Ogród pod wierzbą 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1697
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Dzięki Tobie już wiem jakiego storczyka widziałem jakieś kilkanaście lat temu na spacerze :) to była listera :) Widziałem ją raz - i nigdy więcej jej nie odnalazłem. A że to nie była jeszcze era smartfonów (nawet komórki wtedy nie miałem) więc żadnego zdjęcia nawet nie mam :wink:
Ale piękna wiosna u Ciebie :) ile narcyzów ;:oj Masz tulipana dzikiego Tulipa sylvestris ;:oj od co najmniej 2 lat go próbuje kupić i nie znalazłem go jeszcze nigdzie nigdzie.
Żywiec też jest na liście moich chciejstw :wink: ale muszę powiększyć obszar cienia w ogrodzie :wink:
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Fajnie Martusiu ze u Ciebie chociaż trochę popadało, u mnie dalej susza,tylko różani niszczyciele działają na potęgę . Szczawik chilijski fajnie zakwitł też kiedyś go miałam ,ale wybył . W tym roku nawet nie zakwitł mi ten fikuśny tulipan z fryzowanymi płatkami jakiego masz na fotce ;:174 Kupiłam też takie narcyzy babuni jak one cudnie pachną a od siatki bez .Zapachy przecudne się niosą chwilo trwaj ;:167 ;:167
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2796
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Lucynko, w tym roku właśnie nie mam dużo tulipanów, bo mam gryzonie o wielkim apetycie ;:14 , ale za to zakwitło dużo z "rozsadników", których dawno nie widziałam :tan . Jeszcze ;:65 czekam na lodowe, kupione jesienią, pod wpływem zdjęć Danusi, ale one jeszcze w ciasnych pączkach.
"Babcine" narcyzy, to już ostatnie, bo pełne znowu zasuszyły pączki ;:145 .
Serduszki, to też moje wspomnienie z dzieciństwa, a w tym roku wyrosły wysoko jak nigdy ;:oj .
Chryzantemy kuszą kwiatkami całą zimę, to poszalałam i zamówiłam więcej. Już posadzone i zaglądam czy aby ,któraś nie zakwita ;:306
U mnie też były dwa upalne dni, chociaż wczoraj bardzo wiało i straszyli alertami o burzach z ulewami i gradem, ale nic się nie działo, poza tym, że ciśnienie mi szalało i z praniem latałam tam i z powrotem :roll: Dzisiaj już o wiele chłodniej.
Chciałoby się całe dnie spędzać w ogrodzie, ale nie da się odciąć od świata i nagle coś wyskoczy, raz prz
ykrą, raz miłą niespodzianką .
Niech Tobie nic nie przeszkodzi w weekendowym działkowaniu ;:196

Soniu, o serduszki w ogrodzie walczę, bo różowa, to pamiątkowa roślinka, a już zdarzyło mi się, że z dużego krzaczka została jedna nędzna odnóżka. ;:145
U mnie wszystko kwitnie pstrokato, tulipany też, mimo usilnych starań pogrupowania kolorów :oops: , a już tam gdzie sypnięte drobne cebulki, to zupełny jarmark ;:306 , ale nie przeszkadza mi to, bo patrzę na każdą roślinkę z osobna, za to o pięknych kompozycjach w ogrodzie mogę zapomnieć ;:224
Ice N' Roses nie da siewek, ale inne wschodnie dają ich mnóstwo i nikt tych maluchów nie chce, bo komu się chce czekać na kwiatki 3-4 lata? Z ledwością jedną koleżankę namówiłam na trochę :roll:
Ulewa od Ciebie do mnie nie dotarła, wieczorkiem tylko pokropiło, dopiero rano spadło więcej deszczu, za to Twoje życzenia ciepłego tygodnia się spełniły, niech nadal będzie tak miło.
Pięknego weekendu, Soniu ;:196

Karolu, listera pojawia się sama, gdzie chce, ale i znikać potrafi. U mnie namierzona jest już drugi rok, wypatruję siewek, bo ubiegłej wiosny już kwitła, ale na razie nie widzę. Mam nadzieję, że zostanie, taka ciekawostka.
Narcyzy i tulipany uwielbiam, a te dzikie to cudo! Dostałam je od Danusi, jeszcze ich nie przybyło, ale mam nadzieję, że zaczną rozrastać się jak dzikie ;:306 Zostawiam im nasienniki, ale rok temu nie uchowały się, może teraz się uda?
Żywca gruczołowatego mam w głębokim cieniu, ale bulwkowaty, po ścięciu czereśni, dostał więcej słońca i aż zakwitł z radości ;:306 . Może on nie musi rosnąć w cieniu?

Jadziu, u mnie do niedawna było jeszcze bardzo mokro, ale w tym tygodniu słońce i wiatr zamieniły mi ziemię w kamień ;:oj a deszcz został na roślinach, niemal nie tykając gleby. Ale też moje kwiatki wykorzystały wodę w ziemi i mimo zimna, bardzo wyrosły. Floksy to chcą chyba pobić ubiegłoroczny rekord wysokości ;:oj
Ten szczawik i u mnie nie chce się rozszaleć, a wręcz ćwiczy moją cierpliwość, ale uroku nie można mu odmówić, nawet same listki ma urocze.
Zapach bzów u mnie teraz króluje, narcyzy trochę spóźniły się z kwitnieniem i jest ich za mało, żeby przebić krzaki bzów.
Cudnego weekendu wśród ogrrodowych pachnideł, Jadziu ;:196

Przedostatnie tulipany

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bzy kwitną, a ten to świeci w ogrodzie nawet nocą!

Obrazek

Obrazek

Cudnego maja w ogrodach życzę wszystkim :wit
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11246
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

U Ciebie majowe rośliny w pełnej krasie i obfitości ! Cudeńka pachnące! ;:138
Deszcze i burze niby krążą w pobliżu...ale na razie spokój..jadę sadzić pomidory!
Miłego dnia Martusiu! ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Cudny ten biały lilak a widzę ze iryski też już pokazują swoją urodę. U mnie szaleje na różanych krzewach Nimułka minuje prawie wszystkie liście takiej jej inwazji nie pamiętam ;:222 Martusiu chwilo trwaj ;:167 ;:167
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16479
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martusiu, to ja już sobie wyobrażam, jaką ilość tulipanów miałaś dawniej, skoro o obecnych mówisz, że jest ich niedużo. :roll:
Moje narcyzy też już na wydechu, podobnie tulipany, ale na szczęście zaczynają orliki i rutewki zapączkowane, a to są te kwiatki, które z daleka widać. ;:333 No i rodek cały biały i czerwona azalia rozwija kwiatuszki, a jest już dość dużym krzaczkiem. Mimo wszystko czekam na lilie z ogromną niecierpliwością. :lol:
Moje serduszka też wyrosły wyjątkowo duże, ale jak dotąd mają wyjątkowo mało kwiatuszków. ;:204
Czytam, że u Ciebie będzie bardzo chryzantemowo i już z niecierpliwością czekam na ich spektakl. ;:63
A mnie dzisiaj zmoczył deszczyk. :tan Niestety, tylko zmoczył, bo nawet działki nie podlał. ;:222 A upał zelżał nieco i już coś nie coś dało się porobić. ;:333 Głównie powyrywać rwące się do życia chwasty.
A jutro inauguracja wielkiego grillowania! :tan

Dobrego, spokojnego weekendu, Martusiu. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12016
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Cóż to za cudowny mak u Ciebie właśnie kwitnie?

Iryski też niczego sobie…

Pozdrawiam!
LOKI
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1093
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Marciu ;:196 piękności wręcz są u Ciebie .
Bajka ;:196
Masz wiedzę i dużo wkładasz pracy w ogród ,aż chce się
spacerować i napawać pięknem roślin .
Dbasz o nie .
A co będzie w lecie ?
Czekam z niecierpliwością
.Gorąco pozdrawiam Martuś ;:3
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2796
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Maryniu, przekwitły narcyzy, tulipany też już resztkowe, zieleń zaczyna być wszechobecna w ogrodzie, a kwitnących roślin trzeba wśród niej poszukiwać, za to zapach bzów jest wszechobecny :tan
Burza w końcu dopadła mój ogród i nieźle wytarmosiła mocno już wyrośnięte rośliny, ale z pomocą już się podnoszą ;:333
Pięknej niedzieli, Maryniu ;:196

Jadziu, ten lilak jest ogromny i i zacienia mi pierwsze posadzone piwonie, ale żal mi go odmładzać, niech sobie będzie stary :tan
Iryski zaczynają rozkwitać, to mniej boli tak przekwitanie narcyzów i tulipanów :D
Róże u mnie szczątkowe, to zmartwień mam mniej niż Ty ;:168 . Doglądam najbardziej Amelki, bo chyba zdecydowała się żyć i wypuściła listki ;:138

Lucynko, miałam sporo tulipanów nagromadzonych przez lata, aż mnie podkusiło posadzić je w pobliżu rzeki, bo jakiś czas gryzonie omijały moją działkę, ale już rosną w siłę przedszkolaki :tan
Orliki rozkwitają i u mnie, ale straciłam białą rutewkę, która kwitła wielką chmurą. Została reszteczka, a siać się nie chce ;:145
Lilie już niedługo, chocaż na te pachnące jeszcze trochę poczekamy, to wśród innych kwiatuszków czas szybko zleci.
Na chryzantemy mogę czekać długo, nie śpieszy mi się do jesieni, zwłaszcza, że i tak ciągle kwitną ;:306 .
Miłego niedzielnego wypoczynku, Lucynko ;:196

Loki, to maczek syberyjski. Tylko dwa przetrwały zimę, siewek też nie widzę, trzeba będzie dosiać ;:333
Irysy mają ciężko u mnie, ale chociaż coraz bardziej się buntują, to jeszcze coś tam kwitnie ;:333

Bogusiu, ;:180 , żeby jeszcze w tej bajce nie było złych trolli w postaci gryzonii i ślimaków ;:306
Tak szczerze, to ilością pracy nie mogę się pochwalić ;:131 , bo bardziej poświęcam się właśnie spacerom i podziwianiu :;230
Pozdrowienia serdecznie odwzajemniam ;:196

Floksiki

Obrazek

Obrazek

Lilaki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obiela

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kamasja

Obrazek

Pierwszy złocień

Obrazek

Żywokosty

Obrazek

Obrazek

Listera

Obrazek

Czworolist

Obrazek

Hiacynciki

Obrazek

Obrazek

Gajowiec

Obrazek

Ubiorek

Obrazek

Orliki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16479
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martusiu, masz tak wielkie bogactwo roślinek znanych mi i nieznanych, że aż zatkało kakało i nie wiem, co powiedzieć. :shock: :shock: Przecież nie będę Cię zamęczała pytaniami o nazwy kilku roślin, bo aż wstyd się przyznać do takiego ignoranctwa ogrodowego. ;:171
Napiszę więc krótko: Cudnie kwitnie Twój ogród! ;:138 ;:138

Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11246
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Odurzona zapachem bzów i widokiem licznych ogrodowych piękności :shock: ;:oj powiem tylko, że masz raj w swoim ogrodzie!Brawa dla Ogrodniczki! ;:196 ;:138 ;:215

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Śliczne kolory lilaków.Wszystkie pachnące ?
Piękny masz maj.
I orliki nawet ci już kwitną. Muszę przyjrzeć się swoim.
Tulipany piękne :wink: ;:215
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6314
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Ależ dałaś czadu ostatnimi zdjęciami.
Niezła kolekcja lilaków, ich zapach mogę sobie tylko wyobrazić.
Cała gama ciekawych orlików.
Uroczy kwiatuszek listery.
A czworolist swoim delikatnym kwiatkiem przebija wszystko.
Życzę dalszych, miłych spacerów po ogrodzie, bo naprawdę jest u Ciebie tak wiele do podziwiania.
Pozdrawiam Lidka "A niebo zostawmy im - aniołom i wróblom". Heinrich Heine
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”