciągu dnia.
Tak było wczoraj. Dzisiaj ranek powitał mnie mocno zachmurzonym niebem, co dawało nadzieję, ale jak to mówią: "Nadzieja - matka głupich". ;:14 U mnie się to powiedzenie sprawdziło, bo od ponad godziny już słońce wędruje po błękicie nieba. :cry:

Rudbekie już zaczynają pokaz. ;:303 Wprawdzie przed rokiem wszystko znacznie wcześniej zakwitało, ale też znacznie wcześniej zaczęło, jako że wiosna objawiła się co najmniej o miesiąc wcześniej. Jednak w tym roku bardziej śpieszą się roślinki i widoczne są krótsze odstępy czasu między kwitnieniami poszczególnych gatunków. ;:108 U siebie zauważyłam pąki na zawilcu japońskim. :shock:

Moje floksy też osiągnęły w tym sezonie dziwnie wysoki wzrost i nie tylko te, które mają więcej cienia. ;:131 Tak samo pędzą w górę rosnące w pełnym słońcu. No, i śpieszno im. Jutro już powinnam zobaczyć pierwsze kwiaty i poczuć ich słodki aromat. ;:333

Niedzielę spędzam w domu, wczasowanie na działce przerwaliśmy z powodu zbyt chłodnych nocy, ale już widzę w prognozach, że od wtorku wyprowadzimy się znowu na łono natury. :tan

Martuniu, pogoń te chmurzyska w moje strony, niech Tobie zaświeci słonko ;:3 ;:3 , a mnie zmoczy porządny deszcz. ;:47
Dobrego tygodnia. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martusiu u mnie po zimie zniknęły trojeści bulwiasta i amerykańska. Może amerykańska pokaże się za rok, bo była w dwóch miejscach i rosła parę lat.
Nie rozpoznaję tego https://www.fotosik.pl/zdjecie/cba40723f41406f1 co to jest? :wink:
Wszystko teraz szybko przekwitnie, bo znowu afrykańskie upały nadchodzą :shock: i co upał nie zmorze to burze im towarzyszące :wink:
Taki dziwny ten rok...a kiedy był nie dziwny ;:306
Pozdrawiam ;:196 i życzę odrobiny chłodu na najbliższy tydzień Obrazek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2866
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Halinko, moje clematisy dopiero dwu i trzyletnie i nie mam wielkiego porównania. Pierwsze kwiatki też
miały jakieś nie do końca wykształcone, ale wydawało mi się, że spowodował to upał, następne są ładne, tzn. były, bo teraz maltretuje je deszcz.
Ta pałka to pustynnik, zostały mi tylko te żółte, rosnące w wyższym miejscu, te, które były zalewane, mimo drenażu, nie przeżyły. ;:185 Zrobiłam mu "studnię chłonną" z kamieni i żwiru owiniętych włókniną, na to stożek z piasku, na którym ułożyłam kłącze i dopiero zasypane ziemią. On nie lubi wody, poza wiosną kiedy rośnie, w końcu to pustynnik.
Słońce chętnie przygarniam i Tobie też go życzę, Halinko. ;:196

Maryniu, rudbekie zakwitły i padły na pysk pod deszczami, a palikowane połamały się. Ogólnie w ogrodzie obraz nędzy i rozpaczy, mam nadzieję na słońce, to może mi przejdzie złość, bo na razie jestem nastawiona na wycinanie w pień ;:14
Trzymam kciuki za Twoje hosty, bo ślimaki rozpanoszyły się u mnie na całego, mimo dokarmiania ;:223
Miłego działkowego tygodnia. ;:196

Jadziu, to nieprawda z tymi kwitnieniami, bo rutewka Elin, u mnie w zielonych pączkach.
W takim momencie cieszę się, że nie mam róż w ogrodzie, bo u nas deszcze zniszczyły kwiaty, i królewny, dopiero rozkwitnięte, stoją w burych łachmanach ;:145 Moje zdążyły przekwitnąć w słoneczku, a że dzikie, to nie muszę ich obcinać, bo teraz będą stroić się w czerwone korale :tan
Weekend mokry, zimny i ponury, dopiero pod wieczór przestało padać, ale dzisiaj słoneczko świeci i jak przedrze się przez gęstą mgłę, to powinien być piękny dzień i takiego też Ci życzę, Jadziu. ;:196

Danusiu, dziękuję ;:168 . Firletka jest piękna, ten kolor bordowych kwiatków przy szarych liściach ;:167 , ale sieje się jak chwast i po deszczach u mnie jest do cięcia ;:145 , może zakwitnie jeszcze raz jesienią?
U mnie podlało aż nadto, ale słońce się wreszcie pokazało.
Miłego poniedziałku ;:196

Lucynko, powiadają, że "nadzieja - matka głupich", ale też każda matka swoje dzieci kocha, to to nie trać nadziei, w końcu deszczyk działeczkę Ci podleje. Chmurzyska pogoniłam z mojego nieba w Twoim kierunku! ;:168
Co do zawilców, to one są właśnie japońskie i od kilku lat udowadniają, że wcale nie są jesienne, tylko letnie.
Mam wrażenie, że u mnie floksy tym wyższe, im więcej mają słońca ;:oj Mimo deszczu, już sporo krzaczków kwitnie i wczoraj wieczorem już dało się poczuć ich zapach, to i Twoje przywitają Cię nim na działeczce :tan
Cieplutkich nocy z deszczykiem i niezbyt upalnych dni na miły bytowanie w naturze, Lucynko ;:196

Marysiu, na zdjęciu jest roślina znana Ci z własnego ogrodu, ożanka hyrkańska vel kaukaska, u mnie w tym roku mocno przerośnięta.
Dobrze rozejrzyj się w miejscach gdzie powinny być trojeści, bo u mnie pokazały się bardzo późno. Amerykańskiej nie mam, ale krwista pokazała się prawie metr dalej niż rosła, a bulwiastą już opłakałam wiosną, a ona niedawno wyskoczyła :tan
Mam nadzieję, że burz nie będzie codziennie, jak w prognozach, a upały też nie takie straszne i jeszcze będzie pięknie, czego i Tobie życzę ;:196

A w ogrodzie pachną floksy,

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ale lilie królewskie, choć mizerne,je przebijają ;:oj

Obrazek

Obrazek

Niepachnące lecz piękne.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Irys Black Gamecock, rozkwitł po latach, tuż przed deszczem

Obrazek

i po deszczu

Obrazek

Liliowce

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Moszenki południowe

Obrazek

Tojeść orszelinowa, piękna zakała

Obrazek

Obrazek

Miłego dnia. :wit

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11281
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Tojeść orszelinowa, piękna zakała
:?: Ja nie dam o tej roślinie złego słowa powiedzieć! :lol: U mnie rośnie w cieniu domku ,żadnego nawozu nigdy nie widziała , trzyma się miejsca i ja ją tylko chwalić mogę bo ją lubię! Teraz dostała nowy płotek i mam nadzieję,że w tym miejscu będzie jego ozdobą! :D
Lilie na działce, floksy poza jednym nie kwitną jeszcze u mnie. A u Ciebie - sielanka! :lol: Na rudbekie nie zwracam uwagi no może tylko jak szukam obiektu pod obiektyw.Sieją się u mnie i co roku nowe mutacje powstają.Latem są ozdobą bo górują nad innymi roślinami kolorami.
Wczoraj rano na działkowym parkingu był potop ale na działce mimo podlania wszystko wsiąkło szybko i nie stanowiło żadnego problemu.Wody póki co starczy!Ale upał czai się znów ! :twisted:
Miłego dnia Martusiu! ;:196
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martuś no niestety trojeść w dość niedostępnych miejscach rosła, ale jedna tuż przy przejściu na pewno przepadła. Kilka roślin tej zimy jednak przepadło i wcale nie róże.
U mnie żaden floks nie zapowiada kwitnienia, a liliowiec pierwszy otworzył kwiat. Ożanka też opóźniona :wink: zawsze te kwiatki u nas rożnie kwitną :!:
Prześliczny irys dobrze, że zakwitł to może już teraz zawsze będzie kwitł?
Pozdrawiam i uważaj na siebie w te upały mimo wszystko ;:196
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martuś, floxy u mnie ani myślą zakwitnąć, nawet pączków nie widać a u Ciebie istna dżungla. ;:oj ;:oj
Lilie przecudnej urody, irys taki elegancki, liliowce aż proszą się o pochwalenie a moszenki wyglądają zjawiskowo. ;:215 ;:215
Miłego wypoczynku i świetnej pogody, bez ekscesów meteorologicznych. ;:168 ;:196 :heja
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”