Ogród pod wierzbą 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

;:oj
Cudeńka Martusiu pokazujesz.
wszystkie liliowce, lilie masz prześliczne .
Z wielka przyjemnością obejrzałam każdy dokładnie ;:180
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2873
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Marysiu, bardzo mi miło, że podzielasz moje zachwyty ;:196 Trochę lilii zniszczył deszcz i wiatr, ale jeszcze kilka jest w pąkach, chociaż śpieszą się bardzo!
Możesz spokojnie pozaglądać do pojemników, jeśli cebule sobie przelegują, to nic się nie stanie, a jeśli zniknęły, to będziesz wiedziała ile możesz dokupić!
Może na Twojej glinie lepiej sadzić lilie wiosną zamiast jesienią?
To floksy u Ciebie będą kwitły bez przerwy, jak przytniesz część przekwitłych, to krzaczek dalej będzie kwitnący. :tan
Floksy są twarde, nawet zachwaszczone, spokojnie dotrwają do wiosennego pielenia.
Wczoraj w końcu wcale nie padało, mam nadzieję, że i u Ciebie przyjemna pogoda pozwoliła pospacerować po ogrodzie i tylko takich dni Ci życzę ;:196

Halinko, to znaczy Ty już rozsadziłaś swoją pysznogłówkę? ;:306
Dziękuję za pochwały kwiatków ;:180 , wszystkie kwitły pięknie w słoneczku i mimo szybszego przekwitania, ładniej wyglądały. W deszczu opadające płatki przyklejają się do liści, a tego nie lubię, jeszcze bardziej niż deszczu. Płatki lilii jeszcze łatwo zdjąć, to floksy są nie do posprzątania ;:185 , ale co zrobić, deszcz też potrzebny.
Przyjemnego ogrodowania ;:196

Danusiu, ;:180 , chciałabym mieć takie zagłębie, ale mam za mało miejsca, a muszę mieć też inne, kwitnące wcześniej i później, roślinki. ;:224
Floks zwraca na siebie uwagę, bo mimo, że w słońcu gubi swoje niebieskości, to jednak wyróżnia się na tle innych różowości.
Ochłodziło się, ale i popaduje, to ja się zbytnio nie zapuszczam w mokry ogród, czekam na słońce. :D
Miłego działkowania ;:196

Maryniu, ;:180 . Lubię lilie i liliowce, a teraz jest ich piękny czas. :tan
Jeżówka już się zmieniła. :wink:
Miłego dnia, Maryniu ;:196

Aniu, dziękuję za pochwały ;:180 , lubimy wszystko co kwitnie ;:333
Przyglądam się moim liliom uważnie, bo przesadzałam bez namysłu, kiedy zauważyłam inwazję gryzoni i kilku piękności nie widzę ;:145 . No cóż, producenci cebul też muszą zarobić!
;:196

Jeżówce rośnie czupryna.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Elusive i Anastasia to moje pierwsze i ulubione lilie drzewiaste.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po wielu latach odpoczynku, zakwitł agapant.

Obrazek

Hosty też kwitną pięknie.

Obrazek

Obrazek

Nie może zabraknąć floksów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

:wit
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Witaj, Martusiu! ;:196
Długo mnie nie było, a tyle tutaj prześlicznych kwiatków! ;:215 ;:138
Wspaniale pysznią się w słońcu przepiękne lilie, liliowce i floksy. ;:138
Zapewne z ogromną przyjemnością spacerujesz wśród kwiecia siejącego słodkie aromaty i podziwiasz cudne kwiatuszki, do których chętnie przylatują motylki i rozmaite bzykacze. ;:33
Niech więc pogoda pozwoli Ci nieustająco cieszyć się ogrodem i jego fantastycznymi darami. ;:79 ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11286
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Skoro agapant zakwitł po wielu latach to dowód na to,że nie wolno tracić nadziei... ;:7
A w ogrodzie barwnie i aromatycznie! ;:138
Miłego weekendu Marto!

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Marto za ten widok https://images90.fotosik.pl/522/383f92eadf3d49f1med.jpg kocham Twój ogród całym sercem. Zapach floksów pewno unosi się na całą okolicę. Zastanawiam się od ilu floksów zaczynałaś, ile tam rośnie siewek. Masz pięknie ;:215
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2873
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Lucynko, dziękuję za pochwały dla moich kwitnących roślinek ;:180 , wdzięczą się, słuchając słów zachwytu ;:168
W słońcu, najpiękniej roztaczają swój urok, deszczu nie lubią, tak jak i ja, bo wtedy nie mogę wałęsać się po ogrodzie, a to moje ulubione zajęcie :tan
Przemiłe życzenia niech się spełniają nam wszystkim .
;:196

Maryniu, agapant nie kwitł mi przez wiele lat, mimo, że korzenie rozsadziły doniczkę. Nie przesadziłam go, bo lubi mieć ciasno w nogach, a teraz, kiedy zakwitł, chyba dalej zostawię go w tej samej ze strachu, że znów nie będzie kwitł :roll:
Trochę mnie dziwi ta zasada ciasnej doniczki, bo w Anglii rosną sobie w gruncie, niczym nie ograniczane i kwitną jak szalone. ;:oj
Miłego popołudnia ;:196

Dorotko, bardzo dziękuję ;:180
Na tym zdjęciu są tylko siewki, a zaczęło się od pięciu krzaczków, czterech różowych, w różnych odcieniach i białego. Z drugiej strony domu jest ich trochę mniej, chociaż to tam rosły najpierw. Teraz już nad tym nie panuję, rosną jeden na drugim i mają się dobrze :D Nie mam pojęcia ile siewek mam ;:306 , cieszą zapachem i to mi wystarczy, a pachną obłędnie i mimo, że lilii też mam trochę, to daje się poczuć ich specyficzny zapach. ;:138

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czy to na pewno Catherine? Jakaś taka u mnie blada i chuda?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Poza liliowcami, liliami i floksami, kwitnie jeszcze co nieco.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miłego tygodnia w ogrodach.
:wit
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11529
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martuś wspaniałe pole floksowe, zapach chyba po całym ogrodzie się roznosi. ;:215 Jeszcze tyle lilii pachnących posadziłaś. ;:oj Uwielbiam ich zapachy.
Niestety gryzonie nie mają litości dla naszych roślin. ;:223 U mnie ryją pod cisami i już się martwię, żeby ich nie zniszczyły. ;:174
Agapant piękny, odwdzięczył się za opiekę. ;:138
Miłych chwil w ogrodzie. ;:196
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11286
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Liliowce,lilie,floksy a także co nieco śliczności same! ;:138 ;:97 Upał powrócił,wczorajsze zapowiedzi burzowe przytrzymały mnie w domu ;:145 ...burzy nie było. Dzisiaj wybieram się niebawem..

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Marto ja też doczekałam się kilku siewek floksów. Te sprzed dwóch lat zaczynają kwitnąć, liczyłam na kolorowe niespodzianki, ale z tego co widzę powtórzyły cechy roślin matecznych.
Jak tam burze nie narobiły szkód, dziś znowu alerty, oby nie było niespodzianek. Te upały dają bardzo w kość ;:145
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12098
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Przyznam Ci się szczerze, że nie mam już miejsca na dodatkowe krzewy, zwłaszcza tak rozłożyste jak moszenki południowe, więc ani siać, ani dosadzać nie będę?

Piękny ten Twój ogród, piękny?

Pozdrawiam!
LOKI
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

MARTO tylko stać i podziwiać.Twój ogród wydaje mi się jest w stylu angielskim.Dużo masz liliowców i lilii.Wielkie podziękowania należą się tym którzy wyhodowali lilie drzewiaste,są cudowne.Bardzo żałuję,że część moich lilii zginęła,ponieważ miałam ich bardzo dużo.
Ostatnio wypatrzyłam u mnie siewki floksów w różnych miejscach i inne kolory,???
Przyjemnej wiosennej pogody. ;:168
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2873
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Witajcie :wit
Tak szybko płynie mi piękny, letni czas, w towarzystwie dzieci, że wątek od tygodnia nie odkurzany :oops: , a tu już nowy miesiąc ;:oj .

Soniu, ;:180 , uwielbiam floksy i pozwoliłam im się rozpanoszyć w ogrodzie, zajęły cały niegdysiejszy warzywnik, ale są urocze i żal wyciąć napotkaną siewkę, bo może zakwitnąć zupełnie nowym odcieniem różu. ;:306
Lilie mocno przetrzebiły mi gryzonie, ale też przyczyniły się do ich rozmnażania, bo z porzuconych łusek rosną w doniczkach młode cebulki, to za jakiś czas może zakwitną?
O cisy chyba nie musisz się martwić, one mają solidny system korzeniowy, a że są trujące, to gryzonie nie powinny ich podgryzać, jedynie drążąc tunele mogą wysuszać podłoże, to trzeba pilnować podlewania.
Miłej niedzieli ;:196

Maryniu, ;:180 . Obfitość floksów sprawia, że teraz cały ogród jest najbardziej kwitnący i pachnący.
Tylko pięknej pogody bez burz i nadmiernych upałów ;:196

Dorotko, przyjrzyj się dobrze kwiatkom siewek, na pewno czymś się różnią, chyba, że nasionka były z jednego koloru. ;:174
Burze nas omijają bokami, jedynie grzmi z daleka i leje od piątku. Oby nie było gorzej, a upały już niegroźne, noce są wręcz zimne.

Loki, bardzo mi miło, że podoba Ci się mój ogród. ;:180
Moszenki bardzo dobrze reagują na przycinanie, u mnie to konieczność, bo mają dużo uschniętych pędów po zimie i krzew nie jest duży.

Danusiu, dziękuję ;:196 , tak właśnie, tylko zachwycam się, zamiast pracować w ogrodzie, co z pewnością będzie niedługo widoczne, ale na razie co chwila rozwija się nowy kwiatek i trzeba go obejrzeć. :;230
Mój ogród ma raczej bałaganiarski styl ;:306 i daleko mu do porządnej angielskiej formy.
Lilie drzewiaste są wytrzymałe, piękne i pachnące, chociaż ogromne kwiaty niektórych są jakby agresywne, wolałabym je mniejsze.
Niestety, czasem cebule giną, kiedyś miałam dużo azjatyckich i tygrysich, które zostały w szczątkowych ilościach ;:174
Floksy bardzo łatwo się krzyżują, a im więcej kolorów, tym ciekawsze potomstwo.
Miłego dnia ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rozkwitają nowe floksy (Jadziu ;:196 )

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kwitnie pięknymi, pachnącymi kwiatami moja ulubiona funkia Guacamole.

Obrazek

Obrazek

Pięknego sierpnia :wit
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12098
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Ja swoje moszenki przycinam tylko jak mi na ścieżki wyłażą?

Zachwycił mnie u Ciebie biały przegorzan, nawet nie wiedziałem, że takie są.

No i jeżówki. Moja nieodwzajemniona miłość?

Pozdrawiam!
LOKI
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”