W ogrodzie Doroty cz. 12

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: W ogrodzie Doroty cz. 12

Post »

Dorotko u mnie przeszły tylko dwie 10 min.łagodne burze i dzisiaj dopiero jest nieco chłodniej, ale komary tną strasznie ;:223
Przepięknie u Ciebie wszystko kwitło nie tylko w maju, ale i w czerwcu ;:215
Maczki i piwonie zawsze dla mnie są śliczne, bo bardzo je lubię ;:138 Piękne są dywany z tych białych kwiatuszków, której to nazwy nigdy nie pamiętam ;:223
Pozdrawiam cieplutko i miłego tygodnia ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W ogrodzie Doroty cz. 12

Post »

Witaj, Dorotko! ;:196
Czerwiec w Twoim ogrodzie pokazał się na bogato! ;:138 Pięknie w nim i niezwykle kolorowo. ;:215
Deszczyk sprawia, że Twoje piaski nie skąpią wody roślinkom, ;:333 które fantastycznie odwdzięczają się ślicznymi kwiatuszkami. ;:303 ;:303
Mam nadzieję, że podczas kolejnej wizyty zobaczę już lipcowe cudowności.
Niech więc pogoda pozwoli na coraz piękniejsze kwitnienia, a zdrówko niech Wam dopisuje. ;:cm ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: W ogrodzie Doroty cz. 12

Post »

Dorotko
Maki, piwonie, hortensje i inne roślinki cudnie rosną.
Irysek biało-żółty ;:333
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: W ogrodzie Doroty cz. 12

Post »

Dorotko, czy to przetacznik?, cudna kępa w niesamowitym kolorze. ;:oj

Obrazek


Krzewuszka pięknie Ci kwitła. ;:215
Soki zrobione, ale pomiory Ci dojrzewają, to znowu będziesz spędzać czas w kuchni. :)
Zazdroszczę, że ogród masz nawodniony, dobrze że burze strat nie poczyniły.
Spokojnego ogrodowania. ;:196
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W ogrodzie Doroty cz. 12

Post »

Wróciły tropikalne temperatury, pomimo chęci pracy w ogrodzie nie da się nic zrobić. W poniedziałek próbowałam wczesnym rankiem coś poplewić, ale wszelkie latające szybko mnie zniechęciły, cała pogryziona wróciłam do domu. Musiałam się poddać, a chwaściory rosną jak szalone. Dwa razy mieliśmy nocami burze, na szczęście bez szaleństw, dziś również mają nadejść, przestrzegają przed gradem, silnym wiatrem. Oby ominęło moje okolice.
Robię przetwory, teraz kuchnia jest moim królestwem. Dziś będę ucierała różę, choć miałam w tym roku nie robić, ale krzaki tak pięknie nadal kwitną, jedna sąsiadka już zrobiła spory zapas słoików, a druga młoda dziewczyna wyjechała. No to się lituję nad płatkami zbieram i robię ;:306

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tę piwonię uwielbiam kupiłam ją pod nazwą Piwonia różowa, ma śliczne ogromne kwiaty, tego sezonu miała ich kilka, chodziłam do niej głaskałam i głośno chwaliłam ;:oj

Marto ten rok jest naprawdę jak na razie bardzo udany, wszystko ładnie kwitnie. Zdjęcia nadal pokazuję z czerwca. Liliowce kwitną zachwycając swoimi kwiatami, codziennie wynoszę dwa koszyki oberwanych przekwitłych kwiatów na kompost. Na zdjęcia proszę cierpliwie poczekaj. Muszę najpierw powklejać zaległości, nie jestem na bieżąco na forum, więc tyły mam spore. Zimą wszystko nadrobię ;:306 Do ogrodu nie da się wyjść, upał okropny. Próbowałam pod drzewem czytać książkę do godz 11 jeszcze dałam radę, a później przyszłam do domku, siedzę i chłodzę się przy wiatraku. Nawet nie chcę mówić jak ja fatalnie funkcjonuję przy takich temperaturach.

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

Halinko nam porządnie pada, na szczęście w nocy, jedynie wczorajszej nie było deszczu. Dla mojego ogrodu to zbawienie, nie ma zwiędniętych rabatek, ja nie muszę biegać z konewkami. Jedynie podlewamy pomidory, paprykę w tunelach i kwiaty w donicach, skrzynkach, a tego mam sporo. Znałam nazwę tych białych kwiatuszków, ale mi uleciała ;:131
Dziękuję za pochwały ;:168

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lucynko czerwiec był wyjątkowy, rabatki piękne kolorowe. To na pewno spora zasługa opadów. Lucynko przepraszam, ale trochę Cię rozczaruję, do zdjęć lipcowych jeszcze trzeba poczekać ;:174 zbyt dużo zaległości mi się nazbierało. Boję się, że wklejając inne zdjęcia narobię sobie sporego bałaganu. Bieżących zdjęć przez to nie zgrywam na komputer. Proszę wszystkich o cierpliwość.
Dziękujemy za życzenia ;:168

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ewo witam Cię serdecznie i bardzo dziękuję za pochwały ;:180 Irysek biało- żółty to moja nowość, liczę że w przyszłym sezonie urośnie kępa i będzie obfitsze kwitnienie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Soniu tak dobrze rozpoznałaś to przetacznik pagórkowaty, dostałam go od naszej Lucynki. Pięknie kwitł, przyciągając wzrok swoim szafirowym kolorkiem. Jest wyjątkowy ;:215
Soki mam zrobione, teraz przetwarzam ogórki, których na moje szczęście nie ma dużo.
Pomidorki pięknie dojrzewają w przyszłym tygodniu będzie dużo dojrzałych. Zastanawiam się co z nich będę robiła, mam sporo słoików zeszłorocznych. Na razie te dojrzałe konsumujemy na bieżąco.
Boję się burz okropnie, oby dzisiejsze, które zapowiadają, że nadchodzą nie narobiły dziadostwa.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: W ogrodzie Doroty cz. 12

Post »

Dorotko u mnie susza, tylko w poniedziałek przeszły dwie łagodne burze. Dwa dni miałam odpoczynku od podlewania :tan
Teraz znowu nadchodzi, bardzo się ich boję ;:145
Przepięknie kwitły Ci róże i piwonie ;:333 Różową mam podobną, a ta żółtawa to delavaya?
Pozdrawiam cieplutko ;:167 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: W ogrodzie Doroty cz. 12

Post »

A jak tam Dorotko sytuacja grzybkowa w Waszym rejonie?
Pamiętam o Twoim zaproszeniu kiedyś do lasu, jak będzie taka okazja to chętnie wrócę raz jeszcze na grzybobranie do Tęczynka, bo mega miło je wspominam.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: W ogrodzie Doroty cz. 12

Post »

Pięknie u Ciebie kwitną kwiatki.U nas także przechodzą lekkie burze i deszcze.Wczoraj wiał straszny wiatr.Myślałam,że głowę urwie,ale nie poddawałam się tylko ciężko pracowałam.
Dziś jak na razie fajnie świeci słońce,niestety nie mogę pojechać na działkę z powodu braku pojazdu.Pójdę do miasta po większe zakupy.
Miłego wiosennego dnia. ;:168
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W ogrodzie Doroty cz. 12

Post »

Cóż, Dorotko, skoro tak, to cierpliwie poczekam na lipcową fotorelację. :D
Czerwcowa przebogata, bardzo mi się podoba, bo pięknie kwitł Twój ogród. ;:215 ;:138
A ta różowa piwonia rzeczywiście wyjątkowa. ;:303 ;:303
Niech natura nie przestaje dbać o nawodnienie Twego ogrodu, by nieustannie cieszył szeroką gamą barw i kształtów. ;:3 ;:47 ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W ogrodzie Doroty cz. 12

Post »

przetacznik pagórkowaty bardzo ładny. I okazał kępa już urosła.
On z takich niższych ?
Piwonie piękne. Moje w tym roku jeszcze nie wszystkie zakwitły. Może na drugi rok, będzie juz lepiej.
U mnie było sucho.Przez ostatni miesiąc miałam 3 razy tylko deszcz.
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W ogrodzie Doroty cz. 12

Post »

Dobrze, że dziś ciut chłodniej, odpoczynek od upałów, słoneczko często zasłonięte przez chmury. Cały tydzień upały, duchota doskwierały, nic nie zrobiłam na ogrodzie. Jedynie podlewanie foliaków obowiązkowe. Bo cały ogród był w zasadzie każdej nocy podlany przez deszczyk. Pomidory super dojrzewają, codziennie się nimi rozkoszujemy, co za smak ;:215
Wczoraj po południu stwierdziłam, że muszę z jednej grządki wyrwać cebulę, jak pomyślałam przystąpiłam do dzieła, ładna urosła, teraz w skrzynkach się suszy. Oby fajnie przechowała się.
Ogród nadal pięknie kwitnie, teraz czas floksów, hortensji. Dobrze, że wszystko porosło wyjątkowo wysokie, bo z daleka nie widać rosnących pod nimi chwastów. Moje nowości hibiskusy bylinowe też mają pączki z ciekawością czekam na ich kwiaty.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Halinko susza, nie do uwierzenia, codziennie prognozy pogody zapowiadają w Waszych stronach deszcze. U nas na szczęście podlewa, także nie zawsze biegam z konewkami, jedynie foliaki i donice pod dachem podlewam. Sporo czasu nam to zajmuje, każdego roku obiecuję sadzę mniej, a kończy się tak jak zawsze ;:306
Róże pięknie kwitły, sporo to zeszłoroczne zakupy lub prezenty. Mam też róże rabatówki, które już są bez liści, wyglądają koszmarnie, wczoraj postanowiłam jeden krzak idzie pod łopatę, posadzę tam liliowca. Dwa krzaki tej odmiany dostają szansę, ale jak się nie poprawią to w przyszłym roku czeka ich ognisko ;:131
Rutewka Delewaya jeszcze mi nie kwitnie, jest w pąkach, a tej co pokazałam o różowych kwiatach nie znam nazwy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Maju dostałam od sąsiada w zeszłym tygodniu kilka prawdziwków, był pyszny sosik. Więc wysyp jest. Tylko ja do naszych lasów nie chodzę, sama się boję, a żaden miejscowy grzybiarz mnie nie weźmie ze sobą, nie pokaże swoich miejsc ;:306 Do Puszczy Dulowskiej mam kawałek, kiedyś z M jeździliśmy tam na grzyby, wychodziliśmy z lasu niosąc pełne kosze. Raz trafiliśmy na miejsce z opieńkami w koszach już było full grzybów tzw twardych, więc ja zdjęłam koszulę flanelową, powiązałam rękawy i do niej zbierałam ;:306 Bardzo lubiliśmy grzybobrania. To miłe dla nas wspomnienia, szkoda że razem iść już nie możemy ;:145

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Danusiu dziękuję, za pochwałę kwiecia. U nas właśnie w tym momencie zaczęło padać. W końcu odpoczywamy od duchoty, zeszły tydzień był bardzo męczący, nie zrobiłam nic w ogrodzie. Nawet wczesnym rankiem nie popracowałam, bąki i komary szybko mnie przegoniły z ogrodu, cięły jak opętane. Mnie ostatnio nosi, aby podjechać do ogrodniczego, taki mały spacerek wśród doniczek, niekoniecznie jakieś zakupy, ale wiadomo bez niczego na pewno bym nie wyszła ;:306

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lucynko dziękuję za wyrozumiałość ;:180 jeszcze to może potrwać, aż nie do uwierzenia, że mam miesięczne tyły w wklejaniu zdjęć, chyba ich za dużo robię.
Różowa piwonia jest wyjątkowa, zdjęcie nie oddaje jej piękna, ma ogromne kwiaty, długo utrzymujące się co przy piwoniach jest rzadkością.
Właśnie teraz mi podlewa, deszcz wzmaga swoją intensywność, czyżby otrzymywane alerty coś złego zapowiadały, mam nadzieję, że nie. Woda potrzebna, niech sobie pada, ja i tak dziś odpoczywam, na razie nadrabiam forumowe zaległości, a później dobra książka.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aniu ten przetacznik bardzo szybko przyrasta, dorasta do ok 40 cmwysokości, rozkłada się też na boki. Na szczęście ma sztywne łodygi, które się nie pokładają i tworzą piękną kopułkę. Po kwitnieniu go przycięłam w połowie wysokości, chyba będzie ponowne kwitnienie.
Mam też kilka nowości piwoniowych, które tego sezonu nie kwitły. Moja mam kupiła mi w tym roku sadzonki w biedrze, na kwiaty jak oczywiście przeżyją przyjdzie mi czekać kilka lat, jak można takie maleństwa sprzedawać ;:202
Ten sezon jak na razie nie skąpi nam w deszcze, ogród dzięki temu szaleje.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: W ogrodzie Doroty cz. 12

Post »

Dorotko
Różyczki przepiękne. Maki, piwonie, marcinki biją po oczach kolorami.
Ostróżki to moje chciejstwo, ale gotowe sadzonki , które chciałam kupić odstraszyły mnie ceną i chyba w przyszłym roku kupię nasiona i posieję. U mnie długo była susza i człowiek musiał nabiegać się aby podlać choć trochę roślinki. Dziś rano przez chwilę był u mnie delikatny deszczyk, tak więc cieszę się , że mogę odpocząć w niedzielę a nie latać z konewkami.
Dorotko jak nazywa się ta Twoja czerwona róża (przy fioletowych doniczkach) bo bardzo podobna do mojej tegorocznej nn-ki.
Miłej niedzieli i nadchodzącego tygodnia. ;:3
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W ogrodzie Doroty cz. 12

Post »

Ewo dziękuję za pochwalę kwiecia ;:168 Ostróżki sama wysiewałam, teraz wokół nich mam sporo małych siewek, które wyrywam. Parę lat temu kupiłam kilka sztuk wypasionych ostróżek, ale one okazały się krótkowieczne. Zbierałam nasionka, szkoda że siewki nie powtarzały cech rośliny matecznej. Bardzo dziwna dziś pogoda, ja jestem cały dzien senna. Deszczyk w ciągu dnia kilka razy delikatnie padał, a teraz niebo zasnute ciemnymi chmurami, światło musiałam włączyć. Oby jakieś dziadostwo nie nadciągnęło.
Róża jest NN, nie znam jej nazwy to odmiana wielkokwiatowa.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Róże w tym roku pięknie kwitły, obecnie powtarzające tworzą nowe pąki, będzie powtórka.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”