Ogród pod wierzbą 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Jestem pod wrażeniem kolekcji chryzantem ;:oj Są cudne! Doskonale rozumiem tę miłość, bo sama już od wielu lat je kocham.
Intryguje mnie ta rudbekia o okrągłych płatkach. Nigdy takiej nie widziałam.
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Cześć Martuś u ciebie ciągle jak w lecie kolorowo i cieplutko,równie cieplutkie pozdrowienia :wit
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Loki, w końcu to "Rose de Nöel", chociaż nie wiem czy u mnie doczeka do Wigilii. Chyba skądś się dowiedział, że święta w sklepach zaczynają się już po pierwszym listopada, a nawet przed. ;:306
Dziwi mnie bardzo, że ciemiernik u Ciebie przepadł, przecież powinien lubić kredowe podłoże?

Bogusiu, zmniejsz zdecydowanie ;:108 , ale z cięciem poczekałabym jeszcze, aż zeschną, ale ja mam je pod nosem i nie mam ciśnienia na sprzątanie do listeczka przed zimą, bo musiałabym pracować na trzy zmiany bez przerwy w tych moich chaszczach ;:306 , a poleniuchować też trzeba ;:196

Lucynko, bardzo jestem zadowolona z kwitnienia chryzantem, opłaciło się targanie konewek dwa razy dziennie przez całe lato ;:333 . Oczywiście są i zdechlaczki, które wypuściły po jednym badylku bez kwiatka ;:174 , ale cieszę tym co kwitnie ;:138 , a o biedactwa staram się lepiej zadbać.
Chociaż mam je za progiem i cieszą mnie te najpóźniejsze kwiatki, ale rozglądam się za najwcześniejszymi odmianami, żeby móc im się przyglądać, nie marznąć!
Dziękuję bardzo za dobre życzenia, niech się spełnią, bo jeszcze mam kilka chryzantem w pączkach ;:196

Dorotko, też najchętniej obsypałabym chryzantemy liśćmi, bo mam ich mnóstwo, niestety, nie dębowych, które nie rozkładają się tak szybko, jednak bardziej skłaniam się do okrycia stroiszem. Powoli zamierzam przekonywać moje krzaczki do zimowania bez okrywania, bo u sąsiadów kończą się świerki ;:306
Astry, to już jak Ci będzie odpowiadało ;:196

Izo, dawno niewidziana na forum :wit
Niewątpliwie masz swój udział w rozwoju mojej miłości do chryzantem ;:196
To jest rudbekia trójklapowa, siewki od Dorotki korzo_m, pierwszy sezon u mnie, cud, że przeżyła w tej suszy i nawet zakwitła! Mam nadzieję, że się zadomowi ;:333 .

Jolu, kolorowo za sprawą chryzantem, a pogoda też nas jeszcze rozpieszczała :tan , ale to chyba byłoby na tyle, bo straszą mrozami wprost ;:oj
Dbaj o zdrowie i trzymaj się cieplutko ;:196

Jeszcze niemal letnie zdjęcia z minionego tygodnia.

Obrazek

Ostatnie już kwiatki kobei

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rozkwita koperek i groszek zielony, ale nie ma nadziei na strączki, bo owady wolą chryzantemy :tan

Obrazek

Jeszcze dojrzewają te malinki, które przed przymrozkami, ukryły się za żywopłotem.

Obrazek

"W żółtych płomieniach liści,
brzoza dopala się ślicznie.."

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martuś :wit ;:196 zmniejszę, po lekcji poglądowej :wink:
Nie zawsze co wysoko ma sens ha ha
Mnie się wiele miesza z opieką przy różach .
Jaka pogoda u Ciebie dzisiaj ?
U mnie pochmurno i chyba chłodno ,nawet wyjść na balkon nie mam ochoty .
Kolejny leniwy dzień . :wink:
Ale poranek z forum ;:108 .Kupiliśmy
kawy ,poszukując oryginalnej Arabiki, z dwóch dobrych firm i
żadna nie spełniła oczekiwań ,to był błąd kupując w AU.I co mam zrobić
do pogaduszek forumowych? ;:306
Bardzo dobrego dnia Martuś . ;:167
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Wow! Malinki jeszcze kuszą,a pszczółka zbiera nektar z chryzantemowych kwiatuszków! ;:215
I te cudne chryzantemki! ;:138 ;:138
Na moim osiedlu jest wiele brzóz i wszystkie jeszcze w jesiennej szacie. ;:333 Nie było mrozu, nie było wiatrów, toteż złociste listeczki jeszcze je zdobią. ;:303
Kobełki takie jeszcze zdrowe, jeszcze cieszą oczy, a i inne kwitnące roślinki zdobią Twój ogród. ;:63
Niech więc kwitną jak najdłużej, dając Ci mnóstwo estetycznych wrażeń. ;:167

Trzymaj się cieplutko i zdrowo, Martusiu. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Bogusiu, to prawda, że nadgorliwość, może przynieść efekty odwrotne od zamierzonych ;:333 .
Wczoraj było ponuro, ale ze szpadelkiem i grabkami cieplutko, nawet za bardzo ;:306 .
Nie bardzo rozumiem, czy Ty chcesz hodować kawę ;:oj
Miałam kiedyś ładny krzaczek, ale owoców się nie doczekałam ;:185 , nie zależało mi zbytnio, bo nie jestem smakoszem kawy, wolę herbatki ;:333 .
Dzisiaj dzień mglisty, a ma być słonecznie i niech się spełnią prognozy ;:196

Lucynko, moje brzozy mnie zadziwiają, bo latem miały niemal zeschnięte listki, ale po wrześniowych deszczach odżyły i trzymają liście, kiedy okoliczne, w większości już je straciły ;:oj
Malinki są pyszne i mimo chłodu, szybko dojrzewają, czeg nie mogę powiedzieć o jesiennych truskawkach ;:185
Bardzo chciałabym, żeby jeszcze jakiś czas tych mrozów nie było, przynajmniej do Mikołaja ;:306 , żeby wszystkie chryzantemy rozwinęły pączki :tan
Dobrego dnia, Lucynko, ze słoneczkiem ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martka :wit ;:209 nie hodować ,ale pić ha ha
Od niedawna delektujemy się tak naprawdę kawą.
Kiedyś nam mężem szkodziła organizm nie chciał ,
teraz mu się zmieniło ;:oj
Życie
Pozdrawiam cieplutko :)
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martusiu, słoneczka wprawdzie nie miałam, mimo to pojechałam na działkę i zrobiłam wszystko, co sobie zaplanowałam, kończąc tym samym przygotowanie roślin do zimy. ;:333
Kolejne chryzantemy z Twojej bogatej kolekcji i co jedna to ładniejsza - w obie strony. ;:138 ;:138
Niech jeszcze mróz je omija, by wszystkie mogły zakwitnąć i ucieszyć Ogrodniczkę. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Bogusiu, a już myślałam, że po propozycji uprawy palm i bananowców, poszłaś jednak w egzotyki :;230 .
Podobno smaki nam się zmieniają co siedem lat ;:209 .
To pysznej kawusi Wam życzę, bo zapowiada się dzień z niskim ciśnieniem ;:196

Lucynko, dziękuję bardzo za pochwały moich chryzantemek ;:180 . Wczoraj jeszcze pławiły się w ciepłym słoneczku, chyba na pożegnanie, bo prognozy nie są dobre ;:185 , a jeszcze by go trochę potrzebowały, bo już nie rozwijają kwiatków w takim tempie jak w paždziernikowym upale.
Działkę przygotowałaś do zimy ;:138 , to już możesz zacząć planować wiosenne wysiewy ;:196

Jeszcze jeden dzień pięknej pogody darowany kwiatkom i owadom.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miałam się pozbyć tych wysokich astrów, a jeszcze dokupiłam ;:14 , ale nie potrafiłam się oprzeć ich żółciutkim oczkom :tan

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Moja przygoda chryzantemowa niestety nie była najlepsza. Co kupiłam to padało po zimie. Wreszcie dostałam od znajomej 3 czy 4 rodzaje i te mam :heja ale jakoś zniechęciłam się do zakupów chryzantem. A u ciebie tyle odmian i kolorów, że aż w oczy razi :D
Pięknie wyglądają takie kolorowe plamy kiedy w ogrodach robi się coraz smutniej. Jakby znowu było lato ;:3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

I różyczki, i chryzantemy, i marcinki tak pięknie jeszcze kwitną, ;:138 owady spijają ostatnie soki, a słoneczko tak ładnie je dogrzewa. ;:3 ;:3
Pozazdrościć. ;:108 U mnie ciąg dalszy pochmurnej pogody okraszonej delikatnym deszczykiem.

Jesteś ogrodową szczęściarą, Martusiu ;:215 , zatem niech to szczęście nigdy Cię nie opuszcza. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Ewo, moja historia była odwrotna, najpierw dostałam chryzantemy, które ciągle rosną, a dopiero potem zaczęłam kupować sadzonki. Na początek niekoniecznie zimujące, dla jesiennych kolorów w ogrodzie, które jednak przezimowały ;:333 , a dopiero w tym roku, kupiłam takie, które mają zimować. Są piękne, i mam nadzieję, że nie będą kaprysić i zameldują się w komplecie wiosną ;:108 , a jesienią będą znów czarować pięknym kwitnieniem :tan

Lucynko, dziękuję za pochwały dla moich kwiatków ;:168 , zwłaszcza, że to był już ostatni tak słoneczny i ciepły dzień tej pięknej jesieni.
Pogoda zmieniła się z dnia na dzień w ponurą, a wczoraj od rana padał śnieżek, który w dzień jeszcze znikał, ale o zmierzchu już pobielił świat ;:174 .
Mam nadzieję, że słoneczko Tobie ozłociło jesienny krajobraz ;:196

PS
Zdjęć z Fotosika nie da się wgrać ;:14 .
U mnie od wieczora zima ;:174
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

:wit ;:196 Martka ostatniego zdania w sprawie egzotyki jeszcze nie powiedziałam ;:306
Tylko Józek o mnie zapomniał ,rzucił hasło i znikł ;:306
Czekam cierpliwie na cd rad .
Mąż jak mu pokazałam na Alegro te egzotyki zimowe ,to aż zaniemówił ,spojrzał badawczo
i poszedł sobie .
A że to ja tam rządzę :heja To wie ,że wszystko może się zdarzyć jeszcze ha ha .
Piękne te jesienne klimaty u Ciebie .
Pozdrówka ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”