U mnie

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: U mnie

Post »

Sylwio dziękuję za chęć podzielenia sie tulipanami ,ale muszę odmówić .Niestety te roślinki są u mnie prawie jednoroczne a czasem nawet wiosną nie odbijają .Nie wiem dlaczego ,a kiedyś miałam morze tulipanów różnych kolorów i kształtów.Uwielbiam liliokształtne miałam przez parę lat w ubiegłym roku był tylko 1, a w tym go wcale nie widać.Też mam tę macierzankę między kamykami chcę żeby zarosła te kamyczki bo cudnie wygląda kwitnąca, a jak brzęcząco jest potem ;:167 Kiedyś miałam zwykłą Echinacee dobrych parę lat ,a gdy ją przesadziłam znikła całkowicie nie mówię już o odmianowych jeżówkach .Wszystkie są śliczne ale im się u mnie nie podoba też nie wiem dlaczego ,wiec dałam sobie z nimi spokój .Piękny ten Twój kawałek nieba i nie w kolorze blue, a to podczas zachodu słonka.Zdróweczka ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Clio1
50p
50p
Posty: 86
Od: 20 kwie 2021, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: U mnie

Post »

Z tym dziś walczyła. Imię wroga nieznane.
Obrazek
Plac boju po walce...
Obrazek
Tulipany
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
U mnie... Sylwia
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: U mnie

Post »

Jak to nie znane?
Mam nadzieję że żartujesz, bo to największy wróg ogrodników. Podgarycznik.
Za takie ekstra plewionko to brawa się należą. To nie jest łatwy przeciwnik.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16553
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: U mnie

Post »

Sylwio, Majeczka już nazwała wroga Twego ogródka. Mam go i ja, a walkę toczę już od lat.
Przełazi do mnie od sąsiadki, której nie przeszkadza, bo ona o działkę nie dba. ;:223
Przed dwoma laty mój osobisty małż przeszedł przez siatkę i próbował powyciągać jego korzenie, napracował się, a podagrycznik jak przerastał, tak przerasta i nic sobie ze mnie nie robi. ;:124
Bardzo ładnie już kwitną Twoje tulipany i żonkile, a różowiutkie niebo robi wrażenie! ;:138 ;:138
Trzymaj się zdrowo i cieplutko. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: U mnie

Post »

Podagrycznik. Ja z nim nie walczę, a suszę :lol:
Piękny kawałek nieba ;:167
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3235
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: U mnie

Post »

Czarna folia na cały sezon, a w przyszłym sezonie jeszcze raz. Chyba, że zastosujesz herbicydy...
Pozdrawiam
Barbara
jagusia111

Re: U mnie

Post »

Oj skąd ja to znam. Podagrycznik przełażący od sąsiada. Walczę z nim od lat z marnym skutkiem. To rozrasta się kłączami z najmniejszego kawalątka. Ja mam od sąsiada cały przegląd chwastów i krzaków. Zasadził sobie lasek i stworzył w nim chwastowisko. Zarasta mnie poza podagrycznikiem jaskółcze ziele (jak to się okropnie sieje), pokrzywy, osty, upierdliwe trawy, których czasami nie mam siły wykopać bo tak wrastają w ziemię, dzika róża rozrastająca się wzdłuż płotu i przenoszone przez ptaki orzechy laskowe, które wyrastają dosłownie na środku każdej rabatki. Mam nadzieję, że efekt Twojej pracy utrzyma się dłużej niż mojej ;:306 , bo wykonałaś kawał roboty. Kolekcje tulipanów masz piękną.
Clio1
50p
50p
Posty: 86
Od: 20 kwie 2021, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: U mnie

Post »

Majeczko, nie znałam nazwy tego gada, bo objawił się u mnie pierwszy raz. Musiałam go z czymś przytaszczyć. Dostałam w tamtym roku irysy i w nich się ujawnił. Czeka mnie zatem walka.

Lucynko, żonkile właściwie już przekwitają. Za to tulipany pokazują cały swój urok. Pozdrawiam Cię serdecznie.

Kasiu, cieszę się, że podoba Ci się u mnie. Zawsze jesteś mile widziana.

Basiu, folii i chemii raczej nie chcę na razie stosować. Szkoda mi innych roślin, które są obok. Na razie spróbuję walczyć ręcznie. Może dam radę, bo nie jest tego jakoś dużo. Ale dzięki za radę.

Agnieszko, cieszę się, że podobają Ci się moje tulipany, ale to zaledwie kilkadziesiąt cebul. Jakoś do tej pory nie doceniałam ich uroku. Postanowiłam, że na jesień posadzę ich duuuuużo więcej, żeby wiosną umaiły mój brzozowy las. A z zielskiem właśnie wyruszyłam do boju i nie ma zamiaru się poddać! :heja
U mnie... Sylwia
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: U mnie

Post »

Och to paskudztwo- Podagrycznik u i u mnie w wieli miejscach wyszedł.
Mus też na weekend po plewić porządnie :roll:
Clio1
50p
50p
Posty: 86
Od: 20 kwie 2021, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: U mnie

Post »

Jadziu, cieszę się, że mnie odwiedziłaś. Zmartwiłaś mnie informacją o jeżówce. Myślałam, że są na nią jakieś sposoby. Chociaż, po tym co mi piszesz, to myślę, że mój błąd może polegać na tym, że je przesadzam. Spróbuję w tym roku kupić kilka sadzonek i już ich nie przesadzać. Może się uda. Pozdrawiam serdecznie.

-- 6 maja 2021, o 22:13 --

Aniu, ja pieliłam dziś jeden zagon. Jutro dwa kolejne. Mam też do posadzenia kilka róż i żurawek. Wiosną nastała kochana. ;:138 a więc można powiedzieć, że działamy razem ;:215 Pozdrawiam Cię serdecznie.
U mnie... Sylwia
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: U mnie

Post »

U mnie też ślimory na pniu je spałaszowały jak tylko młode listki się pojawiły na drugi dzień juz ich nie było ;:222 To samo zrobiły mi z chryzantemami i nie wiem czy w tym roku te cudne mi zakwitną bo juz w ubiegłym roku słabiutko zakwitły. ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2569
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: U mnie

Post »

Ja też walczę z podagrycznikiem od lat ze zmiennym skutkiem. Najgorzej jest w bylinach, np. w piwoniach czy irysach. Jak wrośnie w byliny to już po ptokach ;:223
A w tym roku pomaga mi M., bo zdiagnozowali mu skłonność do dny moczanowej (podagry) i zareklamowałam mu to ziółko :D Teraz chodzi po ogrodzie i zrywa listki, z których parzy sobie herbatki. Chyba muszę małża przekonać, że korzenie są bardziej skuteczne ;:306
Tulipanki cudnie kwitną :D
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Clio1
50p
50p
Posty: 86
Od: 20 kwie 2021, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: U mnie

Post »

Jadziu, u mnie to dziadostwo rosło właśnie obok chryzantem i jak to to wygrywałam mocno uszkodziłam krzaczek. Trudno, odrodzi się ( oby nie zielsko!). A ślimaków sporo i u mnie. Tyle, że tego świństwa żreć nie chcą!

-- 6 maja 2021, o 23:13 --

Halszko, u mnie właśnie w byliniaku to zielsko wyrosło. Strasznie mnie wkurza, bo lubię byliny i nie chcę ich stracić. Przede mną walka i wygram ja! ;:124
U mnie... Sylwia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”