Ogród pod wierzbą 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12016
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Cóż to za cudowny mak u Ciebie właśnie kwitnie?

Iryski też niczego sobie…

Pozdrawiam!
LOKI
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1093
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Marciu ;:196 piękności wręcz są u Ciebie .
Bajka ;:196
Masz wiedzę i dużo wkładasz pracy w ogród ,aż chce się
spacerować i napawać pięknem roślin .
Dbasz o nie .
A co będzie w lecie ?
Czekam z niecierpliwością
.Gorąco pozdrawiam Martuś ;:3
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2797
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Maryniu, przekwitły narcyzy, tulipany też już resztkowe, zieleń zaczyna być wszechobecna w ogrodzie, a kwitnących roślin trzeba wśród niej poszukiwać, za to zapach bzów jest wszechobecny :tan
Burza w końcu dopadła mój ogród i nieźle wytarmosiła mocno już wyrośnięte rośliny, ale z pomocą już się podnoszą ;:333
Pięknej niedzieli, Maryniu ;:196

Jadziu, ten lilak jest ogromny i i zacienia mi pierwsze posadzone piwonie, ale żal mi go odmładzać, niech sobie będzie stary :tan
Iryski zaczynają rozkwitać, to mniej boli tak przekwitanie narcyzów i tulipanów :D
Róże u mnie szczątkowe, to zmartwień mam mniej niż Ty ;:168 . Doglądam najbardziej Amelki, bo chyba zdecydowała się żyć i wypuściła listki ;:138

Lucynko, miałam sporo tulipanów nagromadzonych przez lata, aż mnie podkusiło posadzić je w pobliżu rzeki, bo jakiś czas gryzonie omijały moją działkę, ale już rosną w siłę przedszkolaki :tan
Orliki rozkwitają i u mnie, ale straciłam białą rutewkę, która kwitła wielką chmurą. Została reszteczka, a siać się nie chce ;:145
Lilie już niedługo, chocaż na te pachnące jeszcze trochę poczekamy, to wśród innych kwiatuszków czas szybko zleci.
Na chryzantemy mogę czekać długo, nie śpieszy mi się do jesieni, zwłaszcza, że i tak ciągle kwitną ;:306 .
Miłego niedzielnego wypoczynku, Lucynko ;:196

Loki, to maczek syberyjski. Tylko dwa przetrwały zimę, siewek też nie widzę, trzeba będzie dosiać ;:333
Irysy mają ciężko u mnie, ale chociaż coraz bardziej się buntują, to jeszcze coś tam kwitnie ;:333

Bogusiu, ;:180 , żeby jeszcze w tej bajce nie było złych trolli w postaci gryzonii i ślimaków ;:306
Tak szczerze, to ilością pracy nie mogę się pochwalić ;:131 , bo bardziej poświęcam się właśnie spacerom i podziwianiu :;230
Pozdrowienia serdecznie odwzajemniam ;:196

Floksiki

Obrazek

Obrazek

Lilaki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obiela

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kamasja

Obrazek

Pierwszy złocień

Obrazek

Żywokosty

Obrazek

Obrazek

Listera

Obrazek

Czworolist

Obrazek

Hiacynciki

Obrazek

Obrazek

Gajowiec

Obrazek

Ubiorek

Obrazek

Orliki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16479
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martusiu, masz tak wielkie bogactwo roślinek znanych mi i nieznanych, że aż zatkało kakało i nie wiem, co powiedzieć. :shock: :shock: Przecież nie będę Cię zamęczała pytaniami o nazwy kilku roślin, bo aż wstyd się przyznać do takiego ignoranctwa ogrodowego. ;:171
Napiszę więc krótko: Cudnie kwitnie Twój ogród! ;:138 ;:138

Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11246
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Odurzona zapachem bzów i widokiem licznych ogrodowych piękności :shock: ;:oj powiem tylko, że masz raj w swoim ogrodzie!Brawa dla Ogrodniczki! ;:196 ;:138 ;:215

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Śliczne kolory lilaków.Wszystkie pachnące ?
Piękny masz maj.
I orliki nawet ci już kwitną. Muszę przyjrzeć się swoim.
Tulipany piękne :wink: ;:215
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6314
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Ależ dałaś czadu ostatnimi zdjęciami.
Niezła kolekcja lilaków, ich zapach mogę sobie tylko wyobrazić.
Cała gama ciekawych orlików.
Uroczy kwiatuszek listery.
A czworolist swoim delikatnym kwiatkiem przebija wszystko.
Życzę dalszych, miłych spacerów po ogrodzie, bo naprawdę jest u Ciebie tak wiele do podziwiania.
Pozdrawiam Lidka "A niebo zostawmy im - aniołom i wróblom". Heinrich Heine
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2797
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Lucynko, ;:180 za pochwały. Przepraszam, że nie podpisuję roślinek, poprawiłam się ;:131 . Teraz mam na usprawiedliwienie aktywne "babciowanie" trzyletniej wnuczce, a przy niej utrzymanie telefonu w ręce na dłużej, żeby myśli spisać, graniczy z cudem :roll: , a tu jeszcze tyle cudnych ogrodów do obejrzenia :tan
Pięknego dnia bez przymrozków, Lucynko ;:196

Maryniu, zapach bzów jest teraz oszałamiający ;:138, a i pod nimi ciągle coś rozkwita w szybkim tempie ;:oj . Dziękuję ;:196

Aniu, wszystkie lilaki pachną obłędnie w całym ogrodzie ;:138
Orliki rozkwitają znienacka, pewnie i Twoje już rozwinęły swoje spódniczki ;:333
Pozdrawiam Cię majowo ;:196

Lidziu ;:180 , lilaków mam kilka krzaków, to pachną oszałamiająco. Szkoda, że kwitną jednocześnie i zaraz zaczną przekwitać, jedynie Meyera przedłuży trochę ich królowanie.
Listerę i czworolista oglądam codziennie, bo jak pojawiły się same w ogrodzie, tak mogą zniknąć.
Wiosna rozwija każdego dnia nowe kwiatki i chciałoby się tylko siedzieć w ogrodzie :tan

Obrazek

Liliowce zaczynają rozkwitać

Obrazek

Zawilec wielkokwiatowy

Obrazek

Smagliczka skalna nie chce u mnie kwitnąć wielkimi poduchami jak dawniej, ale trwa ;:185

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mak syberyjski

Obrazek

Maczek walijski, pomarańczowa siewka

Obrazek

Hiacyncik

Obrazek

Maczek walijski prawidłowo żółty

Obrazek

Takie tulipany jeszcze kwitną

Obrazek

Obrazek

Inkarwilla w doniczce

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12016
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Ach, mak syberyjski, moja nieodwzajemniona miłość (od dziesięciu lat co roku sieję, w zeszłym po raz pierwszy doczekałem się dwóch kwitnących egzemplarzy, raczej rachitycznych)…

Z irysami mam podobnie jak Ty – większość zbiesiła się i nie kwitnie...

Floksy szydlaste przepiękne!

Zresztą nie tylko one.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16479
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martusiu, jestem pod ogromnym wrażeniem kwitnącego liliowca! :219 Już?!
Czy ten zawilec wielkokwiatowy to ma rzeczywiście taką kremową barwę, czy tylko na zdjęciu? Niezwykle ciekawy. ;:215
U mnie smagliczka skalna w ogóle nie zechciała się zadomowić, toteż z przyjemnością oglądam ją sobie w Twoim wątku. :lol:
Widzę łubin w blokach startowych. ;:303 Muszę przyjrzeć się swoim.
A maki w innych niż czerwony kolorze ... to już wyższa szkoła jazdy. ;:63
Tulipan papuzi cudny i inkarwilla już cieszy. ;:215

A u mnie susza, susza, susza, ale przymrozki na szczęście szkody nie narobiły. ;:108 Za to dzisiaj był taki upał, że niczego nie wysadziłam na rabaty. Roślinki nie przeżyłyby uderzenia gorącego, wręcz parzącego słońca. ;:223
Ciągle czekam na deszcz.

Wnusia absorbuje Twój czas, ale to przecież sama radość i każda chwila z dzieckiem daje więcej radości niż najpiękniejsza roslinka w ogrodzie. Ciesz się tymi chwilami, a wnusię ucałuj. ;:79 ;:79
Żeby nie było ... Dla Ciebie też całuski ślę. ;:cm ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3364
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Marto u Ciebie jak zwykle pięknie i kolorowo.Inkarwilla kwitnie na całego a u mnie dopiero zawiązuje pączki.
Łubin taki duży,a moje chyba padły po zimie bo jakoś nie rzuciły mi się w oczy.
Miłego dnia,może z deszczem??
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11464
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martuś biały bez rzeczywiście świeci w ogrodzie, inne też z pewnością rozsiewają zapach dookoła. ;:215 Mój Palibin dopiero w pąkach.
Kalina cudna. ;:oj Mam do niej szczególny sentyment, ciocia miała okazały krzew.
Niech weekend miło upłynie, nie tylko w ogrodzie. ;:136
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2797
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Loki, mak syberyjski najlepiej się ma u mnie pod sosną, gdzie jest raczej kwaśna i sucha gleba, czyli wbrew opisom, że "najlepiej w słońcu, w lekkiej, przepuszczalnej, bagiennej glebie". Samosiejkom trudno przeżyć w moim gąszczu, dlatego, jeśli nie zapomnę, to trochę nasion wysiewam do wkopanych doniczek, gdzie mają większe szanse na opielenie i zbudowanie krzaczka.
Irysy potrzebują dużo słońca i najchętniej rosłyby same, a u mnie trudno o takie stanowiska, to nie mam nawet do nich pretensji, że słabo kwitną.
Floksiki też mają ciężkie życie i to już resztki z dawnych kolorowych poduch, ale walczę chociaż o kilka tych uroczych kwiatuszków.

Lucynko, to mój pierwszy i najwcześniejszy liliowiec, ale już rozkwitły i wysokie siewki. Wszystko śpieszy się do kwitnienia w maju ;:306
Zawilec powinien być biały, to raczej tylko kwestia oświetlenia, mój rośnie w cieniu pod orzechem.
Maki syberyjskie, to kapryśne krótkowieczne bylinki i trzeba je często wysiewać, chociaż w ostanich latach jakby dłużej przeżywały? Czasem kwitną obficie i kolorowo, a w tym roku są tylko żółte i pomarańczowe.
Walijskie powinny być tylko żółte, ale jeden w oddaleniu od reszty kwitnie pomarańczowo ;:oj Z tymi szło mi ciężko, przez wiele lat siałam nasionka, aż wreszcie się udało i podobno już nie wybędzie z ogrodu :tan
Jeśli tylko chcesz, to zostawię nasienniki
U mnie, mimo, że tak upalnie nie było, jednak wiatr i słońce wysuszyły ziemię, to pomoc wnusi w dźwiganiu konewek nieoceniona :;230
Całusy gorące obie odwzajemniamy ;:196

Danusiu, cieszę się bardzo, że znów zajrzałaś do mojego ogrodu ;:196 i bardzo dziękuję za pochwały ;:180
Inkarwilla z kapersa, doniczkowana w domu, dlatego już kwitnie. W gruncie posiałam stare nasionka, ale chyba nic z tego nie będzie ;:185 . Jeszcze czekam, bo nigdy nie wiadomo, czasem dziwne rzeczy się dzieją, np. teraz wzeszły mi dziwaczki siane dwa lata temu ;:oj , oczywiście rosną w gęstwinie, bo przecież zdążyłam tam już coś posadzić ;:224 .
Większe kępy łubinów też mi padły zimą, widocznie były już stare, ale siewki szybko rosną w zastępstwie ;:333
Deszcz ciągle obiecują, ale na razie jest sucho, a już by się przydał!

Soniu, biały bez już brązowieje ;:174 , na nim najbardziej widać przekwitanie, ale inne jeszcze dobrze wyglądają i Palibin rozwija kwiatki, to zapach jeszcze jest. Do lilaków dołączyły azalie i wieczornik, to wciąż pachnie obłędnie, jedyny zgrzyt, to "zapach" kwiatów berberysów, który mi nie odpowiada, ale ptaki uwielbiają jego owocki, to żal mi go wywalić.
Kaliny mam dwa duże krzaki, też ze względu na wspomnienie dzieciństwa :D
Weekend mieliśmy pod znakiem wesela, to w ogrodzie ostatnio tylko krótka przebieżka z konewką.
;:196

Narobiło mi się zaległości w Waszych wątkach i w swoim. Zdjęcia z ostatniego tygodnia, mniej więcej wszystko co kwitnie uwieczniłam, chyba fotosik nie udźwignie.
Tawuła van Houtte'a rzadko kiedy tak pięknie kwitnie, przeważnie pączki zmarzną.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Od lat nie widziana rzekotka mieszka u mnie i terkocze pod oknem. W rzeczywistości jeszcze piękniejsza.

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”