Ogród pod wierzbą 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2797
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Ogród pod wierzbą 2

Post »

Witam w nowym wątku :wit , poprzedni jest tutaj:
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... start=1224
Mam ogród przydomowy na dwudziestoarowej działce, gdzie sadzę sobie kwitnące kolorowo kwiatuszki. Obiecywałam uporządkować swój busz, ale to były czcze obietnice i ogród pozostał nieujarzmiony, a nawet jakby stał się jeszcze bardziej samowolny ;:131
Nic nie będę planować, co ma być, to będzie. Mam nadzieję, że zawsze coś zakwitnie, a ja to wypatrzę i Wam pokażę.
Zapraszam.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Skoro świt,dzień dobry.Jest taki i niech taki zostanie.Wolność przede wszystkim i dla roślin również.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Ogrodów "pod linijkę", jest mnóstwo, a takich prawie dzikich i nieujarzmionych stanowczo zbyt mało. I raczej nie masz problemów ze znajdowaniem roślin, ciągle nas czymś zaskakujesz, pokazujesz takie cuda ;:oj , że nie chce się od Ciebie wychodzić. Żarnowce i łubiny bardzo lubię, zawsze lubiłam jak mi migały zza szyby pociągowego wagonu. Teraz brakuje takich widoków, pociągiem dawno już nie jechałam, a ustawione wzdłuż dróg bariery dźwiękoszczelne zabierają całą przyjemność z podróżowania.
Pozdrawiam z samego rana i miłego dnia ;:196
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Szybciutko zaznaczam wątek, aby mi nie umknął. Obiecuję wrócę ;:65
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11246
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

marta64 pisze: Mam nadzieję, że zawsze coś zakwitnie, a ja to wypatrzę i Wam pokażę.
Też mam taką nadzieję,będę tu stałym gościem i podziwiaczem bo jest co oglądać! :D
Ogród tętniący bujną i różnorodną roślinnością a i perełki wypatrzeć można! ;:138 Miłego dnia Martusiu ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11464
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martuś cudny irys. ;:oj Porządkowanie to nieustanny proces, rzadko się nam udaje go zrealizować. Wczoraj nasadziłam w różnych miejscach cynii i tytoniu, a miało być uporządkowane. :;230

Obrazek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42085
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Witam Martusiu Ciebie ;:196 i Twój cudowny, kolorowy z mnóstwem nieznanych mi rarytasków. Nie idzie nam znowu wymiana, ale to się kiedyś musi zmienić :D Życzę Ci wspaniałego sezonu i zdrówka bo to najbardziej pożądany kwiatek :lol:
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

I mi bardzo ten irys się spodobał .
Ale i piwonia już ładnie ci rozkwitła.
Ja jeszcze czekam na swoje. Moje jeszcze w głębokich pąkach.A czy wszystkie zakwitną to nie wiem.
Pozdrawiam cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Nowy wątek?! Brawo ;:138 Nie mogło mnie tu zabraknąć, więc jestem ;:196 Oczywiście jestem zaskoczona kwitnieniami w Twoim ogrodzie ;:oj Ogród powinien żyć, a nie udawać. Nadmierna kontrola, ograniczanie i porządkowanie przeszkadza mu żyć ;:108 Ciesz się swoim cudnym ogrodem i chwal - będziemy podziwiać ;:196
Na koniec małe pytanko - co to za piwonia o pięknym kolorze i budowie kwiatu? Bardzo mi się podoba ;:oj
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martuś i ja przywitam się w nowej odsłonie Twojego dojrzałego i barwnego ogrodu. ;:7 ;:7
Pięknie go rozpoczęłaś, prezentując portrety okazałych kwiatów, wszelakich kształtów, kolorów i gabarytów. ;:433 ;:433
Będę tu zaglądać, bo jest co podziwiać i odkrywać kolejne perełki roślinne. ;:63 ;:138
Pozdrawiam serdecznie i niech Ci pogoda dopisuje, taka dopasowana do potrzeb. ;:167 ;:168 ;:196
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12016
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

No nie wiem czy każdy chwast ma w sobie coś ładnego? Co ma ładnego w sobie taki perz na przykład? Albo taka koniczyna drobnogłówkowa? :wink:

Strasznie mi się podoba Twoja kolekcja orlików. No i maki. Czy tam maczyska? :wink:

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2797
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Gorąco witam wszystkich, miłych gości ;:4 :wit
Dziękuję, że jesteście ;:196 .

Janku, niestety, wolność dla dużych kończy się niewolą, a nawet śmiercią dla małych, a przecież małe też jest piękne, dlatego tym większym muszę ją ograniczać.

Iwonko, dzięki za wsparcie ;:196 i bardzo dziękuję, że w moim ogrodzie przybyło tyle cudeniek od Ciebie :tan
Łubiny sieją się u mnie samowolnie, ale żarnowce bardzo trudno mi uchować, coś im nie odpowiada, a ja nie mogę dociec co to może być ;:185

Dorotko, mam nadzieję, że jeszcze zajrzysz ;:196

Maryniu, :wit , dziękuję, że jesteś.
Pięknej niedzieli ;:196

Soniu, ;:196 . Tobie porządkowanie udaje się fantastycznie ;:oj , a niewielki bałaganik jednorocznych, na krótko może zakłóci elegancję ogrodu, ale ucieszy kolorami cynii i zapachem tytoniu ;:138

Marysiu, ogromnie mnie cieszy Twoja wizyta :wit .
Wymianę w końcu ogarniemy, teraz zdrówko jest najważniejsze i ładna pogoda, to i sezon będzie udany;:196

Aniu, dziękuję w imieniu irysa ;:196
Te piwonie są jeszcze wcześniejsze niż moja "majówka", która dopiero teraz zakwitła, reszta też jeszcze w pąkach i też nie wszystkie zakwitną, nawet z tych, które do tej pory kwitły niezawodnie. ;:145

Izo, ;:180 , nowy wątek odwlekałam, ile mogłam, ale w końcu się zmobilizowałam.
Myślę, że masz na myśli piwonię z trzeciego zdjęcia? To krzewiasta Delavaya.

Stasiu, witam Cię gorąco , dziękuję za pochwały i dobre życzenia ;:180 Wszystkie odwzajemniam i zapraszam ;:196 .

Loki, perz, a zwłaszcza jego kłącza są bardzo zdrowe, a części nadziemnych używał mój kot i mimo hulaszczego trybu życia, miał się dobrze przez trzynaście lat! Wiechy kwitnącego też są ładne, a kwiatuszki koniczyny podziwiałam na Twoich zdjęciach.
Orliki robią co chcą w moim ogrodzie, każdego roku zmieniając, a to kolory, a to kształty kwiatów i miejsce występowania.
Maczyska rosną w jednym miejscu, ale maczki, mam nadzieję, będą robić mi niespodzianki.

Sporo kwitnie w ogrodzie, niektóre zdjęcia przedwczorajsze, ale aktualne.
Udało mi się w deszczu złapać kolor piwonii, to powtórzę ich zdjęcia, może ktoś zna ich nazwy?

Obrazek

Obrazek

A ta ma piękny bordowy kolor, ale na zdjęciu wychodzi mi czerwony.

Obrazek

Jeszcze raz moje maki, bo one kwitną tylko przez mgnienie oka ;:167

Obrazek

Kawałek ogrodu, zarośnięty wiesiołkiem, zamierzałam przekopać, ale pogoda mi nie pozwoliła, a teraz nie będę tam za bardzo grzebać, bo odkryłam kwitnącą Listerę jajowatą! Może jeszcze coś storczykowatego się pojawi?

Obrazek

Czworolist też pojawił się bez mojego udziału

Obrazek

Ostatnia kamasja Sacajewa

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pięknej, słonecznej niedzieli Wam życzę :wit

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Fajny taki ogród, w którym coś się "odkrywa" :tan Oczywiście musiałam sprawdzić, to za cudo, bo wielu roślin w waszych ogrodów zupełnie nie znam. Mój, mimo iż maleńki, też czasami pozwala mi na takie radości. Ostatnio znalazłam tak rutewkę, którą miałam obawy, że Filip usunął wraz z podagrycznikiem. Na szczęście tam nie doszedł, to udało mi się ją wypatrzeć ;:215
Maki piękne, sztywno się trzymają, ale rzeczywiście ich żywot krótki. Z czosnkami stworzyły doskonały duet kolorystyczny ;:63 .Na szczęście zostaną zastąpione innymi kwitnięciami, nie będzie nudy.

Roślinki niech rosną Tobie na pociechę, u mnie miały już ciasno.
Niedziela zapowiada się słoneczna i bardzo ciepła. Tobie również miłego dzionka ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”