Ogród pod wierzbą 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2864
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Lucynko, nie ściemniam, nie mam siły do dźwigania konewek po całym ogrodzie, ani czasu, bo maleństwo przeważnie już o 5.30 woła ratunku z łóżeczka, to biegnę, żeby córka mogła sobie jeszcze pospać, chociaż teraz, kiedy są u mnie. Ogród mocno cienisty, to jakoś roślinki dają radę, mimo braku opadów ;:333
Obawiam się, że dłużej poczekam na kwiat obrazków, bo stała na nich drabina i nawet liście powyłamywane ;:145 .
Pospinałam szpilkami i obsypałam ziemią, zobaczę czy taki "opatrunek" lpomoże im przeżyć.
Irysy bardzo dziękują za pochwałę ;:180
Na ostatnim zdjęciu jest kwiatostan szkarłatki, rozwijający maleńkie kwiatuszki.
Młodsza wnusia wycałowana w realu, a starsza już wirtualnie, bo kiedy Ty pisałaś, ona już była na lotnisku ;:145
Twoje życzenie się spełniło ;:333 , w sobotę popadało i dzisiaj też zapowiada się deszcz ;:196

Aniu, dziękuję, że zajrzałaś i to z pochwałami ;:196 , ja też bardzo lubię jak dużo kwitnie ;:224 .
Irysy mam od zawsze i tylko dokładam, nie potrafię ich się pozbyć, chociaż coraz trudniej znaleźć im dobre miejsca.
Łubinów w tym roku mam niewiele, dużo starszych nie obudziło się wiosną ;:185 , zima nie była dla nich łaskawa, ale siewki rosną ;:333 .

Jadziu, ja też mam ogromne zaległości w pisaniu :oops: , jakoś tak mało czasu mi się zrobiło w dzień i noc za krótka ;:oj
Na ostatniej fotce jest szkarłatka amerykańska.
U mnie z irysem sąsiaduje liliowiec Middendorffa, a przynajmniej za takiego go mam, bo jak patrzę na zdjęcia w necie, to już zupełnej pewności nie mam :roll: Moje siewki są wyższe, nie mają brązowych pąków i praktycznie już przekwitły, a ten jest teraz w pełni kwitnienia ;:333
Weekend spędziłam imprezowo ;:196

Loki orliki u mnie są tam gdzie chcą i takie jak akurat zechcą zakwitnąć, tak jak i łubiny.
Amsonia nadreńska u mnie już przekwita, co jest dziwne, bo u Ciebie wszystko szybciej ;:oj . Może masz jakąś inną jej odmianę?
Co do moszenek, to może jakieś przeczucie :D , bo dopiro po południu fajnie wyglądają, kiedy już są w cieniu leszczyny :wink:
Maczki już niestety kończą kwitnienie na ten rok, jeszcze tylko jednoroczne przewiną się przez ogród.

Do ślimaków i poskrzypki dołączyły w tym roku większe chrząszcze. Łanocha pobrzęcz żre lilie, piwonie, a łubiny wręcz masakruje. Na piwonii przyłapałam złotozieloną kruszczycę złotawkę, ale na róży jest ich całe stado! Co one tam robią?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zakwitają też zupełnie nowe irysy, kuszące falbankami

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Udało mi się nareszcie coś napisać!
Pozdrawiam wszystkich serdecznie, życząc pięknych czerwcowych kwitnień :wit
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Dziękuję Martusiu ;:196 imprezowanie jak najbardziej wskazane sama bym poimprezowała :;230 Znów same śliczności irysowe ;:215
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martusiu, ależ w Twoim ogrodzie kwiatowy kolorowy zawrót głowy!!! ;:31
Na temat rozmaitych robali zamilczę, obrzydliwa jestem. ;:202
Widzę śliczne piwonie, urocze irysy, pachnące goździku, kwitnące liliowce(?), obuwik - rarytasik prawdziwy, piękne bodziszki i naparstnica ;:138 ;:138 ;:138 , a nawet lilie już ukwiecone ;:219
Szkarłatki nie rozpoznałam? ;:306 Udało Ci się tak jej kwiatek sfotografować, by zagadką się stał ;:215 , a przecież na mojej działce mam kilka sztuk tej roślinki.
Szpileczki jak u krawcowej, ;:131 też jestem ciekawa efektu.

Gdybym miała wnusie, na pewno postępowałabym tak samo,niestety nie jest mi to dane, a tak bardzo kocham dzieci! ;:167
Cieszę się wraz z każdą babunią, która może przytulać swoje wnuczęta. ;:63
Tak więc poświęcaj młodszej wnusi tyle czasu, ile tylko możesz, bo to ogromne szczęście. ;:167

Pozdrawiam cieplutko i zdrówka Wam wszystkim życząc, buziaki zostawiam. ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

No z orlikami u mnie to samo – krzyżują się wesoło i sieją się gdzie popadnie. Z łubinami za to gorzej, w tym roku po raz pierwszy odkąd mam ogród nie miałem żadnego kwitnącego łubinu wieloletniego… W ogóle łubiny zostały mi tylko dwa i w tym roku wyprodukowały jedynie liście… Nawet siałem do doniczki i potem wysadzałem w tym roku, ale jakoś marnie te sadzonki wyglądają, nie wiem, co z nimi nie tak. Co do amsonii – myślę, że to kwestia tego, że ta u mnie robi się coraz bardziej zacieniona… Moszenki są cudowne – u mnie przyciągają ogromną masę zadrzechni fioletowych… Już z oddali słychać to basowe buczenie… Kruszczyca piękna! A jeśli pytasz co one robią na różach, to odpowiedź brzmi: jedzą. O ile larwy szamają kompost, o tyle dorosłe chrząszcze żywią się głównie nektarem, pyłkiem i w ogóle kwiatami, a róże są ich ulubionym przysmakiem.

Piękne fotki w ogóle. No i piękne kwiatuszki. Obuwika zazdroszczę.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11278
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Tyle się u Ciebie dzieje ;:215 co prezentujesz na portrecikach a pokaż od czasu do czasu,ogród w szerszej perspektywie bo z pewnością jest co oglądać.Za obuwika ;:138 ja jakoś nigdy nie porwałam się na ich uprawę ;:131 Miłego weekendu Martusiu! ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1698
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Nawet nie wiedziałem, że łanocha robi takie szkody - u mnie występuje też ale oprócz zjadania pyłku i nektaru nic więcej nie zrobił nigdy. To u Ciebie chyba jest ich dużo, że robią Tobie takie uszkodzenia. Wiem wiem co wychodzi z nasion zbieranych z łubinów :wink: Zebrałem nasiona z żółtego - i mam różowe, różowo-fioletowe, białe - ale żółtego ani jednego :wink:
A co to za kwiatek pod zdjęciem goździka a nad obuwikiem? Przypomina iksjolirion ale przypuszczam, ze to bliski krewniak po prostu.
Kolekcja kosaćców piękna :)
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Nie jesteś pierwsza, która wspomina o kruszczycy na różach ;:224 Ciekawe, że u mnie ona bytuje tylko na bardziej "pierzastych" kwiatach, czyli na bzie Mayera i na rodgersji. Na różach nie widziałam jej nigdy. Przed chwilą wyczytałam, że to szkodnik piwonii i może wygryzać dziury w płatkach. Moja jest jakaś łaskawsza ;:108 Osobiście ją lubię i zawsze zachwycam się jej pięknem, ale być może zmieniłabym zdanie, gdyby niszczyła mi kwiaty.
Obuwik jest piękny, a jakoś do tej pory nie widziałam go na żywo. Tylko w nielicznych ogrodach można go zobaczyć i Twój do takich należy. Nie dziwię mu się, że tak ładnie u Ciebie rośnie, w takim towarzystwie wręcz nie wypadałoby mu się zachować inaczej ;:oj
Wnusia wołająca rano na ratunek, zdecydowanie nie może czekać. Ogród Ci nie ucieknie, a wnusia za jakiś czas wyjedzie. Ciesz się nią na razie, wszystko inne poczeka ;:108 Pozdrawiam ;:196
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martuś :wit piękne kwiatuchy to już lato w Twoim ogrodzie
pełną parą .
Te wszystkie popijające nektar z kwiatów to i u mnie są .
Nie biegam za nimi ,nie wyganiam ,zgodnie z zasadą ,
że dla wszystkich wystarczy ;:306
Marciu wszystkiego dobrego ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Witaj Martusiu :D przepadłam na jakiś czas, bo tyle zmian w moim życiu, na szczęście pozytywnych.
Niestety nowe przyjemności to zaniedbanie starszych. Rzuciłam się na ogród po ubiegłorocznym zaniedbaniu i naprawiam, ulepszam na szczęście z pomocną dłonią.
U Ciebie tylko obejrzałam śliczne irysy, bo nie mam szans nadrobić połowy sezonu. Nie będę obiecywać poprawy, żeby potem nie świecić oczami, ale postaram się czasem wpaść :D
Pozdrawiam serdecznie ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Ale dużo pięknych kwitnień u ciebie . :wit
Zgromadziłaś dużą kolekcję irysów. ;:215
Piwonie śliczne. a ta https://www.fotosik.pl/zdjecie/e2d6e6187a9da7f2 to już mega cugo:) ;:108 ;:108
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martuś miałam na myśli ten czosnek, wyjątkowo ładny, może znasz nazwę?

Obrazek

Nadrabiam zaległości w pisaniu, upał niemiłosierny, więc siedzę w domu. ;:173
Piwonie szczególnie popodziwiałam, różowa z morelowym środkiem piękna. ;:oj
Miłego weekendu. ;:196
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1940
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Cześć Martuś jak tam żyjesz w te upały bo ja ledwo dycham ,może nie długo da troszkę odpocząć od tych upałów.Trudno utrzymać przy życiu niektóre kwiatki,tak wszystko schnie.Doszłam do nieciekawego wniosku, poty wylewam, męczę się niesamowicie a sadełko nie znika nie mogło by to tak działać? przynajmniej byłby z tej męki jakiś pożytek :;230 Piękne masz te kwiaty ale zdjęcia super wyraźne mnie wychodzą albo takie prześwietlone albo zamglone ,no fakt mam chyba najtańszy aparat w historii ;:306 Życzę odrobinę orzeźwienia i mgiełki porannego deszczyku :wit
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Ależ spora kolekcja pięknych irysów.
Marta, ta fotka dzwonków na tle pnia - mistrzostwo. ;:303
Może nie zdeptali do końca tego obrazka włoskiego. Poczekamy na czerwone lub pomarańczowe kuleczki. Może akurat się pojawią jeszcze w tym sezonie. Zawsze wyczekuje tego momentu, bo fajnie się prezentują takie koralikowe kolby.
Pozdrawiam ;:168
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”