Ogród pod wierzbą 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Ojej to ostatnie zdjęcie mnie przeraziło, już paskudy wychodzą ;:oj
Aż nie do uwierzenia, u mnie ze 40 cm śniegu zalega... u Ciebie piękna wiosna ;:138
Fajnie że prymulki , które sadziłaś w styczniu mają się tak super, będą cieszyć oko pięknymi kwiatkami ;:167
Martusiu, epimedium faktycznie ma piękne liście, a czy zalążki kwiatków też u Ciebie już u nich widać?
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Wow! Martusiu! :roll:
Toż w Twoim ogrodzie już prawie wiosna! ;:111
Przyznaj się: podgrzewasz rabatki? ;:204 ;:218
Ja nawet nie próbuję wybrać się na działkę, bo skoro w mieście wielkie kałuże wody zajmują trzy czwarte wolnej przestrzeni, to na mojej glinie można się już tylko ślizgać. ;:223 Chociaż czemu nie, zamiast na ślizgawce... ;:306
Po rzęsistym deszczu i potężnej śnieżycy zaświeciło mi słoneczko ;:3 , którego tak nieprzerwanie mi życzysz, za co serdeczne dzięki. ;:167
Cieplutko, słonecznie pozdrawiam i buziaki posyłam. ;:79 ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martusiu mogłaś sobie darować ten ostatni obrazek bo już mam przed oczyma całą ich bandę. Przedwczoraj tez ich parę ubiłam bo byłam sprawdzić jak tam u mnie z wiosną. Rannik jeden się znalazł parę paków ciemierników też było także nieźle a i irysy Katherine Hodgkin też wylazły .Nie ma co porównywać do Ciebie ,ale takie maleństwa i mnie cieszą . Dzisiaj za to pogoda barowa ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Marta wszystko fajnie,ale ten ślimak???
U nas całą noc lało.Zimno jak w zimie. ;:306
Dziś wzięłam się za dosypywanie ziemi dla fiołków afrykańskich.Pierwiosnków na razie nie ruszam. :D
Miłej końcówki dnia. :wit
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Marto te dziady już wylazły ;:oj nie ma od nich odpoczynku.
Widzę, że zawilce masz na wierzchu, muszę jutro sprawdzić czy w moich- Twoich jest już jakiś ruch.
Marto z miłą chęcią pooglądam Twoje floksowe pole jeszcze raz, możesz wklejać te same zdjęcia. Na pewno nikomu to nie zaszkodzi, a wręcz przeciwnie poprawimy sobie humor.
Moje epimedia też mają ładne liście, a zawsze po zimie musiałam je ścinać do zera.
Marto nie wiem czy pamiętasz jak dopytywałam Ciebie o wysiew ożanki. Wg Twoich porad robiłam zeszłego sezonu wszystko, jakaż moja radość jak dziś wypatrzyłam, sadzonki pięknie przezimowały. Mam nadzieję, że zakwitną w tym roku.
Ciepłych, słonecznych dni życzę ;:196
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

No niee... te wstrętne oślizłe paskudy już wyruszyły na żer ;:oj ;:145
Ale pierwiosnki a także ranniczki już się pokazały to ślimory będą miały nad czym się pastwić :?
Oczary bardzo mi się podobają ale to rośliny nie dla mnie i podziwiam je chętnie w Waszych ogrodach ! :) ;:333

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2880
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Krysiu, wiosna to jeszcze nie, ale przedwiośnie jak najbardziej, a ślimaczków jest moc ;:223
Po pięknym , ciepłym tygodniu, dzisiaj -6 i od rana słońce. Do jutra nie zaglądam do ogrodu ;:185
Trochę pookrywałam, zwłaszcza ciemierników i pierwiosnki, a reszta musi sobie radzić.
Wpatrywałam się pilnie, ale jeszcze nie widać pąków kwiatowych u epimediów, czekają na prawdziwą wiosnę.
Cieszą kwiatuszki kwitnące w ogrodzie, ale tego śniegu to Ci zazdroszczę, przynajmniej możesz spać spokojnie, a mnie z każdym przymrozkiem przybywa siwych włosów ze zmartwienia ;:306
Pozdrawiam słonecznie ;:196

Lucynko i to prawie, robi różnicę :wink: Temperatury na plusie, słoneczko świeci, chociaż najmocniej grzeje przez szybę ;:306 , to roślinkom to wystarcza i rosną. Mnie jest jeszcze zimno, ale jak się ciepło ubrać, to można już oko pocieszyć przynajmniej dwoma kolorkami, a nawet trzema, bo zielonego już dużo!
Mam nadzieję, że i u Ciebie słoneczko szybciutko oogrzeje i osuszy ziemię ;:196

Jadziu, sfotografowałam tylko ładnego ślimaczka w skorupce, a oszczędziłam Ci widoku tych hord maleńkich oślizglaków, które znajduję dosłownie wszędzie ;:223
Wiosenne kwiatuszki mają to do siebie, że wyskakują znienacka, na pewno do dzisiaj już pokazało się ich więcej u Ciebie ;:196

Danusiu, niestety, ciepła zima pozwoliła ślimakom przeżyć w dobrym zdrowiu i jest ich mnóstwo ;:223
U mnie też było trochę deszczu, ale raczej przelotnego na szczęście, bo w rzece i tak jest sporo wody ze śniegu topniejącego na górkach.
Danusiu, czy obsypujesz ziemią taką wyrośniętą łodygę fiołka i to mu nie zaszkodzi?
Miłej niedzieli ;:196

Dorotko, wiosna u Ciebie wyraźnie przyspieszyła, to i zawilce mogły się pokazać, chociaż mogą wyskoczyć później, bo jeszcze nie zadomowione.
Nie chcę wklejać tych samych zdjęć, bo wygodnie korzystam z płatnego fotosika, a nie potrafię z niego wstawić zdjęcia po czasie :oops: Zresztą wiosna tuż, tuż i coraz więcej nowych kwiatków!
Gratuluję sukcesu w wysiewie ożanki i trzymam kciuki za jej kwitnienie ;:215

Maryniu, ślimaki wychodzą wcześniej niż rośliny, żeby czaić się na budzące się kiełki i wyżerają je zanim my je dojrzymy ;:14 , a zima była łagodna dla tych paskud.
Ranniki chyba nie smakują ślimakom, przynajmniej u siebie nie zauważam na nich szkód, ale pierwiosnki to one lubią, niestety ;:185
Pięknej niedzieli ;:196

Nic nowego nie kwitnie, tylko kiełków przybywa.
Ranniki coraz bardziej się żółcą, tylko co z nimi będzie po dzisiejszym mrozie?

Obrazek

Przebiśniegi coraz mocniej bieleją, ale rozkwitają w pełni i pachną dopiero w wazoniku.

Obrazek

A takie śliczne są z bliska!

Obrazek

Po dwóch tygodniach wrócił mój łobuziak. Wcale nie spoważniał ;:124

Obrazek

Wiosna się rozkręca
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Fiołki afrykańskie podsypałam ziemią ponieważ mało jej miały.
U Ciebie już wiosna.Pogoda jednak fatalna.To co się stało w Polsce to straszne.
Miłego wieczoru. ;:168
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martusiu w piękności siła tych malusich kwiatuszków ;:167 ;:167 Dzisiejszy wiatr nie pozwala na prace ogrodowe, bo u mnie krokusy coraz bardziej chcą do słoneczka .Musiałam szybkościowo usunąć im wczoraj liściową kołderkę .Jednak przylaszczka w fazie liści . ;:196 ;:196 Cudne są te maluszki
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Ależ piękne łany przebiśniegów i ranników, Martusiu!! ;:138 ;:138
Wiosna, panie sierżancie!
U mnie błoto, błoto i jeszcze raz błoto..... ;:222

Słoneczko i wiatr zapewne nieco wysuszą ziemię, to może da się suchą nogą wejść na działkę i sprawdzić, co w trawie piszczy. ;:218
Pozdrawiam słonecznie. ;:196 ;:3 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12102
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Cudowna wiosna u Ciebie.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martusiu nie było mnie chwilę i widzę śmiałą wiosnę u Ciebie ;:167 U mnie parę dni temu dopiero gruba, twarda warstwa śniegu stopiła się. Próbowałam ją wcześniej ruszyć w miejscu gdzie są ranniki, ale pewnie wyrwałabym prędzej same kwiatki :;230 Tak! wysokość ma ogromne znaczenie ;:131
I tak z biegiem czasu klimat zmienił się, bo jak tu przyjechałam 16 lat temu to śnieg leżał mi do kwietnia.
Napatrzyłam się na te oznaki wiosny pogłaskałam łobuziaka, ale wyglądam za okno, a śnieg zacina czyli do wiosny jeszcze, jeszcze... Pozdrawiam serdecznie ;:196
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Marto łąka ranników, oraz rzeczka przebiśniegów pięknie wyglądają. Muszę się pochwalić, że może i ja za kilka lat będę mieć małą łąkę ranników. małe sieweczki wokół się pokazały.
Twój koci psotnik nie zapomniał o ulubionej sąsiadce, nie ma jak miłe towarzystwo przy pracach ogrodowych :lol: te jego oczka same mówią , że nudzić Ci się nie pozwoli ;:306
Zawilce kiełkują w donicach, wystarczyło kilka dni ciepła. Planuję je na razie trzymać w donicach, wykopię je i postawię jako dekorację. Po kwitnieniu znajdę miejscówkę i tam posadzę.
Mam nadzieję, że ogromne wiatry nie narobiły szkód w ogrodzie.
Słoneczka życzę ;:3
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”