Ogród pod wierzbą 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11293
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Oglądałam od końca postu i już myślałam, że to u Ciebie :shock: :D
Choć zapewne i w Twoim ogrodzie już będzie co podziwiać ;:108
Pogoda się poprawiła więc i w naszych ogrodach coraz bardziej wiosennie. :heja
Serdeczności Obrazek
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Przepiękne widoki. ;:167
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martusiu, kolorowy zawrót głowy! ;:138 ;:138 Możesz zdradzić, gdzie taka wiosenna aura już panuje?
Ogromne łany żonkili czy krokusów robią niesamowite wrażenie na fotografii, ;:333 ale to nie to samo, co na żywo. ;:303 Miałaś czym oczy nakarmić i nacieszyć. ;:215 ;:63
Ciekawa jestem, jak zastałaś swoje sieweczki na parapecie. Mam nadzieję, że w dobrym stanie. ;:204

Idą słoneczne dni, ale jednocześnie mroźne noce. Natura znów przystopuje. ;:108 W sumie nie powinno nas to dziwić, wszak jeszcze zima w kalendarzu. :lol:

Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martusiu zazdroszczę tych cudnych widoczków ;:167 ;:167 Wiadomo ogrodnikowi zawsze mało kwiatów mogłyby kwitnąć na okrągło.Jednak Matka Ziemia też musi odetchnąć od rodzenia. Witaj w domu ;:196 ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2884
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Loki, a u mnie ranki mroźne, ale słońce w dzień wyciąga kwiatki z pąków.
Uwielbiam wędrówki wśród tych kwitnących łanów :tan . Tam są chyba miliony cebulek, rosną wszędzie, w grupach i pojedynczo. Szkoda, że jeszcze nie wszystkie narcyzy były rozkwitnięte i tulipany w liściach ;:174

Maryniu, niestety, to nie u mnie ;:145 . Mam za mały ogród i za dużo chciejstw, na takie szaleństwa cebulowe, ale i w moim ogrodzie kwiatuszków przybywa każdego dnia ;:215
Pozdrawiam gorąco ;:196

Kasiu, ;:196

Lucynko, takie widoki to w parkach, na skwerach i brzegach rzek w Cardiff w Wielkiej Brytanii.
Pierwsze kroki w domu skierowałam do siewek, dopiero w drugiej kolejności zajrzałam do papużek ;:306 .
Heliotrop trochę się wyciągnął, ale ogólnie super, nawet nie wyschła mu ziemia ;:333 . Kobea też się pięknie trzyma, mimo, że ona miała już sucho, bo nie była przykryta. Oceń sama.

Obrazek

Obrazek

Lucynko, myślisz, że mogę liczyć na kwiaty?
Noce mroźne i to więcej na minusie niż prognozują, a ma być jeszcze gorzej, ale wiosenne roślinki sobie radzą, gorzej będzie, gdy zaczną wyrastać hosty i lilie ;:174
Na razie cieszmy się słoneczkiem ;:196

Jadziu, ;:196 jest czego! A wiesz jak ja zazdroszczę tym, którzy tam są codziennie i wcale nie po to, żeby podziwiać kwiatki, tylko na spacerze z psami albo dziećmi, które ganiają po wszystkim jak leci? :evil:
Jakoś ziemia w Anglii sobie radzi bez mrozów i nie miałabym nic przeciwko niewykopywaniu dalii, mieczyków i innych wrażliwców ;:108
Słonecznego tygodnia, Jadziu ;:196

W ogrodzie nie ma szaleństwa wiosennego, bo noce mroźne, ale kwitnień przybywa.
Ranniki już zaczynają przekwitać, a miłek już z kilku kwiatków zrzucił płatki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pierwszy rozwinął się irysek Clairette

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Sporo wiosennych kwiatków zdecydowało się zakwitnąć.
Nie wiem co u mnie się dzieje.Pojadę dopiero jak będzie cieplej bo jak na razie chłodno.
Fajnego wieczoru w ciepłym domku. ;:138
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martusiu, bardzo ładne sieweczki heliotropu ;:303 , gotowe do pikowania, a kobea już taka wyrośnięta ;:63 , co wróży piękne kwitnienie w dobrym czasie. ;:215
Jednak zadziwia mnie Twój kwitnący ogród, ;:111 który nic sobie z nocnych mrozów nie robi i pozwala tylu rozmaitym roślinkom pysznić się cudnymi kwiatuszkami! ;:433 ;:433
Dawno nie byłam na działce, ale M codziennie raportuje, że nic nie przybyło, a ponieważ mokra ziemia jest skuta lodem, to jeszcze trzeba poczekać. ;:108 No to czekam i na razie podziwiam kwitnienia w Twoim ogrodzie. :D
Pozdrawiam cieplutko, słonecznie. ;:3 ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Marto jednak na Wyspach dużo cieplej, szybko cebulowe zakwitły. Odwiedziłaś swoich najbliższych to na pewno wróciłaś pełna energii.
Jakie spore kobee, ja już jej od kilku lat nie sieję. Mocarne sadzonki, bo dały radę podczas Twojej nieobecności.
Dziś dobrze pooglądałam drugie miejsce z rannikami, cieszę się bo teraz widać takie miniaturowe sieweczki, nawet w doniczce coś kiełkuje. Łączka ranników za kilka lat u mnie może będzie, tylko łapki podczas plewienia muszę poskromić ;:306
Marto roślinka doniczkowa od Ciebie, zapamiętałam nazwę Fygelius, przechowywana w piwnicy zaczyna rosnąć. Czas jej dać większą doniczkę, czy mogę to zrobić już teraz, nie zaszkodzę jej. Będzie nadal stała na okiennym parapecie piwnicy w razie ciepłych dni będę ją wystawiała na chwilkę do ciepła.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1112
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martuś witaj ;:196
No wiosna u Ciebie przepiękna ;:138
Super jest wyjść do ogrodu i cieszyć się kwitnieniami.
A to sobie odpoczęłaś czytam ,bardzo super .
Odpoczynek najważniejsza sprawa :D
A byliśmy w Anglii w 2019 i w czerwcu jeszcze nie było kwitnień ,
może dlatego że to było nad samym kanałem L M.
Marciu dużo pięknych słonecznych dni i zdrówka życzę ;:167
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11293
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

To u Ciebie Martusiu ;:168 jest już na co popatrzeć w ogrodzie ;:333 Nawet miłek się wdzięczy i przylaszczka oczkiem łypie ...Ciemierniki zakwitły... ;:215
Jeszcze tylko ciepełka nam trzeba! :D

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martusiu, u Ciebie wiosna już na całego. Cudnie zakwitły ranniki ;:oj , przebiśniegi, ciemierniki. Aż serce się raduje na takie widoki :tan
Czy znasz nazwę odmianową Twojego oczara? Ile ma lat i jak duży urósł? Przymierzam się do niego, ale nie wiem czy nie urośnie zbyt wielki? Trochę obawiam się olbrzymów w ogrodzie. Mój mąż już zaczyna narzekać, że ciągle coś nowego chcę sadzić i zagęszczam ogród :;230 Boi się pewnie o trawnik, bo w niedzielę prosiłam go o wbicie palików, żeby "trochę" wyrównać rabaty kosztem naprawdę niewielkiej połaci trawnika ;:306 Nie wiem o co ten krzyk? Przecież to tylko wzdłuż jednej rabaty ma być... :;230
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Twoje wiosenne Martusiu wciąż na czele stawki ;:215 Dzisiaj trochę pracowałam, jednak ziemia zamarznięta z wierzchu nie dało się wyrywać trawska ze ścieżek. Jednak znów jakiś tam postęp zrobiłam. Na razie tylko Ranniki i krokusy brylują oraz liście narcyzów i gdzie nie gdzie tulipanów . Pokazują się też kokorycze, a malusia sadzonka jaśminowca pokazuje nieśmiało pączki liściowe :heja ;:196 ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2884
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Danusiu, u mnie też chłodniej z każdym dniem, a miało być tak pięknie :roll:
Mimo zimna, coś tam rozkwita w ogrodzie, ale cieplutka wiosenka się oddala, a nawet jakby zima wracała ;:174
Ogród mam tuż za drzwiami i jak jest zimno, to nie chce mi się wychodzić, a na działkę, to już wyprawa i musisz poczekać do cieplejszych dni ;:196

Lucynko, ;:180 dziękuję za pochwały dla moich sieweczek. O kobeę jestem spokojna, jak już wykiełkuje, to twarda jest, najbardziej zależy mi na sukcesie w wysiewie heliotropu, bo to mój pierwszy raz :wink:
A w ogrodzie coś tam ciągle rozkwita, choć mrozik nocą nie pozwala kwiatuszkom rozwinąć w pełni swojego uroku, jaki pokazują w ciepłe dni.
Jestem pewna, że i u Ciebie coś tam się pokazuje ;:215 Swojemu eMowi nie zaufałabym w tej sprawie, bo powiedziałby mi, że coś kwitnie, dopiero gdyby zobaczył łan floksów ;:306
Ciepłego słoneczka, Lucynko ;:196

Dorotko, w Walii nie ma mrozów, bananowce rosną w ogródkach i warzywa mają ciągle świeże, prosto z grządki, czego najbardziej im zazdroszczę, poza kwiatkami.
Niestety, po powrocie nastrój mi siada, bo jeszcze bardziej tęsknię ;:145 , zwłaszcza, że pogoda nie pozwala zatracić się w ogrodzie.
Miejsca z rannikami koniecznie zostaw w spokoju, bo jak będziesz tam dziabać, to czarno widzę biedne sieweczki ;:306 .
Fygeliusa możesz spokojnie przesadzać, a na dworze może stać nawet w chłodne dni jeśli tylko nie ma mrozu, bo rozbudzone w przechowalni młode listeczki, mogłyby zmarznąć.

Bogusiu, dziękuję bardzo za pochwały dla mojej wiosny ;:168 , coś tam rozkwita, mimo, że zima chce jeszcze pokazać pazur.
Bogusiu, w czerwcu to pewnie już było po kwitnieniach wiosennych, nawet listków po cebulowych nie było widać, a lato jeszcze nie zdążyło rozwinąć kwiatów, albo byłaś w miejscach, gdzie było mało rabatek ;:174
Wcześniej córa mieszkała w Brighton, to nad samym Kanałem kwiatów niewiele, raczej krzaczory i trawy męczone wiatrem, ale ogródki w mieście, im dalej od wody, tym bardziej urocze.
Szybko pięknej wiosny na działce, Boguniu ;:196

Maryniu, ;:196 właśnie o to ciepełko jakoś trudno, ale postępy widać codziennie. Tydzień temu było niewiele tulipanów na powierzchni, a teraz już chyba wszystkie wystawiły nosy, a tu jakąś zimę zapowiadają ;:145

Dorotko, ;:180 , ranniki zawiodły mnie w tym roku, bo jak zakwitały, to już było ciepło, a teraz już zaczynają przekwitać, a tu zima idzie ;:oj
Oczara kupionego jako dwa półmetrowe patyczki,mam już około 10 lat, niestety bez nazwy. Każdy patyczek jest inną rośliną, jeden jest wysoki, ma 2m, kwitnie na żółto jesienią i pachnie, a drugi kwitnie czerwonawo właśnie teraz, ale nie pachnie. Ten jest bardziej rozłożysty i nie dorósł jeszcze do metra. Podejrzewam, że to jakaś odmiana, której nie potrafię dopasować do opisów, zaszczepiona na tym żółtym jako podkładce, ale boję się wykopać i sprawdzić, bo ponoć nie lubią przesadzania, a ukorzenianie patyczków mi się nie udało. Zamierzam spróbować odkładów powietrznych i jak się uda, to jak już sadzonki mi zakwitną, obejrzę korzenie matecznych, ale to pieśń przyszłości!
Oczary sobie posadź koniecznie, tylko kup kwitnące i pachnące sadzonki! Miejsce musisz dobrze przemyśleć, żeby rosły nie nękane przesadzaniem i po latach będą sporymi krzewami ok. 2-3 m wszerz i wzdłuż, a podobno nie lubią też przycinania, chociaż przycięcie patyczków na sadzonki, moim nie zaszkodziło.
Nie wiem co nasi mężczyżni widzą w tej trawie? Mój ostatnio przed wyjazdem, zaczął mierzyć szerokość trawnika między rabatami, ale zapiski zostawił pod moją "opieką" :;230

Jadziu u mnie akurat wczorajsza noc była bez przymrozku, za to dzień okropnie zimny i coraz zimniej ma być!
Właśnie kokoryczy, poza lakolistną, nie widzę u siebie, o te bulwiaste się nie martwię, one wyskoczą jak z procy ale złocista i bladożółta powinna mieć listki!
Sadzonka jaśminowca cieszy mnie najbardziej :tan ;:196

A wiosna się nie poddaje.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”