Ogród pod wierzbą 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Jakaś ta wiosna poplątana w tym roku :roll: Tak sobie patrzę na to co dzieje się w Twoim ogrodzie i porównuję ze swoją działką. Tulipany Polychroma już u mnie przekwitły, a żonkile i narcyzy ledwo ciasne pąki pokazują i to jeszcze nie wszystkie. a u Ciebie wszystko wespół w zespół kwitnie :tan Ale święta w święta miałam zupełnie odwrotną, niż czytam u Ciebie. Było zaskakująco słonecznie i całkiem ciepło, co ogromnie mi się podobało :heja
Ciemierniki, nawet jeśli już przekwitnięte, to piękne dorwałaś, a Pink Frost to już zupełne cudeńko ;:oj Mam nadzieję, że wszystkie będą rosły znakomicie, a Ice N' Roses Red będzie przynajmniej tak piękny, jak mój.
No i miałam posiedzieć przed kompem i nadrabiać braki, ale pogoda się klaruję, to chyba ruszę przynajmniej na rower, a może i na działkę?
Lepszej pogody, bo zimno wszędzie i zdrówka życzę ;:196
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2797
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Marmarelko, miło czytać, że już jesteś nieco przekonana do narcyzów ;:138 Naprawdę jest w czym wybierać.
Na przedostatnim zdjęciu jest pierwszy kwiatostan niskiej krzewinki Epimedium Sulphureum, niestety już mu zmarzły kwiatuszki i pączki ;:174
Z ozdobnych krzewów nie wyobrażam ogrodu bez forsycji, lilaków, jaśminów, kalin, krzewuszek, oczarów, azalii i rododendronów. Barbule, obiela, guzikowiec, fortegilla też mają stałe miejsce w moim ogrodzie. Z drzew - magnolia - długo rośnie, chyba, że kupisz już dużą.
Piękne i pożyteczne pigwowce i czarny bez.
Z owocowych, obowiązkowo jagody kamczackie i borówki amerykańskie. Oczywiście porzeczki i maliny w trzech kolorach, różne agresty, porzeczkoagrest, winogrona, świdośliwa - to już trochę drzewko i morwa - u mnie duże drzewo, ale można uparcie ciąć i utrzymać krzew. A i jeszcze aronia, uwielbiam jej owoce na surowo, a najlepiej trochę podsuszone, chociaż są cierpkie ;:333
Pomogłam? :D

Iwonko, u mnie pogoda też się wyklarowała, ale na deszcz ;:306
Moje narcyzy szybko wystartowały, a potem długo sta)y w miejscu, wydawało mi się, że wszystkie będą karłowe, ale mieliśmy sporo deszczu i śniegu i szybciutko podrosły i rozkwitają na wyścigi. Za to tulipany jakieś opóźnione i ogólnie u mnie będzie niewiele kwiatów ;:185 , tylko mnóstwo liści.
Co do ciemierników, to w całej rozciągłości podzielam Twoje nadzieje ;:168 i będę bacznie im się przyglądać, bo korzenie miały sfilcowane tak mocno, że trochę się martwię, czy dadzą radę.
Udanej eskapady pod słonecznym niebem ;:196

Pierwszy dzwoneczek szachownicy kostkowatej

Obrazek

Pasażer na gapę - żywokost sercowaty

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I jeszcze narcyzki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16479
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martusiu, niezwykle bogato rozkwita Ci ogródek! ;:138 ;:138
Mnóstwo ciekawych narcyzów, ślicznie tulipany, a nawet niezapominajka już ukwiecona! ;:215
Moje narcyzy, (te, które przeżyły błoto i myszowate) w zasadzie jeszcze w powijakach, :? niezabudki zielone i gdyby nie pierwiosnki, byłoby pustawo na rabatach. ;:108
Nie mniej działka jawi się kolorowo, co dzisiaj zobaczyłam na własne oczy. :tan
Deszczu nie było, tylko chmury, ale ciepło i prawie bezwietrznie ;:333 . Słoneczko szybciej pozwoliłoby roślinkom rozwijać kwiatuszki, ale cóż, nie można mieć wszystkiego. :lol: Tak mówią. ;:162

Niech choć Tobie słoneczko ozłoci ogród, ;:3 ;:3 ;:3 by te wszystkie rabatowe cudeńka pięknie kwitły. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Bardzo fajne kwiatuszki a szachownica,jeśli się nie mylę jest mega-super ;:215
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Fajna rzeczka hiacyntowa oj musi być zapach jak przechodzisz ;:167 Martusiu znów mnóstwo tulipanów i narcyzów i fajny żywokost takiego nie widziałam. Mój bluszczyk jeszcze nie zakwitł tylko pokazał listeczki ,ale żyw jest :) Chyba jednak posadzę go w skrzynce żeby się go nie pozbyć ;:196 ;:3 weekendu
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2797
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Lucynko, możesz mi wierzyć, że Twoja działeczka jest o wiele piękniej ukwiecona ;:196 . U mnie trzeba trochę pochodzić, żeby pooglądać kwiatuszki, przesłaniane przez krzewy i dom, ale mam takiego bzika, że rozsadzam kwiatki po całej działce, przede wszystkim w ochronie przed myszorami i dla możliwości widzenia kwiatków wszędzie, gdzie pójdę. Gdyby były dzieci, na pewno miałabym bardziej uporządkowane rabatki i porządny warzywnik ;:108 , a ponieważ rzadko ktoś mi się plącze po ogrodzie, to zaczyna być założeniem naturalistycznym ;:306 , co też ma swoje plusy, bo odkrywam roślinki, których absolutnie nie sadziłam ;:oj
Narcyzy to moja miłość i nigdy mi ich dość, chociaż wiele z nowszych odmian mi wybyło ;:174 , to uparcie dosadzam :tan
Tulipany muszę dopieścić, bo w tym roku wiele nie zechciało wytworzyć pąków kwiatowych, a i karczownik miał chyba dużą rodzinę do wykarmienia ;:14
Twoje życzenia przygarniam mocno z nadzieją na rychłe ich spełnienie ;:196

Jolu, kwiatuszki bardzo dziękują ;:180 , choć nie machają radośnie zmokniętymi główkami ;:174 .
Szachownica to jest kostkowata, ale ona, niewdzięcznica, nigdy nie podnosi główki, taka jej uroda ;:138 .

Jadziu, hiacynty pachną na sporą odległość, jeśli tylko złapią trochę słoneczka :tan
Ten żywokost sam się u mnie zasiał, podejrzewam jakieś ptaszorki ;:333 , takie ładne liściorki wyrastały wiosną, a potem znikały, to im nie przeszkadzałam. Dopiero w tym roku zakwitł żywokostowymi kwiatkami, to go sobie zidentyfikowałam ;:215 .
Nie wiadomo skąd mam jeszcze czworolist i listerę, a teraz odkryłam jeszcze żywca bulwkowatego, czekam jeszcze na pierwsze kwiatki, bo dotychczas były tylko liście i robił za jaskra ;:306
Za słoneczko dziękuję i Tobie go duuużo życzę ;:196

Żywiec

Obrazek

Listera

Obrazek

Sangwinaria czeka na słońce

Obrazek

Magnolia moknie

Obrazek

Narcyzy też

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Najładniej przebarwiający się mój ciemiernik

Obrazek

Wysiane kandelabrowe z torebki, okazały się ząbkowane

Obrazek

Obrazek

Miesiącznica rozkwita

Obrazek

Brunera

Obrazek

Na koniec słoneczne zdjęcie ziarnopłonu, bo to na niebie nie chce się pokazać ;:185

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12016
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Cudowny festiwal narcyzów… Cieszę się, że jeszcze mogę u Ciebie je podziwiać, bo wyjątkowo lubię te kwiaty, a u mnie to już końcóweczka… No i widzę, że groszek wiosenny pięknie kwitnie. Szachownicy kostkowanej zazdroszczę – pewnie czytałaś w moim wątku jak mnie szkółka zrobiła (wysłali mi białą odmianę zamiast zamówionej dzikiej – na szczęście już pieniążki zwrócili).

Pozdrawiam!
LOKI
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Chociaż i u mnie aktualnie ziemia mokra, to jednak zazdroszczę i wcześniejszego śniegu i obecnego deszczu. Od dwóch miesięcy właściwie nie pada, były może ze cztery dni z opadami, a wiosną to kropla w morzu potrzeb ;:222 Dzisiaj zanosiło się na deszcz, ale w końcu skończyło się jak zwykle.
Szachownica nie jest niewdzięcznicą, ona tylko świadoma swojej urody, wdzięcznie skłoniła główkę ;:108 Miałam kiedyś jeszcze białą, ale ta mi się nie uchowała. Za to fioletowa jest nie do zdarcia ;:333
Martuś, -listeria- to bakteria, tej na pewno nie chciałabyś mieć ;:185 Natomiast roślinka, to Listera ;:196
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6314
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Kilka lat temu i u mnie, na działce, nie wiadomo skąd pojawiła się i zakwitła listera jajowata, ale była tylko przez dwa sezony i znikła.
A żywokost sercowaty również mam, wykopałam sobie sadzonkę na nieużytkach. Rośnie w cieniu i dopiero wychodzą listeczki.
Podziwiam Twoje narcyzy, masz niesamowitą ilość odmian.
Pozdrawiam Lidka "A niebo zostawmy im - aniołom i wróblom". Heinrich Heine
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Widzisz Martuś odpowiedziałaś na czyjeś to pytanie -ziarnopłon-muszę tę nazwę zapamiętać wszędzie go pełno ale na wiosnę śliczną plamę robi,niestety pochorowałam i nie pocieszę się zdjęciem na górce bo tam go najwięcej,szachownica kostkowa gdyby niw skleroza może zdołałabym sobie ją kupić kiedyś,ale widzę że nie ma ochoty się rozrastać taki soliter raczej. :wit
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11246
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

;:333 Zauważyłam w tym roku urodzaj na ziarnopłon ;:oj ...wszędzie go pełno nawet w tych miejscach, w których go dotychczas nie było! :) Dostatek narcyzków wszelakich i kwitnących m.in. u Ciebie podziwiam bo moje większość jeszcze w pąkach... ;:108
Dobrej niedzieli Marto ;:196

:wit !
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2797
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Loki, dziękuję, mnie też ogromnie cieszy widok kwitnących narcyzów. Jeszcze coś tam u mnie zakwitnie, zanim skończą pokaz, ale pierwsze już przekwitły .
Doskonale rozumiem Twoją wściekłość, kiedy czekasz na bordowy kolorek, a pojawia się biały, chociaż ja z niego ucieszyłabym się, bo akurat biała szybko u mnie wybyła, a dawała fajny kontrast. Chyba jesienią poszukam cebulek obu, bo jakoś w tym roku i dzika ma mniej kwiatków.
Gratuluję dogadania się ze szkółką, ja nie mam do tego zdrowia, chociaż jak zamówiony trójlist wyrasta ciemiernikiem, to ręce opadają, ale poczekam, może zakwitnie pięknie ;:oj

Iwonko, dzięki ;:196 . Szybciuteńko pozbyłam się paskudy ;:306 i sprawdziłam co też miałam w tamtym roku! Na szczęście jest tam roślina, bo już nie dałoby się poprawić :oops:
Chętnie podzielę się deszczem, bo w prognozie mam go dużo, a nie lubię ;:185
Szachownicę już przeprosiłam, może pozwoli się udobruchać i nie wyprowadzi się z ogrodu? Biała zrobiła to już dawno i u mnie ;:174 .

Lidziu, nie strasz, moją listerę zauważyłam dopiero w tamtym roku kiedy kwitła, to musiała być już wcześniej, na razie jeszcze jest i ma pąk kwiatowy, może się rozsieje?
Narcyzy to moja miłość ;:196

Jolu, ziarnopłon kwitnący jest piękny, ale u mnie ponawia się wszędzie ;:14 . Niby niekłopotliwy, bo zaraz zniknie do następnej wiosny, ale pod ziemią rozrasta się mocno i obawiam się, że szkodzi kwiatkom przy których rośnie, a pozbycie się jego bulwek, to syzyfowa praca!
Szachownica może się nie rozrasta szaleńczo, ale tutaj mam ją już 7 lat, a i wysiew nasion się udaje ;:333
Dużo zdrówka i słoneczka ;:196

Maryniu, też mi się wydaje, że to wyjątkowo dobry rok dla ziarnopłonu. Wszędzie go pełno, kwitnie mi nawet w murawie blisko domu, a tam go jeszcze nie było ;:oj .
Wiosna jakaś mało wiosenna, ale kwiatki mimo wszystko kwitną, a ja nie mogę im się poprzyglądać w ogrodzie, bo zamarzam. Więcej oglądam je na zdjęciach niż na żywo, a Twoje czekają na ciepło, żebyś mogła jak najwięcej je podziwiać ;:215
Pięknego, słonecznego dnia, Maryniu ;:196

Wczoraj pod wieczór wypogodziło się, a nawet słońce zaświeciło, za to ranek znów oszroniony ;:145 . Jednak kwiatki rozkwitają i zimno im nue przeszkadza ;:oj

Kwitnącego iryska przytargałam od koleżanki :tan

Obrazek

Tulipanki potrzebują słońca

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pierwiosnki forumowe (Lucyko, Iwonko, Izo, Dorotko ;:196 ). Będzie ich więcej :tan , wyniosłe sobie wysiałam, a pełne zamówiłam ;:224

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Narcyzy wszystkie cudne, ale te z niewielkim przykoronkiem są naj!
Te odchuchane z drobniutkich cebulek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Słonecznej niedzieli :wit
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12016
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Ja tam szkółkom jak coś spierniczą nie odpuszczam…

Piękny masz festiwal pierwiosnków… Śliczne psie zęby ( :;230 ) - u mnie wypadły…

Pozdrawiam!
LOKI
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”